PDA

View Full Version : Πάλι τα ίδια...



adam_tsouk
29/07/2004, 10:14
Όλο με μένα ασχολούμε και πρήζω και τους λοιπούς forum-ίτες!
Λοιπόν, κατ' αρχήν καλή μέρα σε όλους. Θα ήθελα μια γνώμη από άτομα που πιοθανώς να γνωρίζουν το αντικείμενο του προβλήματός μου και πιθανώς εδώ να είναι πολλοί.
Αποφάσισα να πάρω το Ζ750. Καλό, ωραίο, αλλά... όχι μαύρο! Πήγα και ρώτησα και μου είπαν ότι δεν εισάγανε μαύρα! Άντε λέω, κόκκινο να μην χάσουμε και όλο το καλοκαίρι (δεν θα το αποφύγω τελικά). Πάω στον τύπο που είχαμε πει δυο κουβέντες για ανταλλαγή και μου τα αλλάζει! (παρεπιπτώντος έχω ένα ΚΤΜ 620 και δύσκολο για ανταλλαγή σε καταστήματα με Ιαπωνικά) Πάω σε ένα φίλο που θα ανοίξει κατάστημα (έχει μόνο εξουσιοδοτημένο συνεργείο Kawa) και μου λέει καλύτερα ψάξε να το δώσεις σε ιδιώτη.
Εδώ αρχίζουν και οι προβληματισμοί μου:
1) Βρίσκω τη μηχανή μου σε αγγελίες από 3500- 5100 (ω, ναι) ευρώ! Συζυτάω για ανταλλαγή στα 3000-3100 και δεν...
2) Μάυρο θα ξαναέρθει, ξέρει κανείς; Περιμένω που περιμένω, ε, λίγη υπομονή παραπάνω. Εξάλλου το αξίζει για μαύρο.
3)Μου είπαν για εισαγωγή από Ολλανδία :confused: το Φθινόπωρο. Αυτά έχουν εγγύηση επίσημης αντιπροσωπείας; Δεν είναι παραεισαγωγές αγνώστης κατάστασης της μηχανής ή κάνω λάθος; Και υπάρχει τρόπος να καταλάβεις αν είναι το "ελληνικό" μοντέλο;
Να μην σας κουράζω άλλο μιας και αυτά με απασχολούν άμεσα για την αγορά της νέας αγαπημένης. ;)

Και αν κανείς ξέρει κανένα "σοβαρό" κατάστημα εντός Αθηνών που μπορώ να μιλήσω σοβαρά για ανταλλαγή.
(αν ενδιαφέρεται και κανείς ας στείλει Π.Μ.)

Ευχαριστώ πολύ και.... sorry για τη ζαλάδα πρωί πρωί!!

:wave2:

GST
29/07/2004, 10:34
Oσον αφορα την μεταπωληση το 620 χωρισ να ξερω τη κατασταση που το εχεισ ειναι λιγο δυσκολο να το δωσεισ λογω παλαιοτητασ ........οι τιμεσ που ζητανε οι ιδιωτεσ δεν ειναι και αυτεσ που τελικα το πουλανε δηλαδη λεμε μια τιμη και αν κατσει και αφου δεν καθετε την κατεβαζουμε....... στισ ανταλλαγεσ το εχω τσεκαρει αν πεσεισ σε σωστο στο παιρνει περι τα 600-800 euro κατω απο την αξια που θα το πουλαγεσ σε ιδιωτη...........οποτε αφου θελεισ μαυρο πηγαινε σε ενα αντιπροσωπο και κλεισε ενα δινοντασ του μια μικρη προκαταβολη..συγχρονωσ συμφωνησε και την τιμη τησ ανταλλαγησ...............μετα βαλε αγγελιεσ σε περιοδικα , εφημεριδεσ και συναιργεια και αν σου κατσει εχει καλοσ.........

οσον αφορα τα ελληνικα δηλαδη αυτα που εισαγονται επισημα απο ελλαδα θα παρεισ και την ελληνικη εγγυηση ..............τα εισαγομενα λογω ευρωπαικησ ενωσησ και καποιον νομων εχουν και αυτα εγγυηση αλλα επειδη ειναι λιγο μπλεξιμο εωσ πολυ η κατασταση εγω θα σου προτεινα να μην το κανεισ...........


καλη τυχη:wave2:

sas
29/07/2004, 10:37
Δοκίμασε το Global στην Αλεξάνδρας (στο κατέβασμα στο δεξί χέρι ανάμεσα από Ιπποκράτους και Χαριλάου Τρικούπη)

idi
29/07/2004, 10:45
μη δοκιμασεις τη global ειναι λιγο "πιασωκολιδες".

δοκιμασε motojapan (τηλ 2109224700) αλλα τα μαυρα Ζ750 αργουνε.
κανε υπομονη ρε φιλε, αξιζει το μηχανακι. καλυτερα να το παρεις μετα το καλοκαιρι παρα να παρεις κατι που θα το μετανιωσεις (και θα το στρωσεις καλυτερα αφου δε θα εχει 40 βαθμους)
;)

afrotwin
29/07/2004, 11:38
[Και αν κανείς ξέρει κανένα "σοβαρό" κατάστημα εντός Αθηνών που μπορώ να μιλήσω σοβαρά για ανταλλαγή.
(αν ενδιαφέρεται και κανείς ας στείλει Π.Μ.)

Ευχαριστώ πολύ και.... sorry για τη ζαλάδα πρωί πρωί!!

:wave2: [/B][/QUOTE]

giati den rotas ton dirtymoto pou edose to zundap tou anatalagi ke pire afto to iperoxo mixanima pou exi simera...

adam_tsouk
29/07/2004, 13:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
μη δοκιμασεις τη global ειναι λιγο "πιασωκολιδες".

δοκιμασε motojapan (τηλ 2109224700) αλλα τα μαυρα Ζ750 αργουνε.
κανε υπομονη ρε φιλε, αξιζει το μηχανακι. καλυτερα να το παρεις μετα το καλοκαιρι παρα να παρεις κατι που θα το μετανιωσεις (και θα το στρωσεις καλυτερα αφου δε θα εχει 40 βαθμους)
;)

Το Global το έχω τσεκάρει και οι τύποι δεν παίζονται με τίποτα! μιλάμε καλύτερα να το βάψω μπλε που λένε και....
Πάντως τελικά θα περιμένω από Σεπτέμβρη αν και δεν το ήθελα λόγω του ότι ούτε μαύρα ούτε... τίποτα! Υπάρχουν λίγα κομμάτια στην αγορά με αποτέλεσμα να μην ενδιοαφέρονται ούτε για ανταλλαγές ούτε τίποτα τέτοιο, παρ' όλο που τα λοιπά θα είναι μετρητά.
Θα ρίξω και μια ματιά motojapan,νομίζω μου έχει ξεφύγει. Λείπω και από Αθήνα αυτό το καιρό.
Πάντως ευχαριστώ.

Μικρή Λουλού
29/07/2004, 13:30
ΤΟ ΜΟΤΟΤΖΑΠΑΝ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΤΜ...
ΣΙΓΟΥΡΟ..:( :(

adam_tsouk
29/07/2004, 14:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
ΤΟ ΜΟΤΟΤΖΑΠΑΝ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΤΜ...
ΣΙΓΟΥΡΟ..:( :(
εκτός και αν είναι με εγγύηση (δηλαδή καινούριο λιγότερο από έτος!!).

Τελικά, όπως και να έχει θα περιμένω, οπότε, θα το δώσω σε κανα ιδιώτη όσο πάει και θα ησυχάσω. Το μόνο κακό είναι πως δεν το πολυκυκλοφορώ και είναι κρίμα Αυγουστιάτικα να κάθεται...

Μικρή Λουλού
29/07/2004, 16:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
εκτός και αν είναι με εγγύηση (δηλαδή καινούριο λιγότερο από έτος!!).

Τελικά, όπως και να έχει θα περιμένω, οπότε, θα το δώσω σε κανα ιδιώτη όσο πάει και θα ησυχάσω. Το μόνο κακό είναι πως δεν το πολυκυκλοφορώ και είναι κρίμα Αυγουστιάτικα να κάθεται...


ΤΟ ΑΣΤΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΦΕΡΝΕΙ ΓΙΑ ΠΟΥΛΗΜΑ ΚΤΜ,ΚΙ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΡΩΤΑΣ ΓΙ'ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΟΧΙ..!!
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΤΜ 3 ΜΗΝΩΝ ΜΕ 1200 ΚΜ ΚΑΙ ΕΞΤΡΑ ΤΟΥ 1.000.000 ΤΟΤΕ ΕΥΛΟΓΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΥ ΠΟΥΜΕ.....ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΓΑΜΗΘΕΙ!!!!!!!

ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟΝ ΠΟΙΜΕΝΙΔΗ ΣΤΟΝ ΒΥΡΩΝΑ,ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΕ ΨΙΛΟΣΦΑΞΕΙ..!!
ΤΕΣΠΑ..ΑΜΑ ΘΕΣ ΣΤΕΙΛΕ Π.Μ. ,Η ΠΕΡΝΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ..!!!
ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΥΝΤΡΟΦΕ!!!

:beer: :beer: :beer:

sas
29/07/2004, 17:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
μη δοκιμασεις τη global ειναι λιγο "πιασωκολιδες".



Δε ξέρω αν είναι πιασωκολήδες ή όχι, πάντως εγώ γύρισα την Μιχαλακοπούλου αρχικά, και 2-3 μαγαζιά στην Καλιρρόης και δεν πέρνανε την africana. Οι μόνοι που την πέρνανε ήταν το Mototownjack και το Global....το τελευταίο όμως 800ευρώ περισσότερο

GST
30/07/2004, 07:43
παντωσ τισ προαλεσ μιλαγα με ενα φιλο με μαγαζι και μου ελεγε οτι το μεταχιρεισμενο τελευταια εχει πολυ τα κατω του λογω τον δανειων και τον χρηματοδοτικων και τα περισσοτερα μαγαζια εχουν φορτωθει πολυ πραγμα.παντωσ εξαρτατε πολυ απο το μοντελο

adam_tsouk
30/07/2004, 15:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
παντωσ τισ προαλεσ μιλαγα με ενα φιλο με μαγαζι και μου ελεγε οτι το μεταχιρεισμενο τελευταια εχει πολυ τα κατω του λογω τον δανειων και τον χρηματοδοτικων και τα περισσοτερα μαγαζια εχουν φορτωθει πολυ πραγμα.παντωσ εξαρτατε πολυ απο το μοντελο

λογικό είναι και κανείς δεν αντιλέγει.
Αλλά ένα μαγαζί που τα έχει σε κατάσταση μη πω και τα πουλάει 1000 ευρώ πάνω από ότι του το δίνεις εσύ και έχεις και άλλα 1000+ σε εξοπλισμό ή ό,τι μετατροπή ε, όχι ρε γ@μώτο, καλύτερα να το κρατήσω να πηγαίνω για τυρόπιττες!