PDA

View Full Version : Αγορά μηχανής στο εξωτερικό, ανταλλαγή με τοπική αντιπροσωπεία



packo
19/02/2007, 13:41
Ξέρει κανείς αν μπορεί να γίνει το παρακάτω????


Έχω μία μηχανή στην Ελλάδα, θέλω να πάρω μία μηχανή σε άλλη χώρα (στο βέλγιο συγκερκιμένα όπου και βρίσκομαι). Θα μπορούσα να δώσω για ανταλλαγή την μηχανή σε Ελληνική Αντιπροσωπεία (την SUZUKI συγκεκριμένα) και να αγοράσω την μηχανή εδώ στο Βέλγιο? Αν αυτό δεν γίνεται από αντιπροσωπεία, υπάρχει άλλος τρόπος να δώσει την μηχανή στην Ελλάδα για ανταλλαγή και να πάρω στο Βέλγιο μηχανή πιθανώς από συνεργάτη του μεσίτη στην Ελλάδα?


Thx for your time.

TROOPER
19/02/2007, 16:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από packo
Ξέρει κανείς αν μπορεί να γίνει το παρακάτω????


Έχω μία μηχανή στην Ελλάδα, θέλω να πάρω μία μηχανή σε άλλη χώρα (στο βέλγιο συγκερκιμένα όπου και βρίσκομαι). Θα μπορούσα να δώσω για ανταλλαγή την μηχανή σε Ελληνική Αντιπροσωπεία (την SUZUKI συγκεκριμένα) και να αγοράσω την μηχανή εδώ στο Βέλγιο? Αν αυτό δεν γίνεται από αντιπροσωπεία, υπάρχει άλλος τρόπος να δώσει την μηχανή στην Ελλάδα για ανταλλαγή και να πάρω στο Βέλγιο μηχανή πιθανώς από συνεργάτη του μεσίτη στην Ελλάδα?


Thx for your time.

ρωτα τον παπ!!!:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

SeNNinhA
19/02/2007, 16:26
Το βλέπω απίθανο

Οι αντιπροσωπίες είναι επιχειρήσεις αυτόνομες σε κάθε χώρα και σε μηχανές/αυτοκίνητα δεν συνηθίζεται να έχουν παρε δώσε μεταξύ τους αλλά με τα κεντρικά κάθε εταιρείας.

Αν υπάρχει βέβαια μαγαζί που να έχει συνεργάτη εκεί δεν ξέρω. Ρώτα αυτούς που εισάγουν μεταχειρισμένα κυρίως. Πιο πιθανό να έχουν κάποιον.