PDA

View Full Version : Κολομέρα όχι καλημέρα



THEOD
29/07/2004, 11:44
σήμερα.

Πάω το πρωί να ξεκινήσω για δουλειά και το παπί αρνείται να πάρει μπρος.
Γρου-γρού τελικά ξεπάτωσα την μπαταρία. Ευτυχώς έχει μανιβέλλα σκέφτηκα..
Γκάπα-γκούπα τίποτα πάλι... Ευτυχώς δίπλα στο σπίτι εχω κατηφόρα και θα του δείξω εγώ.
Έλα ντε που μετά από 50 μέτρα με 2α μέσα πάλι νέκρα !

Ώπα λέω υπάρχει πρόβλημα και ο χρόνος πιέζει.
Βγάζω μπουζί, τραβάω μανιβελιά-ούτε υποψία σπινθήρα... Και λέρωσα και το καινούργιο μου παντελόνι...

Αφού ανέβασα την προηγούμενη κατηφόρα ΑΝΑΠΟΔΑ σπρώχνοντας και το παπί, μούσκεμα στον ιδρώτα και ήδη καθυστερημένος ορμάω στο αυτοκίνητο.

Η μπαταρία του όμως έχει κλείσει 3ετία, και το αυτοκίνητο είναι ακίνητο καμμιά 20αριά μέρες με ενεργοποιημένο τον συναγερμό. Ούτε οι μαγνητικές κλειδαριές δεν άνοιγαν...

Άει στο διάολο σήμερα. Το Fazer να είναι καλά. Έξω από το γκαράζ και μαλιοκούβαρα μπας και κερδίσω μερικά λεπτά από τον χαμένο χρόνο.

ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ
Το αυτοκίνητο ακινητοποιημένο από μπαταρία και το παπί μάλλον τιναγμένη ηλεκτρονική (πρόχειρη διάγνωση από τηλεφώνου)
Ωραία ξεκίνησε η μέρα ... Και να σκεφτείτε ότι είναι ακόμη μεσημέρι...

hornet
29/07/2004, 12:02
Χαχαχ θανε να εχεις τρια μεταφορικα μεσα και να κοντεψεις να πας με λεωφορειο στη δουλεια ειναι πικρα!!!
Παλι καλα που υπαρχει το fazer

mbouclas
29/07/2004, 12:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Ευτυχώς δίπλα στο σπίτι εχω κατηφόρα και θα του δείξω εγώ.


Μου θύμισες ένα καταραμένο Yamaha Diversion που είχα το χειμώνα και 3 στις 7 μέρες τις εβδομάδας έπαιρνε μονό με κατηφόρα αφού είχε φάει την μπαταρία πρώτα από τις ατέλειωτες (5-6) μιζιές μήπως και πάρει μπρος. Λυγάμε τον κακομοίρη που θα το αγοράσει. Δες την καλή πλευρά του θέματος, έχεις fazer :cool:

periklisk
29/07/2004, 12:49
Θανάση πακέτο και συ σήμερα......

Τα χαζά τρεξίματα του Ιουλίου....... δε μπορώ να το καταλάβω.... κάθε χρόνο πριν φύγω για διακοπές τρέχω σα μ@!#$@#$ς....

johnpan
29/07/2004, 16:02
εγώ πάντως δεν κατάλαβα γιατί πήγες πρώτα στο κουτί, και όχι κατ'ευθείαν στο fazer. Καλή όρεξη

crs-k
29/07/2004, 16:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
εγώ πάντως δεν κατάλαβα γιατί πήγες πρώτα στο κουτί, και όχι κατ'ευθείαν στο fazer. Καλή όρεξη

Αληθεια κι εγω μ' αυτην την απορεια εχω μεινει ....

:lol: :rotflmao: :lol:

THEOD
29/07/2004, 16:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
εγώ πάντως δεν κατάλαβα γιατί πήγες πρώτα στο κουτί, και όχι κατ'ευθείαν στο fazer. Καλή όρεξη

Να σου λύσω την απορία.
Για να βγεί το fz6 από εκεί που ξεκουράζεται το βράδι, είναι λίγο ιστορία γιατί χρειάζεται μετακίνηση αυτοκινήτου, τοποθέτηση ράμπας κλπ.
Βαβούρα θα μου πείς, αλλά είναι το τέλειο αντικλεπτικό. Και τα κλειδιά να σου δώσω δεν θα το βγάλεις έξω...

Πάντως για πληροφόρησή σας η μέρα μέχρι στιγμής προχωράει χωρίς άλλες καταστροφές !

illuminatios
29/07/2004, 20:30
Αν ξανατύχει κάτιο παρόμοιο - που δεν το εύχομαι- ρίξε ένα τηλέφωνο.... σπρώχνω καλά τώρα τελευταία:D

crs-k
29/07/2004, 20:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από illuminatios
Αν ξανατύχει κάτιο παρόμοιο - που δεν το εύχομαι- ρίξε ένα τηλέφωνο.... σπρώχνω καλά τώρα τελευταία:D


Αυτο τωρα ....

Ειναι ακρως παρεξηγησιμο ...


:lol: :rotflmao: :lol:

SaraMaritis
29/07/2004, 21:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Αυτο τωρα ....

Ειναι ακρως παρεξηγησιμο ...



:rotflmao: Εεεεε τωρα αντε ν’αγιασει κανεις....
και γω ειπα να μην το σχολιασω απο ευγενεια...
:rotflmao: :beer: