PDA

View Full Version : ταπες για καθρεφτες



tdm900rules
21/02/2007, 13:36
φερει κανεις που μπορω να βρω ταπες για καθρεφτες για ρ1 03??????και τιμη???
ρωτησα εδω στη περιοχη μου (ιλιον)αλλα δεν....

makis206
21/02/2007, 13:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από tdm900rules
φερει κανεις που μπορω να βρω ταπες για καθρεφτες για ρ1 03??????και τιμη???
ρωτησα εδω στη περιοχη μου (ιλιον)αλλα δεν....

Mπορείς να ρωτήσεις σε αντιπροσωπείες αυτοκινήτων, υπάρχουν αμέτρητων τύπων κόπιτσες που ταιριάζουν όπου θέλεις.

Και με κόστος μηδαμινό :winka:

:beer: :wave2:

tdm900rules
21/02/2007, 13:42
θα κανουν ομως στο Ρ1?????????
καλυτερα δεν ειναι οι ταπες που βγαινουν για αυτο?
(ρωταω δεν γνωριζω)

MIKE_16V
21/02/2007, 13:43
Ρε Μακη...τι για πες το πια λιανα..γιατι ψαχνει ενα φιλαρακι μου να βρει "ταπες" για ενα τ-μαχ και δεν υπαρχει τιποτα...αλλα τιποτα ετοιμο!!

makis206
21/02/2007, 13:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από tdm900rules
θα κανουν ομως στο Ρ1?????????
καλυτερα δεν ειναι οι ταπες που βγαινουν για αυτο?
(ρωταω δεν γνωριζω)

Ουπς κατάλαβα λάθος μάλλον :blush:

Θέλεις να καλύψεις όλη την επιφάνεια της βάσης του καθρέπτη και όχι μόνο τις τρύπες με το σπείρωμα που βίδωναν οι καθρέπτες, σωστά ;

Αν είναι έτσι δεν σε βολεύει η λύση που σου είπα, απ'τη βιασύνη κατάλαβα λάθος :blush:

:beer: :beer:

makis206
21/02/2007, 13:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από MIKE_16V
Ρε Μακη...τι για πες το πια λιανα..γιατι ψαχνει ενα φιλαρακι μου να βρει "ταπες" για ενα τ-μαχ και δεν υπαρχει τιποτα...αλλα τιποτα ετοιμο!!

Εγώ εννοούσα τις πλαστικές τάπες που κρατάνε διάφορα πάνω στις λαμαρίνες ενός αυτοκινήτου (πχ. τους πλαστικούς θόλους μέσα στα φτερά) αλλά αυτές μπορούν να καλύψουν μόνο την τρύπα με το σπείρωμα που βιδωνει ένας καθρέπτης, στη μανέτα για παράδειγμα.:winka:

Μισό να επισυνάψω σχέδιο για να καταλάβεις καλύτερα.

:winka:

makis206
21/02/2007, 14:03
Αυτό εδώ εννοούσα αλλά το έχω μόνο σε σχέδιο :p

Πλαστικές τάπες σε διάφορα μεγέθη θα βρείτε αμέτρητες σε αντιπροσωπείες αυτοκινήτων (δεν γνωρίζω αν έχουν και καταστήματα μοτοσυκλετών).

Σε μηχανάκια που οι καθρέπτες τους στηρίζονται στις μανέτες κάνουν άψογη δουλειά αφού τα "αυτάκια" που έχουν οι πείροι τους γαντζώνουν πολύ καλά μέσα στο σπείρωμα της βίδας του καθρέπτη.

Σε μηχανάκια που έχουν τους καθρέπτες στο φαίρινγκ όμως δεν θα κρύψουν ομοιόμορφα όλη τη βάση που κρατούσε τον καθρέπτη.

:beer:


78825

MIKE_16V
21/02/2007, 14:08
Ok...

Εγω ελεγα σαν αυτα που ελεγε και για το R1....γιαυτο που λες εσυ υπαρχουν αλουμινενιες σε διαφορα χρωματα..και μεγεθη σε μαγαζια με αξεσουαρ!

:wave2:

tdm900rules
21/02/2007, 14:09
:beer: :beer: ok!!!opote paw gia tapes!!!!!!!!!!!
εχει κανενας στο r1 να με διαφωτισει????:evil: