PDA

View Full Version : AΞΙΟΠΙΣΤΙΑ



sineder
27/02/2007, 11:32
ΤΙ ΒΑΖΕΤΕ ΠΡΩΤΟ ΣΤΗ ΑΓΟΡΑ ΜΙΑΣ ΜΗΧΑΝΗΣ,ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ Η ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ?ΘΑ ΘΥΣΙΑΖΑΤΕ ΤΙΣ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΣΤΟ ΒΩΜΟ ΤΗΣ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑΣ?ΕΓΩ ΝΑΙ(ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΔΕ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΤΗ ΜΕΤΡΙΟΤΗΤΑ):beer: :beer:

project.breeze
27/02/2007, 11:33
Σε μερικές ώρες το παρόν topic θα έχει μεταφερθεί στις διαμάχες,να μου το θυμηθείτε...

sacramtt600r
27/02/2007, 11:39
Πρώτα κοιτάω την αξιοπιστία...κ εφόσον δω τις επιλογές.. επιλέγω το καλύτερο κατά τα γούστα μου

gian_nykt
27/02/2007, 11:48
επειδή θέλω να ασχολούμαι το δυνατόν λιγότερο με το μηχανάκη μου και να μην μου τρώει χρόνο πέραν της ευχαρίστησης που μου προσφέρει, θα πάρω αξιοπιστία πρώτα!!!

sniper
27/02/2007, 11:50
Πάντα γούσταρα μια μηχανή με Χ επιδόσεις, που να μην ξέρω όταν ξεκινάω αν θα γυρίσω καβάλα ή με την οδική....

gloum
27/02/2007, 11:52
Ξεκινάς κοιτώντας επιδόσεις,μετά κοιτάς αξιοπιστία,αρχίζεις και κοιτάς μάρκες,ψάχνεσαι με συγκριτικά,μπαίνεις σε φόρουμ και ρωτάς,ψάχνεις στο ίντερνετ,ρωτάς φίλους και γνωστούς,κάνεις και κανένα test-ride αλλά στο τέλος στο 90%(και βάλε) των περιπτώσεων παίρνεις αυτό που σου "μιλάει" και γουστάρεις ανεξαρτήτως όλων των άλλων προαναφερθέντων παραμέτρων:)

gian_nykt
27/02/2007, 12:04
μήπως θα πρέπει να γίνει το topic Αξιοπιστία ή Design? :rolleyes:
Επιδόσεις έχουν πλέον όλοι (σχεδόν)!!

sineder
27/02/2007, 12:06
ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΘΕΣΩ ΑΛΛΙΩΣ

ΗΟΝDA Η ΥΑΜΑΗΑ Η KAWASAKI H..............?

HONDA KAI ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΨΑΧΝΕΙΣ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΟΛΑ!
(ΗΟΝDA OΛΟ ΠΡΟΣΟΝΤΑ)

project.breeze
27/02/2007, 12:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από sineder
ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΘΕΣΩ ΑΛΛΙΩΣ

ΗΟΝDA Η ΥΑΜΑΗΑ Η KAWASAKI H..............?

HONDA KAI ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΨΑΧΝΕΙΣ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΟΛΑ!
(ΗΟΝDA OΛΟ ΠΡΟΣΟΝΤΑ)


Ωχ ωχ ωχ, τα έλεγα εγώ...

sineder
27/02/2007, 12:22
ΠΡΙΝ ΤΟ ΤRANSALP EIXA ENA XR600 TOY 95.
TO MHXANAKI ΜΕ ΤΑΞΙΔΕΨΕ 5 ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑ.
(ΠΟΣΗ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΣΕ ΜΟΝΟΚΥΛΙΝΔΡΟ ΧΩΜΑΤΙΝΟ)

idi
27/02/2007, 12:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από sineder
ΤΙ ΒΑΖΕΤΕ ΠΡΩΤΟ ΣΤΗ ΑΓΟΡΑ ΜΙΑΣ ΜΗΧΑΝΗΣ,ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ Η ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ?ΘΑ ΘΥΣΙΑΖΑΤΕ ΤΙΣ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΣΤΟ ΒΩΜΟ ΤΗΣ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑΣ?ΕΓΩ ΝΑΙ(ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΔΕ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΤΗ ΜΕΤΡΙΟΤΗΤΑ):beer: :beer:


και γιατι απαραιτητα να κανεις επιλογη απο τα παραπανω χαρακτιριστικα??

παρε KAWASAKI !!!!!!! :a08: :a08: :a08: :a08:

alex14
27/02/2007, 12:54
Το πρωτο ειναι - Για ποια χρηση θελω την μηχανη - μετα ερχονται ολα τα αλλα.

:wave2:

sineder
27/02/2007, 13:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
και γιατι απαραιτητα να κανεις επιλογη απο τα παραπανω χαρακτιριστικα??

παρε KAWASAKI !!!!!!! :a08: :a08: :a08: :a08:

ΑΥΤΟ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΡΝΑ


79418

zoropatra
27/02/2007, 13:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
και γιατι απαραιτητα να κανεις επιλογη απο τα παραπανω χαρακτιριστικα??

παρε KAWASAKI !!!!!!! :a08: :a08: :a08: :a08:


:a23: :a23: :a23: :a23: :a23:

sineder
27/02/2007, 13:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra
:a23: :a23: :a23: :a23: :a23:

H AYTO?ΙΔΟΥ Η ΑΠΟΡΙΑ:D :beer:


79419

zoropatra
27/02/2007, 13:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από sineder
H AYTO?ΙΔΟΥ Η ΑΠΟΡΙΑ:D :beer:




:eyepop: :uplate: :hypnotize :a14: :a14: :a14:

el_hymador
27/02/2007, 13:34
.λαθος

idi
27/02/2007, 13:43
:wave2:


79426

sineder
27/02/2007, 13:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
.λαθος


ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟ!!!!!

sineder
27/02/2007, 13:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
:wave2:



:wave2:


79429

el_hymador
27/02/2007, 13:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από sineder
ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟ!!!!!

δεν καταλαβες , κατα λαθος postαρα... :smilea:

dessert
27/02/2007, 14:10
Θα βάλετε τιποτις τις προκοπής, ή θα παίζουμε με τα πατίνια;;; :confused:





:confused:


79439

gcrook
27/02/2007, 14:11
Θελουμε ενα μηχανακι που να μας παει παντου απροβληματιστα.

Επειδη λοιπον δεν μπορουμε να το εχουμε αυτο παιρνουμε καποιο και κανουμε σε πρωτη φαση τα παντα η εστω προσπαθουμε.

Μετα βλεπουμε τι μπορει να κανει και τι οχι (ταξιδια,πολη,βολτες γρηγορες, βολτες χαλαρες, γρηγορη οδηγηση σε κλειστα, σε ανοιχτα τερεν, τουρισμο, χωμα αμα λαχει κτλ κτλ).

Αν αυτα που μπορει να κανει ειναι περισσοτερα απο αυτα που δεν μπορει (και τα κανει και καλα μαλιστα) , τοτε το ερωτευομαστε, δηλαδη το κραταμε οσο μπορουμε και το ξεμουνιαζουμε οπου μπορουμε, σε βαθμο δηλαδη που να κανουμε 2 σερβις τον χρονο, να αλλαζουμε 5 ζευγαρια λαστιχα στην διετια (και δυο γενικες βαφες αμα λαχει η και τρεις γιατι απο την πολλη αδηγηση εχουμε μαζεψει και 2-3 σαρδες) .

Μετα απο 3 χρονια αλλαζουμε καμια μπιελα.....

Επαναλαμβανουμε....


Υ.Γ Η επομενη αλλαγη μπιελας μπορει να προκυψει στον μηνα αλλα μπορει και στην πενταετια.
Υ.Γ 2 Μετα τα 150.000 χλμ βαζουνε κατω τα εξοδα συμπεριλαμβανομενων και των βενζινων.Αν το κοστος που θα βγει ειναι τετοιο που θο μπορουσαμε να ειχαμε παρει αλλα 2 μηχανακια αντιστοιχης κατηγοριας τοτε συνεχιζουμε να το οδηγουμε.Αν ξεπερναει το 2 μηχανακια τοτε παιρνουμε και παπι για την πολη.Αν εχουμε ηδη παπι αφαιρουμε το κοστος αγορας και συντηρησης του παπιου απο το τελικο μπατζετ και ξανακανουμε υπολογισμους.

:smokin:

dessert
27/02/2007, 14:12
...


79440

tassosrr
27/02/2007, 14:19
Υ.Γ Η επομενη αλλαγη μπιελας μπορει να προκυψει στον μηνα αλλα μπορει και στην πενταετια.
Υ.Γ 2 Μετα τα 150.000 χλμ βαζουνε κατω τα εξοδα συμπεριλαμβανομενων και των βενζινων.Αν το κοστος που θα βγει ειναι τετοιο που θο μπορουσαμε να ειχαμε παρει αλλα 2 μηχανακια αντιστοιχης κατηγοριας τοτε συνεχιζουμε να το οδηγουμε.Αν ξεπερναει το 2 μηχανακια τοτε παιρνουμε και παπι για την πολη.Αν εχουμε ηδη παπι αφαιρουμε το κοστος αγορας και συντηρησης του παπιου απο το τελικο μπατζετ και ξανακανουμε υπολογισμους.

:smokin: [/B][/QUOTE]

ti eipe o anthropos!!!!!!!!!!!!
ore mpraaabo!!!!

sineder
27/02/2007, 14:22
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
[B]Θελουμε ενα μηχανακι που να μας παει παντου απροβληματιστα.

Επειδη λοιπον δεν μπορουμε να το εχουμε αυτο παιρνουμε καποιο και κανουμε σε πρωτη φαση τα παντα η εστω προσπαθουμε.

ΚΙ ΟΜΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΜΕ 300 ΠΟΥ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΜΟΝΟ ΤΑΧΥΤΗΤΑ.ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΔΗΛΑΔΗ


79441

DUKASII
27/02/2007, 14:24
το κριτήριό μου έιναι να εχει φτιαχτει στη Αυστρια..και να έιναι κυριως πορτοκαλί...




αξιοπιστια...επιδοσεις κοστοι χρήσης και αλλα ωραία τα αφήνω σε σας..




READY TO RACE...

και απο δω παν τα αλλα..:wave2:

tassosrr
27/02/2007, 14:27
epeidi den mporeis na ta exeis ola (ektos ean exeis honda:cool: )
koitas pano apo ola giati xrisi to thes opos eipan kai poio pano!

pantos....gnomi mou....den nomizo na iparxei kati pou na pigenei me 300 kai na einai kai aksiopisto!

gcrook
27/02/2007, 14:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από sineder
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
[B]ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΔΗΛΑΔΗ

Αν ναι σορυ.
Δεν ειχα προβλεψει στις χρησεις την μηχανης το πλυσιμο και το στεγνωμα των ρουχων...:blush:

sineder
27/02/2007, 14:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από tassosrr
epeidi den mporeis na ta exeis ola (ektos ean exeis honda:cool: )
koitas pano apo ola giati xrisi to thes opos eipan kai poio pano!

pantos....gnomi mou....den nomizo na iparxei kati pou na pigenei me 300 kai na einai kai aksiopisto!



ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ,ΣΩΣΤΟΣ?:D

sineder
27/02/2007, 14:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από sineder
ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ,ΣΩΣΤΟΣ?:D


79449

tassosrr
27/02/2007, 14:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από sineder
ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ,ΣΩΣΤΟΣ?:D

kai eine???:confused:

tassosrr
27/02/2007, 14:38
:a20: :a20: :a19: :a19: :a19:

molis ebales mia theotita sto forum.......

OldMan
27/02/2007, 14:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
το ξεμουνιαζουμε
Γλυκοτσούτσουνο αγόρι εσύ ...:blush:

sniper
27/02/2007, 14:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Άμα είναι γλυκοτσούτσουνος κάποιος ...:blush:

Και γλυκό αγόρι.... :blush:

gcrook
27/02/2007, 15:12
Ελατε guys.......:blush:









































:rotflmao: :lol: :rotflmao:

Lupo
27/02/2007, 22:06
Η μοτοσυκλέτα είναι έρωτας και πάθος .



Δεν υπάρχει οτιδήποτε άλλο, για μένα, στο να επιλέξεις την "σύντροφο" σου, εκτός απ'αυτά.


:beer:

project.breeze
27/02/2007, 22:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Η μοτοσυκλέτα είναι έρωτας και πάθος .



Δεν υπάρχει οτιδήποτε άλλο, για μένα, στο να επιλέξεις την "σύντροφο" σου, εκτός απ'αυτά.


:beer:


Υπάρχει και το λιλί,αλλιώς θα είχα Desmosedici τώρα :bigcry:

Lupo
27/02/2007, 22:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
Υπάρχει και το λιλί,αλλιώς θα είχα Desmosedici τώρα :bigcry:


Όπως επίσης,


υπάρχει και το νινί, αλλιώς και ο makis2007 θα είχε καράβι τώρα!
:lol: :lol: :lol:


:beer:

Brolas
27/02/2007, 22:40
θα απαντήσω εντελώς αντικειμενικά................ΠΑΡΕ KAWASAKI!!!!!!!!!! :a23: :a23: :a23:

lampros_fazer
27/02/2007, 23:10
ΑγκωμαHONDΑς..:rolleyes:

tassosrr
28/02/2007, 10:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
ΑγκωμαHONDΑς..:rolleyes:


oxi.....yamapa!!!

gian_nykt
28/02/2007, 10:43
όλοι πάντως προτείνουν ΙΤΑΛΙΚΑ μοντέλα βλέπω!!! :D

AFROPANTELOS
28/02/2007, 16:03
Επειδη στις επιδοσεις ολες οι εταιριες ειναι κοντα προτιμησα κατι που ειναι πολυ μακρυα απο τους αλλους στην αξιοπιστια H O N D A:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

tassosrr
28/02/2007, 16:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFROPANTELOS
Επειδη στις επιδοσεις ολες οι εταιριες ειναι κοντα προτιμησα κατι που ειναι πολυ μακρυα απο τους αλλους στην αξιοπιστια H O N D A:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

sineder
28/02/2007, 16:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFROPANTELOS
Επειδη στις επιδοσεις ολες οι εταιριες ειναι κοντα προτιμησα κατι που ειναι πολυ μακρυα απο τους αλλους στην αξιοπιστια H O N D A:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :wave2:

lampros_fazer
28/02/2007, 17:33
Βλέπω η παραμύθα της αξιοπιστίας made in Spain αλά κρατεί..

Brolas
28/02/2007, 18:47
Εγώ παραδέχομαι την honda...Είναι μακράν η καλύτερη εταιρειά....στο διαφημιστικό τους τμήμα....γιατί στις μοτοσυκλέτες παραγωγής...:a31:

tassosrr
28/02/2007, 19:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Brolas
Εγώ παραδέχομαι την honda...Είναι μακράν η καλύτερη εταιρειά....στο διαφημιστικό τους τμήμα....γιατί στις μοτοσυκλέτες παραγωγής...:a31:

ksero ksero...oloi oi kawasakides trabane :a31: molis doun honda!!!

:lol: :lol: :lol: :lol:

Brolas
28/02/2007, 19:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από tassosrr
ksero ksero...oloi oi kawasakides trabane :a31: molis doun honda!!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: Πολύ καλό...μα όχι αρκετό για να αλλάξει την πραγματικότητα...
:lol: :lol: :a9: :lol: :lol:

tassosrr
28/02/2007, 19:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Brolas
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: Πολύ καλό...μα όχι αρκετό για να αλλάξει την πραγματικότητα...
:lol: :lol: :a9: :lol: :lol:

gia auto sou leo.....

...epeidi den alazei i pragmatikotita katse spiti kalitera giati
ama bgeis ekso kai arxiseis na blepeis honda tha meineis me :a31: sto xeri!!

:wave2: :wave2: :wave2:

Brolas
28/02/2007, 19:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από tassosrr
gia auto sou leo.....

...epeidi den alazei i pragmatikotita katse spiti kalitera giati
ama bgeis ekso kai arxiseis na blepeis honda tha meineis me :a31: sto xeri!!

:wave2: :wave2: :wave2: Κάποιος να μεταφέρει την συζήτηση στις διαμάχες!!!!!!!
:mad: :evil: :a26: :a015: :a016: :a017: :a023: :a37: :a45: :a52:

tassosrr
28/02/2007, 19:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Brolas
Κάποιος να μεταφέρει την συζήτηση στις διαμάχες!!!!!!!
:mad: :evil: :a26: :a015: :a016: :a017: :a023: :a37: :a45: :a52:

kai sou elega otan isoun mikros pare honda...

....den me akouses!!

koita pos katantises tora~!:hypnotize

Brolas
28/02/2007, 20:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από tassosrr
kai sou elega otan isoun mikros pare honda...

....den me akouses!!

koita pos katantises tora~!:hypnotize Σε πληροφορώ φίλε μου ότι όταν ήμουν μικρός είχα το κτήνος honda lead 50(πρώτο μηχανάκι μου).Οπότε ξέρω απο honda...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

tassosrr
28/02/2007, 20:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Brolas
Σε πληροφορώ φίλε μου ότι όταν ήμουν μικρός είχα το κτήνος honda lead 50(πρώτο μηχανάκι μου).Οπότε ξέρω απο honda...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

orea omos epeidi edo milame gia mixanes kai oxi gia patinia ti na sou po!!

kai mia pou eipes lead.....
...gia pes mou ton antagonismo pou eixe i kawasaki gia auto.....oeo!!
:confused: :confused:
:lol:
:wave2:

Brolas
28/02/2007, 20:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από tassosrr
orea omos epeidi edo milame gia mixanes kai oxi gia patinia ti na sou po!!

kai mia pou eipes lead.....
...gia pes mou ton antagonismo pou eixe i kawasaki gia auto.....oeo!!
:confused: :confused:
:lol:
:wave2: Για να μιλήσουμε και λίγο σοβαρά τώρα,η kawasaki κατασκευάζει μόνο μοτοσυκλέτες και όχι πατίνια οπότε λογικό είναι να μην έχει αντίστοιχο μοντέλο.η kawasaki καθιερώθηκε με ένα mach 500 και ένα zzr,ενώ η honda από ένα c 50....

tassosrr
28/02/2007, 20:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Brolas
Για να μιλήσουμε και λίγο σοβαρά τώρα,η kawasaki κατασκευάζει μόνο μοτοσυκλέτες και όχι πατίνια οπότε λογικό είναι να μην έχει αντίστοιχο μοντέλο.η kawasaki καθιερώθηκε με ένα mach 500 και ένα zzr,ενώ η honda από ένα c 50....

....mexri oti mporeis na fantasteis!

auto tha pei kathara texnognosia!

Brolas
28/02/2007, 20:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από tassosrr
....mexri oti mporeis na fantasteis!

auto tha pei kathara texnognosia! Ξέρεις τι με νευριάζει με την honda?Που ενώ διαθέτει μεγάλη τεχνογνωσία(π.χ. moto gp),στην παραγωγή έχει επαναπαυτεί με τις πώλησεις της και ξεστοκάρει(π.χ. fmx 650).Και ακούς κάτι άσχετους να έχουν σαν επιχείρημα ότι τα honda γ@μ@νε γιατί πάνε καλά στα moto gp...ο μόνος που έχει ένα honda που αξίζει είναι ο hayden.....

tassosrr
01/03/2007, 12:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Brolas
Ξέρεις τι με νευριάζει με την honda?Που ενώ διαθέτει μεγάλη τεχνογνωσία(π.χ. moto gp),στην παραγωγή έχει επαναπαυτεί με τις πώλησεις της και ξεστοκάρει(π.χ. fmx 650).Και ακούς κάτι άσχετους να έχουν σαν επιχείρημα ότι τα honda γ@μ@νε γιατί πάνε καλά στα moto gp...ο μόνος που έχει ένα honda που αξίζει είναι ο hayden.....

giati re file den aksizan ta vfr??
den aksizan ta fireblade???
i mipos denh aksizoun kai ta rr????

(oxi oti den aksizoun ta moto ton allon eterion)

ase mas re file.....

:a6:

675
01/03/2007, 13:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από sineder
ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ


:winka: :beer:

Brolas
01/03/2007, 13:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από tassosrr
giati re file den aksizan ta vfr??
den aksizan ta fireblade???
i mipos denh aksizoun kai ta rr????

(oxi oti den aksizoun ta moto ton allon eterion)

ase mas re file.....

:a6: Όπως προείπα η honda έχει μεγάλη τεχνογνωσία όμως με ενοχλεί που δεν την βγάζει στην παραγωγή...οι μοτοσυκλέτες που ανέφερες τις σέβομαι και αξίζουν...πρέπει να παραδεχτείς όμως ότι η honda θα μπορούσε να τις είχε κάνει κορυφαίες και όχι απλώς σεβαστές...(:a6: ???ηρέμησε...κουβέντα κάνουμε...αν σε πρόσβαλλα ζητώ συγγνώμη.αυτή είναι η αποψή μου.)

H.A.Balafoutre
01/03/2007, 23:43
Εγώ πάντως Yamaha αγόρασα για τα πάντα και για πάντα.

Για τα υπόλοιπα......

tassosrr
02/03/2007, 09:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Brolas
Όπως προείπα η honda έχει μεγάλη τεχνογνωσία όμως με ενοχλεί που δεν την βγάζει στην παραγωγή...οι μοτοσυκλέτες που ανέφερες τις σέβομαι και αξίζουν...πρέπει να παραδεχτείς όμως ότι η honda θα μπορούσε να τις είχε κάνει κορυφαίες και όχι απλώς σεβαστές...(:a6: ???ηρέμησε...κουβέντα κάνουμε...αν σε πρόσβαλλα ζητώ συγγνώμη.αυτή είναι η αποψή μου.)


e den mpoerei na bgalei stin paragogi tin texnognosia pou exei stous agones me tin mia....

.....siga siga!!! kai oxi mono i honda alla kai kathe honda!

(plaka mou kaneis??fisika kai den prosblithika.....koubenta kanoume kai epeidi exo kairo na mpo stis diamaxes katalabeneis...
:beer:

tassosrr
02/03/2007, 09:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Εγώ πάντως Yamaha αγόρασα για τα πάντα και για πάντα.

Για τα υπόλοιπα......


e.... leo kai ego....

...tha mpei den tha mpei.....!


ti thes?

sineder
02/03/2007, 10:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Εγώ πάντως Yamaha αγόρασα για τα πάντα και για πάντα.

Για τα υπόλοιπα......


YAMAHA ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΟΥ ΝΑ ΧΑ:wave2:

Brolas
03/03/2007, 00:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από tassosrr
e den mpoerei na bgalei stin paragogi tin texnognosia pou exei stous agones me tin mia....

.....siga siga!!! kai oxi mono i honda alla kai kathe honda!

(plaka mou kaneis??fisika kai den prosblithika.....koubenta kanoume kai epeidi exo kairo na mpo stis diamaxes katalabeneis...
:beer: :beer: :beer: :a10: :a10: :a013: :a013:

EVI
03/03/2007, 00:50
χοντα και μοτο τζι πι ............


εχει να ριξει κατι κηδειες ο ιταλος φετος ........ εφυγε ο πεφτε ......

οσο για αξιοπιστια χοντα δεν υπαρχει παιδια αυτο
ρωτηστε και τους 120 κατασκευαστες εεεε αγοραστες των cbf250

πατε να δειτε τι σπιταρονες εχει ο σαρακακης που χρεωνει 60 ευρω μανετα για astrea........

το μονο που σωζει την χοντα ειναι η σειρα των cbr ........

κουβεντα κανουμε .........



για να απαντησω στο θρεντ

αυτη την στιγμη θα κοιταγα αξιοπιστια μοντελου ως προς βλαβες και εταιρειας ως προς αντιμετωπηση και οχι επιδοσεις επειδη δεν εχω πολλα λεφτα


οταν ομως θα εχω λεφτα πρωτα ο Θεος και θα εχω μαθει και 5 πραγματα παραπανω στην οδηγηση τοτε θα κοιτω μονο επιδοσεις και εμφανιση :beer: :beer:

H.A.Balafoutre
03/03/2007, 01:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από tassosrr
e.... leo kai ego....

...tha mpei den tha mpei.....!


ti thes?




Αρχικά δημιουργήθηκε από sineder
YAMAHA ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΟΥ ΝΑ ΧΑ:wave2:


Ρε παιδιά τι να πω.....ντάξει.....μεταξύ σοβαρού κι αστείου, ώρες ώρες μπορεί να είμαι ανυπόφορος με τις απόψεις για τις μάρκες και τα ρέστα....αλλά τι θέλετε, να σας λέω κάθε φορά τις ιστορίες των άλλων για διάφορα "μαστόρια" ή για τα προεισαγωγής που κλαίνε τα λεφτά τους ή μήπως για τους χοντάκιδες που πάνε σαν κότες διότι επίσημη αντιπροσωπία γιόκ....και ποιός θα συντηρήσει το V-tech ή τα λοιπά 4κύλινδρα, παρόλο που ενδεχομένος να γ@μάει στους αγώνες αλλά από δίκτυο....και σοβαρούς μηχανικούς...διότι τα μαστόρια πλέον είναι παρελθόν έτσι...

Εσείς έχετε την εντύπωση για το κόλλημά μου τα λέω.

Δεν λέω ψέματα. Μεταφέρω αυτά που βλέπω κι ακούω από ανθρώπους με μεγαλύτερη εμπειρία από εμένα. Αλλά δεν γίνεται κάθε φορά να εξιστορώ κι από ένα περιστατικό....

Μα είναι δυνατόν?

Δηλαδή τώρα να πούμε και τα πράγματα με το όνομά τους βεβαίως βεβαίως.....έχω άδικο ρε παιδιά?


Ή μήπως το άλλο. Να σας λέω και για τις ιδιαιτερότητες ιδιοκτητών σε όλες τις μάρκες που να ζητάνε τον ήλιο με τα άστρα για να αντικατασταθεί οτιδήποτε εντός-εκτός (δεν έχει σημασία) εγγύησης ή για το τι ακούγεται στο μοτέρ (και πάλι ανεξαρτήτος μάρκας). Τι να λέμε τώρα....όταν ζούμε σε αυταπάτες και σαν άτομα η χώρα μετά τι θα είναι...στρουθοκάμηλος.:lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bawl: :bawl: :bawl:

tassosrr
03/03/2007, 08:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Ρε παιδιά τι να πω.....ντάξει.....μεταξύ σοβαρού κι αστείου, ώρες ώρες μπορεί να είμαι ανυπόφορος με τις απόψεις για τις μάρκες και τα ρέστα....αλλά τι θέλετε, να σας λέω κάθε φορά τις ιστορίες των άλλων για διάφορα "μαστόρια" ή για τα προεισαγωγής που κλαίνε τα λεφτά τους ή μήπως για τους χοντάκιδες που πάνε σαν κότες διότι επίσημη αντιπροσωπία γιόκ....και ποιός θα συντηρήσει το V-tech ή τα λοιπά 4κύλινδρα, παρόλο που ενδεχομένος να γ@μάει στους αγώνες αλλά από δίκτυο....και σοβαρούς μηχανικούς...διότι τα μαστόρια πλέον είναι παρελθόν έτσι...

Εσείς έχετε την εντύπωση για το κόλλημά μου τα λέω.

Δεν λέω ψέματα. Μεταφέρω αυτά που βλέπω κι ακούω από ανθρώπους με μεγαλύτερη εμπειρία από εμένα. Αλλά δεν γίνεται κάθε φορά να εξιστορώ κι από ένα περιστατικό....

Μα είναι δυνατόν?

Δηλαδή τώρα να πούμε και τα πράγματα με το όνομά τους βεβαίως βεβαίως.....έχω άδικο ρε παιδιά?


Ή μήπως το άλλο. Να σας λέω και για τις ιδιαιτερότητες ιδιοκτητών σε όλες τις μάρκες που να ζητάνε τον ήλιο με τα άστρα για να αντικατασταθεί οτιδήποτε εντός-εκτός (δεν έχει σημασία) εγγύησης ή για το τι ακούγεται στο μοτέρ (και πάλι ανεξαρτήτος μάρκας). Τι να λέμε τώρα....όταν ζούμε σε αυταπάτες και σαν άτομα η χώρα μετά τι θα είναι...στρουθοκάμηλος.:lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bawl: :bawl: :bawl:


oxouuuuu......


......giati mou to girises sto sobaro tora kai me xalases?????

pali pou giname honda vs kawa vs yamaha tsoup pas kai sobarebeis!!

aman....

:wave2:

sineder
03/03/2007, 10:41
TO ΠΡΩΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΗΤΑΝ ΕΝΑ XL250R TOY 1984.ME TO ΠΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ(ΤΟ 1993)ΤΟΥ ΕΙΧΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΑ ΜΠΙΕΛΑ ΠΙΣΤΟΝΙ ΕΛΑΤΗΡΙΑ.ΤΟ ΔΟΥΛΕΥΩ ΑΚΟΜΑ!!!!

ΟΛΟΣ Ο ΥΠΟΛΟΙΠΟΣ ΚΙΝΗΤΗΡΑΣ ΕΙΝΑΙ 24 ΧΡΟΝΩΝ!!!!(ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΡΙΞΩ ΦΡΑΓΚΑ ΑΝΑΚΑΤΑΣΚΕΥΗ)

tassosrr
03/03/2007, 10:46
analogos pos einai to mixanaki....
...ean thelei poli ftiaksimo gia na to anakataskeuaseis opos thes asto kalitera min sou paei kai o koukos aidoni kai exeis pali palio!

esi ksereis!
:wave2:

sineder
03/03/2007, 10:49
:a012:


79816

tassosrr
03/03/2007, 10:52
ti apotelesma thes esi......

...meriko souloupoma i oso parei??

giati pernei pola.....an dinei pola kai i tsepi sou e!

sineder
03/03/2007, 10:53
DOT '81


79817

sineder
03/03/2007, 11:03
ΜΙΑ ΚΑΔΕΝΑ(ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΑΛΛΑΞΩ ΕΓΩ)ΚΑΙ ΣΟΥΛΟΥΠΩΜΑ ΜΗ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΤΡΕΛΑ ΠΡΑΜΑΤΑ ,ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΚΟΛΛΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΤΟ ΠΡΩΤΟ(ΠΩΣ ΛΕΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ Μ@ΥΝΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ).

tassosrr
03/03/2007, 11:11
min rotas kan meta....afou goustareis trela na to kaneis kanto!!

kai ego etsi elega...oti den tha pouliso kanena apo ta mixanakia pou eixa k.t.l....
...alla piran podi kai tora eimai me tin latreia mou kai ena scouter!!

ante kalo rebealding...na steileis foto na to doume molis to teleioseis!

:beer:

H.A.Balafoutre
03/03/2007, 12:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από tassosrr
oxouuuuu......


......giati mou to girises sto sobaro tora kai me xalases?????

pali pou giname honda vs kawa vs yamaha tsoup pas kai sobarebeis!!

aman....

:wave2:

Καλά καλά...έλα στο 36ωρο προς τα εδώ να σε πω εγώ......:lol: :lol: :lol:

stefanos
03/03/2007, 13:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από sineder
DOT '81


Αυτά να τα ξεστραβώνεστε όσοι πάνε και σκάνε χρήμα για μηχανάκια Japan και τους πουλάνε φύκια φτιαγμένα σε Ιταλία Γαλλία Ισπανία Βραζιλία.
Πρίν 24 χρόνια βάζανε στο μηχανάκι αλουμινένια ζάντα και ψαλίδι ,στα XL που δεν είχαν ανακαλυφτεί οι δίσκοι ακόμα, αλλά μοχλικό είχαν.
Αντε πελάτες.:mad:

tassosrr
03/03/2007, 14:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Καλά καλά...έλα στο 36ωρο προς τα εδώ να σε πω εγώ......:lol: :lol: :lol:

den antalifthin:confused: