PDA

View Full Version : Japanese traffic police



ruyjin
22/02/2007, 14:45
Japanese traffic police (http://www.youtube.com/watch?v=gViQOBaXXuk&mode=related&search=)

costas81
22/02/2007, 16:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin
Japanese traffic police (http://www.youtube.com/watch?v=gViQOBaXXuk&mode=related&search=)


και τους δικους μας ετσι τους εκπαιδευουν!!


:lol: :lol:

ΙΠΠΕΑΣ
22/02/2007, 18:11
Πριν πλησιάσει η μηχανή στους κώνους βλέπουμε ότι ο αναβάτης μειώνει ταχύτητα απότομα ! Παρατηρώ ότι το μπροστινό μέρος της μηχανής βυθίζεται απότομα ενώ στρίβει. Αυτό το επιτυγχάνει πατώντας εμπρός ή πίσω φρένο ή και τα δύο μαζί. :confused: Πάντως με τόσες μανούβρες φοβάμαι ότι αυξάνονται οι πιθανότητες για σαβούρωμα.

Δεν έχω οδηγήσει τέτοιου μεγέθους μηχανή και το έχω απορία. :confused:

gcrook
22/02/2007, 18:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΙΠΠΕΑΣ
Πριν πλησιάσει η μηχανή στους κώνους βλέπουμε ότι ο αναβάτης μειώνει ταχύτητα απότομα ! Παρατηρώ ότι το μπροστινό μέρος της μηχανής βυθίζεται απότομα ενώ στρίβει. Αυτό το επιτυγχάνει πατώντας εμπρός ή πίσω φρένο ή και τα δύο μαζί. :confused: Πάντως με τόσες μανούβρες φοβάμαι ότι αυξάνονται οι πιθανότητες για σαβούρωμα.

Δεν έχω οδηγήσει τέτοιου μεγέθους μηχανή και το έχω απορία. :confused:

Δεν παταει πουθενα φρενο η συμπλεκτη.
Καθαρα γυροσκοπικη οδηγηση με ανοιγμα-κλεισιμο γκαζιου μονο.
Βουταει αποτομα, γιατι στην εξοδο απο την "στροφη" δινει γκαζι, η μηχανη σηκωνεται, και μετα στην επομενη το κλεινει to γκαζι και το ριχνει αμεσως, οποτε η αναρτηση απο πληρως αποσυμπιεσμενη ξανασυμπιεζεται γιατι το μηχανακη βρισκεται υπο κλιση ξαφνικα.

Επισης το μπροστινα ειναι μαλλον υπερ του δεοντος μαλακα, αλλα οπως βλεπεις η τεχνη της οδηγησης δεν χρειαζεται ολινς και γουαιτ παουερ για να γινει σωστα και αν μη τι αλλο θεαματικα.:wave2:

project.breeze
22/02/2007, 19:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin
Japanese traffic police (http://www.youtube.com/watch?v=gViQOBaXXuk&mode=related&search=)




Μόνο μην το δει ο Λεωνίδας...

lampros_fazer
22/02/2007, 20:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Δεν παταει πουθενα φρενο η συμπλεκτη.
Καθαρα γυροσκοπικη οδηγηση με ανοιγμα-κλεισιμο γκαζιου μονο.
Πατάει φρένο..Ανάβει το πίσω φανάρι αν το προσέξεις..

gcrook
22/02/2007, 20:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Πατάει φρένο..Ανάβει το πίσω φανάρι αν το προσέξεις..

:rotflmao:
μαλακια εκανα δεν ειχα δει καν ποιο βιντεο ηταν (υπαρχει και αλλο ενα που οδηγουν σε πιο δυσκολες συνθηκες με VRF400) .
Παρ'αυτα αυτο που σου ειπα ισχυει.
Καθαρα γυροσκοπικη οδηγηση κανουν.
Απλα εδω εχουν πιο πολλα χλμ και φρεναρουν ακριβως πριν την εισοδο της στροφης.

KaTaNaS
22/02/2007, 21:04
einai απίστευτοι...



οι άνθρωποι ειναι σαμουραϊ στην ψυχή...



κοιτάξτε, πώς το ζούνε έντονα... ακόμα και οταν έπεσε ο πρωτος πώς έτρεξαν όλοι προς το μέρος του, ο ενας σκουπησε , ο άλλος τοποθετησε τις κορίνες...


μακαρι να τους μοιάζαμε λίγο...


οι μοτο εν το μεταξυ πάιζει να ειναι ιδιαίτερες.. η πρωτη ειναι πολυ κοντή!

τα κάγκελα δέ πολύ πρακτικά...

Fireball400
23/02/2007, 00:35
:eyepop: Τι λε ρε παιδί μου...κάτι θα παίζει όμως και με τις μηχανές,δε μπορεί...

georgef
23/02/2007, 00:50
ελα μωρε ...σιγα...
τους δικους μας εδω εχουν αντιγραψει τα γιαπωνεζακια....
σιγα τωρα......
:eyepop: :eyepop: :eyepop:

Fireball400
23/02/2007, 00:57
Έτσι είναι,πες τα!Όποτε έρθουν από Ιαπωνία,ραντεβού στα λιμανάκια!Εγώ δεν μπορώ να πάω Ιαπωνία γιατί μαζεύω λεφτά για μηχανή:a5:

costas81
23/02/2007, 10:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Fireball400
Έτσι είναι,πες τα!Όποτε έρθουν από Ιαπωνία,ραντεβού στα λιμανάκια!Εγώ δεν μπορώ να πάω Ιαπωνία γιατί μαζεύω λεφτά για μηχανή:a5:



:lol: :lol: :lol: :lol:


σωστος!!!

perastikos
23/02/2007, 10:34
Φαντάζομαι πως και η ποιότητα της ασφάλτου παίζει κάποιο ρόλο... :rolleyes:

gian_nykt
23/02/2007, 11:12
Αντε ρε...έχουμε κι εμείς....

http://www.youtube.com/watch?v=Rke87Cl6We8

Fireball400
25/02/2007, 20:34
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: Αυτός τώρα δεν πρέπει να κόψει στον εαυτό του κλήση για επικίνδυνη οδήγηση?Και άν περνούσε από δίπλα καμιά γριούλα?Παλιοαλήτες με τα μοτοσακά σας!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: