PDA

View Full Version : Αστυνομικοί uber alles...



paramedic
14/02/2007, 16:35
Χθές βράδυ πηγαίνοντας στην δουλειά και ενω όλοι περιμένουμε σε φανάρι κόκκινο βλέπω ένα περιπολικό να έρχεται απο δεξιά και να πηγαίνει μπροστά στο φανάρι. Ο οδηγός ο κλασσικός πιτσιρικάς αστυνομικός και συνοδηγοί ίδια φάση. Πάνε που λέτε μπροστα στο φανάρι και φυσικά περνάνε χύμα όχι μόνο σε αυτό αλλά και στο επόμενο φανάρι(ήμασαν σε γέφυρα τις αττικής οδού). Να σημειώσω οτι δέν πηγαίναν γρήγορα και δεν είχαν αναμμένο φάρο και σειρήνα για να μη πει κάποιος "μήπως κάνανε καταδίωξη κλπ".
Το γεγονός βάβαια δεν με ξένισε αλλά αυτό ακριβώς είναι το γαμώτο πια. Οτι θεωρείτε δεδομένο οι αστυνομικοί να είναι UBER ALLES σε αυτή την χώρα. Και απο νόμους και απο όλους τους άλλους.

AFTER
14/02/2007, 16:45
do you like mamasel in greece?

:rolleyes:

TROOPER
16/02/2007, 10:42
:a023: :a023: :a023:

fantacid
17/02/2007, 02:36
χθεσινο σκηνικο....
θεσ/νικη, εγνατια :
βλεπω απο μακρυα φαρο -μπατσικου- σιγα σιγα πλησιαζω να τι γινετε μπας κ εχει θεμα!
τζιφος

ενα περιπολικο που αναβε το φαρο μονο κ μονο για προσπερασει μπαινοντας στο αντιθετο ρευμα με το φαρο -οσο ειχε κοκκινο- κ σιγα σιγα εβγαινε πρωτο πανω στις διαβασεις!!

μετα απο 3-4 φαναρια εσβησε το φαρο κ ενσωματοθηκε στη κινηση ....



:a016: :a016: :a016: :a016:
:a37: :a37: :a37:

LsKostas
22/02/2007, 11:06
εχω την εντύπωση ότι τα αυτοκίνητά τους είναι ανασφάλιστα!!!:evil:
επεδή δεν είναι χρεωμένα σε "φυσικό πρόσωπο" όπως τα ΙΧ
Και δεν μιλάω μόνο για περιπολικά,μηχανές,ασφαλ(η)τικα...
Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει...μπορεί να κάνω λάθΟς
αλλά ΣΕ ΠΕΡΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΙΣΧΥΕΙ Τί γίνεται σε περίπτωση εμπλοκής τους σε ατύχημα?
έτσι που "πάνε" έχουν προκαλέσει πολλά :(
...

gloum
22/02/2007, 11:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από LsKostas
Τί γίνεται σε περίπτωση εμπλοκής τους σε ατύχημα?
έτσι που "πάνε" έχουν προκαλέσει πολλά :(
...

Τυπικά δεν αλλάζει κάτι.Αν φταίνε σε αποζημιώνουν κλπ..









ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ???:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

CONAN_
24/02/2007, 19:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από gloum
Τυπικά δεν αλλάζει κάτι.Αν φταίνε σε αποζημιώνουν κλπ..









ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ???:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Ουσιαστικά δεν γίνεται τίποτα. Εμένα με χτύπησε μοτοσυκλέτα της αστυνομίας, πολιτική, και ακόμα δεν εχω πάρει φράγκο. Πάνε 2 χρόνια.
Προσοχή σε αυτούς καθώς και σε όλα τα κρατικά αυτοκίνητα, γιατί σε περίπτωση ατυχήματος, η ταλαιπωρεία και η γραφειοκρατία είναι απίστευτη.

OrEsTiS82
25/02/2007, 01:38
Νομιζω δεν εχουν καν ασφαλεια τα οχηματα της αστυνομιας,οποιος γνωριζει περισσοτερα ας γραψει...

Νίκος..
26/02/2007, 14:19
Είναι ασφαλησμένα στη νομαρχία..από την νομαρχία ή κάτι τέτοιο με είχαν πει κάποτε..
μα καλά δεν διαβάζει κανένα "όργανο" το φόρουμ να μας πει με σιγουρια??

το άλλο θεμα είναι να αποδηξεις ότι έφταιγε το πυροσβεστικό,περιποπλικό κλπ....
κατα 99,9% θα βρουν τρόπο να σε βγαλουν υπαίτιο..