PDA

View Full Version : Anekdotaki



kalgeorge
02/08/2004, 07:06
Έρχεται η Δευτέρα Παρουσία... Ο Θεός κοιτάζει τα εκατοµµύρια των ανθρώπων και λέει:
- Καλώς ήρθατε στους Ουρανούς, θέλω όλες οι γυναίκες να πάνε µε τον Άγιο Πέτρο και οι άντρες να σχηµατίσουν δυο σειρές εδώ µπροστά µου. Στη µια οι άντρες που ήταν αφέντες των γυναικών τους στη γη και στην άλλη οι άντρες που οι γυναίκες τους ήταν αυτές που τους έκαναν κουµάντο.



Γίνεται ένας χαµός, τελικά οι γυναίκες φεύγουν µε τον Άγιο Πέτρο και οι άντρες σχηµατίζουν 2 γραµµές. Η σειρά των αντρών των οποίων οι γυναίκες ήταν τα αφεντικά είναι 500 χιλιόµετρα µεγάλη. Στην άλλη γραµµή για τους άντρες που ήταν αφέντες των γυναικών είναι µόνο ένας άντρας.



Το ßλέπει αυτό ο Θεός και θυµώνει πολύ.



- Βρε ανίκανοι, εγώ έφτιαξα την γυναίκα από τα πλευρά σας για να σας συντροφεύει και εσείς την αφήσατε να γίνει το αφεντικό σας και να σας διατάζει;
Κοιτάξτε εδώ το µόνο από τα παιδιά µου που στάθηκε στο ύψος του και µε έκανε περήφανο. Μάθετε κι εσείς από το παράδειγµα του!



Τόε γυρίζει και πρός το µέρος του άντρα που είναι µόνος του στην σειρά:



- Έλα εδώ κοντά µου παιδί µου, πες σε όλους αυτούς τους άχρηστους πως τα κατάφερες και ßρέθηκες µόνος εσύ σε αυτή τη σειρά;



Κι ο άντρας:



- Δεν ξέρω, ... η γυναίκα µου µου είπε να σταθώ εδώ...

milaber
02/08/2004, 13:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalgeorge
- Δεν ξέρω, ... η γυναίκα μου μου είπε να σταθώ εδώ...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

tai
02/08/2004, 18:51
Θέλω από όλους τους ζευγαρωμένους να δηλώσουν ειλικρινά σε πια σειρά θα έμπαιναν.:confused: :confused:

Boxer
03/08/2004, 07:05
Ακομα δεν καταλαβες:confused:

ΜΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΣΕΙΡΑ :lol: :lol: :lol:

crs-k
03/08/2004, 07:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
Θέλω από όλους τους ζευγαρωμένους να δηλώσουν ειλικρινά σε πια σειρά θα έμπαιναν.:confused: :confused:

Λειπει η γυναικα μου και δεν μπορω να τη ρωτησω ... :lol: :rotflmao:

SaraMaritis
03/08/2004, 08:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Λειπει η γυναικα μου και δεν μπορω να τη ρωτησω ...
Μαλλον θα επρεπε να λεει:
...και δεν ξερω να απαντησω...
:lol: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :lol:
:beer:

tai
04/08/2004, 00:27
Έτσι είναι η ΑΝΤΡΕΣ έχουν άποψη. Και πάντα την τελευταία κουβέντα την λένε αυτοί.:mad:













Ε γυναίκα; Καλά τα είπα;:rolleyes: