PDA

View Full Version : Σέλα Vfr



Pepito
18/02/2007, 09:18
Γεια χαρά και πάλι.Μετά απο μια σίντομη προτη επαφη με το VFR διαπήστοσα οτι η σέλα του αν και σεβαστών διαστάσεον εχει ένα χαρακτιριστικό να γλυστράει.Εννοω οτι κατα το φρεναρισμα ή την αλλαγή θέσης πάνω της γλυστρά αρκετά.Εχετε μηπως κανείς αλλάξει σελα ή τροποποιήσει την "μαμα" ωστε να μην ενοχλεί αυτο το "προβλημα";Υπαρχει τρόπς να βελτιοθεί αυτο στην σελα που φοράει ή θεμα συνηθειας είναι;Αλλά καπως ενοχλει...:confused: ...Σας ευχαρηστώ εκ τον προτέρον.;)

X_NR750
18/02/2007, 09:43
Δεν νομιζω οτι γλυστραει τοσο

μαλλον φρεναρεις παρα πολυ δυνατα

για κοιτα ΕΔΩ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=9038)

εγω καλοβλεπω την σελα της bagster με gel για ευαισθητα οπισθια

αν ενδιαφερονται και αλλοι παμε για μαζικη παραγγελια

Pepito
18/02/2007, 10:11
Α!!!Οκ τις ειδα.Αυτη φαινεται πολυ καλη και άνετη http://www.moto.gr/forums/attachment.php?s=&postid=122709 ;) ;) ;) Πού τις βρησκη κανέις στην Ελλάδα και πόσο κοστηζουνε;Με ομαδική αγορά μπορούμε να παρουμε διαφορετικές σέλες;:confused:

kostasdirt
18/02/2007, 18:22
CORBIN από εμένα αυτή έχω βάλει και μάλιστα το δέρμα είναι το black carbon-fiber (κούκλα) στα μακρινά ταξίδια είσαι βασιλιάς και γλυτώνεις λίγο και τα γλυστρίματα του συνεπιβάτη πάνω σου..

Pepito
18/02/2007, 18:25
Με τι κόστος την πήρες και απο που την παραγγηλες;:) (αυτη που λες την ειδα στο σχετικό τοπικ για της σέλες.Μου αρεσε και εμένα πολή:beer:

kostasdirt
18/02/2007, 18:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pepito
Με τι κόστος την πήρες και απο που την παραγγηλες;:) (αυτη που λες την ειδα στο σχετικό τοπικ για της σέλες.Μου αρεσε και εμένα πολή:beer: Απο έναν Γερμανό μου στοίχησε περίπου 230 ευρώ ήταν μια ευκαιρία στο ebay είχε δυο κομμάτια (καινούργιες).

GIANNIS VFR
13/02/2008, 00:04
γεια χαρα φιλε.αν και ειδα καπως αργα το μνμ σου ηθελα να σου πω πως ειχα το ιδιο προβλημα με τη βεφα μου και πριν καμια βδομαδα εκανα μια τρομερη μετατροπη στη σελα κανοντας την ανατομικη και αντιολισθιτικη.η αλλαγη ειναι απιστευτη και αν λαβεις υποψιν το οτι το μηχανακι ειναι ετσι και αλλιως πολυ ανετο νομιζεις πως οδηγεις αλλη μηχανη.εστειλα τη σελα θεσσαλονικη και μαζι με τα μεταφορικα μου στοιχισε 145 ευρω.εχω αλλαξει και handle bar τιμονιου βαζοντας δυο ποντους πιο ψηλα και αφτερ μαρκετ ζελατινα της givi και πιστεψε με ειναι το απολυτο all around μηχανακι γιατι εγω προσωπικα δεν μπορω να το χαρακτιρισω μηχανη τουρισμου.:wave2: