PDA

View Full Version : Οταν γεμιζει η ψυχη σου ...



crs-k
14/02/2007, 17:27
Λογω προσωπικων (δυσκολων) καταστασεων ημουν κλεισμενος μεσα πολυυυ καιρο ... :sick:
Αν σκεφτει καποιος οτι μετα τις αρχες του Σεπτεμβρη, που επιστρεψανε απο το 10ημερο, η μονη εξοδος ηταν μια ημερησια στην Βυτινα, θα καταλαβει οτι οτι η "κατασταση" μου ειχε φτασει στο απροχωρητο ... :(

Ειναι Πεμπτη βραδυ στον ΣΥ.ΜΟ.Φ.Ε. οταν μαθαινω οτι ο Βρωμιαρης (ή ντερτι-moto ή Θανασης ή Φούλης ή ...) σκοπευει ν' ανεβει αυριο στην Θεσσαλονικη, να βρει τα παιδια.
Τα βαζω κατω και τα μετραω ...
Λαστιχα δεν εχω, υποχρεωσεις με κυνηγαν, ειμαι στριμωγμενος απο παντου ...
Απο την αλλη, το παρεακι καλο, η Θεσσαλονικη ειναι η μονη πολη που λατρευω (για τους ρυθμους της), δουλεια ΔΕΝ εχω (κι ουτε προβλεπεται να βγει μεσα στο ΣΚ) ...
Οποτε ...

ΜΙΑ ΖΩΗ ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ !!! :D


Η αληθεια ειναι οτι μεχρι και το πρωι της Παρασκευης ΔΕΝ ημουν σιγουρος οτι εκανα το σωστο.
Οταν ξυπνησα ομως κι επινα καφε, αυτες οι (κακες) σκεψεις, εξαφανιστηκαν ως δια μαγειας και βρεθηκα να πακεταρω δυο πραγματα σ' ενα σακκιδιο για την μπαγκαζιερα. :cool:

Ο Θανασης ταξιδευει παντα μονος του κι ετσι δεν ειχαμε δωσει καποιο ραντεβου.
Αυτο μ' εκανε ακομα πιο χαλαρο κι ετσι αφου βαζω το GPS στην μηχανη, συμπληρωνω λαδακια, γρασσαρω την αλυσιδα και φορτωνω και τον τον σακκο στην μπαγκαζιερα, ντυνομαι και βρισκομαι να φουλαρω κατα τις 09:30 στους Αγ. Αναργυρους.

Πιανω την εθνικη και αφου ξεμπερδευω με την κινηση της πολης (μεχρι τα διοδια του Σχηματαρίου), συνειδητοποιω οτι, ΝΑΙ, ταξιδευω ξανα !!! :a54:


Με μια ταχυτητα 140-150 (τακουνια ΔΕΝ εχω για να κοψω ετσι κι αλλιως... :hypnotize ) οι πολεις και τα χωρια ερχονται και φευγουν γρηγορα.
Μεσα μου πεταω!
Φτιαχνω αυτοσχεδια τραγουδια για ΟΛΑ γυρω μου! :a21:
Για την Υλίκη, Ακραίφνιο, Κάστρο, Μαρτίνο, Μαλεσίνα, Τραγάνα, Αταλάντη, Λιβανάτες ...
Η φυση εχει "ξεγελαστει" κι αυτη απο τον φετινο Χειμωνα, με αποτελεσμα το τοπιο γυρω να καταπρασινο και Ανοιξιατικο.


Λιγο πριν την Αρκίτσα, βλεπω στο βαθος μια μηχανη.
Η μονη που εχω δει μεχρι τωρα στον δρομο.
Το πορτοκαλι σακκιδιο στην πλατη, κανει την υποψια μου βεβαιοτητα.

Φτανω και χαιρεταω τον αλλο μοναχικο συνταξιδιωτη (μου).
Του λεω οτι θα σταματησω στα Καμμένα Βούρλα.
Μου λεει οτι αυτος θα συνεχισει.

Φευγω κι αφου περναω απ' τον Αγιο Κωνσταντίνο, μπαινω και σταματαω μεσα στα Καμμένα Βούρλα, στην παραλια.
Καφες και λουκουμαδες στον Χειμωνιατικο ηλιο διπλα στην θαλασσα, ηταν ενα απολαυστικο πρωινο (ΔΕΝ θελω σχόλια :mad: ) :lol:

Παιρνω τηλεφωνο το Πανουργια για να περασω να τον δω, αλλα ΔΕΝ απανταει ...

Κανα σαρανταλεπτο μετα, σηκωνομαι για να συνεχισω.
Σκεφτομαι να περασω απο το χωριο του (κι ας μην απανταει).
Βαζω βενζινα στην Λαμία και ρωταω το παιδι στο βενζιναδικο αν εχει δρομο, που παει προς την Αγιά Μαρίνα, απο την εθνικη ή πρεμπει να μπω στην Λαμία.
Μου ειπε πως εχει διασταυρωση με πινακιδα.
Εγω ΔΕΝ την ειδα πουθενα (γινονται και εργα εκει) κι ετσι προχωρησα.

Περναω Στυλίδα, Καραβόμυλο και φτανω στα διοδια στην Πελασγία.
Ο υπαλληλος μου κανει νοημα να περασω.
Ενα "ευχαριστω" και συνεχιζω.

Αγιά Τριάδα, Αλμυρός, Μικροθήβες και σκεφτομαι την παρακαμψη προς τον Βόλο (και τα τσιπουραδικα) ... :rolleyes:
Το Δ.Σ. της Παρασκευης ομως, που περιμενει, με κανει να τον αγνοησω.

Επομενη διασταυρωση στο Βελεστίνο και ξαναπορριπτεται ο Βόλος.
Μεσα στον καταπρασινο Θεσσαλικό καμπο, τα χωρια (Μέγα Μοναστήρι, Κιλελέρ, Μοσχοχώρι) ερχονται και φευγουν γρηγορα κι ευχαριστα.

Περναω την Λάρισα απο την παρακαμψη και μετα απο αλλο ενα "ευχαριστω" στα διοδια των Τεμπών μπαινω στο ομορφο φαραγγι του Πηνειού που χωριζει τον Κίσσαβο (Όσσα) απο τον Κάτω Όλυμπο.

Σταση για τσιγαρο πανω απο το γεφυρακι που παει για το εκκλησακι (χρυσορυχειο) της Αγιά Παρασκευής.

.


77985

crs-k
14/02/2007, 17:28
Κανα τεταρτο μετα ξανακαβαλαω και διασκεδαζω λιγο, στο πιο ομορφο κομματι της διαδρομης.
Ισιωμα ξανα μετα την διασταυρωση της Ραψάνης και βενζινα στην διασταυρωση του Πλαταμώνα.

Αμυντικη οδηγηση στις επικινδυνες στροφες του Νέου Παντελεήμονα, με το καστρο επιβλητικο πανω απ' το κεφαλι μου και ξανα στο ισωμα προς την Σκοτίνα.
Λεπτοκαρυά και Λιτόχωρο στην συνεχεια και κοντευω να σκασω γιατι ο Όλυμπος στ' αριστερα μου, το ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟ (εκτος απο πιο ψηλο) της Ελλάδας, ειναι τυλιγμενος απο συννεφα και δεν θελει να μου αποκαλυφθει. :(

Μετα την διασταυρωση για το Δίον η παρακαμψη της Κατερίνης γινεται απο υπογειο τουνελ. :smilea:

Κορινός, Μακρύγιαλος, Αιγίνιο, Μάλγαρα, Χαλάστρα και φτανουμε στην διασταυρωση με το περιφεριακο.
Δεν κανω αριστερα, αλλα ευθεια και μπαινω στην χαλλλαρη πολη. :cool:

Η οδηγηση μεσα στην Σαλονικιώτικη κινηση με ξενιζει και δυσκολευομαι ΠΟΛΥ να συνηθισω (μαθω) το τι πρεπει να προσεχω για να παραμεινω ΕΝΑ κομματι. :sick:

Με τα πολλα στις 14:00 ανεβαινω στο πεζοδρομιο και σταματαω.

.


77986

crs-k
14/02/2007, 17:29
Μιας και φανταζομαι οτι εφτασα "εμπροθεσμα", ψαχνω ενα internet cafe για να κανω πλακα στα φιλαρακια που ΔΕΝ με περιμεναν. :D

Κουνια που με κουναγε ... :dizzy:

Ο Βρωμιάρης με ειχε "δωσει" ... :sad:


Μια μπυρα, δυο τσιγαρα και λιγο σπαμαρισμα μετα, μιλαω με τον Αντωνη στο τηλεφωνο και μαθαινω οτι φτανει οπου να 'ναι κι ο Θανασης.

Βρισκομαστε εξω απ' την "Μυρσίνη".

Η "Μυρσίνη" ειναι εκεινο το Κρητικό ρακαδικο που λαμβανουν χωρα τα Δ(ιοικητικα) Σ(υμβουλια) της Παρασκευης. :lol:

Απο 'κει και μετα ο χρονος χαθηκε, εξαφανιστηκε, σταματησε ...
Δεν ξερω ποια ειναι η σωστη εκφραση ... :hypnotize :lol:

Το μονο που ξερω ειναι οτι κατσαμε στις 15:00 και φυγαμε απο το μαγαζι στις 23:00 ... :eek: :eyepop:


Ο Κώστας (ο Τραπεζικος), η Σοφία (γυναικα του Αντώνη), ο Νίκος, η Μαργαρίτα (εν δυναμει οχημα υποστηριξης), ο Κώστας (ο Φροντιστηριας) κι αργοτερα ο Αλέξης (fantacid) κι ο Βασίλης (Uriah Heep) ηρθαν και προστεθηκαν στην αρχικη τριαδα (Oldman, ντερτι-moto, crs-k) για να εχουμε απαρτια ... :evil:

Οι φωτος, λογω κακης ρυθμισης, ειναι λιγο χαλια ... :sick:
Με αποτελεσμα να μας δειχνουν πιο ομορφους απ' οτι ημασταν. :dizzy: :lol:

.


77987

crs-k
14/02/2007, 17:29
"Κωστας, Κωστας, Μανωλης, Πετρος, Γιαννης, Τακης ..." :dizzy:

.


77988

crs-k
14/02/2007, 17:30
"... Πλατεια Ναβαρινου, Διοικητηριου και Εξαρχειων,
Αλεκος, Βασιλης, Αγγελος ..." :hypnotize

.


77989

crs-k
14/02/2007, 17:31
"... Μπιζανιου και Αναληψεως,
Αγιας Τριαδος και 25ης Μαρτιου,
Η Ελλαδα που αντιστεκεται,
Η Ελλαδα που επιμενει,
Και οποιος ΔΕΕΕΝ καταλαβαινει,
Δεν ξεεερει που πατα και πουουου πηγαινει!" :D

.


77990

crs-k
14/02/2007, 17:31
Φευγοντας απ' την "Μυρσίνη" κατα τις 23:00, ειπαμε να παμε να πιουμε κανα ποτακι στο σπιτι του Αντώνη και της Σοφίας ... :a21:

Για λογους ασφαλειας ενα Ντουκάτι ξεμεινε στο μαγαζι ... :wacko:
Ειχε πιει παραπανω απ' οσο αντεχε ... :)
Το Ντουκάτι ! :dizzy: :lol:

Ο οδηγος του "τσουβαλιαστηκε" στο πισω καθισμα οχηματος μεταφορας προσωπικου ... :cool:

Ειχαμε ηδη δωσει ραντεβου, μ' αυτους που δεν θα 'ρχοντουσαν μαζι μας, για αυριο στις 11:00 στο παρατηρητηριο στο Σέιχ Σου (διαβαζεται και "όρος Θεσσαλονίκη").

Αυτα που διαδραματιστηκαν στο σπιτι ΔΕΝ μπορω να τα περιγραψω, σεβομενος τους νομους περι ηθικης ... :D

Απλα εχω μεινει με την απορια, γιατι ΔΕΝ μας πυροβολησε η Σοφία? :confused:

Ειναι τοοοσο ανεκτικη ή απλα ΔΕΝ ειχε οπλο προχειρο? :look: :lol:

Με κουβεντα, γελια, ροχαλητα, ολα μαζι εναν αχταρμα, μας πηρε 03:30 (ειχαμε σκοπο να το ξημερωσουμε) μεχρι να ξεραθει ο πρωτος (ειχε και 520χλμ στην πλατη) και ν' αποφασισουμε να το διαλυσουμε ...

Δικαβαλο με τον Κωστακη (τραπεζικος), που εκτος απ' το Ντουκατι ειχε ξεχασει και το κρανος του στ' αμαξι του αλλου Κωστα, παμε μεχρι το Επταπύργιο, στο σπιτι του, μιας και στο σπιτι του Αντώνη υπηρχε το αδιαχωρητο ... :lol:

Εκει κατσαμε και συζηταγαμε κανοντας τσιγαρακι (και πινοντας και καμμια μπυριτσα :hypnotize ) τα ιδια και τα ιδια, μιας και μετα απο ενα λεπτο ο Κωστας ξεχναγε οτι το 'χμα ξαναπει αυτο ... :lol:

Μας πηρε 05:00 για να κοιμηθουμε κι ειχαμε και ραντεβου την αλλη μερα ... :a24:

crs-k
14/02/2007, 17:32
Ξυπνησα κατα τις 10:00 κι εφτιαξα καφε.
Κατα τις 10:30 αρχισαν και τα τηλεφωνα με αποτελεσμα να ξυπνησει κι ο Κωστας.

Ετοιμαστηκαμε (εγω δεν ειχα "εντουράδικα" μαζι μου) πινοντας τον καφε μας και κατα τις 11:00 βγηκαμε για μπουγατσα. :D

Τελειωνοντας ανεβηκαμε στο παρατηρητηριο, οπου φτασαμε κατα τις 11:35 (οντες οι πρωτοι) και φτιαξαμε καφε, απολαμβανοντας την θεα ... :wacko:

.


77991

crs-k
14/02/2007, 17:32
Προσπαθησα να φανταστω ποσο πιο ομορφο θα ηταν το Σέιχ Σου πριν καει και μ' επιασε μελαγχολια ... :sad:

.


77992

crs-k
14/02/2007, 17:33
Οι αντιπυρικες ζωνες εχουν πια την τιμητικη τους ... :sick:

.


77993

crs-k
14/02/2007, 17:34
... ενω το τοπιο προσπαθει να αποκατασταθει με φυσικο τροπο. :)

.


77994

crs-k
14/02/2007, 17:35
Κατα τις δωδεκα+ εφτασε και το υπολοιπο κονβόι.

Αντώνης (Oldman), Θανάσης (ντερτι-moto), Αλέξης (fantacid), Κώστας (ο φροντιστηριας), Βασίλης (Uriah Heep), Γιωργος (nantin), Νάσος (φιλος του nantin).

.


77995

crs-k
14/02/2007, 17:35
Αφου μου ηπιαν τον καφε μου (εφτιαξα κι αλλον για να μας βγαλει απο μια τζουρα) και χαζεψαμε λιγο κανοντας ενα τσιγαρακι ... :smokin:

.


77996

crs-k
14/02/2007, 17:36
... μια τελευταια ματια στα μηχανακια κι ειμαστε ετοιμοι ! :cool:

.


77997

crs-k
14/02/2007, 17:37
Ειχα πει απο χτες οτι ΔΕΝ θα παω μαζι τους, μιας και ΔΕΝ ειχα τακουνια... :sick:

Θα ακολουθουσα χωματοδρομους προς την ιδια κατευθυνση και γι' αυτο ειχα και το GPS μαζι μου.
Δοκιμασα μαλιστα νωριτερα κι Αφρικα σπινιαρε με τριτη κι εικοσι χιλιομετρα, δειχνοντας πεντακαθαρα οτι ΔΕΝ μπορουσε ... :(

Ο Παλιανθρωπας ομως επεμενε οτι θα παμε απο "φλαταδουρες" ολοι μαζι και σε καποια ΕΛΑΧΙΣΤΑ σημεια θα χωριζουμε για λιγο ...

Η αληθεια ειναι οτι χωρισαμε σε δυο (ΜΟΝΟ) περιπτωσεις κι αυτο για ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ! :mad: :lol:

Σε "κακο χωματοδρομο" (οπου κουτσα στραβα τα καταφερνε η Αφρικα) μπηκαμε για πολυ λιγα μετρα μεχρι τον Χορτιάτη ...

.


77998

crs-k
14/02/2007, 17:38
Το υπολοιπο κομματι ηταν "βατα μονοπατια", "αντιπυρικες ζωνες", "οργωμενα χωραφια", "λογγοι και ραχουλες (εκτος σχεδιου και μονοπατιου)" και αλλα τετοια ομορφα ... :eek:

Αν ειχα λαστιχα, ΔΕΝ θελω να φανταζομαι απο που θα με πηγαινε ... :eyepop: :lol:

Στην (μονιμη) γκρινια μου, για το οτι "ΔΕΝ ΠΑΕΙ το μηχανακι μου απο 'δω" ...
Απαντουσε μονιμα με την επωδό, "Γιατι φωναζεις ρε μ@λλλ@κα? Δεν περασες?" :dizzy: :lol:

Μετα απο ενα κοπιαστικο αιωνα φτασαμε επιτελους σε βενζιναδικο εξω απ' τον Χορτιάτη.
Περνώντας μεσα απ' το χωριο πιασαμε χωματοδρομο αυτη την φορα (επιασαν τα τάματα φαινεται) που σε ενα τεταρτακι μας εφερε μεχρι την Περιστερά οπου κι αραξαμε ...

.


77999

crs-k
14/02/2007, 17:39
... κι εμεις και τα μηχανακια ...

.


78000

crs-k
14/02/2007, 17:39
... ελαφρα σκονισμενοι αμφοτεροι, αλλα και μ' ενα χαμογελο νααα, με το συμπαθειο (αμφοτεροι παλι)! :D

.


78001

crs-k
14/02/2007, 17:40
Η βρυση με το τασι προσφερεται για πλυσιμο ...

.


78002

crs-k
14/02/2007, 17:41
... ενω παραδοξως πως το νερο ΔΕΝ ηταν κρυο ... :look:

.


78003

crs-k
14/02/2007, 17:41
... οσο οι υπολοιποι φωτογραφιζονται. :lol:

.


78005

crs-k
14/02/2007, 17:42
Η συνεχεια δοθηκε στα ενδοτερα. :D

.


78006

crs-k
14/02/2007, 17:43
Εδω κατα την κοψιδοαναμονη. :a32:

.


78007

crs-k
14/02/2007, 17:43
Εβιβα! :beer:

.


78008

crs-k
14/02/2007, 17:44
Ωωωωρα μετα κι ενω εχει πιασει και μια ελαφρια ψιχαλα ...

Ο Γιωργος (nantin) κι ο Νασος (ο φιλος του) την κανουν, λιγο πιο βιαστικοι, ενω οι υπολοιποι περιμεναμε το γλυκο ...

Λιγο πιο μετα ο Κωστας (φροντιστηριας) κι ο Θανασης φευγουν για το Πλαγιάρι, με σκοπο να την πεσουν για υπνο στο σπιτι του Κωστα.
Τα λασπολαστιχα του Κωστα ομως δεν κρατανε και τοσο καλα στην βρεγμενη ασφαλτο και την "επεσε" στον δρομο με μονο κακο εμα "στουμπηγμα" στα μαλακα οπισθια (ευτυχως). :sick:

Οι υπολοιποι θα επιστρεφαν απο τον ιδιο εν μερει δρομο προς τα ρανταρ του Χορτιάτη, απ' οπου και θα κατεβαιναν.
Εγω προτιμησα να κανω τον ασφαλτινο γυρο, μιας κι ηταν και διαδρομη που δεν την ειχα ξανακανει ...

Περιμενα κανα τεταρτο τον Κωστα (τον τραπεζικο) εξω απ' το σπιτι του, που οταν ηρθε την επεσε κι αυτος για υπνο ...
Εγω ΔΕΝ κοιμαμαι ΠΟΤΕ ( :nono: ) τα μεσημερια κι ετσι εφτιαξα καφε και ξεκινησα να διαβαζω καποια ενδιαφεροντα αρθρα απο περιοδικα του Κωστα.
Λογω της κουρασης αποφασισα να τα διαβασω και λιγο ξαπλωτος.
Μια που το σκεφτηκα ν' ακουμπησω στο κρεββατι και μια που ροχαλιζα ... :ZZZ: :lol:

Ρε λες να κουραστηκα? :dizzy: :lol:

Δυομιση ωρες μετα σηκωθηκα (κατα τις 20:00) κι αφου ειπιαμε καφε με τον Κωστα, πηγαμε να μαζεψουμε το Ντουκατι απ' την "Μυρσίνη" και καταληξαμε στο σπιτι του Αντωνη, οπου ηρθε αργοτερα κι ο Θανασης και σε κλειστο κυκλο (μονο εμεις και τα κοριτσια ημασταν :lol: ) περασε η βραδυα (και λιγο απ' το ξημερωμα :dizzy: ) για να καταληξουμε παλι για υπνο κατα τις 05:00 ... :ninja:

crs-k
14/02/2007, 17:45
Για την επομενη μερα, την Κυριακη (που θα επρεπε να ειναι κι ημερα της αναχωρησης), μας ειχε καλεσει ο Βασίλης στο σπιτι του για να δοκιμασουμε το διπλοβρασμενο τσιπουρο του, οσο θα ψηναμε, και το νουβώ, οσο θα καταβροχθιζαμε ... :lol:

Αφου ξυπναμε και πινουμε και καφε με τον Κωστα, περναμε μια βολτα απο τον Χατζή για να προμηθευτουμε σοροπιαστά για το μεσημερι.
Η καλη μερα (ενω στην Αθηνα εβρεχε) μας κανει ν' αραξουμε για καφε στην παραλια ... :a55:

.


78009

crs-k
14/02/2007, 17:46
Αφου "κουβεντιασαμε" για διαφορα θεματα, ξεκιναμε για το σπιτι του Βασιλη στο Πανόραμα, οπου και φτανουμε κατα τις 12:30.

Με το που περναω την αυλοπορτα θυμηθηκα οτι ΞΕΧΑΣΑ να παρω μαζι μου σκινι και υπνοσακκο ... :a018:

Ακομα εκει θα την ειχα στημενη ... :rolleyes:

Σ' ενα χωρο με 4+ στρεματα, με δενδρα και γκαζον ... :cool:

.


78010

crs-k
14/02/2007, 17:47
Σε λιγο ερχεται κι ο Αντωνης με την Σοφία και τα παιδια και με τον Θαναση ξωπισω τους.

Το τσιπουροτραπεζο κι η τηγανιά ηταν ηδη στημενα, ενω αρχιζει και το αναμα της φωτιας για τα μετεπειτα ...

.


78011

crs-k
14/02/2007, 17:47
Πανω που εχουμε αραξει κι απολαμβανουμε ...

.


78012

crs-k
14/02/2007, 17:48
... ο καιρος χαλαει κι εδω κι οι πρωτες ψιχαλες κανουν αισθητη την παρουσια τους.

Μαζευουμε και παμε στο κατώι, οπου υπαρχει ενας ανετος και ζεστος χωρος, διαμορφωμενος σε saloon.
Η ψησταρια μπαινει στο υποστεγο κι ο Θανασης παιρνει το ψησιμο πανω του.

Η Κατερινα (η γυναικα του Βασιλη) ΔΕΝ λεει να καθησει καθολου, προσπαθωντας να μας "δημιουργησει" αναγκες, οταν ΔΕΝ εχουμε ...
Ειναι με διαφορά ο ΠΙΟ ευγενικος ανθρωπος (πραγματικα κι ΟΧΙ κατ' επιφαση) που εχω συναντησει ποτε στην ζωη μου! :a10:

Η επιστροφη στην Αθηνα ηταν φανερο οτι επερνε αναβολη για μια μερα μετα, μιας και το κεφι, η παρεα, το διπλοβρασμενο, τα κοψιδια και ολα τα υπολοιπα ηταν περα απο καθε προσδοκια... :smilea:

Κατα το απογευματακι κανει και την εμφανισει του ο "κ@λοχτυπημενος" Κωστας κι ενω ο Θανασης ριχνει το μεσημεριανο του ροχαλητο ... :lol:

Συνεχισαμε για καμποσο ακομα ωσπου κατα τις 21:30 και με βαρυα καρδια αποχαιρεταμε του οικοδεσποτες (Κατερινα και Βασιλη) που αφου μας εφοδιασαν κι απο ενα μπουκαλι τσιπουρο για τον δρομο μας ευχηθηκαν καλο ταξιδι. :wave2:

crs-k
14/02/2007, 17:48
Η συνεχεια δινεται στο σπιτι της Σοφιας και του Αντωνη.

Τα παιδια φευγουν νωρις για υπνο, μιας κι εχουν πρωινο ξυπνημα για το σχολειο κι εμεις συνεχιζουμε, με την προσθηκη της Μαργαριτας στην παρεα.

Κατα τις 24:00 ο Κωστας (ο τραπεζικος) ΔΕΝ αντεχει αλλο κι εχει να ξυπνησει στις 06:00.
Δεν μπορω να τον αφησω μονο του και τον συνοδευω μεχρι το σπιτι.

Χαιρεταω τα παιδια (Σοφια, Αντωνη, Μαργαριτα) νομιζοντας οτι εχει κοπει ενα κομματι(*) μου κι εχει μεινει εκει ...
Λες κι ειμαστε χρονια πολλα μαζι και παω μεταναστης στην Αμερικη ... :sick:
Ευχομαι καλο δρομο και στον Θαναση και παω με τον Κωστα στο σπιτι του.

Αυτος κοιμηθηκε αμεσως, αλλα εγω ειχα ηδη αλλαξει ρυθμους και στριφογυριζα στο κρεββατι μεχρι τις 04:00... :(

crs-k
14/02/2007, 17:49
Το πρωι ΔΕΝ με ξυπνησε, αλλα εκλεισε και την πορτα μου για να μην μ' ενοχλει, με αποτελεσμα να μην τον χαιρετισω, παρα μονο τηλεφωνικα ... :sad:

Ο καιρος ειναι συννεφιασμενος κι εχει μια πολυ αραιη ψιχαλα οσο φορτωνω και γρασσαρω την μηχανη.
Η αποφαση να φυγω ομως ειναι ειλημμενη και δεν σηκωνει αλλη αναβολη.

Οταν ξεκιναω, κατα τις 09:05, δεν υπαρχει πλεον βροχη αλλα οι δρομοι ειναι παντου βρεγμενοι κι επικινδυνοι.
Βγαινω στον περιφερειακο και σε λιγο αφηνω πισω μου την ομορφη πολη.

Ειχα σκοπο να κατεβαινα απο Βέροια, Κοζάνη, Σέρβια, Ελασσόνα, αλλα η νεφωση κι απειλη βροχης (ενω δεν εχω λαστιχα) με κανει να βαλω το κεφαλι κατω και να οδηγαω, μπας και προλαβω και βγαλω κανα χιλιομετρο χωρις βροχη.
Εβαλα βενζινα στον Κορινό, χωρις να σταματησω για καφε οπως ηθελα.
Πιο κατω στον Πλαταμώνα, πυκνωνε τοπικα η νεφωση και παλι ΔΕΝ σταματησα.
Οδηγουσα 2,5 ωρες συνεχεια πανω στο βρεγμενο οδοστρωμα και σταματαω κατα τις εντεκαμιση, λιγο πριν τον Καραβόμυλο, για βενζινα, καφε κι ενα τσιγαρο, μιας και δειχνει πια ν' ανοιγει ο καιρος ...

Ο Πανουργιας παλι ΔΕΝ απανταει, οποτε το κεφαλι κατω ξανα και σταση στο "90" για ενα τυροψωμο, μια μπυριτσα κι ενα τσιγαρακι.

Μονο για βενζινα στον "Σείριο" και στις 14:00 ξαναβλεπω τις γυναικες μου στο σπιτι. :cool:

crs-k
14/02/2007, 17:49
Το παρον δεν γραφηκε μονο σαν οδοιπορικο. :nono:

Γραφηκε σαν ενα μεγαλο "ευχαριστω" σε ανθρωπους που το αξιζουν και με το παραπανω! :smilea:

Σε ανθρωπους που σε κανουν να αισθανεσαι καλυτερα κι απ' το σπιτι σου, απο την πρωτη κι ολας στιγμη! :cool:

Μιλαω για κεινους τους ανθρωπους που σε κανουν να αισθανεσαι μεγαλη τιμη οταν σ' αποκαλουν "φιλλλαρακι" τους ... :blush:




Ευχαριστω για ΟΛΑ παιδια και θα ξαναπουμε συντομα και παλι απο κοντα!

:smokin: :beer: :wave2:



(*) Υ.Γ.: Καταλαβα πιο κομματι μου εμεινε εκει πανω ... Η ψυχη μου !!! :rolleyes:

Cpt. Haddock
14/02/2007, 17:54
:beer: :beer: :beer: :beer:

ΠΑΝΤΑ (και πλέον) τέτοια! :winka:

Ό,τι και να πει κανείς για τα παιδιά πάνω είναι λίγο...

(αν εξαιρέσεις την περίεργη οπτική που έχουν για τις φΛαταδούρες :uplate: )

μήπως να βγάζουμε "απεσταλμένο υπήρεσίας" για τα ΔΣ? :look: :wacko:


:rotflmao:

Nostra
14/02/2007, 17:56
23 Φεβρουαρίου... s' ils nous veulent... on part ..... :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:



:wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

crs-k
14/02/2007, 17:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
........................
μήπως να βγάζουμε "απεσταλμένο υπήρεσίας" για τα ΔΣ? :look: :wacko:
.......................


Υπαρχει τετοια θεση? :eek: :eyepop:

Ποσα πρεπει να δωσω? :look:


:lol: :rotflmao: :lol:

Cpt. Haddock
14/02/2007, 17:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
23 Φεβρουαρίου... s' ils nous veulent... on part ..... :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

nous voulons bien, mais...

Les pistes du ski alors... :winka: :smokin: :evil:

Cpt. Haddock
14/02/2007, 17:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Υπαρχει τετοια θεση? :eek: :eyepop:
Ποσα πρεπει να δωσω? :look:

Μόλις τη δημιουργήσαμε!

:lol: :lol: :lol:

:beer:

(πολλά φοβάμαι! :wacko: )

Nostra
14/02/2007, 18:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
nous voulons bien, mais...

Les pistes du ski alors... :winka: :smokin: :evil:


il y en a aussi... meilleurs du sud... :winka:

Stergios69
14/02/2007, 18:03
Οπως πάντα άψογη περιγραφή...
ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΡΕΒΑΝΙ ΔΕΝ ΠΕΡΑΣΕΣ!! :evil: :winka: :D :wave2:

Cpt. Haddock
14/02/2007, 18:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
il y en a aussi... meilleurs du sud... :winka:

helas, il n' ya pas du neige mon amis...

Mais en Autriche.... :D

bartlal
14/02/2007, 18:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
23 Φεβρουαρίου... s' ils nous veulent... on part ..... :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:



:wave2: :wave2: :wave2: :wave2:


για να το λες εσυ, κατι καλο θα λες!!!


:D



@crs: μπραβο Χρηστο, αν και εκεινο το 5ωρο Θεσνικη Αθηνα καααααπως με παραξενευει.... :evil:


+1000000 και απο μενα για το:

Σε ανθρωπους που σε κανουν να αισθανεσαι καλυτερα κι απ' το σπιτι σου, απο την πρωτη κι ολας στιγμη!
Μιλαω για κεινους τους ανθρωπους που σε κανουν να αισθανεσαι μεγαλη τιμη οταν σ' αποκαλουν "φιλλλαρακι" τους ...

τα λεει ολα...


:wave2:

Nostra
14/02/2007, 18:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
helas, il n' ya pas du neige mon amis...

Mais en Autriche.... :D


εσύ οτρίς...


κι εγώ με οτομοτρίς...




:lol: :lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao:

gixxerpap
14/02/2007, 18:18
μπραβο ρε Χρησταρα!!!

ενα κομματι μου ταξιδεψε, κι ας μην ηρθα τελικα ο τριμαλακας......

να εχουμε παντα την τυχη, να μπορουμε να γευομαστε, αυτα τα ''ανουσια'' & ''ανοητα'' για αλλους, ταξιδια αστραπη!

παντα βολτες!;)

crs-k
14/02/2007, 18:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
..........................
αν και εκεινο το 5ωρο Θεσνικη Αθηνα καααααπως με παραξενευει.... :evil:
.........................


Ποιο 5ωρο? :confused:

09:30 - 14:00 ειναι 4,5 ωρες με 45' σε στασεις ... :D


:lol: :rotflmao: :lol:

crs-k
14/02/2007, 18:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
.................
κι ας μην ηρθα τελικα ο τριμαλακας......
................


Και ξερεις πως τα ψαχναμε εκει τα "καθαρα" συκωτια? :sick: :dizzy:

:lol: :rotflmao: :lol:

crs-k
14/02/2007, 18:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios69
Οπως πάντα άψογη περιγραφή...
ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΡΕΒΑΝΙ ΔΕΝ ΠΕΡΑΣΕΣ!! :evil: :winka: :D :wave2:


Ειχα σκοπο (αν και θα ησουν στην δουλεια) ...

Ο συνδιασμος ομως "καιρος-λαστιχα" δεν μ' αφησε ... :sick:

bartlal
14/02/2007, 18:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Ποιο 5ωρο? :confused:

09:30 - 14:00 ειναι 4,5 ωρες με 45' σε στασεις ... :D


:lol: :rotflmao: :lol:

αμα ειναι να ψαλιδιζεις μισαωρα και το 9 να το κανεις 9:30 και αντιστοιχα το 14:30 14:00 ασ'τα χαραλαμπε... :sad:

Cpt. Haddock
14/02/2007, 18:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Ποιο 5ωρο? :confused:
09:30 - 14:00 ειναι 4,5 ωρες με 45' σε στασεις ... :D

Καλά, ναι...

Σαν τα ψάρια που πιάνουν οι ψαράδες ένα πράγμα.... :evil:

Τα 'χουμε ξανακούσει αυτά :D :smokin:

crs-k
14/02/2007, 18:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
αμα ειναι να ψαλιδιζεις μισαωρα και το 9 να το κανεις 9:30 και αντιστοιχα το 14:30 14:00 ασ'τα χαραλαμπε... :sad:



Για το "πηγαινε" λεω ρε χαμενε και ΔΕΝ ψαλιδιζω ΤΙΠΤΙΣ !!! :mad:


Γ@μω τις κουλομαριες που 'χω μπλεξει γ@μω ... :sick:


:lol: :rotflmao: :lol:

Cpt. Haddock
14/02/2007, 18:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Για το "πηγαινε" λεω ρε χαμενε και ΔΕΝ ψαλιδιζω ΤΙΠΤΙΣ !!! :mad:
Γ@μω τις κουλομαριες που 'χω μπλεξει γ@μω ... :sick:
:lol: :rotflmao: :lol:

:a17:

bartlal
14/02/2007, 18:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Για το "πηγαινε" λεω ρε χαμενε και ΔΕΝ ψαλιδιζω ΤΙΠΤΙΣ !!! :mad:


Γ@μω τις κουλομαριες που 'χω μπλεξει γ@μω ... :sick:


:lol: :rotflmao: :lol:

:a17: και απο μενα...

zephyr1
14/02/2007, 18:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Λογω προσωπικων (δυσκολων) καταστασεων ημουν κλεισμενος μεσα πολυυυ καιρο ... :sick:
Αν σκεφτει καποιος οτι μετα τις αρχες του Σεπτεμβρη, που επιστρεψανε απο το 10ημερο, η μονη εξοδος ηταν μια ημερησια στην Βυτινα, θα καταλαβει οτι οτι η "κατασταση" μου ειχε φτασει στο απροχωρητο ...

Και εμενα.:(


Τα βαζω κατω και τα μετραω ...
Λαστιχα δεν εχω, υποχρεωσεις με κυνηγαν, ειμαι στριμωγμενος απο παντου ...



Οι καλυτεροι λογοι για να φυγεις. :beer:



Οταν ξυπνησα ομως κι επινα καφε, αυτες οι (κακες) σκεψεις, εξαφανιστηκαν ως δια μαγειας

Τελικα παντα συμβαινει αυτο.:cool:


Να σε καλα ,αυτα ειναι τα καλυτερα!:beer:

crs-k
14/02/2007, 18:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:a17:


Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
:a17: και απο μενα...


Τα "κου(ω)λαδια" που λεγαμε ... :D :lol:

bartlal
14/02/2007, 18:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Τα "κου(ω)λαδια" που λεγαμε ... :D :lol:

:a019:

Cpt. Haddock
14/02/2007, 18:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Τα "κου(ω)λαδια" που λεγαμε ... :D :lol:

:a019:

OldMan
14/02/2007, 19:34
:look: :hypnotize :uplate: :eyepop:

Καλά ρε...

Εγώ που ήμουνα ??? :confused:

Cpt. Haddock
14/02/2007, 19:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:look: :hypnotize :uplate: :eyepop:

Καλά ρε...

Εγώ που ήμουνα ??? :confused:

Ωχ...

Τα πράγματα είναι σοβαρα...

:sick: :uplate:

crs-k
14/02/2007, 19:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:look: :hypnotize :uplate: :eyepop:

Καλά ρε...

Εγώ που ήμουνα ??? :confused:



Σ' ειχαμε στειλει για τσιγαρα κι εφερνες ολο λαθος, γιατι ηταν ωραια η περιπτερου ... :dizzy: :lol:

bartlal
14/02/2007, 19:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:look: :hypnotize :uplate: :eyepop:

Καλά ρε...

Εγώ που ήμουνα ??? :confused:


:D :smilea: :D


78029

rsp
14/02/2007, 20:11
Με τρελη ζηλεια λεω ποσο χαιρομαι που περασατε καλα!! Αν δεν μπορεις με GPS, χαρτες και εχοντας ξανα ερθει σπιτι να το βρεις τοτε γαμησετα...


Συγνωμη για το τηλεφωνικο κλασιμο αλλα εχουν πεσει πολλα αυτες τις μερες....:mad:

crs-k
14/02/2007, 20:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
...........................
Αν δεν μπορεις με GPS, χαρτες και εχοντας ξανα ερθει σπιτι να το βρεις τοτε γαμησετα...
...........................


Κι ο αλλος που το βρηκε τι καταλαβε?

Σαμπως ησουν εκει? :sick: :lol:

crs-k
14/02/2007, 20:20
Και το ρεμπετικο του Τούντα που χρωσταγαμε (με τον Βρωμιάρη) ... :D


Στου Λινάρδου την ταβερνα
βλεπεις προσωπα μοντερνα.
Πανε ολοι, ενας κι ενας,
οι αστερες της ταβερνας.

Εκει παει ο Παπαρούνας,
ο Βαρέλας κι ο Μουρούνας.
Παει ο Σκόρδος ο Τεμπέλης
και ο Θρούμπας ο Τσιγκέλης.


Παει κι η κυρά-Αγγέλω,
με το μαυρο της το βέλο,
και η μερακλού η Φώτω,
που μεθαει με το πρωτο.

Εκεί πάει κι η Σταμάτα,
που μεθα και σπάνει πιατα.
Παει κι η κυρά-Πιπίνα
για να πιει καμια ρετσινα.


:smokin: :beer: :wave2:

OldMan
14/02/2007, 20:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Και το ρεμπετικο του Τούντα που χρωσταγαμε (με τον Βρωμιάρη) ...
Σταμάτα ρε ...

(θα νομίσει ο κόσμος ότι ήπιαμε ...) :D

FestoNero
14/02/2007, 21:15
εγω μια απορια εχω..
Αυτος ο Χορτιατης, δεν εχει ασφαλτοστρωμενο δρομο
ωστε να μη πηγαινετε απο "βατους" χωματοδρομους;;;
:confused: :confused:


















:lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol:

makis206
15/02/2007, 00:19
Αυτή είναι παρέα, ΤΕΛΟΣ !:a013:

Πάντα τέτοια παίδες !

:beer: :beer: :beer:

DimChios
15/02/2007, 01:24
ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ ΡΕ!!!!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

latris mixanis
15/02/2007, 01:26
Χρήστο πάντα τέτοια!! Σου έκανε καλό στο είπα, "λάμπεις Μπάμπη μου" :rolleyes: :rotflmao:
Μπράβο και στους φίλους απ τη Θεσσαλονίκη, που κάθε φορά μας δείχνουν τη σημαίνει παρέα και φιλοξενία:) :beer:

fantacid
15/02/2007, 02:56
Ωραια περασες ρε κουφαλιτσα!!!!

αντε την αλλη φορα να πιουμε κ καμια ρακι ρε μαστορα!:a51::a51:


:lol: :lol: :lol: :lol:







...........ΕΠΟΜΕΝΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ!!

MikeG
15/02/2007, 10:11
Ρε το τριμάλακα τι έχασα...& ήμουν στο τσακ να ανέβαινα παρατηρητήριο (σα πολλά η δεν έχει αυτό?)..
Μια άλλη φορά όμως,δε πειράζει..
Πάντα τέτοια μάγκες.!:smokin:

:beer: :beer: :beer: :a44:

Uriah Heep
15/02/2007, 21:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k


Ειναι με διαφορά ο ΠΙΟ ευγενικος ανθρωπος (πραγματικα κι ΟΧΙ κατ' επιφαση) που εχω συναντησει ποτε στην ζωη μου! :a10:

Δεν υπήρχε περίπτωση η Κατερίνα να διαβάσει τα καλά σου λόγια και να μη με "υποχρεώσει" να σου στείλω τις ευχαριστίες της!!!
Περιττό να σου πω ότι από το πρωί (γύρω στις 11.00) της Δευτέρας είναι απαρηγόρητη γιατί διαπίστωσε ότι ξέχασε να φέρει στο "saloon" το ταψί με το ρεβανί...
...με τόσα γλυκά που φέρατε και σεις!

Όταν τα ταξίδια δεν είναι "προκάτ"...

...όταν οι μεταξύ μας σχέσεις δεν είναι προϊόντα εργοστασίου παραγωγής άρτιου "κοινωνικού ξιλοτέξ" σε κατεψυγμένη μορφή...

...όταν ΤΙΠΟΤΑ σ΄αυτό το τριήμερο δεν ήταν "προτηγανισμένο"...

...και η χημεία της παρέας αποτελεί από μόνη της, διασάλευση του τοματοπελτέ της ιλαροτραγικής καθημερινότητας...

...είναι φυσικό το τριήμερο που περάσαμε να έχει "γράψει" στη ζωή μας και το τέλος του να μας έφερε μια μελαγχολία που γρήγορα όμως μετατράπηκε, σε άκρατη αναμονή για την επόμενη συνάντηση!


:beer: :beer: :beer:

Vstrommer71
16/02/2007, 00:03
Παλι δεν ειχατε Kaiser να δωσετε στο παλληκαρι ρε?????:lol: :lol:

Παντα τετοια ρε!!!!:beer:





78285

Nik0s
16/02/2007, 00:59
Εύγε !!!

Πολλούς χαιρετισμούς σε όλα τα παιδιά στην Θεσσαλονίκη




:beer: :beer: :wave2: :beer: :beer:


(ο φροντιστιριάς ή ο τραπεζικός μου είχε δώσει Fenistil ??? :confused: :lol: :lol: )

crs-k
16/02/2007, 08:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Uriah Heep
Δεν υπήρχε περίπτωση η Κατερίνα να διαβάσει τα καλά σου λόγια και να μη με "υποχρεώσει" να σου στείλω τις ευχαριστίες της!!!
..................................





Ο ευγενικος ανθρωπος που λεγαμε ... :lol:



:smokin: :beer: :wave2:

Χωμάτινος
16/02/2007, 17:34
ΦιΛαράκια, κάντε κάτι να χαλάσετε τα ωραία σας γιατί θα μας φάει το χιλιόμετρο πάνω-κάτω εμάς τους χαμουτζήδες. :rolleyes:







.. να πω ότι έχουμε καμιά γκόμενα στη Σαλονίκη πάει στα διάλα :wacko:

tai
16/02/2007, 17:38
Όταν τελειώνει ο χρόνος μας σε τούτον ‘δώ τον κόσμο,
τέτοιες στιγμές θυμόμαστε και να! μας πιάνει νόστος
:a024:
κουφαλααααα τυχερέ:lol:
παντα τετοια :wave2: :beer: :beer:

gcrook
16/02/2007, 18:58
Μπραβο μωρε!:beer:

$py
16/02/2007, 19:28
aaaaaaaaaaaaaxxxxxxxxx (αναστεναγμός καλόβουλης ζήλιας...)


:beer: :beer: :beer: :beer:

Kostas NL
16/02/2007, 23:40
Μπράβο, πανέμορφα.

:beer:

Smith
17/02/2007, 02:13
Εμένα πάλι αυτό που με τρελλαίνει είναι ο ''τρόπος'' που παίρνει τις αποφάσεις αυτό το ''παιδί''..

Αυτό βέβαια δεν είναι κατηγορία...μάλλον σαν ηθική υοστήριξη για τις δικές μου αποφάσεις όταν την ''κάνω''...

πάντως θαρρώ πως για άλλη μια φορά ''τα πιο όμορφα πράγματα στη ζωή είναι τα πιο απλά'' και μέσα σ` αυτά πάντα είναι ο άνθρωπος που κάνει τη διαφορά....

:wave2: :beer: :wave2: :wave2:

Dodok edessa
17/02/2007, 09:12
ενταξ ρε κουμπαρε :mad:
μπορουσες να κανεις αλλα 60 χιλιομετρα να κερνουσαμε και εμεις κατι τις ......αλλα εσυ εμπλεξες με τους αλκοολικους :mad:
























εμεις δηλαδη δεν εχουμε ψυχη για να γεμίσει ???:sad:






:wave2: :wave2: :wave2:


78526

fantacid
17/02/2007, 16:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dodok edessa
ενταξ ρε κουμπαρε :mad:
μπορουσες να κανεις αλλα 60 χιλιομετρα να κερνουσαμε και εμεις κατι τις ......αλλα εσυ εμπλεξες με τους αλκοολικους :mad:
.................
εμεις δηλαδη δεν εχουμε ψυχη για να γεμίσει ???:sad:
.....................
:wave2: :wave2: :wave2:

τι εγινε καρντασακο ζηλευουμε???

να επερνες κ συ το πραπραδακι σου να σε ειχαμε κ σενα στο ορος θεσσαλονικη!

α κ που σε! ο γερΑς εχει αγριεψει τελευταια,
εκεινη τη φορα που εισουν κ συ ουτε για ζεσταμα δεν ειναι πια!!!



























υ.γ ποσα θα φατε σημερα ρε πεελατεεεεεες?>??????



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

crs-k
18/02/2007, 10:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dodok edessa
........................
εμεις δηλαδη δεν εχουμε ψυχη για να γεμίσει ???:sad:
.......................


Μη με στεναχωρας τωρα ρε κουμπαρε ... :sad:


Ειχα λιγο χρονο κι εδω ηταν οι περισσοτεροι ... :sick:


Θα 'θελα να περασω και απο 'σενα και απ' τον Στεργιο, αλλααα ... :(