PDA

View Full Version : Τρίτη πάω για δίπλωμα!!!



mixalisX
28/02/2007, 19:54
Τρίτη δίνω επιτέλους εξετάσεις για το δίπλωμα!

Παιδιά έχω ανχος, σήμερα χαζευα λίγο την εξέταση και όσους παρακολούθησα (2 ατομα) τους έκοψαν στην ψύχρα!

Σιγκεκριμένα το ένα παλικάρι το κόψαν στο τέλος του πρώτου μέρους της εξέτασης γιατί αφού τελείωσε τον γύρο σταματησε την μηχανή χωρίς να αφήσει ταχυτητα μεσα!

Βασικά ευτυχώς που το είδα γιατί δεν είχα ιδέα ότι μπορούν να σε κόψουν και για αυτό. Γένικά έχω την εντύπωση πως η εξετάσεις για μηχανή είναι πολύ αυστηρότερες απο αυτές για Ι.Χ.

Δεν λέω καλα κανουν οι άνθρωποι μπάς και βελτιοθούν λίγο οι καινούριοι οδηγοί. Αλλά........ δέν κυκλωφόρησα την μηχανή μου απο τότε που την πείρα σχεδόν καθόλου, πάω να σκάσω!!!!!!

Πολύ φοβάμαι ότι αν κοπώ στην εξέταση την τρίτη θα χρειαστεί να παρανομήσω.......;)

SPORAKIAS
28/02/2007, 20:00
με το καλο...!!!:beer:

και παντα με προσοχη...

τα ματια...χιλια..δεκατεσσερα.....:winka:

zephyr1
28/02/2007, 20:10
Αν παρανομησεις πες μου να ειμαι και γω να σας καταγγειλω.:yuck:

fantacid
28/02/2007, 20:49
εαν δε σε κοψουν εχεις την εντυπωση οτι θα σου δωσουν το διπλωμα επι τοπου κ δε θα εισαι παρανομος???

mixalisX
28/02/2007, 23:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
εαν δε σε κοψουν εχεις την εντυπωση οτι θα σου δωσουν το διπλωμα επι τοπου κ δε θα εισαι παρανομος???

Γιατί ρε φίλε, το δίπλωμα το παίρνεις επι τόπου, αν όχι το ίδιο τότε μια προσωρινή επιβεβαιωση.

paramedic
28/02/2007, 23:36
Προσωρινή επιβεβαίωση δέν ισχύει πουθενά και άν σε σταματήσουν τροχαίοι σε γράφουν αν θέλουν γιατί ουσιαστικά δεν έχεις δίπλωμα. Απλά όταν γίνει διακστήριο θα έχεις να δείξεις το διπλωμα αλλά αξίζει για μια εβδομάδα να το διακινδυνέψεις? Καλή επιτυχία να έχεις και ελπίζω να πάνε όλα καλά.

warlord
28/02/2007, 23:41
ρε μην εισαι κοροιδο,εχεις bandit?εχεις μεσον...
Πες τους οτι εισαι φιλος μου και θα στο δωσουν εκεινη την ωρα και χωρις εξετασεις:rotflmao: :rotflmao:

Μichael μην ανχωνεσε ρε το αλλο σκ θα βολταρουμε με τα 400αρια μας στην παραλια και θα κερασεις και καφε γιατι θα το εχεις παρει:D :D

Αντε ρε φιλε ηρθε ο καιρος,ειδες δεν ηταν και τιποτα το τρομερο....:)

fantacid
28/02/2007, 23:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από mixalisX
Γιατί ρε φίλε, το δίπλωμα το παίρνεις επι τόπου, αν όχι το ίδιο τότε μια προσωρινή επιβεβαιωση.


:nono:
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΑΜΑ!

johnnyestia
01/03/2007, 00:09
Φίλε, αύριο δίνω και εγώ για δεύτερη φορά.

Σόρρυ που θα το πώ, πολλοί ίσως με κράξουνε, αλλά πρίν δώσεις ρώτα τον δάσκαλο πόσα έξτρα ? χρειάζονται για να σιγουρέψεις την επιτυχία. Καλύτερα μερικά ευρώ παραπάνω παρά να σπάσουν τα νεύρα σου.

Την πρώτη φορά που έδωσα, αφού είχα τελειώσει κανονικά και την πορεία, με φώναξε κοντά για να μου πει πως κόβομαι με την αιτιολογία πως "γενικά δεν κρατούσα καλή θέση στον δρόμο..."

Αντε και καλή μας επιτυχία.:beer:

paramedic
01/03/2007, 09:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnnyestia

Σόρρυ που θα το πώ, πολλοί ίσως με κράξουνε, αλλά πρίν δώσεις ρώτα τον δάσκαλο πόσα έξτρα ? χρειάζονται για να σιγουρέψεις την επιτυχία. Καλύτερα μερικά ευρώ παραπάνω παρά να σπάσουν τα νεύρα σου.

Σιγά μην σε κράξουμε κιόλας αφού είναι κοινό μυστικό πως παίρνουμε τα διπλώματα στην Ελλάδα. Εξάλλου κανείς δεν έμαθε να οδηγάει μόνο με τα μαθήματα. Να οδηγάς μαθαίνεις μετά απο πολλά χρόνια εμπειρίας και πάλι μαλακίες θα κάνεις πιστεύω αρκεί να μην είναι καθημερινές και μοιραίες.

gloum
01/03/2007, 10:55
Καλή επιτυχία φίλε.Πάντως να κάνω μια ρητορική ερώτηση...Οι εξεταστές μόνο σε εμένα φαίνονται ως άνθρωποι ΠΑΝΤΕΛΩΣ άσχετοι με τις μοτοσυκλέτες?Απορώ αν έχουν καβαλήσει ποτέ τους..γενικά είναι πολύ τραγελαφική η κατάσταση..Και πάλι καλή επιτυχία..και μην αγχώνεσαι:)

George-3-
01/03/2007, 14:06
Εγω αυριο δινω σηματα (δυστηχως μονο για αυτοκινητο) και προτιμησα να δωσω στην επαρχια οπου και σπουδαζω γιατι λογω μεγεθους (μικρη πολη) και απο οτι μου ειπε ο δασκαλος ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ να σου πουν λαδωσε... οχι τιποτα αλλο αλλα δεν μου περισεβουν ουτε να λαδωσω ουτε να ξαναδινω ξανα και ξανα....!!!

mixalisX
01/03/2007, 21:28
Λοιπών παιδιά, δίνω στην Σαλονικα για δίπλωμα, έχει κανεις σας εμπειρία για λαδώματα κτλ??

Να ξέρω αν είναι να παρω κανενα φράγκο παραπάνω μαζί μου...

babishondakias
01/03/2007, 21:46
Oλο και κατι θα χρειαστεί να ξέρεις.
Φίλο μου τον κοψάνε και μόλις τους έβγαλε ένα ματ΄σακι από λεφτά ξαφνικά αλλάξανε γνώμη!!!
Αυτουνού όμως του περισεύανε , οι υπολιποί τη κάνουνε .....

καλή επιτυχία πάντως. :wave2: :wave2:

OrEsTiS82
01/03/2007, 21:56
Θεωρω μεγαλη ρομπα να εισαι μηχανοβιος και να λαδωσεις τους γ@#@$@ εξεταστες,θα μπεις μεσα με μαγκια και οτι την εχεις για πλακα και θα το παρεις.
Εγω οταν ειχα παει να δωσω ειχα εξεταστες 2 γριες που ιδεα δεν ειχαν περι μοτοσυκλετας,και στην μεγαλη ευθεια που πρεπει να αλλαξεις 1η,2η,3η, επιταχυνα και ουτε προλαβαν να δουν εαν ημουν μεσα στις γραμμες γιατι σαν ζωα ειχαν κατσει στην απεναντι μερια και δεν εβλεπαν τιποτα,οποτε επιτηδες ετρεξα.
Στα 8αρια οταν εκανα ειχαν πιασει την κουβεντα και ειπα σε αλλο παιδι που ηταν απεξω να τους ρωτησει εαν πρεπει να βγω γιατι γυριζα σαν μα$@$ οσοι ωρα κουβεντιαζαν.
ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΤΟΥ ΚΩ@#...
Κατι αλλοι ηταν πιο γκαντεμηδες ετυχαν σε πολυ σπαστικους εξεταστες και τον αλλον τον εβαζαν με τα χερια να σπρωξει την μηχανη (CB-500) 100 μετρα (εχει το δικαιωμα να στο ζητησει αυτο)
Αλλη βλακεια που εκαναν πολλοι εξεταζομενοι την μερα της εξετασης ηταν οτι λογω του μεγαλου αγχους που ειχαν ξεχνουσαν να σηκωσουν το stand (πριν μπουν στην πιστα) και τους εκοβαν.
ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΧΑΖΟΜΑΡΑ ΣΟΥ ΘΑ ΚΟΠΕΙΣ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΑΓΧΟΥΣ, ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΧΑΒΑΛΕ ΕΜΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΧΟΛΗ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΟΛΟΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΤΡΕΛΛΟΙ ΚΑΙ ΟΛΟ ΜΑΛΑΚι#σ ΛΕΓΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΡΑΜΕ ΟΛΟΙ.

mixalisX
01/03/2007, 22:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από warlord
ρε μην εισαι κοροιδο,εχεις bandit?εχεις μεσον...
Πες τους οτι εισαι φιλος μου και θα στο δωσουν εκεινη την ωρα και χωρις εξετασεις:rotflmao: :rotflmao:

Μichael μην ανχωνεσε ρε το αλλο σκ θα βολταρουμε με τα 400αρια μας στην παραλια και θα κερασεις και καφε γιατι θα το εχεις παρει:D :D

Αντε ρε φιλε ηρθε ο καιρος,ειδες δεν ηταν και τιποτα το τρομερο....:)


Είδες ρε? Ξεχασα ότι έχω το καλύτερο βύσμα! Αυτοί πως σε ξέρουν σαν Κωστα η σαν Warlord? :P

Προτειμώ να λαδώσω εσένα με μια σουπερ φραπεδάρα και θέα τον λευκό πύργο παρά αυτούς τους παπαρες.

Επείσης είναι καλεσμένοι όλοι εδω μέσα μετά την εξέταση αν βεβαια περάσω για σουβλάκι στην Μαμά Τερέζα!

johnnyestia
02/03/2007, 07:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnnyestia
Φίλε, αύριο δίνω και εγώ για δεύτερη φορά.


:a54:

warlord
02/03/2007, 07:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnnyestia
:a54:


το πηρες ρε?:D
θα βολταρεις δηλαδης τωρα?:D
με μηχανη?:D
Αντε ρε φιλε καλα χιλιομετρα