PDA

View Full Version : powerbikes CBR1000



VFR781
28/02/2007, 22:44
Στο τελευταιο τευχος το Powerbikes εχει τεστ ενα CBR1000rr 2004. Το συγκεκριμενο μας βγαζει ασπροπροσωπους και στην ευθεια (τους χοντακιδες εννοω) ακομα και με πολυ βελτιωμενα Κ5 και Κ6.

GIXXERAKIAS
28/02/2007, 22:52
Εχετε γεια βρυσουλες,λογγοι,βουνα,ραχουλες!!:D :D


Το αλλο με τον τοτο το ξερεις?:D :D

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

MIKE_16V
28/02/2007, 22:53
Τι κανει το cbr του 04 στο κ6:look: και σε βελτιωμενα μαλιστα:lol:

Σοβαρο περιοδικο βρηκες να αγορασεις:sick:

OrEsTiS82
01/03/2007, 00:39
LoOOooOL

project.breeze
01/03/2007, 09:58
CBR 1000 και μάλιστα του 2004 απέναντι σε Κ5 και Κ6 αντιστοιχεί σε ληστεία σε εκκλησία...No comment

sniper
01/03/2007, 10:11
Για να μην ακουγονται διάφορα τουλάχιστον ΑΝΟΗΤΑ εδώ μέσα, το συγκεκριμένο CBR1000RR είναι το πιο τουμπανο CBR1000RR στην Ελλάδα.... δεν είναι μαμά..... το παλικάρι έχει ρίξει πολύ χρήμα και χρόνο πάνω στην μηχανή...

Τωρα οι υπόλοιποι εξυπνάκηδες που έχετε μαμά Κ5 κλπ αν νομίζετε οτι τον έχετε.... Τηλεφωνήστε στο περιοδικό και ζητήστε να τον συναντήσετε.

Αιντε ρόσσιδες του πληκτρολογίου!

idi
01/03/2007, 10:23
ααα ετσ' εντααααααξ ..... :smokin: (το πιο τουμπανο ειναι το Ninja το 10ρι BTW...) :wave2:

zephyr1
01/03/2007, 10:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Για να μην ακουγονται διάφορα τουλάχιστον ΑΝΟΗΤΑ εδώ μέσα, το συγκεκριμένο CBR1000RR είναι το πιο τουμπανο CBR1000RR στην Ελλάδα.... δεν είναι μαμά..... το παλικάρι έχει ρίξει πολύ χρήμα και χρόνο πάνω στην μηχανή...

Τωρα οι υπόλοιποι εξυπνάκηδες που έχετε μαμά Κ5 κλπ αν νομίζετε οτι τον έχετε.... Τηλεφωνήστε στο περιοδικό και ζητήστε να τον συναντήσετε.

Αιντε ρόσσιδες του πληκτρολογίου!

Οντως!

Και ακομα θα ηθελα να πω οτι το συγκεκριμενο περιοδικο ειναι το μονο που περναω τον περισσοτερο χρονο να το διαβασω σε σχεση με ολα τα αλλα.

ΥΓ.Καποιος κανει αναφορα και για το μοτο.gr φορουμ.Ανοιξε ενα θρεντ για την διαφορα των βενζινων σε σχεση με την αποδοση των κινητηρων και αφου μαλλον τρελαθηκε απο της απαντησεις ,ρωτησε εκει για πιο σιγουρα.:smilea:

zephyr1
01/03/2007, 10:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ααα ετσ' εντααααααξ ..... :smokin: (το πιο τουμπανο ειναι το Ninja το 10ρι BTW...) :wave2:


Ειναι το πιο γρηγορο που εχει μετρηθει στην Ελλαδα απο το εν λογω περιοδικο και οχι μονο.:wave2:

mystik
01/03/2007, 10:29
PAIDIA MIN TSAKONESTE TO MIXANAKI AYTO EXEI 2 PROTA8LIMATA SE NTRAXTER

sniper
01/03/2007, 10:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από mystik
PAIDIA MIN TSAKONESTE TO MIXANAKI AYTO EXEI 2 PROTA8LIMATA SE NTRAXTER


Εντάξει δεν τσακώνονται....

Απλά τα σκουτερ τους τα στήνουν με Κ5 ZX10 κλπ κάθε βράδυ και έχουν άποψη για μηχανές που δεν εχουν δει ποτέ στο δρόμο....

Dragster ε; Ε καμμιά μαλακία μηχανή θα είναι μωρέ....

project.breeze
01/03/2007, 10:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Για να μην ακουγονται διάφορα τουλάχιστον ΑΝΟΗΤΑ εδώ μέσα, το συγκεκριμένο CBR1000RR είναι το πιο τουμπανο CBR1000RR στην Ελλάδα.... δεν είναι μαμά..... το παλικάρι έχει ρίξει πολύ χρήμα και χρόνο πάνω στην μηχανή...

Τωρα οι υπόλοιποι εξυπνάκηδες που έχετε μαμά Κ5 κλπ αν νομίζετε οτι τον έχετε.... Τηλεφωνήστε στο περιοδικό και ζητήστε να τον συναντήσετε.

Αιντε ρόσσιδες του πληκτρολογίου!


:bawl:

project.breeze
01/03/2007, 10:52
Sniper εγώ μιλούσα είτε για μαμά μηχανάκια είτε για μηχανάκια που έχουνε δεχτεί τις ίδιες βελτιώσεις:wave2:

project.breeze
01/03/2007, 11:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Εντάξει δεν τσακώνονται....

Απλά τα σκουτερ τους τα στήνουν με Κ5 ZX10 κλπ κάθε βράδυ και έχουν άποψη για μηχανές που δεν εχουν δει ποτέ στο δρόμο....

Dragster ε; Ε καμμιά μαλακία μηχανή θα είναι μωρέ....


Και επειδή αυτό το μήνυμα το είδα τώρα θέλω να σε ενημερώσω πως 1ον) Scooter είχα το 2002 που έκανα την εγγραφή μου σε αυτό το forum (γιατί φαντάζομαι πως αναφέρεσαι σε μένα). 2ον έχω οδηγήσει όλα τα σύγχρονα χιλιάρια (εκτός από το ZX10) και πριν δεχτούν κάποιες βελτιώσεις αλλά και μετά οπότε πιστεύω πως μπορώ τουλάχιστον να εκφέρω γνώμη. 3ον) Δεν είπα εγώ τίποτα για το συγκεκριμένο μηχανάκι μεμονωμένα γιατί δεν το ξέρω κιόλας απλά έχοντας καβαλήσει και τα δύο σε νορμάλ μορφή είδα πως υπάρχει μεγάλη διαφορά στην αίσθηση (σε χρόνους προφανώς θα είναι αμελητέα,αλλά υπάρχει) και μιλάμε για διαφορά που παραδέχτηκε και ο ίδιος ο ιδιοκτήτης του CBR Και διαπίστωσε και ο ίδιος ο ιδιοκτήτης του Κ5.Ελπίζω να έγινα κατανοητός,Rossi του πληκτρολογίου δεν θα γίνω ποτέ και το scooter που είχα δεν κοντράριζε στα ίσα τα 1000αρια γιατί είχε λίγο πεσμένο μοτερ.Φιλικά Ηρακλής :wave2:

sniper
01/03/2007, 11:16
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Αρπάζεσαι χωρίς λόγο!

1. δεν αναφερόμουν σε σένα
2. το "σκουτερ" δεν ήταν απαξιωτικό για τα ιδια τα σκουτερ αλλά για ορισμένες στάσεις κάποιων εδώ μέσα
3. Αρχίσαμε και κρίνουμε γενικότερα πράγματα που δεν έχουμε δει ποτέ πολλώ δε οδηγήσει. Το να καβαλήσεις μια μέρα ένα μηχανάκι δεν σε κάνει γνώστη του. Εδώ παίρνουμε μια καινουργια μηχανή και περνάνε μήνες πάνω της κάθε μέρα μέχρι να πούμε "ΟΚ είμαστε καλά τωρα"


Τεσπα.... απλά δεν αναφερόμουν σε σένα... :wave2:

idi
01/03/2007, 11:19
εξαλλου ο Σνιπερ ειναι κουλαδι και γιαυτο εχει Honda :smokin:

project.breeze
01/03/2007, 11:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Αρπάζεσαι χωρίς λόγο!

1. δεν αναφερόμουν σε σένα
2. το "σκουτερ" δεν ήταν απαξιωτικό για τα ιδια τα σκουτερ αλλά για ορισμένες στάσεις κάποιων εδώ μέσα
3. Αρχίσαμε και κρίνουμε γενικότερα πράγματα που δεν έχουμε δει ποτέ πολλώ δε οδηγήσει. Το να καβαλήσεις μια μέρα ένα μηχανάκι δεν σε κάνει γνώστη του. Εδώ παίρνουμε μια καινουργια μηχανή και περνάνε μήνες πάνω της κάθε μέρα μέχρι να πούμε "ΟΚ είμαστε καλά τωρα"


Τεσπα.... απλά δεν αναφερόμουν σε σένα... :wave2:


Απλά λέγοντας Rossi του πληκτρολογίου και scooter εγώ βλέποντας το nickname μου και το avatar μου φαντάστηκα πως μιλούσες για μένα.Προς Θεού δεν είπα ότι τα έμαθα τα μηχανάκια απλά μετέφερα την αίσθηση που μου περάσαν.Όλα τα χιλιάρια "σκοτώνουν" δεν υπάρχει αμφιβολία απλά το K5 που έδωσε την εντύπωση πως είναι λίγο πιο "αγριεμένο" από τα υπόλοιπα:beer:


Υ.Γ Πιστεύω πως είναι λίγοι στην Ελλάδα αυτοί που μπορούν να πούνε πως το έμαθαν το 1000αρι ή το ξεζούμισαν και δεν μιλάω για ευθείες φυσικά...

sniper
01/03/2007, 11:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
εξαλλου ο Σνιπερ ειναι κουλαδι και γιαυτο εχει Honda :smokin:

Εσυ αν δεν βγάλεις την μηχανή απο την πυλωτή για βόλτα..... βάλε κότες να ρουφάς και κανένα αυγό.... :D

GIXXERAKIAS
01/03/2007, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Για να μην ακουγονται διάφορα τουλάχιστον ΑΝΟΗΤΑ εδώ μέσα, το συγκεκριμένο CBR1000RR είναι το πιο τουμπανο CBR1000RR στην Ελλάδα.... δεν είναι μαμά..... το παλικάρι έχει ρίξει πολύ χρήμα και χρόνο πάνω στην μηχανή...

Τωρα οι υπόλοιποι εξυπνάκηδες που έχετε μαμά Κ5 κλπ αν νομίζετε οτι τον έχετε.... Τηλεφωνήστε στο περιοδικό και ζητήστε να τον συναντήσετε.

Αιντε ρόσσιδες του πληκτρολογίου! Επειδη εχει ξεφυγει το θεμα λιγο,εγω εχω σταματησει να διαβαζω περιοδικα εδω και ενα χρονο αφου πηρα την μηχανη (πριν ημουν στο ψαξιμο)σοβαρεψα και δεν θελω προς το παρον κατι αλλο.Οταν αρχισω να ψηνομαι για αλλη θα ξαναρχισω να περνω το εν λογω περιοδικο(μονο αυτο)για μια καλη και αξιοπιστη μετρηση και κοντραρισμα στα ισια μεταξυ δυο η τριων μοντελων.Αυτο που θελω να πω ειναι οτι ο φιλος δεν ξεκαθαρισε οτι ειναι τουμπανο το 1000αρι το χονδα και οπως και οι αλλοι τον πηραμε φυσικα στο ψηλο οταν διαβασαμε κατι τετοιο.Αν ειναι μαμα και τα δυο ακομα και το φετινο 1000αρι με ενα Κ6 πιο θα την φαει στον κ@λο με ιδιους αναβατες σε χρονους ??Αναρωτηθηκατε ποτε?

Φιλικα Γιαννης :beer: :wave2:

ystefanidis
01/03/2007, 11:36
re paides to RR tou Poulou ine 05 kai exei rixi sta autia pola K5 k6 k 0-400 exei kerasi k se 12ninja k ine kara toympaniasmeno....
alla den ine k to mono toumpaniasmeno kiklofori eleu8ero k to aderfaki tou...
to palikari ine fotia se sindiazmo me to 8irio RR de pianete...
k opos ipe pio pano o filos opios nomizi to anti8eto na paei na ton bri k na pioune kana kafe filika...

mystik
01/03/2007, 13:12
A KATI XEXASA PRIN GIATI EIXA DOYLEIA 2 PROTA8LIMATA Dragster KAI TO 1 TO EXASE GIA MIA AKIRI EKINISI...
KAI TO RR EINAI 04 MODELO
KAI MIA EIXA TIN KOLOFARDIA NA TO DO KAI MIA FORA MILAME PAEI SFERA TO SIGEKRIMENO
KAI AN MPEITE STOYS AGONES DRAGSTER NA DEITE TI XRONOYS EXEI KATEBASEI TO PALIKARI:a03: :a03: :a03:

MIKE_16V
01/03/2007, 13:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από VFR781
Στο τελευταιο τευχος το Powerbikes εχει τεστ ενα CBR1000rr 2004. Το συγκεκριμενο μας βγαζει ασπροπροσωπους και στην ευθεια (τους χοντακιδες εννοω) ακομα και με πολυ βελτιωμενα Κ5 και Κ6.


Aπο αυτο θα επρεπε να καταλαβουμε οτι μιλαει για dragster Μηχανακι......:look:



:wave2:

Brolas
01/03/2007, 14:24
Παιδιά αυτό το cbr το έχω δει να δουλεύει από κοντά...Κ@ΥΛ@!!!στον βάγια(τον μηχανικό που φτιάχνει το cbr)πάω το kawasaki μου για φτιάξιμο...Το τι πρήξιμο του έχω ρίξει να κατεβάσει ένα zx10r στα dragster δεν λέγετε...αλλά...hondaκιας...δεν του αλλάζεις γνώμη!
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Tasos1010
28/03/2009, 15:05
ΕΓΩ ΛΕΩ ΑΠΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΓΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΙ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΟΔΗΓΟΥΣΕ ΠΑΠΑΚΙΑ ΠΡΙΝ ΜΙΑ 10ΕΤΙΑ, ΤΟ CBR EINAI ΚΑΤΑΤΟΥΜΠΑΝΙΑΣΜΕΝΟ 185+HP ΡΟΔΑ ΚΑΙ Ο ΟΔΗΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΜΟΣ ΜΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΙΣ ΛΕΞΕΩΣ...

Tigas
21/04/2009, 22:40
Και τέλος μια και είδα το post τώρα να πούμε ότι ο κάτοχος του συγκεκριμένου RR είναι και μέλος του φόρουμ και εάν ψάξετε αρκετά παλιά θα δείτε και ποστάκι του εδώ.

Τέλος η βελτίωση που χρειάζονται τα ZX10 στο 0-400 είναι 1 σετ στροφαλομπιέλα παραμάσχαλα για τον τερματισμό, ενώ στα Κ5-Κ6 κοινώς κόβω πλαίσια σε 5 εάν τύχει και σε 6 κομάτια 1 σετ σιδεροδοκούς με μπόλικη αργκόν :D

gixxerpap
22/04/2009, 09:29
ευτυχώς που δε μας πολυδιαβάζουν ανθρωποι του χώρου ....

devil's animal
22/04/2009, 14:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
ευτυχώς που δε μας πολυδιαβάζουν ανθρωποι του χώρου ....

+636:rolleyes: