PDA

View Full Version : Skouria



giorgos_giorgos
27/02/2007, 13:10
Loipon Akouste ti epatha...Prin 3 meres pigan na mou klepsoun tin mixani alla eftixws den ta kataferan! Ithela loipon na eimai sigouros oti den prokeite na mou tin paroun! Piga se ena magazi me naftiliaka eidi kai pira Mia POLY xontri alisida Gia Agyra!
Apla epeidi einai gemati skouria mipos kserete pws tha tin sineferw?

Cpt. Haddock
27/02/2007, 13:13
και από που θα την περάσεις την POLY xontri alisida Gia Agyra!

:confused: :confused: :confused:


ψέκασμα με αντισκωριακό και υπομονετικό τρίψιμο κρίκο με κρίκο :wave2:

(δουλειά δεν είχε ο διάολος... :sad: )

savvas
27/02/2007, 13:37
Ξεχνα το ξεσκούριασμα!

Παρε ενα σπρει αστάρι (φθηνό είναι), βαλτη πανω σε ενα χαρτόνι και πλακωσε την! (Βάψιμο).

Υπαρχει και ψυχρο γαλβανισμα (Zinca) σε κουτι απο 0,5kg και πανω, και τη περνάς με το πινέλο.
Νομιζω οτι το μισόκιλο αρχιζει απο 15~20?, τα εισαγει ο Ζώρζος ΑΕ (Ιερ. Μακροπούλων 24, Αγ Δημητριος ή Άνθιμου Γαζή 9, Αθήνα).

Ελπιζω η αλυσιδα που λες να ειναι πανω απο 10χλς, γιατι τις πιο λεπτες τις κοβω με τη "μια", με ψαλιδα.


Υ.Γ. Ωχ, πως εγινα "παλαιό μέλος"!!!! Εγω είμαι νέεεεεεος... :bigcry:

savvas
27/02/2007, 13:42
Ξεχασα....

Αν βαριεσαι τα παραπανω, πηγαινε εκει που πουλανε γεωργικά ειδη, και παρε σωληνα του ποτισματος (μάνικα), και περασε την απο μέσα.
Και φθηνή ειναι και δε θα σου γδάρει τη λαχανίδα... :D

Cpt. Haddock
27/02/2007, 13:47
ποσο χοντρή (με το συμπάθειο :blush: ) είναι τελικά η αλυσίδα ρε γιώργο_γιώργο?

:look:

OldMan
27/02/2007, 13:47
Ego pali den katalava tipota ...:look:

Agorases skouriasmeni alysida ??

Agorases askouriasti alysida kai skouriase me ton kairo ??

Oi alysides gia agyres skouriazoun ??

An nai, tin gamises !!
(afta pou leei o Savvas einai paparies pou kanoun stin douleia tou, giati me oti kai na vapseis mia alysida pou kineitai kai xtypaei deksia - aristera, tha exeis mia skouriasmeni kai KSEFTISMENI pleon alysida).

P.S.
Eimai pio palio melos apo ton Savvas kai dikaioume na leo perissoteres paparies !!:smokin:

Cpt. Haddock
27/02/2007, 13:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Oi alysides gia agyres skouriazoun ??

χαΛαρά...

εκτός αν είναι γαλβανισμένες που και πάλι...

(έχω ρίξει πολύ ματσακόνι... :sick: :uplate: )

alex14
27/02/2007, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
χαΛαρά...

εκτός αν είναι γαλβανισμένες που και πάλι...

(έχω ρίξει πολύ ματσακόνι... :sick: :uplate: )

Και πολυ μαρκαρισμα κλειδιων φανταζομαι :D

:wave2:

Cpt. Haddock
27/02/2007, 13:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
Και πολυ μαρκαρισμα κλειδιων φανταζομαι :D

:wave2:

κάθε 20 μέτρα (ή 20 οργιές αν είσαι αγγλοσάξωνας :lol: )

"φούντο 3 κλειδιά"




υ.γ. σβήνε αφεντικό :wave2:

OldMan
27/02/2007, 13:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
χαΛαρά...
εκτός αν είναι γαλβανισμένες που και πάλι...
(έχω ρίξει πολύ ματσακόνι... :sick: :uplate: )
Το ματσακόνι το έριξες μάλλον για να σε βλέπουν οι τουρίστριες στο ντόκο (κουλέρ λοκάλ & κελ μπον γκαρσόν...), γιατί εγώ ΔΕΝ έχω δει σκουριασμένη αλυσίδα (ειδικά σε χρήση "ξηράς" !!) :D

gcrook
27/02/2007, 14:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από savvas


Αν βαριεσαι τα παραπανω, πηγαινε εκει που πουλανε γεωργικά ειδη, και παρε σωληνα του ποτισματος (μάνικα), και περασε την απο μέσα.



Προφανως ο ανθρωπος πηρε ΠΟΛΥ χοντρη αλυσιδα...
Καλυτερα να την τυλιξει με τριχια.....και βλεπουμε:D

Cpt. Haddock
27/02/2007, 14:00
:blush:

πόσα ξέρεις...

sniper
27/02/2007, 14:03
Τι είναι το ματσακόνι; και που το ρίχνεις; :confused:

OldMan
27/02/2007, 14:03
Από την στιγμή που έκλεισε το θέμα με το ξεσκούριασμα και περάσαμε στην τοποθέτηση προστατευτικών αντικειμένων, πάμε στα Aftermarket !!! :wave2:

savvas
27/02/2007, 14:06
Η αλυσιδα δε θα τριβεται, σε κανενα δεντρο θα τη δεσει... (giorgos, Βύρα την αγκυρα)



Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
P.S.
Eimai pio palio melos apo ton Savvas kai dikaioume na leo perissoteres paparies !!:smokin:


Προσεχε μονο το τρελο πυρομανη με το τσεκουρι: http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=17801

giorgos_giorgos
27/02/2007, 14:08
exw vgalei mia foto apto kinito mou alla den kserw pws na allaksw tin analisi giati den tin pernei edw! skepsou oti o kathe krikos tis alisida einai sxedon oso ena sony ericsson 750! tin alisida tin pira skouriasmeni, 2 metra 20 eyrw! teleia einai pithanotero na mou kopsoun ta kakgela pou einai demeni apto na asxolithoun me tin alisida!

sniper
27/02/2007, 14:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos_giorgos
exw vgalei mia foto apto kinito mou alla den kserw pws na allaksw tin analisi giati den tin pernei edw! skepsou oti o kathe krikos tis alisida einai sxedon oso ena sony ericsson 750! tin alisida tin pira skouriasmeni, 2 metra 20 eyrw! teleia einai pithanotero na mou kopsoun ta kakgela pou einai demeni apto na asxolithoun me tin alisida!

Και γιατί δεν πας να πάρεις και κάγελα απο πλοίο;

(στις γενικές λοιπόν)

Cpt. Haddock
27/02/2007, 14:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos_giorgos
2 metra 20 eyrw!



:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:

πολλά μΕ φαίνονται αλλα τεσπα...

Καλή η αλυσίδα αλλα με τι θα την κλειδώνεις;

(εκεί είναι το ζουμί)

Όσο για τη σκουριά, βάλε δυο κομμάτια απο μάνικα εκει που θα ακουμπάει στο μηχανάκι κ είσαι εντάξει.

:wave2:

giorgos_giorgos
27/02/2007, 14:12
nai kati tha vrw , eyxaristw pantws paides! tin klidwnw me mia tetragwni kleidaria pou pernaei piros apo mesa, mou eipan oti einai asfaleias! afta....

project.breeze
27/02/2007, 14:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos_giorgos
exw vgalei mia foto apto kinito mou alla den kserw pws na allaksw tin analisi giati den tin pernei edw! skepsou oti o kathe krikos tis alisida einai sxedon oso ena sony ericsson 750! tin alisida tin pira skouriasmeni, 2 metra 20 eyrw! teleia einai pithanotero na mou kopsoun ta kakgela pou einai demeni apto na asxolithoun me tin alisida!


Δεν υπάρχει τίποτα που να μην μπορεί να το κόψει υδραυλική ψαλίδα,αλλά από την άλλη,ποιός να έχει υδραυλική ψαλίδα σπίτι του;

OldMan
27/02/2007, 14:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
,ποιός να έχει υδραυλική ψαλίδα σπίτι του;
Εγώ...

αλλά κάθομαι μακριά από τον γιώργο-γιώργο !!

tassosrr
27/02/2007, 14:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Εγώ...

αλλά κάθομαι μακριά από τον γιώργο-γιώργο !!

:lol: :lol: :lol: :lol: