PDA

View Full Version : εγγυηση



alxdem
20/02/2007, 17:33
Καληπερα συναλδεφοι,
πριν 6 μηνες αγορασα την πρωτη μου μηχανη,ενα FMX650 το οποιο ομως μου εβγαλε σκουρια σε διαφορα σημεια.Πηγα λοιπον πριν ενα μηνα στην εδω αντιπροσωπια και ζητησα να μαθω τι μου καλυπτει η εγγυηση.Μετα απο καιρο μου απαντησαν οτι καλυπτει μονο τις ακτινες και τον καθρεπτη και οχι π.χ. την αλυσιδα.ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΔΗΛΑΔΗ? ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΑΥΤΟ ΤΗΣ HONDA ΠΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΚΑΛΥΠΤΕΙ Η ΕΓΓΥΗΣΗ ΚΑΙ ΤΙ ΟΧΙ?

cityfly
20/02/2007, 17:39
κοίτα στο βιβλιαράκι που σου δωσαν για τη μηχανή πρέπει να γράφει κάποια πράγματα

fantacid
20/02/2007, 17:40
ισως γιατι η αλυσιδα ειναι αναλωσιμο!

αλυσιδα θα αλλαξεις πολλες φορες, καθρεπτακια κ ακτινες αν δεν σπασουν δεν αλλαζεις!!!

TROOPER
20/02/2007, 18:07
εμπλεξες με χοντα....καλα ξεμπερδεματα !!!!

:wave2:

alxdem
20/02/2007, 18:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
εμπλεξες με χοντα....καλα ξεμπερδεματα !!!!

:wave2:


οχι,η HONDA εμπλεξε με μενα:nono:

TROOPER
20/02/2007, 18:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από alxdem
οχι,η HONDA εμπλεξε με μενα:nono:

ΣΤΑ ΑΝΕΚΔΟΤΑ ΓΡΗΓΟΡΑ !!!!!!!!!!!!!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

(μακαρι παντως)

:wave2:

makis206
20/02/2007, 21:51
Η αλυσίδα είναι ένα κομμάτι μετάλλου το οποίο είναι εκτεθημένο στις καιρικές συνθήκες και μόνο από παντελή έλλειψη συντήρησης μπορεί να διαβρωθεί.

Πόσο μάλλον όταν είναι ένα εξάρτημα το οποίο πρέπει να βρίσκεται μόνιμα μέσα στο λάδι !

Κι απ'ότι ξέρω η Honda χρησιμοποιεί αλυσίδες καλής ποιότητας, ένας παραπάνω λόγος που δείχνει οτι δεν τη συντηρούσες σωστά.

Δεν το λέω για να υποστηρίξω την αντιπροσωπεία, κι εγώ χιλιοκαμένος απ'την ανοργανωσιά τους είμαι στο παρελθόν αλλά μην την κατακρίνουμε και για το παραμικρό.

Δεν ξέρω τι άλλο κομμάτι διαβρώθηκε στο μηχανάκι σου και κάτω από ποιες συνθήκες, στάθηκα όμως στην αλυσίδα για τους λόγους που προανέφερα.

Καλά ξεμπερδέματα :beer: :beer:

dirtbird
20/02/2007, 21:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από alxdem
Καληπερα συναλδεφοι,
πριν 6 μηνες αγορασα την πρωτη μου μηχανη,ενα FMX650 το οποιο ομως μου εβγαλε σκουρια σε διαφορα σημεια.Πηγα λοιπον πριν ενα μηνα στην εδω αντιπροσωπια και ζητησα να μαθω τι μου καλυπτει η εγγυηση.Μετα απο καιρο μου απαντησαν οτι καλυπτει μονο τις ακτινες και τον καθρεπτη και οχι π.χ. την αλυσιδα.ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΔΗΛΑΔΗ? ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΑΥΤΟ ΤΗΣ HONDA ΠΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΚΑΛΥΠΤΕΙ Η ΕΓΓΥΗΣΗ ΚΑΙ ΤΙ ΟΧΙ?

Φίλε πλάκα κάνεις, έτσι?

Τα αναλώσιμα ΔΕΝ ΚΑΛΥΠΤΟΝΤΑΙ από εγγύηση εκτός και αν πρόκειται για εμφανή αστοχία υλικού.
Π.χ. τακάκια από τα οποία αποκολλήθηκε η πάστα στα πρώτα 500χλμ - την πρώτη φορά θα τα αλλάξουν, αν ξανασυμβεί μετά από 500χλμ είναι προφανές ότι φταίει ο οδηγός.

Οι εγγυήσεις στις μοτό είναι εργοστασιακές, ο εισαγωγέας εισπράττει το κόστος κάλυψης από το εργοστάσιο...

'nuff said. :wave2:

pissaman
21/02/2007, 06:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
εμπλεξες με χοντα....καλα ξεμπερδεματα !!!!

:wave2:
:nono: :nono: :nono: :nono:

pissaman
21/02/2007, 06:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από alxdem
Καληπερα συναλδεφοι,
πριν 6 μηνες αγορασα την πρωτη μου μηχανη,ενα FMX650 το οποιο ομως μου εβγαλε σκουρια σε διαφορα σημεια.Πηγα λοιπον πριν ενα μηνα στην εδω αντιπροσωπια και ζητησα να μαθω τι μου καλυπτει η εγγυηση.Μετα απο καιρο μου απαντησαν οτι καλυπτει μονο τις ακτινες και τον καθρεπτη και οχι π.χ. την αλυσιδα.ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΔΗΛΑΔΗ? ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΑΥΤΟ ΤΗΣ HONDA ΠΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΚΑΛΥΠΤΕΙ Η ΕΓΓΥΗΣΗ ΚΑΙ ΤΙ ΟΧΙ?
το τηλ για το τμήμα εγγυήσεων της Honda
είναι 2103483622 & 624
Σε αυτά τα νούμερα βρίσκεις τους κυρίους Περσίδη και Αγορίτσα αντίστοιχα.
Αν θέλεις όμως, μπορώ να σε βοηθήσω ΠΡΙΝ πάρεις εκεί τηλ, αν έρθεις να δω λίγο τη μηχανή σου.
Σε ποια περιοχή βρίσκεσαι?
(τα υπόλοιπα από πμ!)