PDA

View Full Version : H Y P E R P O W E R !



Σελίδες : [1] 2

dessert
21/02/2007, 22:48
Για όσους δεν το είδαν !!! :hypnotize

Άλλο, τι άλλο...:smokin:


http://blog.ducati.com/post/111/hypermotard-work-in-progress


http://blog.ducati.com/post/112/hypermotard-work-in-progress-2


:look:

dessert
25/02/2007, 23:31
Καλά ρε... !! ! Σας έβαλα θέμα το hyper για να πείτε καμιά γνώμη και δεν σας αγκίζει;;;




Γιατί ;;;;; Δεν Είναι όμορφη;;



Άντε ριξτε καμιά απάντηση μη το σβήσω... :blush:

alexioannides
26/02/2007, 00:00
entaksie re sy wraio einai arkei na mhn xalaei na mhn kaei ladia na mhn kolaei na mhn skormaei sto dromo tou ladia kai arkei na exei antalaktika sthn agora.

wraio psifiako organo exei
wraia eksatmsh

ama htan kai fthno 8a eperna ena dyo na mou briskontai....

jbear
26/02/2007, 00:56
Πιστευω οτι θα ειναι τρομερο!!!

Απο εμφανιση μ αρεσει...αλλα θα ηθελα να διαβασω και καποιες δοκιμες πρωτα - αν και απο συμπεριφορα θα ειναι ακομα καλυτερο!!! :D

chducos1
26/02/2007, 21:04
ΩΡΑΙΟ ΕΙΝΑΙ

ΑΛΛΑ

ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΞΗΡΟΚΑΜΠΑΝΟ!!!!!!
ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ Ο ΝΕΟΣ 1100 ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΞΗΡΟΚΑΜΠΑΝΟΣ.ΚΑΙ ΣΕ ΟΣΑ ΤΕΣΤ ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΑΡΕΜΕΝΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΒΑΡΗΣ.
ΔΗΛ ΡΕ ΜΑΜΑ DUCATI ΕΚΑΝΕΣ ΜΑΜΑΚΙΑ.ΘΕΣ ΕΝΑΝ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ ΠΙΟ ΕΛΑΦΡΥ ΑΠΟ ΤΟ ΞΗΡΟ ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΗ ΝΑ ΤΟΝ ΑΚΟΥΣ!!
ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΟΣΟ ΚΑΛΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Ο 1100 ΠΡΟΤΙΜΑΩ ΤΟ ΞΗΡΟ 1000

dessert
27/02/2007, 14:56
Ναι αλλά αν κάνεις 10000 μεσα στην πόλη με τον ξηρό και έρθει η ώρα να τον συντηρήσεις θα φωνάζεις που είναι το λάδι...:winka: οεο...;)

latris mixanis
22/03/2007, 16:02
Μοντέλο: Ducati Hypermotard
Τιμή: Άνοιξη του 2007 €
Κυβικά: 992 cc
Τύπος Κινητήρα: L-twin cylinder, 2 valves per cylinder Desmodromic; air cooled
Ιπποδύναμη: 100 hp
Βάρος: 175 kg


και μερικές φωτογραφίες


81631

latris mixanis
22/03/2007, 16:04
:D


81632

latris mixanis
22/03/2007, 16:06
καθόλου κακό:winka:


81633

latris mixanis
22/03/2007, 16:07
Τέλος :D :blush:


81634

OldMan
22/03/2007, 16:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
και μερικές φωτογραφίες
Αυτό το 3 - 1 βίδες στα triple clamps, αδυνατώ να το κατανοήσω !! :sad:

latris mixanis
22/03/2007, 16:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Αυτό το 3 - 1 βίδες στα triple clamps, αδυνατώ να το κατανοήσω !! :sad:

και θες να στο εξηγήσω εγώ??:look:

OldMan
22/03/2007, 16:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
και θες να στο εξηγήσω εγώ??:look:
Αν είχες την ευγενή καλοσύνη...:blush:

latris mixanis
22/03/2007, 16:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Αν είχες την ευγενή καλοσύνη...:blush:

Την έχω:D , αλλά θα στο εξηγήσω από κοντά... :blush:

Nik0s
22/03/2007, 16:25
Εν'κακό... :rolleyes:

OldMan
22/03/2007, 16:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
Την έχω:D , αλλά θα στο εξηγήσω από κοντά... :blush:
Κανόνισε με κείνη την άδεια, για να μην μένω καιρό στο σκοτάδι της αμάθειας ...!!! :wave2:

latris mixanis
22/03/2007, 16:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Κανόνισε με κείνη την άδεια, για να μην μένω καιρό στο σκοτάδι της αμάθειας ...!!! :wave2:

Θα το κανονίσουμε :winka:

:beer:

H.A.Balafoutre
22/03/2007, 19:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Αυτό το 3 - 1 βίδες στα triple clamps, αδυνατώ να το κατανοήσω !! :sad:

Γιατί έβαλαν επάνω μια βίδα και κάτω τρείς?

fantacid
23/03/2007, 01:36
γουντυ γουντπεκερ φανς .....ΟΡΜΑΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!








επιδημία γινανε αυτες οι μυτες :mad:

jbear
23/03/2007, 01:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Γιατί έβαλαν επάνω μια βίδα και κάτω τρείς?


κι εγω αυτο καταλαβα οτι θελει να πει...

αλλα γιατι δεν ειναι καλο?

το βλεπω σε πολλα ιταλικα SS, αλλα νομιζω οτι και τα γιαπωνεζικα εχουν 1 πανω και 2 κατω...

τι να πει κανεις και για το χορνετ που χει 1 πανω - 1 κατω... :dizzy:

Aggelos_SV
07/04/2007, 22:57
3 βιδες απο δω


83240

Aggelos_SV
07/04/2007, 22:59
..κι αλλες 3 απο δω..

ελπιζω να λυθηκε το προβλημα:D :wave2:

κατα τ'αλλα το μοτορι γαργαλαει και δερνει


83241

vlassos
13/04/2007, 16:30
Modèles

Hypermotard 1100

Hypermotard 1100 S
13.499.00



Retour à la liste des modèles

Αυτή είναι η τιμή του S στην Ευρωπή (Βέλγιο), προσθέσθε καναδυό χιλιάρικά :mad: και έχετε της Ελλάδος, με γειά μας...

byron
13/04/2007, 16:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
γουντυ γουντπεκερ φανς .....ΟΡΜΑΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!

Επιδημία γινανε αυτες οι μυτες :mad:


Όντως..... ούτε στην χώρα του πινόκιο να τα πούλαγαν :mad:

el_hymador
24/04/2007, 19:54
...λεμε τωρα....


85851

fantacid
24/04/2007, 21:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
...λεμε τωρα....



:lol: :lol: :lol: :lol:


δεν κακο(πολυ)!!!!

nickmonstro
24/04/2007, 22:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από vlassos
Modèles

Hypermotard 1100

Hypermotard 1100 S
13.499.00

:eek: :a53: :a53: :eek:

taxydromos
24/04/2007, 22:44
αυτο εχει καλυτερα περιφεριακα!!:D


85870

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
27/04/2007, 15:04
ειναι επιεικως αθλιο ..... καταρχην δεν εχει σχεση με μοταρντ ... μεχρι και τα χτ μοταρντ τα λενε .... και εκεινο το κολπο με τους καθρεφτες να βγαινουν απο τις χουφτες , τι σοι ανακαλυψη ειναι ... το συνολικο πλατος της μηχανης με τους καθρεφτες σε πληρη διασταση πρεπει να ξεπερναει το 1,20 ......αθλιο ... αισχος ... στην εκθεση ειχε μαζευτει κοσμος γυρω και γελαγανε .... αυτη η ντουκατι ξερει να βγαζει μονο ss τελικα , τα καλυτερα .

dessert
28/04/2007, 23:12
Τι λές τώρα;;;;:confused: :confused:
Δεν την είδα απο κοντά αλλά μου φάνηκε πολύ fun bike!!
Όλο το project μου έκανε πολύ εντύπωση και όχι μόνο σε μένα αλλά και σε αυτούς που τη βράβευσαν...

Είναι αλήθεια τόσο απογοητευτικό το αποτέλεσμα;;;

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
28/04/2007, 23:28
αυτα ειναι υποκειμενικα .... εγω την αποψη μου ειπα ... αλλα στα αληθεια οταν την φερνω στο μυαλο μου γελαω ......:rotflmao: :yuck: :rotflmao: :yuck: :lol: :yuck: :rotflmao: :lol:

dessert
28/04/2007, 23:36
Τι να πώ;;;
Περι ορέξεως...


Πάντως σε εμένα αρέσει και πιστεύω ότι θα πουλούσε αν η αντιπροσωπεία δεν την βγάλει στην τιμή που θα τη βγάλει...

Απο τα βίντεο που είδα πρέπει να στρίβει κάργα και να είναι πολύ δυνατή. Θα δείξει...

Runner Ducati
04/05/2007, 15:20
αφου και εγω ειναι η πρωτη φορα που σκεφτομαι αλλη αγορα μοτοσυκλετας μετα το Μονστερ που ειναι η μεγαλη μου αγαπη στις μοτο...

το ειδα απο κοντα στην εκθεση και απλα επαθα πλακα, οι φωτο το αδικουν το λιγοτερο, εργο τεχνης ειναι παρα μοτο θα ελεγα... :eyepop: ... με εκπληκτικα περιφεριακα, και νομιζω τελειο για την ελλαδα, δηλαδη στησιμο Ντουκατι με διαδρομες αναρτησεων μοταρντ ;) ... μοτερουκλα απιστευτη με 10.5 kgm στις ...... 4750 rpm... ειδικα το S εχει φρενα-ζαντες κλπ απο 1098... 50αρι μπροστινο εχουν και οι 2 εκδοσεις...
πρεπει να ειναι απιστευτο να ανεβαινει Β.Εβοια το πραμα, αφηστε ποσο Fun πρεπει να ειναι στην καθημερινοτητα... νομιζω οτι θα ειναι απιθανη μοτοσυκλετα...
μολις ενημερωθηκε μαλιστα επιπλεον το σαιτ της Ντουκατι...

http://www.ducati.com/

http://www.ducati.com/en/bikes/my2007/FamilyPage.jhtml?family=Hypermotard





:beer:

el_hymador
04/05/2007, 15:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
ειναι επιεικως αθλιο ..... καταρχην δεν εχει σχεση με μοταρντ ... μεχρι και τα χτ μοταρντ τα λενε .... και εκεινο το κολπο με τους καθρεφτες να βγαινουν απο τις χουφτες , τι σοι ανακαλυψη ειναι ... το συνολικο πλατος της μηχανης με τους καθρεφτες σε πληρη διασταση πρεπει να ξεπερναει το 1,20 ......αθλιο ... αισχος ... στην εκθεση ειχε μαζευτει κοσμος γυρω και γελαγανε .... αυτη η ντουκατι ξερει να βγαζει μονο ss τελικα , τα καλυτερα .

οπως τα λες ειναι....

μονο ss η ducati....:rolleyes:

για αυτο το λογο εχει πηξει ο κοσμος απο γυμνα και streetfighters, γιατι η ασχετη εταιρεια εκανε την πατατα του αιωνα και εβγαλε τα mostro....

και τα multistrada? αλλη μ@λ@κι@ αυτα....ουτε στριβουν ουτε τιποτα ρε παιδι μου....τα tiger 1050, buell ulysses, benelli t rek, kawa versys ηταν συμπτωματικες παραλληλες εμπνευσεις των εταιρειων....δεν επηρεαστηκαν απο καπου....


να σΕ πω?

...μηπως εισαι λιγο υπερβολικος?

Runner Ducati
04/05/2007, 15:57
οταν σε κατι Επιδαυρους και Β.Εβοιες τα πετυχαινε κανα Μουλτι τα SS, εκανε πολλα απο αυτα να παλευουν για να περασουν η και να ακολουθησουν το αεροψυκτο, και ειναι μακραν απο το Hyper, αυτο το πραμα στα χερια καλου αναβατη θα ειναι ανεμος σε στροφιλικια, και με τις διαδρομες αναρτησεων που δεν καταλαβαινουν απο σαμαρακια και λοιπα των δικων μας δρομων?... καλα... ααααντε γεια θα ειναι και θα το δειτε... τρελο fun bike και κολαση σε σφιχτα στροφιλικια... διβαλβιδο με 10.5 kgm ροπης στις 4750 rpm... H ΕΞΟΔΟΣ στις στροφες και μαλιστα ντριφταροντας... μονο ενα ζευγαρι καλα χερια θελει... :lol:

:cool:

:beer:

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
04/05/2007, 15:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
οπως τα λες ειναι....

μονο ss η ducati....:rolleyes:

για αυτο το λογο εχει πηξει ο κοσμος απο γυμνα και streetfighters, γιατι η ασχετη εταιρεια εκανε την πατατα του αιωνα και εβγαλε τα mostro....

και τα multistrada? αλλη μ@λ@κι@ αυτα....ουτε στριβουν ουτε τιποτα ρε παιδι μου....τα tiger 1050, buell ulysses, benelli t rek, kawa versys ηταν συμπτωματικες παραλληλες εμπνευσεις των εταιρειων....δεν επηρεαστηκαν απο καπου....


να σΕ πω?

...μηπως εισαι λιγο υπερβολικος?

μιλας για πρωτοτυπια ??? για σχεδιασμο ???? οκ η ιταλικη σχολη πρωτοτυπει συνεχως ...αυτο δεν σημαινει οτι μας αρεσει κι ολας ... δεχομαι οτι αποιες εταιρειες την ακολουθουν ......απο αξιοπιστια υστερει εναντι ολων των αλλων .... αν εξαιρεσεις λοιπον τα ss της , ολα τα υπολοιπα συγκριτικα με τον ανταγωνισμο υστερουν ..... και υστερουν πολυ ....


αυτα ειναι υποκειμενικα .... εγω την αποψη μου ειπα ... αλλα στα αληθεια οταν την φερνω στο μυαλο μου γελαω ......:rotflmao: :yuck: :rotflmao: :yuck: :lol: :yuck: :rotflmao: :lol:

el_hymador
04/05/2007, 16:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
μιλας για πρωτοτυπια ??? για σχεδιασμο ???? οκ η ιταλικη σχολη πρωτοτυπει συνεχως ...αυτο δεν σημαινει οτι μας αρεσει κι ολας ... δεχομαι οτι αποιες εταιρειες την ακολουθουν ......απο αξιοπιστια υστερει εναντι ολων των αλλων .... αν εξαιρεσεις λοιπον τα ss της , ολα τα υπολοιπα συγκριτικα με τον ανταγωνισμο υστερουν ..... και υστερουν πολυ ....


αυτα ειναι υποκειμενικα .... εγω την αποψη μου ειπα ... αλλα στα αληθεια οταν την φερνω στο μυαλο μου γελαω ......:rotflmao: :yuck: :rotflmao: :yuck: :lol: :yuck: :rotflmao: :lol:


ε και εγω την αποψη μου λεω...

πολλες ηταν οι εταιρειες που προσπαθησαν να την ακολουθησουν αλλα πηραν τα @ρχιδι@ τους...θυμασαι τι ειχε παθει η Honda οταν πηγε να την κοντραρει στο SBK με V2?....

απορω ποιο μηχανακι ειναι αυτο που υστερει με τον ανταγωνισμο? το Multi? δηλαδη ποιο ειναι καλυτερο σε αυτη την κατηγορια? :confused:

τα monster? βρες ενα μηχανακι στην μεσαια κατηγορια που να εχει καλυτερη οδικη συμπεριφορα....και streetfighters κοντραρει ανετα με τα S4R...

ασε που οσα κυκλοφορουν ειναι κλωνοι του monster...ειπαμε χωρις αυτο ουτε Z, ουτε fz1 ουτε τιποτα θα επαιζε ...ακομα CB και ZR θα βγαζαν οι Ιαπωνες...

Το οτι ειναι αναξιοπιστα, ειναι μια καραμελα που την πιπιλαει χρονια ο κοσμος...ειδαμε και την αξιοπιστια των Γιαπωνεζων...


φιλικα
:wave2:

Runner Ducati
04/05/2007, 16:49
καλα για αξιοπιστια ειδικα τα αεροψυκτα ειναι 2000% ανωτερα απο japan... ειδικα αναμεσα στα καινουρια japan...
200.000 χλμ σε Μονστερς του 1993-4 με σωστη συντηρηση ξερω αρκετα χωρις να εχει ανοιχτει καν το μοτερ, και ακομα θα πηγαινουν για χρονια... ασχετα το σκισιμο...
υποψην οτι το hyper φοραει το ιδιο μοτερ, ακομα καλυτερο... ;)

καλα κρασα τον αυγουστο δηλαδη απο γνωση, μερικοι ειναι εντελως ασχετοι απο Ντουκατι...

Runner Ducati
04/05/2007, 16:56
:)


87118

Runner Ducati
04/05/2007, 16:57
:cool:


87097

Runner Ducati
04/05/2007, 16:57
:lol:


87095

Runner Ducati
04/05/2007, 17:10
:beer:


87103

Runner Ducati
04/05/2007, 17:17
:cool:

:beer:


87104

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
04/05/2007, 19:28
η συζητηση δεν οδηγει πουθενα ... εσεις κολλημενοι ιταλοι , εγω απλα κολλημενος μοτοσυκλετιστης .... δεν θα περνατε ποτε γιαπωνεζικο , εγω αντιθετα μακαρι να μπορουσα να συντηρισω ενα ducati ss .....προσπαθειτε να οδηγησετε την συζητηση σε ιταλογιαπωνεζικη κοντρα .... δεν με αφορα το θεμα ... η γμωμη που εχω εγω , και το 80 τοις εκατο των υπολοιπων μοτοσυκλετιστων ανα το κοσμο , για τα ιταλικα ειναι αυτη που ειπα ... δεν μπορειτε εσεις , οι φανατικοι , να μου την αλλαξετε , παρα μονο ενας πιο αντικειμενικος ... ειναι αθλιο το hypermotard για μενα και ακομα πιο αθλιοι οι καθρεφτες του ... ειναι εντελως για γελια ..... :wave2: δικη μου γνωμη ... δικη σας μπορει να ειναι οτι ειναι τελειο ... κανενα προβλημα... thats ok ...

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
04/05/2007, 19:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Runner Ducati
οταν σε κατι Επιδαυρους και Β.Εβοιες τα πετυχαινε κανα Μουλτι τα SS, εκανε πολλα απο αυτα να παλευουν για να περασουν η και να ακολουθησουν το αεροψυκτο, και ειναι μακραν απο το Hyper, αυτο το πραμα στα χερια καλου αναβατη θα ειναι ανεμος σε στροφιλικια, και με τις διαδρομες αναρτησεων που δεν καταλαβαινουν απο σαμαρακια και λοιπα των δικων μας δρομων?... καλα... ααααντε γεια θα ειναι και θα το δειτε... τρελο fun bike και κολαση σε σφιχτα στροφιλικια... διβαλβιδο με 10.5 kgm ροπης στις 4750 rpm... H ΕΞΟΔΟΣ στις στροφες και μαλιστα ντριφταροντας... μονο ενα ζευγαρι καλα χερια θελει... :lol:

:cool:

:beer:

γιατι δεν παιρνεις ενα κανονικο μοταρντ ... ενα KTM ??? ενα CRF ???ενα APRILIA ???? ενα husaberg ??? αυτα ειναι μοταρντ ... ολα τα υπολοιπα ειναι κατηγοριας ........παραλιγο μοταρντ .......

Runner Ducati
04/05/2007, 19:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
και ακομα πιο αθλιοι οι καθρεφτες του ... ειναι εντελως για γελια ..... [/B]

περι ορεξεως κολοκυθοπιτα... οποτε παραβλεπω τα υπολοιπα γιατι απο αντικειμενικοτητα ειναι εκτος τοπου το κειμενο, και παω στο πιο απλο... εγω, αλλα και κατι αλλοι χιλιαδες μοτοσυκλετιστες, δεν χρησιμοποιω καθρεπτες, καλως η κακως, αλλα κοιταω πισω παντα και τακτικα, δεξια, αριστερα παντα (και οταν ειχα καθρεπτες)... οποτε εγω πχ, βαλε και αλλους μεσα θεωρω πανεξυπνη την θεση των καθρεπτων, διοτι θα ειναι μονιμως κλειστοι, αρα πανεμορφο χωρις καθρεπτες, αλλα δεν θα τρωω και κλησεις εεε... γιατι θα τους εχω επανω στο μηχανακι... δεν ειν μαλακς ο ιταλος, κατι ξερει...


:rotflmao:

byron
04/05/2007, 19:50
Και πόσο στοιχίζει ρε παιδιά το Hyperpower (απλό και R)

όσο για την εμφάνιση, θα συμφωνήσω με τον Θρασύβουλα. Αυτή η μουτσούνα, όπως και η μουτσούνα του 690 είναι για κλάματα. Ότι πρέπει για να το οδηγήσει ο Σκαθαροζούμης. :yuck:


87110

Runner Ducati
04/05/2007, 19:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
γιατι δεν παιρνεις ενα κανονικο μοταρντ ... ενα KTM ??? ενα CRF ???ενα APRILIA ???? ενα husaberg ??? αυτα ειναι μοταρντ ... ολα τα υπολοιπα ειναι κατηγοριας ........παραλιγο μοταρντ .......

Ακριβως γιατι ειναι μια κατηγορια κοντα στο Μονστερ, δηλαδη στρητ με τιμονι, και παει και κοντα στα μοταρντ, αλλα δεν φτανει στο αλλο ακρο... νομιζω οτι θα μαρεσε... ετσι φανταζει, δεν ειπαμε οτι ειναι 100% εφοσον δεν το εχουμε ζησει-οδηγησει...
αρκετα στενο και με θεση μοταρντ και με τιμονι, που δινει εξαιρετικο κοντρολ σε βουνισιο και επαρχιακο σφιχτο στροφιλικι πχ που μου αρεσει, ΠΟΛΥ ροπη γραμμικα απο χαμηλα... κ.α.
οσο και να το σκιζεις εχει αλλο μοτερ που δεν καταλαβαινει τιποτα για πολλα πολλα χρονια και χιλιαδες χλμ... και πανεμορφη (καλα οχι για σενα) εμφανιση...

σιγουρα οποιος θελει καθαρο πολεμικο μοταρντ δεν θα ειναι... δεν ειναι 110 κιλα μηχανακι...

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
04/05/2007, 19:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Runner Ducati
περι ορεξεως κολοκυθοπιτα... οποτε παραβλεπω τα υπολοιπα γιατι απο αντικειμενικοτητα ειναι εκτος τοπου το κειμενο, και παω στο πιο απλο... εγω, αλλα και κατι αλλοι χιλιαδες μοτοσυκλετιστες, δεν χρησιμοποιω καθρεπτες, καλως η κακως, αλλα κοιταω πισω παντα και τακτικα, δεξια, αριστερα παντα (και οταν ειχα καθρεπτες)... οποτε εγω πχ, βαλε και αλλους μεσα θεωρω πανεξυπνη την θεση των καθρεπτων, διοτι θα ειναι μονιμως κλειστοι, αρα πανεμορφο χωρις καθρεπτες, αλλα δεν θα τρωω και κλησεις εεε... γιατι θα τους εχω επανω στο μηχανακι... δεν ειν μαλακς ο ιταλος, κατι ξερει...


:rotflmao:

δεν λετε να καταλαβετε οτι δεν εχω προβλημα με την εταιρεια .... οσοι δεν ειναι μαζι σας δεν σημαινει οτι ειναι εχθρος σας ........ αμαν πια .....

Runner Ducati
04/05/2007, 19:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Και πόσο στοιχίζει ρε παιδιά το Hyperpower (απλό και R)

Νομιζω 11900 το απλο...
και 13900 το "S" το οποιο εχει τα ακτινικα φρενα της 1098 (το απλο εχει τα φρενα της 999), ohlins αμορτισερ, της ζαντες της 1098, και αλλα πραγματα που κοστιζουν πολυ περισσοτερα ως αφτερμαρκετ εαν καποιος θα τα ηθελε...

Runner Ducati
04/05/2007, 19:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
δεν λετε να καταλαβετε οτι δεν εχω προβλημα με την εταιρεια .... οσοι δεν ειναι μαζι σας δεν σημαινει οτι ειναι εχθρος σας ........ αμαν πια .....

Καλα ντε μην φωναζεις, δεν θα σε ριξουμε και προστιμο... :lol:

el_hymador
04/05/2007, 20:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
δεν λετε να καταλαβετε οτι δεν εχω προβλημα με την εταιρεια .... οσοι δεν ειναι μαζι σας δεν σημαινει οτι ειναι εχθρος σας ........ αμαν πια .....


οπα μεγαλε ...δεν ειμαι ducatista , ducatisti πως διαολο το λενε...εχω ενα cbf600s...ουτε Ιταλοφιλος ειμαι ουτε Γιαπωνεζοφιλος. Και εμενα οι μοτοσυκλετες μου αρεσουν αλλα μαλλον το κολημα το εχεις εσυ...

το μηχανακι το ειδα στην εκθεση και σε πληροφορω οτι δεν ειναι καθολου γιαλατζι....η θεση οδηγησης ειναι πανω απο τον μπροστινο τροχο, εχεις μια καρατιμονα στα χερια σου με το ΠΑΝΕΞΥΠΝΟ συστημα για τους καθρεφτες , ειναι ψηλο , στενο και με 17'' τροχους.....αν οριζεις σαν motard τα μηχανακι που προηλθανα απο καποιο χωματινο μοντελο οκ παω πασο ...σε ολα τα αλλα ομως ειναι μεσα ....

και λιγο καλυτερο απο το multi να ειναι, εχει να κερασει πολυ τσαϊ σε οτιδηποτε αλλο κυκλοφορει....


εχεις οδηγησει ρε συ ποτε ducati?
...οδηγησε ενα και θα με θυμηθεις:winka:

byron
04/05/2007, 20:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Runner Ducati
.. νομιζω οτι θα μαρεσε... ετσι φανταζει, δεν ειπαμε οτι ειναι 100% εφοσον δεν το εχουμε ζησει-οδηγησει...
αρκετα στενο και με θεση μοταρντ και με τιμονι, που δινει εξαιρετικο κοντρολ σε βουνισιο και επαρχιακο σφιχτο στροφιλικι πχ που μου αρεσει, ΠΟΛΥ ροπη γραμμικα απο χαμηλα... κ.α.
οσο και να το σκιζεις εχει αλλο μοτερ που δεν καταλαβαινει τιποτα για πολλα πολλα χρονια και χιλιαδες χλμ... και πανεμορφη (καλα οχι για σενα) εμφανιση...


Όντως δεν το έχουμε οδηγήσει αλλά η περιγραφή που κάνεις δέιχνει πως το έχεις οδηγήσει σ΄όλη την Ελλάδα με την φαντασία σου. :lol:

Θαυμάζω το πάθος σου πάντως με τα Duc.... Λίγο ακόμα και θα μ΄έψηνες να τα πουλήσω όλα, εξαιτίας των περιγραφών σου...



Γύρισα σελίδα να το ξαναδώ όμως....















και λάκισα :rotflmao: :rotflmao:

:beer:

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
04/05/2007, 20:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
οπα μεγαλε ...δεν ειμαι ducatista , ducatisti πως διαολο το λενε...εχω ενα cbf600s...ουτε Ιταλοφιλος ειμαι ουτε Γιαπωνεζοφιλος. Και εμενα οι μοτοσυκλετες μου αρεσουν αλλα μαλλον το κολημα το εχεις εσυ...

το μηχανακι το ειδα στην εκθεση και σε πληροφορω οτι δεν ειναι καθολου γιαλατζι....η θεση οδηγησης ειναι πανω απο τον μπροστινο τροχο, εχεις μια καρατιμονα στα χερια σου με το ΠΑΝΕΞΥΠΝΟ συστημα για τους καθρεφτες , ειναι ψηλο , στενο και με 17'' τροχους.....αν οριζεις σαν motard τα μηχανακι που προηλθανα απο καποιο χωματινο μοντελο οκ παω πασο ...σε ολα τα αλλα ομως ειναι μεσα ....

και λιγο καλυτερο απο το multi να ειναι, εχει να κερασει πολυ τσαϊ σε οτιδηποτε αλλο κυκλοφορει....


εχεις οδηγησει ρε συ ποτε ducati?
...οδηγησε ενα και θα με θυμηθεις:winka:

προφανως δεν το κατεχεις το θεμα .... (ρε συ ....:rotflmao: :rotflmao: )
συνεπως

:wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

byron
04/05/2007, 20:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
και λιγο καλυτερο απο το multi να ειναι, εχει να κερασει πολυ τσαϊ σε οτιδηποτε αλλο κυκλοφορει....:

Κράτα και μια πισινή...
Με 177 κιλά χωρίς μπαταρία, λάδια και βενζίνες δεν θα το περιμένουν και στα τέσσερα.

Χώρια που με 12.4 lt ντεπόζιτο :eyepop: δεν θα απομακρυνθεί και πολύ.....

Runner Ducati
04/05/2007, 20:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6

Γύρισα σελίδα να το ξαναδώ όμως....

και λάκισα :rotflmao: :rotflmao:

:beer: [/B]


Τι να λακισεις? ... αφου εμεις σας διωχνουμε και παλι εδω εισαστε... στο section με τα Ντουκατι, αλλη δουλεια δεν εχετε να κανετε αφου δεν σας αρεσει καθολου? ... τσουρεκια καθε φορα μας τα κανετε με καθε θεμα Ντουκατι μοτο, Ducati αγωνες, κλπ...

αντε τραβατε παρα περα...


ΖΗΛΙΑΡΗΔΕΣ........

:lol: :lol: :lol:

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
04/05/2007, 20:40
γιατι εχετε , καποιοι , αυτο το πολεμικο υφος ... ( κολλημενος , υφακι κτλ )... εδω μιλαμε για ενα θεμα ... χαλαρωστε λιγο ... δεν μιλαμε για τη μοτοσυκλετα σας ..... ηρεμα ... ολοι μπορουμε να ειμαστε εριστικοι ....

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
04/05/2007, 20:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Runner Ducati
Τι να λακισεις? ... αφου εμεις σας διωχνουμε και παλι εδω εισαστε... στο section με τα Ντουκατι, αλλη δουλεια δεν εχετε να κανετε αφου δεν σας αρεσει καθολου? ... τσουρεκια καθε φορα μας τα κανετε με καθε θεμα Ντουκατι μοτο, Ducati αγωνες, κλπ...

αντε τραβατε παρα περα...


ΖΗΛΙΑΡΗΔΕΣ........

:lol: :lol: :lol:

ιταλιανο μαφιοζοοοοο ... τα χειροτερα μηχανακια εχετε ... τα πιο αργα ... τα πιο ασχημα ... τα πιο .. τα πιο .... ....τσουρεκια ειπες ???? :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :lol:

Runner Ducati
04/05/2007, 20:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
γιατι εχετε , καποιοι , αυτο το πολεμικο υφος ... ( κολλημενος , υφακι κτλ )... εδω μιλαμε για ενα θεμα ... χαλαρωστε λιγο ... δεν μιλαμε για τη μοτοσυκλετα σας ..... ηρεμα ... ολοι μπορουμε να ειμαστε εριστικοι ....

επς... σας πειραζω οκ?...

εκτος βεβαια απο το ζηλιαρηδες που ειναι πραγματικοτητα... :lol: :lol: :lol:

παρτε ενα Ντουκατι να τελειωνουμε πια... οοο χουυυυ... :beer:

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
04/05/2007, 20:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Runner Ducati
επς... σας πειραζω οκ?...

εκτος βεβαια απο το ζηλιαρηδες που ειναι πραγματικοτητα... :lol: :lol: :lol:

παρτε ενα Ντουκατι να τελειωνουμε πια... οοο χουυυυ... :beer:

δεν λεω εσενα ρε τρελε ... αλλα ζηλιαριδες ειμαστε ... τουλαχιστον εγω ... μην τα ξαναλεμε ενα ss της εταιρειας σας ειναι ονειρο μοτοσυκλετιστικης χωης ... αλλα ..που τα φραγγα .......ασε που γουσταρω με τρλα και τα απριλια .... αλλη τρελα αυτη ... ειναι αυτοι οι βρωμοιταλοι , μανουλες στη πιστα ....

Runner Ducati
06/05/2007, 19:54
:)


87313

Runner Ducati
06/05/2007, 19:56
:beer:


87314

Runner Ducati
06/05/2007, 19:58
:cool:


87315

el_hymador
10/05/2007, 16:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
προφανως δεν το κατεχεις το θεμα .... (ρε συ ....:rotflmao: :rotflmao: )
συνεπως

:wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2:


ωπ! τι εχουμε εδω;

...αλλος ενας αυτοχριζομενος ''φωστηρας'' - ξερολας που εφαρμοζει την γνωστη μεθοδο ''hit and run...'' τουτεστιν , πρωτα αμολαω την παπαρια μου και μετα κανω τον Κινεζο.....

αντε χαιρετισματα και καλα μυαλα...:wave2:

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
10/05/2007, 20:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
ωπ! τι εχουμε εδω;

...αλλος ενας αυτοχριζομενος ''φωστηρας'' - ξερολας που εφαρμοζει την γνωστη μεθοδο ''hit and run...'' τουτεστιν , πρωτα αμολαω την παπαρια μου και μετα κανω τον Κινεζο.....

αντε χαιρετισματα και καλα μυαλα...:wave2:



Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador αν οριζεις σαν motard τα μηχανακι που προηλθανα απο καποιο χωματινο μοντελο οκ παω πασο [/B]

KTM 660 SMC , KTM DUKE κ.τ.λ. δυο μονο ετσι στα γρηγορα ....


βρες εσυ τις χωματινες version και ελα να μου μιλησεις ......


για να καταλαβεις κατι .. εδω μεσα ειναι φορουμ οπου γραφουν ανθρωποι που αγαπουν την μοτοσυκλετα .... προκλητικοι χαρακτηρισμοι οπως ...αλλος ενας αυτοχριζομενος ''φωστηρας'' - ξερολας που εφαρμοζει την γνωστη μεθοδο ''hit and run...'' τουτεστιν , πρωτα αμολαω την παπαρια μου και μετα κανω τον Κινεζο......
ταιριαζουν σε ανθρωπους που δεν στηριζονται απο οποιοδηποτε α) φιλικο , β) συγγενικο ή γ)αντιθετου φιλου περιβαλλον και η μονη τους συντροφια ειναι το πληκτρολογιο και μια γαματη συνδεση στο ιντερνετ ... οσο για την αγαπη τους στη μοτοσυκλετα αποδεικνυεται απο τις γνωσεις τους .......τωρα οσον αφορα τα α και β θα ηθελα πολυ να σε βοηθησω αλλα ... συγγνωμη.... πιθανοτατα θα βρωμανε και τα ποδια σου οποτε ... δεν μπορω να σε βοηθησω .... για το γ πηγαινε παρε μια εφημεριδουλα .. στις τελευταιες σελιδες εχει κατι τηλεφωνα καποιων κυριων ... μην ντρεπεσαι ... παρε τηλεφωνο ... αν δεν ξερεις τι να κανεις .... θα σου πουν εκει ....






γαμ@τε γιατι χανομαστε ............δεν θα μας μεινει σταλια μυαλο ........

el_hymador
10/05/2007, 21:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
KTM 660 SMC , KTM DUKE κ.τ.λ. δυο μονο ετσι στα γρηγορα ....


βρες εσυ τις χωματινες version και ελα να μου μιλησεις ......


για να καταλαβεις κατι .. εδω μεσα ειναι φορουμ οπου γραφουν ανθρωποι που αγαπουν την μοτοσυκλετα .... προκλητικοι χαρακτηρισμοι οπως ...αλλος ενας αυτοχριζομενος ''φωστηρας'' - ξερολας που εφαρμοζει την γνωστη μεθοδο ''hit and run...'' τουτεστιν , πρωτα αμολαω την παπαρια μου και μετα κανω τον Κινεζο......
ταιριαζουν σε ανθρωπους που δεν στηριζονται απο οποιοδηποτε α) φιλικο , β) συγγενικο ή γ)αντιθετου φιλου περιβαλλον και η μονη τους συντροφια ειναι το πληκτρολογιο και μια γαματη συνδεση στο ιντερνετ ... οσο για την αγαπη τους στη μοτοσυκλετα αποδεικνυεται απο τις γνωσεις τους .......τωρα οσον αφορα τα α και β θα ηθελα πολυ να σε βοηθησω αλλα ... συγγνωμη.... πιθανοτατα θα βρωμανε και τα ποδια σου οποτε ... δεν μπορω να σε βοηθησω .... για το γ πηγαινε παρε μια εφημεριδουλα .. στις τελευταιες σελιδες εχει κατι τηλεφωνα καποιων κυριων ... μην ντρεπεσαι ... παρε τηλεφωνο ... αν δεν ξερεις τι να κανεις .... θα σου πουν εκει ....






γαμ@τε γιατι χανομαστε ............δεν θα μας μεινει σταλια μυαλο ........

στο να εξαγεις συμπερασματα εισαι πολυ καλος...ασε που βλεπω οτι εχεις εντρυφησει στο θεμα περι μοναξιας :a31: ...


λοιπον, φωστηρα για την ημιμαθεια εχεις να πεις κατι?

πιανεσαι αδιαβαστος βρε κουτο....εσυ που αγαπας τις μοτοσυκλετες; :nono:

ακου λοιπον:

καποτε η ΚΤΜ εβγαλε ένα μηχανακι που λεγόταν 620 GS....αυτο λοιπον ειχε ΑΚΡΙΒΩΣ τα ιδια χαρακτηριστικα με το 620 Competoition που ηταν ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ χωματινο μηχανακι....η μονη τους διαφορα ηταν η προσθηκη εξοπλισμου δρομου στο gs...παραλληλα βγηκε και το πρωτο DUKE....το οποιo ειχε πλαισιο και κινητηρα απο τα GS/Competition.

Ακριβως τα ιδια ομως!!!

...αλλαζαν μονο η μασκα , οι 17'' τροχοι , το μπροστινο δισκοφρενο, οι αναρτησεις, και ο επιπλεον εξοπλισμος δρομου....να φανταστεις ηταν ΤΟΣΟ ιδια που ακομα και η γωνια καστερ και το τρεϊλ(ελπιζω να ξερεις τι ειναι...) ηταν ΙΔΙΑ με τα χωματινα μοντελα και μονο το μεταξονιο ειχε μειωθει απο τα 1510mm στα 1480mm...καταλαβες ελπιζω τι εννοω οταν μιλαω για παπαριες...

Απο τοτε μεχρι και σημερις, τα πλαισια των μονοκυλινδρων ΚΤΜ εχουν υποστει ελαχιστες αλλαγες...γενικα τα motard μοντελα προερχονται απο τα αντιστοιχα χωματινα με την γνωστη τακτικη μετατροπης με 17'' ζαντες και δισκοφρενο μεγαλυτερης διαμετρου...

Το 660 smc που αναφερεις εχει κινητηρα με μεγαλυτερη διαμετρο προς διαδρομη 102 X 80 και εχει προκυψει απο το 625 sxc (ΧΩΜΑΤΙΝΟ ΜΟΝΤΕΛΟ) ...ακομα και οι αναρτησεις ειναι οι ιδιες με -10mm διαδρομη για το motard...

Το μονο motard μηχανακι της ΚΤΜ που δεν εχε ομοιοτητες με τα πρωτα 620 και γενικα με τα μεγαλα ΧΩΜΑΤΙΝΑ μονοκυλινδρα, ειναι το καινουργιο lc4 690 που εχει εντελως νεο πλαισιο και κινητηρα....ολα τα αλλα δυστυχως για εσενα εχουν προκυψει απο τα πρωτα ΧΩΜΑΤΙΝΑ μοντελα της ΚΤΜ .... :a9:


...κατα τα αλλα


προφανως δεν το κατεχεις το θεμα .... (ρε συ .... )

ειχες πει...

γαματε γιατι δεν θα μας μεινει σταλια μυαλο...συμφωνω...εσενα το δικο σου που πηγε?

Runner Ducati
10/05/2007, 21:39
:cool:


88000

byron
10/05/2007, 21:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Runner Ducati
:cool:

:eyepop: :eyepop: Τι είπες τώρα?????

Runner Ducati
10/05/2007, 21:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
:eyepop: :eyepop: Τι είπες τώρα?????

ναι τα παλιοντουκατι :p

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
10/05/2007, 23:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Runner Ducati
ναι τα παλιοντουκατι :p


σιγα ... και εγω το κανω με το kawasaki μου ...:D :D :D

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
10/05/2007, 23:32
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador ...........
[B]QUOTE]


αν αυτο σε κανει να ηρεμησεις και να μας αφησεις να γουσταρουμε την πλακα μεταξυ μας .... ενταξη μου την ειπες ... ME το δικο σου σκεπτικο ομως ολα τα τροχοφορα ειναι καρα , γιατι το καρο (μαλλον) ηταν το πρωτο τροχοφορο , ολα απο εκει ξεκινησαν ...θα μας αφησεις ησυχους τωρα ?????

el_hymador
10/05/2007, 23:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador ...........
[B]QUOTE]


αν αυτο σε κανει να ηρεμησεις και να μας αφησεις να γουσταρουμε την πλακα μεταξυ μας .... ενταξη μου την ειπες ... θα μας αφησεις ησυχους τωρα ?????


ναι φιλαρακο, αλλα δεν ειχα προθεση να ενοχλησω κανεναν ξερεις...ειμαι αρκετο καιρο εδω μεσα και εχω καταλαβει οτι το πιο ανουσιο πραγμα ειναι οι διαμαχες πισω απο τα πληκτρολογια...

παρ ολα αυτα, ακομα και στο ψηφιακο αυτο περιβαλλον καλο ειναι να σεβομαστε ο ενας τον αλλον...αν μη τι αλλο οτι γραφω το τεκμηριωνω και το σημαντικοτερο, οταν δεν ξερω δεν μιλαω... ποτε δεν εχω αναφερθει απαξιωτικα για κανεναν...εκτος και αν με προκαλεσουν....:winka:

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
11/05/2007, 00:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
ναι φιλαρακο, αλλα δεν ειχα προθεση να ενοχλησω κανεναν ξερεις...ειμαι αρκετο καιρο εδω μεσα και εχω καταλαβει οτι το πιο ανουσιο πραγμα ειναι οι διαμαχες πισω απο τα πληκτρολογια...

παρ ολα αυτα, ακομα και στο ψηφιακο αυτο περιβαλλον καλο ειναι να σεβομαστε ο ενας τον αλλον...αν μη τι αλλο οτι γραφω το τεκμηριωνω και το σημαντικοτερο, οταν δεν ξερω δεν μιλαω... ποτε δεν εχω αναφερθει απαξιωτικα για κανεναν...εκτος και αν με προκαλεσουν....:winka:



ομποοοοο...... ζαλαδα εισαι ... δεν εισαι σε κανα αλλο φορουμ γραμμενος να βρεις κανεναν εκει να τα πειτε ????

el_hymador
11/05/2007, 00:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
ομποοοοο...... ζαλαδα εισαι ... δεν εισαι σε κανα αλλο φορουμ γραμμενος να βρεις κανεναν εκει να τα πειτε ????

εσυ δεν εισαι καπου αλλου γραμμενος να παραθεσεις τις γνωσεις σου?

μου αρεσει που αγανακτεις ρε φιλε κιολας!

anyway, μαλλον θες να εχεις τον τελευταιο λογο ...αντε πες τον και χαιρετισματα αδερφε...:wave2:

stradas
11/05/2007, 20:46
ο τυπακος που παει ταπα με το hypermotard και χαιρεταει και με το ενα χερι, δεν ειναι και κανας τυχαιος, ειναι ο ruben xaus!

dessert
11/05/2007, 21:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Runner Ducati
:cool:

..:eyepop: ....:eyepop: .....:eyepop:
Το ΄χει , το παλουκάρι άσχημα.. ... .
..:eyepop: ....:eyepop: .....:eyepop:

:uplate:

jbear
12/05/2007, 01:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από stradas
ο τυπακος που παει ταπα με το hypermotard και χαιρεταει και με το ενα χερι, δεν ειναι και κανας τυχαιος, ειναι ο ruben xaus!


+1

δειτε και βιντεακι! τον δειχνει προς το τελος...

http://www.motorcyclenews.com/MCN/News/newsresults/mcn/2007/May/may7tomay14/may0907hypermotardvideo/

HFK
13/05/2007, 02:32
Ξέρει κανείς τελικά πότε θα έρθει Ελλάδα το hypermotard ?

675
23/05/2007, 22:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από dessert




Γιατί ;;;;; Δεν Είναι όμορφη;;






ασε μας μωρε με το χρεπι που δε παει βημα....:hypnotize :hypnotize :hypnotize :alien:


:a38:




Ε Ρ Γ Α Λ Ε Ι Ο ! ! !


ανυπομονω να δω κοντρα με ss....:smokin: (σε κανα στροφιλικι οχι στο grand canyon)

Vstrommer71
03/06/2007, 01:49
Το ειδα σημερα ζωντανο!
Περναγε απο Πατρα,πιθανον καποιο περιοδικο να το κανει τεστ
Μικροκαμωμενο και πολυ ησυχο(ουτε κιχ δεν κανουν οι μαμα εξατμισεις)
Ωραιο design,ειδικα το σετακι χουφτες-αναδιπλουμενα φλας
Να το δουμε και σε κανα περιοδικο εν καιρω:wave2:

GTZ750
03/06/2007, 22:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από HFK
Ξέρει κανείς τελικά πότε θα έρθει Ελλάδα το hypermotard ?

εχει ερθει το μηχανακι στην ελλαδα και το οδηγησα κιωλας test ride στη πιοστα των σερρων στο hellas ducati weekend!!

για μεσα στη πολη ειναι απιστευτω και εχει πολυ καλα φρενα!!

μεσα στη πιστα εξυνες τρελλα τις μποτες σου!!
ο μπουστας ο μιμικος ο δαλλας και ο μαλαμιδης πηγαιναν αεροπορεια με αυτο στην πιστα!!

το μονο οτι στην ευθεια πηγαινε μονο 185 χιλιομετρα!!

και ενα αλλο νομιζω ειναι αεροψυκτο!!

στην φωτο ο δαλλας στην κ5!!!


91337

AFTER
03/06/2007, 23:01
Δευτερο ποστ μου σε αυτο το θρεντ


-Το βιντεο με το ξυσιμο/drifting ειναι οτι πιο εντυπωσιακο εχω δει σε πιστα
-Ειναι το πρωτο SM που δειχνει ωραιο με αναβατη ''δερματινο'' και το γονατο κατω
-Οι Ιταλοι στο design δεν εχουν αντιπαλο. Δεν πρεπει να υπαρχει ουτε ενας που να εχει πει οτι αυτο το μηχανακι ειναι ασχημο

dessert
03/06/2007, 23:45
Τα διάλα ρε!!!!

Σας έλεγα εγώ οτι είναι όμορφη και με κακοπαίρνεται!!!!


Άντες... :look:



:smokin:

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
04/06/2007, 00:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Δευτερο ποστ μου σε αυτο το θρεντ


-Το βιντεο με το ξυσιμο/drifting ειναι οτι πιο εντυπωσιακο εχω δει σε πιστα
-Ειναι το πρωτο SM που δειχνει ωραιο με αναβατη ''δερματινο'' και το γονατο κατω
-Οι Ιταλοι στο design δεν εχουν αντιπαλο. Δεν πρεπει να υπαρχει ουτε ενας που να εχει πει οτι αυτο το μηχανακι ειναι ασχημο

εγω εξακολουθω να το θεωρω αθλιο παντως ...

AFTER
04/06/2007, 01:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
εγω εξακολουθω να το θεωρω αθλιο παντως ...


Θα τους πω να βαψουνε 2 πρασινα για εμας :D :D :D :D

byron
04/06/2007, 10:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Θα τους πω να βαψουνε 2 πρασινα για εμας :D :D :D :D

Καλή ιδέα !! :D Και αν έχει και μια λιμνούλα με νούφαρα για φόντο, θα είναι μούρλια !!!:lol: :lol:

dessert
04/06/2007, 11:04
Εν κακό.... Να μην λησμονήσουμε και την προσθήκη του , σε αγωνιστικό πράσινο , Β Α Τ Ρ Α Χ Α !!!

Για να δέσει με το υπόλοιπο....:rotflmao: :rotflmao:

HFK
05/06/2007, 01:12
εχει ερθει το μηχανακι στην ελλαδα και το οδηγησα κιωλας test ride στη πιοστα των σερρων στο hellas ducati weekend!!

για μεσα στη πολη ειναι απιστευτω και εχει πολυ καλα φρενα!!

μεσα στη πιστα εξυνες τρελλα τις μποτες σου!!
ο μπουστας ο μιμικος ο δαλλας και ο μαλαμιδης πηγαιναν αεροπορεια με αυτο στην πιστα!!

το μονο οτι στην ευθεια πηγαινε μονο 185 χιλιομετρα!!

και ενα αλλο νομιζω ειναι αεροψυκτο!!
.................................................................................................... .................................
Δηλαδή φίλε μου μας λες ότι ήρθε έτσι απλά και το οδήγησες κ.λ.π και δεν τρέχει κάστανο? χωρίς σχόλιο παρα δυο γραμμές και αυτές αρνητικές?
Είναι δυνατόν να βγάζει στην ευθεία μόνο 185 km ??? Δηλαδή λιγότερο απο το vstrom 650 !!!!!!
Aπίστευτο!!!!!!!!!με 95 hp και 180kg άδειο ?? και πως θα πουλήσει ?
Για μουσιακό μοντέλο το έφτιαξαν οι Ιταλοί ???
Μήπως ήταν έτσι στημένο-φτιαγμένο-γραναζωμένο κ.λ.π για τις συγκεκριμένες συνθήκες πίστας?
Μήπως κάνεις κάποιο λάθος ? Οι ανακοινώσεις πριν την παραγωγή του μοντέλου έδιναν +200 km στην πίστα
Τί υποννοείς οτι είναι αερόψυκτο ? σε χαλάει ? και τα GS τα BMW αερόψυκτα είναι.
Έ καί??
Τί θες να πείς ? Για γίνε πιό σαφής και άσε τί κανει ο Μπούστας ο Δάλλας και ο Δαλάι λάμας
PS : και κάτι άλλο, κανένα μηχανάκι πλέον τετοιων κυβικών δεν είναι αερόψυκτο ,αλλα όλα είναι αεροελαιόψυκτα

jbear
05/06/2007, 01:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από HFK
Δηλαδή φίλε μου μας λες ότι ήρθε έτσι απλά και το οδήγησες κ.λ.π και δεν τρέχει κάστανο? χωρίς σχόλιο παρα δυο γραμμές και αυτές αρνητικές?
Είναι δυνατόν να βγάζει στην ευθεία μόνο 185 km ??? Δηλαδή λιγότερο απο το vstrom 650 !!!!!!
Aπίστευτο!!!!!!!!!με 95 hp και 180kg άδειο ?? και πως θα πουλήσει ?
Για μουσιακό μοντέλο το έφτιαξαν οι Ιταλοί ???
Μήπως ήταν έτσι στημένο-φτιαγμένο-γραναζωμένο κ.λ.π για τις συγκεκριμένες συνθήκες πίστας?
Μήπως κάνεις κάποιο λάθος ? Οι ανακοινώσεις πριν την παραγωγή του μοντέλου έδιναν +200 km στην πίστα
Τί υποννοείς οτι είναι αερόψυκτο ? σε χαλάει ? και τα GS τα BMW αερόψυκτα είναι.
Έ καί??
Τί θες να πείς ? Για γίνε πιό σαφής και άσε τί κανει ο Μπούστας ο Δάλλας και ο Δαλάι λάμας
PS : και κάτι άλλο, κανένα μηχανάκι πλέον τετοιων κυβικών δεν είναι αερόψυκτο ,αλλα όλα είναι αεροελαιόψυκτα

το παιδι μαλλον εννοει οτι επιασε 185 στην ευθεια στις σερρες, αυτο δε σημαινει οτι δεν παει αλλο...

stradas
05/06/2007, 10:59
Ασχετο, αλλα οι ντουντουκες ειναι αεροψυκτα και οχι αεροελαιοψυκτα.

Το ψυγειο λαδιου ειναι για να κραταει το λαδι σε θερμοκρασια λειτουργιας και οχι για να ψυχει (με το λαδι) το μοτερ.

Φιλικα.

:beer: :beer: :beer:

dessert
05/06/2007, 14:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από stradas
Ασχετο, αλλα οι ντουντουκες ειναι αεροψυκτα και οχι αεροελαιοψυκτα.

Το ψυγειο λαδιου ειναι για να κραταει το λαδι σε θερμοκρασια λειτουργιας και οχι για να ψυχει (με το λαδι) το μοτερ.

Φιλικα.

:beer: :beer: :beer:


Πέσ΄τους τα ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΕ!!!!!!! (έστω χρυσο...δάκτυλε!!)
Και μου θέλουν όλοι να βάλουν ψυγειάκι στις mostro για να μην ανεβάζουν, λέει , θερμοκρασία!!!!




:bigcry: :a21: :a24: :a018: :a24: :a21: :bigcry:

GTZ750
09/06/2007, 09:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από HFK

Δηλαδή φίλε μου μας λες ότι ήρθε έτσι απλά και το οδήγησες κ.λ.π και δεν τρέχει κάστανο? χωρίς σχόλιο παρα δυο γραμμές και αυτές αρνητικές?
Είναι δυνατόν να βγάζει στην ευθεία μόνο 185 km ??? Δηλαδή λιγότερο απο το vstrom 650 !!!!!!
Aπίστευτο!!!!!!!!!με 95 hp και 180kg άδειο ?? και πως θα πουλήσει ?
Για μουσιακό μοντέλο το έφτιαξαν οι Ιταλοί ???
Μήπως ήταν έτσι στημένο-φτιαγμένο-γραναζωμένο κ.λ.π για τις συγκεκριμένες συνθήκες πίστας?
Μήπως κάνεις κάποιο λάθος ? Οι ανακοινώσεις πριν την παραγωγή του μοντέλου έδιναν +200 km στην πίστα
Τί υποννοείς οτι είναι αερόψυκτο ? σε χαλάει ? και τα GS τα BMW αερόψυκτα είναι.
Έ καί??
Τί θες να πείς ? Για γίνε πιό σαφής και άσε τί κανει ο Μπούστας ο Δάλλας και ο Δαλάι λάμας
PS : και κάτι άλλο, κανένα μηχανάκι πλέον τετοιων κυβικών δεν είναι αερόψυκτο ,αλλα όλα είναι αεροελαιόψυκτα

ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΓΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΡΕΙΝΟ ΣΤΡΟΦΙΛΙΚΙ!!

ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΙΣΤΑ ΕΜΕΝΑ ΕΒΡΗΣΚΕ ΠΟΛΥ Η ΜΠΟΤΑ ΚΑΤΩ!!
ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΨΙΛΟ ΚΑΘΑΡΟ SUPERNOTARD ΚΑΙ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΣΟΥ!!

ΑΠΟ ΡΟΠΗ ΣΚΟΤΩΝΕΙ!!

ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΤΕΛΙΚΙΑΖΕΙ ΣΤΑ 185 ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΕΠΙΑΝΕ ΣΤΑ 600 ΜΕΤΡΑ ΕΥΘΕΙΑ ΣΤΙς ΣΕΡΡΕΣ 185!

ΝΑ ΣΑς ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΕ ΤΟΣΟ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΚΑΟ ΜΟΝΟ ΛΟΓΟ!!

ΔΙΟΤΙ ΟΔΗΓΗΣΑ ΚΑΙ ΤΟ 1098 ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ
ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟ 1098 ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΦΡΕΝΑ ΑΛΛΑ ΑΓΚΥΡΕΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΡΟΠΗ ΣΤΙΣ 7-8000 Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΒΑΡΑΝΕ ΜΕ ΣΦΥΡΙ ΑΠΟ ΠΙΣΩ!!!

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΛΛΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΕΣ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ!!!

ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΛΕΩ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΟΔΗΓΗΣΕΤΕ!!


92239

HFK
10/06/2007, 11:55
ΝΑ ΣΑς ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΕ ΤΟΣΟ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΚΑΟ ΜΟΝΟ ΛΟΓΟ!!

ΔΙΟΤΙ ΟΔΗΓΗΣΑ ΚΑΙ ΤΟ 1098 ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ
.................................................................................................... ........................
Nαι, αλλά τα δύο αυτά μηχανάκια είναι εντελώς διαφορετικά μεταξύ τους και δεν μπορούμε να συγκρίνουμε 2 ανόμοια πράγματα
Είναι σα να συγκρίνουμε μια F1 ferrari με ένα αυτοκίνητο του WRC!!
Το hypermoto θα το πάρει κάποιος να "παίζει" στην πόλη και σε κλειστά κομμάτια και για κανα κοντινό ταξιδάκι μιας και το ρεζερβουάρ είναι 12 lt!!!!????
Ξέρεις αν αληθεύει αυτο ?Δηλ αν είναι πράγματι μόνο 12 lt ?
Μήπως επίσης έμαθες πότε θα έρθει Ελλάδα το hyoermotard στις βιτρίνες των καταστημάτων μας στη λιανική και με τί τιμή?
Τώρα απο την άλλη υπάρχει κανείς να μη θέλει να έχει το 1098 ? Αποκλείεται!

dessert
10/06/2007, 12:57
Ρε εδώ συγκρίνουμαι 999 με z750... Στο Hyper - 1098 θα κωλώσουμε;;;????:confused: :confused:




























ερχετε;; :look:

HFK
12/06/2007, 01:39
ΝΑΙ αλλά θα μας πεί κανένας τίποτε νεότερο για το hyper?????

GTZ750
14/06/2007, 17:33
το τελευταιο moto που διαβασα το ειχε παρουσιαση και ειχε και τιμη!!

11990 το απλο
και 13990 το s!!

τελικα ειναι αεροψυκτο και εχει τον ιδιο κινητηρα με το multi!!

stradas
15/06/2007, 09:32
Εμαθα οτι εχουν τα s για test ride στα hellinstore!

HFK
15/06/2007, 15:28
GTZ750

το τελευταιο moto που διαβασα το ειχε παρουσιαση και ειχε και τιμη!!

11990 το απλο
και 13990 το s!!

τελικα ειναι αεροψυκτο και εχει τον ιδιο κινητηρα με το multi!!

.................................................................................................... ............................
Πές μου ποιο περιδικό MOTO είναι για να το παραγγείλω απο Ελλάδα στη ΓΑΛΛΙΑ όπου ζώ για την ώρα αν μπορείς φίλε μου
Σε ευχαριστώ

GTZ750
15/06/2007, 21:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από HFK

.................................................................................................... ............................
Πές μου ποιο περιδικό MOTO είναι για να το παραγγείλω απο Ελλάδα στη ΓΑΛΛΙΑ όπου ζώ για την ώρα αν μπορείς φίλε μου
Σε ευχαριστώ

ειναι το τευχος 394

το τευχος του Ιουνιου!!:wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

αμα εχω χρονο θα σου σκαναρω τις σελιδες και θα στο στειλω!!

αν ειναι στειλε ενα mail με πμ!!:wave2: :beer: :beer:

HFK
16/06/2007, 21:09
GTZ750
αμα εχω χρονο θα σου σκαναρω τις σελιδες και θα στο στειλω!!
αν ειναι στειλε ενα mail με πμ!! .
.................................................................................................... ...........
Σου έστειλα το e-mail μου με π.μ
Άν μπορείς να σκαννάρεις μόνο τις σελίδες του τεστ όταν βρείς χρόνο θα ήταν υπέροχο!!
Με ενδιαφέρει η συγκεκριμένη moto αλλά το απλό ,όχι το S γιατι δεν σκέφτομαο να μπώ σε πίστα ποτέ άλλωστε.
Σε ευχαριστώ πάντως anyway!!