PDA

View Full Version : ερώτηση για λαστιχα και εξατμιση



sakismip
23/02/2007, 14:47
Παιδιά καλησπέρα σε όλους.Θέλω να κάνω μερικές ερωτήσεις.

Καταρχήν τώρα αγόρασα ένα xt600 2000 μοντέλο,πηγα σήμερα να ρωτήσω για εξάτμιση (λαιμό)και μου είπαν 150ευρώ μεταχειρισμένο,είναι καλή η τιμή? Το τελικό που είπαν ότι θα βγει γύρω στα 100ευρώ μεταχειρισμένο πάντα.

Βέβαια μου είπαν ότι θα είναι σε πολύ καλή κατάσταση αν τελικά θα τα πάρω.

Επειδή δεν ξέρω και πολλά γι αυτό ρωτάω :confused:.Α.. και κάτι τελευταίο,ρώτησα και για λάστιχα και μου πρότειναν τα Sahara γύρω στα 210ευρώ αυτά(καινουργια).Ακούω τις απόψεις σας

tifoso4ever
24/02/2007, 18:34
Aν εννοεις το μαμα λαιμο μτχ 150 ευρω, ειναι οχι μονο πανακριβα, αλλα πιασέκολο!!! καπου τοσο ή λιγο φτηνοτερο εχει ολοκαινουργιο αν θυμαμαι καλα, και σ' αυτη την τιμη βρισκεις και αφτερμαρκετ.
το τελικο μτχ παλι μαμα, το βρισκεις απο 30 ως 90 ευρω, αναλογως καταστασης.
Λαστιχα προτιμησε MICHELEN ANAKEE, ειναι πιο μαλακα , ζεσταινονται γρηγορα και κρατανε πολυ καλα στο βρεγμενο (προσωπικη πειρα). Απεφυγε ο,τι εχει να κανει με PIRELLI...
SAHARA βαλε μονο αν πηγαινεις ΠΟΛΥ συχνα σε χωματοδρομο και λασπη.
Τα εχω δοκιμασει ολα στο ΧΤ που ειχα.
:beer:

sakismip
24/02/2007, 20:45
Ναι φίλε μου αυτό ακριβώς εννοώ 150 ευρώ για τον λαιμό του ΧΤ και 100 για τελικο.Βλέπεις είμαι στην κρήτη τώρα και δεν έχω πολλές επιλογές για να ψάξω σε μαγαζιά μεγάλα.
Δέν ξέρω αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει με κανένα καλό μαγαζι!!

Α τα sahara μου ειπε γυρω στα 210ευρώ

tifoso4ever
26/02/2007, 00:21
1) Δεν μου διευκρινησες αν οι λαιμοι ειναι ΥΑΜΑΗΑ ή καποια αλλη μαρκα. Αν ειναι ΥΑΜΑΗΑ, πηγαινε στην αντιπροσωπεια και αγορασε τους καινουργιους, μην δωσεις τοσα λεφτα για μεταχειρισμενα.
2) Το τελικο ΑΝ ειναι σε αριστη κατασταση, γυρω στα 80 ευρω ειναι καλη τιμη, οχι παραπανω.
Αλλιως ψαξε για MOTOSPORT. Ειναι ελληνικο, φτιαχνεται στη Θεσσαλονικη και κοστιζει περιπου 100 ευρω (στην Αθηνα). Για την τιμη του, ειναι πολυ καλη αγορα. Φυσικα υπαρχουν και καλυτερα, στη διπλασια τιμη και πανω.
3) Τα λαστιχα? SAHARA 210 ευρω με τοποθετηση και ζυγοσταθμιση ειναι ΟΚ (στην Αθηνα τα ιδια, αναλογα το μαγαζι, τα βρισκεις απο 190-220 ευρω, παντα με τοπ. + ζυγ.).
Αφου εισαι στην Κρητη, βαλτα!
Καλες βολτες και πιε μια τσικουδια για παρτη μου!:beer:

sakismip
26/02/2007, 10:25
Ευχαριστώ φίλε πραγματικά με βοήθησες αρκετα.Οσο από τσικουδιές τα πάμε καλά…
καλλές βολτες