PDA

View Full Version : Ολυμπιάδα ολέ!



Θάνος
02/08/2004, 00:21
Επίσημη πρώτη σήμερα των ολυμπιακών λωρίδων και επιστρέφοντας από την εθνική οδό Αθηνών-Λαμίας με εθνική υπερηφάνια διαπίστωσα ότι ουδείς Έλλην συμμορφώθηκε με το μέτρο!

Και γιατί να συμμορφωθεί άλλωστε αφού δεν υπήρχε ούτε ένας από τους χιλιάδες αστυνομικούς που μας υποσχέθηκαν ότι θα τις επιτηρούν;

Ακόμα όμως και αν θέλαμε να συμμορφωθούμε θα ήταν λίγο δύσκολο αφού η περιβόητη αυτή λωρίδα ξεκινάει εντελώς ξαφνικά από το πουθενά, ενώ στην πορεία μετακομίζει από την αριστερή, στη μεσαία και στη δεξιά πλευρά του δρόμου αψυχολόγητα και χωρίς προειδοποίηση! ΚΟΜΦΟΥΖΙΟ!

...

Το καλύτερο όμως το άκουσα λίγο πριν στις ειδήσεις...

Ταξί με ειδικό ολυμπιακό σήμα θα κυκλοφορούν στους δρόμους της Αθήνας.

Τα ταξί αυτά θα χρεώνουν 3€ επιπλέον ταρίφα με αντάλλαγμα την ευγένεια προς τους φιλάθλους, την καθαρότητα του οχήματος και τον κλιματισμό!!!! :bigcry:

Το επιπλέον αυτό κόμιστρο θα ισχύει μέχρι τέλος Αυγούστου. :bigcry:

Μόλις λήξει, θα αφαιρεθεί το ειδικό σήμα και θα επανέλθουν στη φυσιολογική κατάσταση που είναι και σήμερα... :rotflmao: :lol: :bigcry:

ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΝΕ ΣΤΙΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ;;;

...

Τι τα θέλουμε ρε γαμώτο... :(

Electra
02/08/2004, 00:51
Κι εγώ σήμερα είχα τη ¨τιμή¨ να χαρώ τις ανέσεις των 2, ενίοτε και 1 λωρίδας και να απολαύσω την απόσταση, που 8α διένυα με το αυτοκίνητο από 25 λεπτά, σε 1μιση ανάλαφρη, ξεκούραστη, ΔΡΟΣΕΡΗ βεβαίως βεβαίως, ΒΟΛΤΟΥΛΑ!!!!


Μα πώς δε συμμορφώθηκαν οι έλληνες?????????

ΑΣ ΔΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΤΟ "ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΟ" ΤΟΥ SITE ΑΥΤΟΥ....


http://www.flash.gr/


(νιώθω μια υπερηφάνεια αυτή τη στιγμή, άλλο πράγμα)

Υπόψιν, δέ θα έχουμε μόνο τη ΤΡΕΛΗ κίνηση καθ' όλη τη διάρκεια της ημέρας!!!

ΕΣΥ ανυποψίαστε μηχανόβιε, αυτοκινητόβιε και whatever, αν θελήσεις να βγεις chill out βολτούλα το βραδάκυ, ατύχησες:dizzy: βρε παιδί μου, πώς να το κάνουμε????
Θα πρέπει να ακολουθείς το κομβόι από τις: ΦΑΓΕ, ΔΕΛΤΑ, ΟΛΥΜΠΟΣ κλπ.......

Μάλλον είμαι λίγο αυστηρή εεε?:confused:

Όλα "καλά" θα πάνε (γι' αυτούς που τα κονομάνε)

Φιλάκια:blush:

Θάνος
02/08/2004, 00:58
Έτσι...

Και αναρωτιέμαι... η ευγενής άμιλλα και το ολυμπιακό πνεύμα των αγώνων ταιριάζουν με την πολεμική ατμόσφαιρα που αισθάνομαι ότι δημιουργείται;

Μήπως αν είναι έτσι να μην τους κάνουμε καθόλου τους κωλοαγώνες; γιατί αρχίζει να μου την καρφώνει το όλο θέμα των απαγορεύσεων, των ρυθμίσεων, των ζέπελιν, των αμερικάνων, των αεροπλανοφόρων, κατασκοπευτικών αεροπλάνων, αντιτρομοκρατών κλπ κλπ...

Ποια η ομορφιά του θέματος δηλαδή; :confused:

Electra
02/08/2004, 01:18
... για την ασφάλειά μας το κάνουν!!!
Δέ νιώθεις ασφαλής όταν δίπλα σου έχεις τις συστοιχίες με τους πυραύλους patriot????
Και είσαι σίγουρος φυσικά ότι εκεί δέν γίνονται λάθη και δέ πρόκειται ξαφνικά κατά λάθος να εκτοξευθεί τίποτα και μετά bye bye!! Άλλωστε δέ γίνονται λάθη από το στρατό, έχουμε πολλά παραδείγματα...:mad:


Έχω ακούσει από το στόμα οργάνων της τάξης: "Κάααατσε να δούμε αν θα γίνουν πρώτα οι αγώνες!!"

Ασφάλεια πάντως, προσωπικά, δέν αισθάνομαι! Ούτε αγάπη για τα αθλήματα, ούτε ολυμπιακές εκεγχειρίες και κάτι τέτοιες αναφορές!!!
Απειλή αισθάνομαι! Δέν θα οδηγάς εκεί, δε θα πας εκεί αμα δεν είσαι φακελωμένος, θα σε ψάξω όποτε γουστάρω και δέ θα φέρεις αντίρρηση, θα μπώ και στο σπίτι σου άμα λάχει, χούντα με τη κακή της έννοια (υπάρχει και καλή) και χαμογέλα τώρα και φέρσου όμορφα στους τουρίστες τώρα και κάνε πως ζείς στη Jamaica (ααααχ Jamaica:smokin: ) και περνάς περήφημα και κάνε και μπανάκι στη παραλία με έναν αρματωμένο με Μ4 πάνω από το κεφάλι σου....


Ώωωωωχου.... έχω ξενερώσει!!!!
:mad:

periklisk
02/08/2004, 01:31
Άσε και θα τα φάμε στη μάπα...... Εγώ είμαι σε άδεια από τη Δευτέρα αλλά γυρίζω στις 16...... την κάτσαμε με τις βλακείες.....

Λες και δεν έχουμε άλλα προβλήματα...... Ελπίζω τουλάχιστον να μην γίνει τίποτα γιατί μετά την κάτσαμε τη βάρκα......

PALADIN
02/08/2004, 09:04
Pu lete paidakia......exo faei tis 43 merides loukoumades, exo piei 13.5 portokalades epsa ston platano ston agio gianni to rosso....evala kranaki, , gantia..foraga ti stoli mou, mpotoules... kai koitaga ena paidi me ti kopelia tou etoimoi na anevoun se ena mple fazer....me koitage to paidi....tha tou kanei entiposi i stoli mou leo...sinexise..aaaa tha tou parakanei entiposi i stoli....sinexise....re filarako..trexei kati??travame kapoio zori (skepseis ola auta e?)....sinexizei na koitaei....re koita na deis pou tha tsampoukaleutoume xoris logo simera..aaa vevea fazer den odigei....ti na peis!...

ksafnika...arxizei kai perpataei pros to meros mou..maaaalista leo..na deis pou den to glitonei to ksilo simera....plisiazei...tora tha tou petakso to kranos sto kefali....kai leei...

mipos se lene lefteri??? (kai meno malakas)....nai leo
mipos se lene paladin?? (kai meno malakas dis)....nai leo

eimai o Thanos mou leei!..aaaaaaa tou leo esi pou kanonizoune rantevou deftera kai de mporeis na rtheis!...kai mikros pou einai o kosmos e?...ta paidia mpanaki sto pili...emeis me ti parea..pano kato agio gianni rosso...

nai ti elega?...aaa otan pigaina pantos pros xalkida apo ethniki kai otan giriza..eixe mpatsous..kai zitades..kai itan elaxistotatoi autoi pou mpenene stin olimpiaki lorida...i opoia ontos ta perne sto kranos kai allaza apo deksia se mesea se aristeri....kai mperdeues ta mpoutia sou...katevika apo paraliaki na do ti giente...tsi popis leme...tha fame kala 4 vdomades tora!

mbouclas
02/08/2004, 09:16
Αρχικά καλημέρα σε όλους.
Για να πω τι μαύρη αλήθεια χθες δεν είδα την κατάσταση στους δρόμους γιατί μετακόμιζα στο ακριτικό Γαλάτσι. Σήμερα όμως που κατέβηκα την Κηφισιάς για να πάω στη δουλεία κατά τις 10 πάρα κάτι, έμεινα έκπληκτος με το πόση λίγη κίνηση είχε. Λογικά όλος ο λαός είναι σε διακοπές γιατί αυτό το δρομολόγιο το κάνω κάθε μέρα και κάθε μέρα είναι πίκρα. Το καλό στην όλη υπόθεση είναι ότι εκτός από ένα δύο περιστατικά δεν υπήρχαν πολλές παραβάσεις σΆεκείνο το κομμάτι τουλάχιστον. Αν δεν υπήρχε και η κίτρινη φυλή.....

Θάνος
02/08/2004, 09:19
Ακούω κι εγώ κάτι άγριο να έρχεται... κατεβαίνει ένα τύπος με φόρμα, κράνος... μπαίνει στο μαγαζί, πάει σε μία παρέα, κάθεται.

Γυρίζω μετά από λίγη ώρα ξανακοιτάω... όπως τον άφησα. Με τη φόρμα και το κράνος... :D :lol:

Ωραίος!

Και έλεγα μετά... είναι αυτός...; δεν είναι...; δεν μπορεί αυτός θα είναι... πόσα GSXR1000 με κίτρινη πινακίδα να κυκλοφορούν; μοιάζει και η στολή με παλιότερες φωτογραφίες που έχω δει... αυτός θα είναι... δεν βαριέσαι, θα του μιλήσω κι ό,τι γίνει!

Γεια σου Λευτέρη! Το γλυτώσαμε το ξύλο! :D :lol:

Εγώ τουρίστας... δικάβαλος για μπάνιο με παρέα burgman 400... καταλαβαίνεις...

sniper
02/08/2004, 10:43
αλλά οι Ολυμπιακοί αγώνες δεν γίνονται για την άμιλα, το ιδεώδες...

Ποιος σας είπε τέτοια πράγματα; Οι μόνοι που ευχαριστιούνται επό τους αγώνες είναι οι "αθλητές" και αυτοί που κονομάνε από όλη την ιστορία.....

Τα ταξί 3 eur επιπλέον για να είναι όπως θα έπρεπε να είναι....

Η αστυνομία τώρα κάνει ότι θα έπρεπε να κάνει καθημερινά...

Οι κάδοι κλειστοί (αντιασφυξιογόνες πήρατε εσείς)
Το ίδιο και τα γραμματοκιβώτια των ΕΛΤΑ

Οι λωρίδες .... αστες αυτές...

ΡΕ ΣΕΙΣ .... Εδώ πριν από 15 μέρες δεν υπήρχες δρόμος στην αθήνα που να μην έχει έστω και μια λακούβα-χαντάκι και ρωτάμε αν έπρεπε να τους κάνουμε;

Καλά τα περί Ολυμπιακού πνεύματος και ιδανικών κλπ κλπ αλλά αυτά εφαρμοζόντουσαν σε άλλες εποχές. Τα υπόλοιπα @@ μέντολες....


Ολυμπιακό πνεύμα αθάνατο..... (Ρε γμτ και είμαι και Παναθηναϊκός)

idi
02/08/2004, 10:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
αλλά οι Ολυμπιακοί αγώνες δεν γίνονται για την άμιλα, το ιδεώδες...
Ποιος σας είπε τέτοια πράγματα; Οι μόνοι που ευχαριστιούνται επό τους αγώνες είναι οι "αθλητές" και αυτοί που κονομάνε από όλη την ιστορία.....
Τα ταξί 3 eur επιπλέον για να είναι όπως θα έπρεπε να είναι....
Η αστυνομία τώρα κάνει ότι θα έπρεπε να κάνει καθημερινά...
οι κάδοι κλειστοί (αντιασφυξιογόνες πήρατε εσείς)
Το ίδιο και τα γραμματοκιβώτια των ΕΛΤΑ
Οι λωρίδες .... αστες αυτές...
ΡΕ ΣΕΙΣ .... Εδώ πριν από 15 μέρες δεν υπήρχες δρόμος στην αθήνα που να μην έχει έστω και μια λακούβα-χαντάκι και ρωτάμε αν έπρεπε να τους κάνουμε;
Καλά τα περί Ολυμπιακού πνεύματος και ιδανικών κλπ κλπ αλλά αυτά εφαρμοζόντουσαν σε άλλες εποχές. Τα υπόλοιπα @@ μέντολες....
Ολυμπιακό πνεύμα αθάνατο..... (Ρε γμτ και είμαι και Παναθηναϊκός)


η Ολυμπιακη μεγαλη αρπαχτη!!!!

crs-k
02/08/2004, 10:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
..... (Ρε γμτ και είμαι και Παναθηναϊκός)

Εεεε ...
Τι, ολο κουσουρια να εισαι ???
Να 'χεις και 'συ ενα καλο!

:lol: :rotflmao: :lol:

BOMBIERE
02/08/2004, 13:35
ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ


Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
..... (Ρε γμτ και είμαι και Παναθηναϊκός)



.....ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΜΕΓΑΛΕΣ ΟΜΑΔΕΣ????

sniper
02/08/2004, 13:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από BOMBIERE
ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ


Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
..... (Ρε γμτ και είμαι και Παναθηναϊκός)



.....ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΜΕΓΑΛΕΣ ΟΜΑΔΕΣ????


Οφσαιντ - εκτός κλίματος :wave2:

x-rider
02/08/2004, 13:48
ΚΑΤΕΒΑΙΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΧΤΕΣ ΑΠΟ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ ΚΑΙ ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ

ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΤΟ ΠΗΞΙΜΟ.

ΤΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΕΣ ΛΩΡΙΔΕΣ, ΠΑΝΙΚΟΣ. ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΧΕ ΠΙΑΣΕΙ

ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΤΡΕΧΑΝ ΝΑ ΣΩΘΟΥΝ!

ΑΝΤΕ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ!!!!:mad:


:sun: :beer: :sun:

mbouclas
02/08/2004, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από x-rider
ΚΑΤΕΒΑΙΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΧΤΕΣ ΑΠΟ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

Που πηγές στη Χαλκιδική; Από εκεί είναι η καταγωγή μου :p

x-rider
02/08/2004, 14:01
ΓΥΡΙΣΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΠΟΔΙΑ,ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΜΕΝΑ ΠΑΛΙΟΥΡΙ-ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ

ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΛΛΟ,ΚΑΜΠΙΝΓΚ ΠΑΝΤΑ ΣΤΗΝ ΑΚΤΗ ΖΩΓΡΑΦΟΥ

ΔΙΠΛΑ ΑΠΟ ΤΟ PORTO PARADISO

ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΑΡΜΕΝΙΣΤΗ.ΚΑΙ ΕΚΑΤΣΑ ΛΙΓΟ ΣΤΗ ΝΙΚΗΤΗ ΝΑ ΔΩ

ΜΙΑ ΦΙΛΗ

:sun: :beer: :sun:

mbouclas
02/08/2004, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από x-rider
ΓΥΡΙΣΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΠΟΔΙΑ,ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΜΕΝΑ ΠΑΛΙΟΥΡΙ-ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ

ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΛΛΟ,ΚΑΜΠΙΝΓΚ ΠΑΝΤΑ ΣΤΗΝ ΑΚΤΗ ΖΩΓΡΑΦΟΥ

ΔΙΠΛΑ ΑΠΟ ΤΟ PORTO PARADISO

ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΑΡΜΕΝΙΣΤΗ.ΚΑΙ ΕΚΑΤΣΑ ΛΙΓΟ ΣΤΗ ΝΙΚΗΤΗ ΝΑ ΔΩ

ΜΙΑ ΦΙΛΗ

:sun: :beer: :sun:
Μια χαρά σε βλέπω, ειδικά το δεύτερο πόδι είναι έπος αν και έχω να πάω κάνα 3 χρόνια. Ανεβαίνω στις 14 και σίγουρα θα κάνω μια εξόρμηση προς αρμενιστή/πλατανίτσι. Είναι αλήθεια ότι φτιάξανε επιτελούς τους δρόμους;

crs-k
02/08/2004, 17:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από x-rider
ΓΥΡΙΣΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΠΟΔΙΑ,ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΜΕΝΑ ΠΑΛΙΟΥΡΙ-ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ

ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΛΛΟ,ΚΑΜΠΙΝΓΚ ΠΑΝΤΑ ΣΤΗΝ ΑΚΤΗ ΖΩΓΡΑΦΟΥ

ΔΙΠΛΑ ΑΠΟ ΤΟ PORTO PARADISO

ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΑΡΜΕΝΙΣΤΗ.ΚΑΙ ΕΚΑΤΣΑ ΛΙΓΟ ΣΤΗ ΝΙΚΗΤΗ ΝΑ ΔΩ

ΜΙΑ ΦΙΛΗ

:sun: :beer: :sun:


Γραψε ρε στα ταξιδιωτικα τις εντυπωσεις σου ... :wave2: