PDA

View Full Version : ένα διαφορετικό... ΚΤΜ



ruyjin
27/02/2007, 13:59
...


79433

latris mixanis
27/02/2007, 15:24
Είναι επερβολικά χαμηλό για τους δικούς μας δρόμους.... αν πέσει σε μια λακούβα πάει :sick:

Ωραίο και το φτάνω χαχαχαχα

stavrogin
27/02/2007, 15:43
Πισταδορικο φαινεται δεν ειναι για δρομο.

Αλλα...

Αν περιμενεται κανενα χρονο ακομα θα σκασει μυτη ελληνικο αυτοκινητο τρελλο,περα απο καθε προσδοκια...ειδα βιντεακι με το προτοτυπο σε μορφη καρτ,γδυτο δηλαδη.Καθως και μοντελο 1:3 απο το τελικο παραγωγης.

Brolas
27/02/2007, 23:29
Μου φαίνεται πως δεν είναι εξ ολοκλήρου ktm αλλά συνεργάζονται και κάποιες άλλες εταιρείες.Το είδα σε ένα περιοδικό αλλά λόγω ύπαρξης 4 τροχών(δεν είναι μοτοσυκλέτα :D )δεν έδωσα πολύ σημασία.Ωραιό πάντως...

AFTER
27/02/2007, 23:31
Ειναι πολυ χαμηλο και δεν θα φαινονται τα λαδια απο κατω.....
:rolleyes: :lol:

Brolas
27/02/2007, 23:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Ειναι πολυ χαμηλο και δεν θα φαινονται τα λαδια απο κατω.....
:rolleyes: :lol: Οχι μόνο αυτό,αλλά τα βαρύνανε κι όλλας οι μ@λ@κες και θα κοψομεσιαστούν στο σπρώξιμο!!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Frezas
28/02/2007, 01:00
Το ειδα και εγω σε περιοδικο αυτοκινητου, και αναφερει οτι
εχει γινει σε συνεργασια με Audi οσον αφορα κινητηρα και
κιβωτιο ταχυτητων.

Ζυγιζει 700 κιλα με πλαισιο μωλις στα 70 κιλα.

Ο κινητηρας ειναι ο διλιτρος FSI με 220 αλογα και μαλλον
θα υπαρχει και εκδοση με 300 αλογα χωρις ηλεκτρονικα
βοηθηματα ABS, ESP κλπ....

Απο επιδοσεις αναφερουν για την ισχυρη εκδοση 0-100 σε λιγοτερο
απο 4 δευτερα!!'

:wave2:

MIKE_16V
28/02/2007, 01:23
Μην λεμε παλι τα ιδια....εφοσον υπαρχει
αυτο (http://www.arielmotor.co.uk/) ολα τα αλλα:a12:

Frezas
28/02/2007, 12:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από MIKE_16V
Μην λεμε παλι τα ιδια....εφοσον υπαρχει
αυτο (http://www.arielmotor.co.uk/) ολα τα αλλα:a12:

Ειναι αυτο που ειχαν κανει τεστ στο Top Gear, απιστευτα γρηγορο
και στριφτερο.0-100 περιπου 3 δευτερα

Γαμω τα παιχνιδια αμα σου περισευουν καμια 30000ευρω.

stavrogin
28/02/2007, 14:20
Απλα αυτοκινητα ειναι.Καλοστημενα ,ομορφα με ωραια μοτερακια.

Η ουσια ειναι ,η καινοτομια ,το να επαναπροσδιοριζεις το τι θελεις να κανει ενα αυτοκινητο.

Δεν ειναι καινοτομια τα μητερα πορτοκαλι πλαστικα
Δεν ειναι καινοτομια τα multimidia οθονακια

Καινοτομια ειναι πχ.να εχει αγωνιστικο στησιμο.Την ανεση ενος SUV ,και να ανεβαινει σκαλες

:lol:
εν καιρο...

drade
02/03/2007, 07:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
Πισταδορικο φαινεται δεν ειναι για δρομο.

Αλλα...

Αν περιμενεται κανενα χρονο ακομα θα σκασει μυτη ελληνικο αυτοκινητο τρελλο,περα απο καθε προσδοκια...ειδα βιντεακι με το προτοτυπο σε μορφη καρτ,γδυτο δηλαδη.Καθως και μοντελο 1:3 απο το τελικο παραγωγης.

ελληνικό αυτοκίνητο. έχεις κανά λινκ για το βιντεάκι ή είναι μυστικό σχέδιο κλπ?

λέτε να αποκτήσουμε αγνωνιστική βιομηχανία (βιοτεχνία μάλλον) αυτοκινήτων εν έτη 2007??? μακάρι

stavrogin
02/03/2007, 10:41
Yπαρχει σε DVD αλλα οπως καταλαβαινεις το μεγεθος ειναι απαγορευτικο για up load .Μπορει στο μελλον να κοψω μερος απο το video και να τo ανεβασω.Εχει γινει ηδη μια παρουσιαση σε περιοδικο αυτοκινητου με το ονομα "Υasu" οποτε δεν ειναι τοσο μυστικο,τοτε βεβαια δεν ειχαν βρει την τελικη του μορφη.τωρα εχουν αρκετα κεφαλαια μερικες παραγγελιες κι ενα εφαρμοσιμο σχεδιο για την οργανωση της παραγωγης του.Τρογωμαι να πω κι άλλα ,αλλά δεν εχω την "αδεια" απο τον ανθρωπο που το κανει ,και ειναι λιγο φιδολος στις αποκαλυψεις.

ktm640lc4
06/03/2007, 13:39
Ελληνικο αυτοκινητο?????????????????????:eyepop: :eyepop:

Δεν με γελουν τα ματια μου??????????????:hypnotize :eyepop: :hypnotize :eyepop:

tifoefs
07/03/2007, 10:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm640lc4
Ελληνικο αυτοκινητο?????????????????????:eyepop: :eyepop:

Δεν με γελουν τα ματια μου??????????????:hypnotize :eyepop: :hypnotize :eyepop:

Σε γελουν !@@

Μη το παιρνεις κατακαρδα !

:rotflmao: :rotflmao:

ktm640lc4
07/03/2007, 14:26
Ειπα και εγω...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

stavrogin
07/03/2007, 15:33
Οποτε κι εγω εφτιαχνα μακετες διαφημιστικες το σαβατοκυριακο για αυτοκινητο που δεν υπαρχει για επενδυτες φανταστικους;
Υπαρχει, και ειναι οffroad κατσαβραχων ,αλλα και σβελτο δρομου παραλληλα και αμα εχουν βγαλει παρομοιο οι ευρωπαιοι θα ρθω μια δευτερα στο δελεαρ να με φτυσεται ολοι μαζι.:wave2:

Οι καινοτομιες του που αφορουν την αναρτηση εχουν ΕΝ ΜΕΡΗ σχεδιαστει και ομολογκαρισει απο το 30' αλλα κανεις δεν τις εχει βαλει σε λειτουργεια εως τωρα.Οπως η μοτοσυκλετα του Λεφα.Και ο Λεφας εχει δουλεψει στο αυτοκινητο το οποιο εξελισεται εδω και 6 χρονια,ισως και περισσοτερο,δυστηχως δε ζει για να με επιβεβαιωσει.Αλλα αφου εισαστε απιστοι θωμαδες (και καλα κανεται) θα βρω το περιοδικο με το αφιερωμα απο το αδερφακι μου.Εμπνευστης σχεδιαστης και εξελιχτης του Δ.Κορρες (εκεινος με την μοτοσυκλετα ,ενα honda 4κυλινδρο του 80-85'με κουστουμι σωμα γυναικας,οι παλιοι θα θυμουνται)

ktm640lc4
07/03/2007, 15:35
Δηλαδη πλαισιο κινητηρας ειναι ελληνικης κατασκευης???

Μην ειναι σαν τα nissan που φτιαχναμε στον βολο καποτε...:D

stavrogin
07/03/2007, 15:54
Κινητηρας ,μαλλον εχουν καταλιξει σε αυτον ειναι Νισσαν:rotflmao: (που το βρηκες ρε θηρειο).
Το πρωτο ηταν με μοτερ Κ100 bmw, το δευτερο hayabusa και το τριτο της παραγωγης Νισσαν Ζ 350 αλογα ατμοσφαιρικο.

Πλαισιο-Ελληνικο ,αλλα η ουσια δεν ειναι ουτε το μοτερ ουτε το πλαισιο,Η ουσια ειναι η αναρτηση και το σασμαν που ειναι και τα δυο εντελως ελληνικα

Περιοδικο αφιερωματος τo R&D

dirtbird
07/03/2007, 15:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
.Εμπνευστης σχεδιαστης και εξελιχτης του Δ.Κορρες (εκεινος με την μοτοσυκλετα ,ενα honda 4κυλινδρο του 80-85'με κουστουμι σωμα γυναικας,οι παλιοι θα θυμουνται)

Αυτή την μοτό την έχω δει από κοντά γύρω στο '90 στην Μιχαλακοπούλου, στον Δημητρόπουλο (είχαμε μιλήσει και λίγο με τον ιδιοκτήτη) και νομίζω ότι ήταν CBX (ίσως και Bol'd or 900).

Πέραν της εικαστικής παρέμβασης (που βέβαια προυπέθετε ιδιαίτερη ενασχόληση με συνθετικά υλικά), δεν μπορώ να σκεφτώ κάποια άλλη καινοτομία.... :confused:

stavrogin
07/03/2007, 16:09
καμια αλλη,απλα ειχε φτιαξει ενα κουστουμακι.αλλα περα απο κουστουμακιας ειναι και εξαιρετικος μηχανικος.
Βασικα αρχιτεκτονας ειναι ο ανθρωπος αλλα η βασικη του δουλεια ειναι γεφυρες ,τουνελ ,υποθαλασιες και μεταφορα μνημειων.Ολα τα εκκλισακια που εξαφανιζονται απο ενα μερος και εμφανιζονται αλλου ειναι δικα του εργα.

sonic22
07/03/2007, 17:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
Περιοδικο αφιερωματος τo R&D a auto enoeis...

dithesio alla an kanei osa leei edelos apisteuto...

apo timi na doume kai vour!!
:D :D :D :D

stavrogin
07/03/2007, 19:15
Aυτα που λεει τα κανει,εχει γινει και τεστ drive απο τον υπευθηνο της Impreza WRC που τυνχανει να ειναι Ελλην και δεν εβγαινε απο μεσα ,οσο για τιμη κλαφτα.Το νουμερο θα ειναι μαλλον πολυ μεγαλο:p

sonic22
07/03/2007, 19:32
grigori erwtisi...

i adeia kataskeuis tha einai apo to elliniko kratos or apo germania?

jerei kaneis ti diadikasies xreiazontai gia na ginei nomimo ena idio-kataskeuasmeno/tropopoiimeno oxima?

malon tha to kanw post argotera auto... :rolleyes: :sick: :wacko:

stavrogin
07/03/2007, 19:49
Ξερω οτι με τα σημερινα δεδομενα το αυτοκινητο θα συναρμολογειτε στην ελλαδα,(ΜEVAKO) τωρα δε ξερω αν αυτο σημαινει οτι θα εχει και την αδεια απο το ελληνικο κρατος.Μαλλον.