PDA

View Full Version : Χρειάζομαι τις πολύτιμες συμβουλές σας



zalaros
30/07/2004, 21:36
Αποφάσισα επιτέλους να αλλάξω μηχανή και από το Kawasaki KLE500 να περάσω στην BMW R1150GS. Τις συμβουλές σας τις χρειάζομαι στο εξής θέμα, αξίζει τον κόπο να την φέρω από Γερμανία; Να αναφέρω ότι αν όντως την αγοράσω από Γερμανία θα την κατεβάσω με έναν φίλο του πατέρα μου με νταλίκα :beer: Θα γλιτώσω όμως χρήματα συγκριτικά με το αν την αγόραζα από εδώ; Επίσης ξέχασα να αναφέρω πως έχω ξάδελφο στην Γερμανία με τον οποίο θα ψάξουμε μαζί. Αξίζει η όλη φάση; Υπολογίζω τον εκτελωνισμό μαζί με τα δικά μου έξοδα (αεροπορικό εισητήριο, φαγητά κτλ κτλ) γύρω στα 1500 euro. Τι λέτε εσείς για όλα αυτά;

Μικρή Λουλού
31/07/2004, 07:46
ΛΟΙΠΟΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΩ ΕΓΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΗΔΗ ΕΧΕΙΣ ΑΡΓΗΣΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΗΡΕΣ..!!!

Η ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΕΧΕΙ ΚΑ-ΤΑ-ΠΛΗ-ΚΤΙ-ΚΕΣ ΤΙΜΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΘΑΡΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ!!!!!

ΕΙΔΙΚΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΙΣ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕ ΤΟ 3000-5000 ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΠΟΥ ΤΟ ΠΟΥΛΑΝΕ ΕΔΩ!!!!!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΑΠ'ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙΣ..!!!

ΜΗ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.!!!!

SaraMaritis
31/07/2004, 10:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από zalaros
...από το Kawasaki KLE500 να περάσω στην BMW R1150GS...
Ενδιαφερον το αλμα...καλο κουραγιο :cool:
Παντως πιστευω οτι σιγουρα συμφερει, οσο για τον εκτελωνισμο,
περυσι εφερε ενας φιλος το MZ-Black Panther και πληρωσε τελωνειο
85 ευρωπουλια...:smilea:
Με’γεια...:beer:

zalaros
31/07/2004, 12:49
Μεγαλούτσικο το αλματάκι ε; :eyepop: :dizzy: λες να τα βρω σκούρα; Το γουστάρω απίστευτα το GS φιλαράκι :D Το πιο πιθανό είναι μέσα στο Αύγουστο να ανέβω Γερμανία για να κάνω την κίνηση.

SaraMaritis
31/07/2004, 13:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από zalaros
...λες να τα βρω σκούρα; Το γουστάρω απίστευτα το GS φιλαράκι :D ...
Μη μασας τιποτα...:D προχωρατο, για μενα το πιο σημαντικο απο
ολα ειναι: "Η μηχανη σου πρεπει ΝΑ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ"...:cool:
Καλως ηρθες στο θαυμαστο κοσμο της μπεμπας :smokin: :wave2:

adam_tsouk
03/08/2004, 17:32
Ρε παιδιά δεν ξέρω κατα πόσο ισχύει και γιαυτό απλά το αναφέρω.
Μου είπαν σε αντιπροσωπία να μην πάρω μηχανάκι από Γερμανία, Ολλανδία κτλ γιατί τα μηχανάκια είναι κλειστά και δεν αντιπροσωπεύουν τις ιπποδυνάμεις που δηλώνουν οι εταιρείες.
Και πάλι λέω ότι δεν γνωρίζω κάτι ο ίδιος αν και είχα διαβάσει (για αυτοκίνητα) ότι απλά δηλώνουν χαμηλές ιπποδυνάμεις για λόγους φορολογίας.
Αλλά παρ' όλα αυτά σαν κίνηση αξίζει. Πριν από 1 μήνα φίλος έφερε Μπέμπα (αυτοκίνητο) 10.000 πιο φτηνά από ότι παίζει Ελλάδα! Και με εξοπλισμό που δεν υπάρχει ούτε για πλάκα εδω!

SaraMaritis
03/08/2004, 21:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
...να μην πάρω μηχανάκι από Γερμανία, Ολλανδία κτλ γιατί τα μηχανάκια είναι κλειστά και δεν αντιπροσωπεύουν τις ιπποδυνάμεις που δηλώνουν οι εταιρείες...

Νοπ...:nono: δεν ισχυει κατι τετοιο.
Απλως αυτο που συμβαινει ειναι οι εταιρειες να κυκλοφορουν ιδια
μηχανακια (μοντελα,κυβισμο,κλπ) με 2 διαφορετικες ιπποδυναμεις λογω κατηγοριας διπλωματος μοτοσυκλετας οπως
ισχυουν στη Γερμανια.:look:
Ξερω για το δικο μου πχ. (F650 GS) οτι το βγαζει με 50hp (νορμαλ)
και με 27hp (για πιο μικρο διπλωμα):dizzy:
Αυτα...:wave2:

wild_cat/anima
04/08/2004, 11:37
ap oso katalava metaxirismeno thelis opote gia kita sto www.mobile.de ke sto www.autoscout24.de .isos glitosis to taksidi....


bye