PDA

View Full Version : Λάστιχα για το ER-6f??? Γνώμες......



babis_o_flou
25/02/2007, 16:05
Φιλαρακια θέλω να βάλω λάστικα στο ER μου kai σκεφτομαι τα metzeler rennsport rs η michelin pilot power αλλα μου εχουν πει και για γομες dragon supercorsa pro (pirelli)σε διασταση 160/60/17 πισω. καπιοιος που εχει φορεσει καπιοια απο αυτα να μου δωσει τα φωτα του (οχι xenon!!!!)!!
:beer: :beer: :beer: :a4: :a4: :a19: :a024:

lampros_fazer
25/02/2007, 16:16
Μου φαίνεται υπερβολικό να βάλεις γόμες..Στο fazer που τα φοράω τα Pilot power γαμάνε..

idi
26/02/2007, 11:00
Εγω θα σου προτεινω ενα λαστιχο που κανενας αλλος δε θα σου προτείνει

Βαλε Pirelli Scorpion Sync

Απλα καταπληκτικό λάστιχο για το μηχανάκι σου! Ζεστάνετε πολυ γρηγορα και σου δινει απιστευτη εμπιστοσύνη! Οτι πρεπει για μηχανάκι σαν το er6

Οποιος εχει καβαλησει Multistrada καταλαβαίνει τι εννοω...

Τα ss λαστιχα δεν ειναι καλα για μηχανάκια ευέλικτα και ελαφρια...


79211

sniper
26/02/2007, 11:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
...........

Τα ss λαστιχα δεν ειναι καλα για μηχανάκια ευέλικτα και ελαφρια...


Ρε μαλέα τι πίνεις Δευτεριάτικα; Tα SS μηχανάκια δηλαδή είναι βαριά και δυσκίνητα; :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ο,τι να 'ναι λέμε!!!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sniper
26/02/2007, 11:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από babis_o_flou
Φιλαρακια θέλω να βάλω λάστικα στο ER μου kai σκεφτομαι τα metzeler rennsport rs η michelin pilot power αλλα μου εχουν πει και για γομες dragon supercorsa pro (pirelli)σε διασταση 160/60/17 πισω. καπιοιος που εχει φορεσει καπιοια απο αυτα να μου δωσει τα φωτα του (οχι xenon!!!!)!!
:beer: :beer: :beer: :a4: :a4: :a19: :a024:

Αν έχεις τα χρήματα να αλλάζεις λάστιχα κάθε 5-8.000χλμ (ανάλογα το πως οδηγείς) τότε βάλε ότι καλύτερο βρεις.... Απλά να ξέρεις οτι η χάραξη για το βρεγμένο των ελαστικών που αναφέρεις δεν ειναι και ότι καλύτερο.....

idi
26/02/2007, 11:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Ρε μαλέα τι πίνεις Δευτεριάτικα; Tα SS μηχανάκια δηλαδή είναι βαριά και δυσκίνητα; :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ο,τι να 'ναι λέμε!!!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

χμμ σωστα το εθεσες... οχι δεν ειναι βαρια αλλα ειναι πιο δυνατα και αυτο κανει τα λαστιχα τους πιο απαιτητηκα

τα πιο αδυναμα μηχανακια ομως αργουν να ζεστανουν τις γομες των ss... οπως πχ στα motard...

αυτο ηθελα να πω...

Marinos-GSXR
26/02/2007, 16:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από babis_o_flou
Φιλαρακια θέλω να βάλω λάστικα στο ER μου kai σκεφτομαι τα metzeler rennsport rs η michelin pilot power αλλα μου εχουν πει και για γομες dragon supercorsa pro (pirelli)σε διασταση 160/60/17 πισω. καπιοιος που εχει φορεσει καπιοια απο αυτα να μου δωσει τα φωτα του (οχι xenon!!!!)!!
:beer: :beer: :beer: :a4: :a4: :a19: :a024: :a016: μπαμπη βουυρ για pirelli supercorsa ξηλωσου και βαλτα.................. ΒΕΝΤΟΥΖΕΕΕΕΕΣΣΣΣ:a54: