PDA

View Full Version : Ο χάρος βγήκε παγανιά...



Ninja636
28/02/2007, 23:29
Δεν ξέρω εάν έχουν ξαναμπεί αυτά τα βιντεάκια στο φόρουμ. Σε μια γρήγορη αναζήτηση που έκανα δεν τα βρήκα οπότε τα βάζω ως αφορμή για συζήτηση σχετικά με την οδήγηση σε δημόσιο δρόμο. Ίσως για κάποιους τα βιντεάκια αυτά είναι μαγκιά, για μένα όμως είναι απλώς και μόνον ανοησία και δη επικίνδυνη. Πάντως, το μαγαζί που διαφημίζεται στα βίντεο έπιασε το νόημα του σύγχρονου μάρκετινγκ...

Επικίνδυνη ανοησία #1 (http://www.youtube.com/watch?v=xrnbt-6fsBM)
Επικίνδυνη ανοησία #2 (http://www.youtube.com/watch?v=ZtM9grPU6Jc)
Επικίνδυνη ανοησία #3 (http://www.youtube.com/watch?v=GQF6L4qvAsE)

dreamer_19
28/02/2007, 23:36
Απαραδεκτοι.. Εντελως λαθος γραμμες και μπλοκαρε ο πισω τροχος συνεχεια!! Πρωτα να μαθουν να οδηγουν και μετα να βγουν στον δρομο.. Χαροι!!:sun:

vangelis 64
28/02/2007, 23:57
Είδα λίγο από το πρώτο και δεν χρειάζεται άλλο νομίζω.

Θά 'θελα να ρωτήσω τον τύπο



" Αν δεν ήσουνα μαλάκας,τι θα ήθελες να ήσουν;"

lampros_fazer
01/03/2007, 00:00
Εγώ είδα το dvd και θέλω κι άλλο..:D

Vasilis_Strom
01/03/2007, 00:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Εγώ είδα το dvd και θέλω κι άλλο..:D


Θες να σε φτιάξω :D :D

lampros_fazer
01/03/2007, 00:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vasilis_Strom
Θες να σε φτιάξω :D :D
Έχεις κι άλλο ή θα γυρίσεις δικό σου..; :rotflmao:

Και τι είδους 'φτιάξιμο' εννοείς..; :look: :a53: :nono:

:rotflmao: :rotflmao:

Θα πάμε Λαμπρινή αύριο ρε παπάρα..;

el_hymador
01/03/2007, 00:20
ναι ....και τωρα τι να πουμε δηλαδη?



Καποιος σχολιαζει στο youtube οτι δεν υπαρχουν πιστες στην Ελλαδα και τοσο ταλεντο

παει χαμενο...δυστυχως μερικες φορες παει αδικοχαμενο....χαλαρωστε ρε γαμοτο....

ledz
01/03/2007, 00:25
Το οτι μπλοκαρει τον πισω τροχο και τον ξεμπλοκαρει ανευθυγραμμιστος και υπο κλιση δε θα επρεπε να ειναι αμεσο highside?

τι ρωταω τωρα εγω... :confused:

KaTaNaS
01/03/2007, 00:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από ledz
Το οτι μπλοκαρει τον πισω τροχο και τον ξεμπλοκαρει ανευθυγραμμιστος και υπο κλιση δε θα επρεπε να ειναι αμεσο highside?

τι ρωταω τωρα εγω... :confused:





αυτος μάλλον είναι ο Μιμικος (πρωταθλητης στους νεους αγωνιζόμενους στην ταχυτητα)

που ειναι απο εκέι και ξέρει τις διαδρομές σα την παλαμη του...


αυτο που λές ledz είναι το ντριφταρισμα αλά supermotard... με διπλόκατέβασμα αποσυμπλέκει αργά και ο τροχός φαίνεται να μπλοκάρει ενώ γυρνά με λιγότερες στροφές...


το highside συμβάινει όταν ο τροχός σπινιάρει (γυρνά με περισσότερες στροφές) και ξαφνικά ξαναβρίσκει πρόσφυση!



:wave2:

apatsi02
01/03/2007, 08:49
Παππούς τυφλός με ντάτσουν πετάγεται στα 100μ
ή και ο οποιοσδήποτε,
σε ένα δρόμο με ελιές τοίχους μάντρες κλπ βγαίνει και δεν είναι δυνατόν,
και ο πιο συνειδητοποιημένος μοτοσυκλετιστής να είναι,
να δει μηχανή που έρχεται με 200

200χμ/ώρα=56μέτρα το δευτερόλέπτο

1δλ χρόνος αντίδρασής αναβάτη=56μ

μας μένουν 44μ για φρενάρισμα από τα 200 σε ελληνική ασφαλτο επαρχίας

να μην ακούω μετά "κρίμα το παλικάρι κλπ"

τα θελε ο κώλοςτου και ψαχνότανε
α!απορώ γιατί μερικοι θεωρούν κάτι τέτοιους τύπους "έμπειρους"
:smokin:

hornet
01/03/2007, 08:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
αυτος μάλλον είναι ο Μιμικος (πρωταθλητης στους νεους αγωνιζόμενους στην ταχυτητα)

που ειναι απο εκέι και ξέρει τις διαδρομές σα την παλαμη του...


αυτο που λές ledz είναι το ντριφταρισμα αλά supermotard... με διπλόκατέβασμα αποσυμπλέκει αργά και ο τροχός φαίνεται να μπλοκάρει ενώ γυρνά με λιγότερες στροφές...


το highside συμβάινει όταν ο τροχός σπινιάρει (γυρνά με περισσότερες στροφές) και ξαφνικά ξαναβρίσκει πρόσφυση!



:wave2:

δεν πρεπει αλλα ειναι o μιμικος και επισης δεν το δειχνει ολο οσοι το χουν δει ολα θα καταλαβουν πως αυτα τα βιντακια δειχνουν μονο τα μισα απο οσα εγιναν εκεινη την μερα και επισης οσοι ξερουν και εχουν παει αυτη τη διαδρομη θα συμφωνησουν πως η ταχυτητες ειναι τουλαχιστον αστρονομικες για αυτον τον δρομο...σε αυτο το video βασικα θα ταιριαζει το ...dont do this at home!!

zephyr1
01/03/2007, 09:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
δεν πρεπει αλλα ειναι o μιμικος και επισης δεν το δειχνει ολο οσοι το χουν δει ολα θα καταλαβουν πως αυτα τα βιντακια δειχνουν μονο τα μισα απο οσα εγιναν εκεινη την μερα και επισης οσοι ξερουν και εχουν παει αυτη τη διαδρομη θα συμφωνησουν πως η ταχυτητες ειναι τουλαχιστον αστρονομικες για αυτον τον δρομο...σε αυτο το video βασικα θα ταιριαζει το ...dont do this at home!!

+1

Εχτες το μεσημερι πηγα αυτην την διαδρομη και πραγματικα (τωρα που το βλεπω ξανα) οι ταχυτητες ειναι αντε γεια.




ή λες να μαι κουλαδι. :confused:

hornet
01/03/2007, 09:33
Παναγιωτη δεν ειναι θεμα να εισαι κουλαδι η οχι...απλα οι τυποι ειναι αυτοχθονες με οτι σημαινει αυτο....δεν ειναι παραδειγμα για μιμιση για πολλους και διαφορους λογους

hornet
01/03/2007, 09:38
καποιες παρατηρησεις για τα παιδια που δεν ξερουν

κιτρινο 749 μιμικος αγωνιζομενος εδω και χρονια
gsxr φιλος του 23 χρονων τοτε που εγινε το video

sniper
01/03/2007, 09:54
Όσοι έχουμε κάνει την διαδρομή ξέρουμε οτι αυτά που βλέπουμε στο βίντεο είναι εντελώς εξωπραγματικά για τον μέσο ή ακόμα και για τον έμπειρο αναβάτη!

Εκτός εάν:

Ξέρεις την διαδρομή ΑΠ' ΕΞΩ
Έχεις @@ σαν ελέφαντα
Δεν σε νοιάζει να σε κάνει αλοιφή όχημα απο το αντίθετο ρευμα όταν σε κλειστή στροφή μπαίνεις εντελώς αντίθετα....

Όπως είπε κι ο hornet: DON'T try it at home!

Y.Γ. ΤΙ ΓΑΜΑΤΑ ΒΙΝΤΕΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ!!!!! :D

byron
01/03/2007, 10:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Y.Γ. ΤΙ ΓΑΜΑΤΑ ΒΙΝΤΕΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ!!!!! :D

Επειδή δεν μπορώ να τα δώ από εδώ που είμαι:a023: σε ποια περιοχή αναφέρεστε ;

hornet
01/03/2007, 10:07
αι γιαννης ρωσος

gian_nykt
01/03/2007, 10:07
Ναι καλα....πολύ ελεγχόμενο περιβάλλον...τι να σας πώ!

cityfly
01/03/2007, 10:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
αι γιαννης ρωσος


το ένα είναι από εθνική αθηνών κορίνθου (δεν έχω καταλάβει αν συνεχίζει προς τρίπολη)

sniper
01/03/2007, 10:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
το ένα είναι από εθνική αθηνών κορίνθου (δεν έχω καταλάβει αν συνεχίζει προς τρίπολη)

Ρε καλλιτέχνη..... να δω τέτοιες στροφές στην Εθνική Αθηνών Κορίνθου και τι στον κόσμο... :D

cityfly
01/03/2007, 10:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Ρε καλλιτέχνη..... να δω τέτοιες στροφές στην Εθνική Αθηνών Κορίνθου και τι στον κόσμο... :D


:D :D :D

δεν το χει ε;

ε καλά δεν το δα όλο
στο ολοκληρωμένο βίντεο που είχε κυκλοφορήσει παλιότερα αναφέρομαι

hornet
01/03/2007, 11:23
μανωλη ολο ειναι στην βορεια ευβοια απο ψαχνα μεχρι προκοπι δεν εχει καμια σχεση με αθηνων κορινθου

Cpt. Haddock
01/03/2007, 11:46
Ρε guys...

Χωρίς να θέλω να κάνω τον έξυπνο, αλλα μια απορία στο πρώτο βιντεάκι.

Ο αναβάτης που περνάει μπροστά σε κάποια φάση, δείχνει να έχει τελείως λάθος στάση σώματος (με βάση αυτά που ξέρω), δλδ ακουμπάει γονατα κλπ αλλα ο κορμός είναι όρθιος κάνοντας αυτό το S που στα σχολεία μας λένε οτι είναι λάθος.

Δεν ισχυρίζομαι οτι δεν ξέρει ο τύπος, απλα μΕ έκανε εντύπωση.

:confused:

sniper
01/03/2007, 11:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ρε guys...

Χωρίς να θέλω να κάνω τον έξυπνο, αλλα μια απορία στο πρώτο βιντεάκι.

Ο αναβάτης που περνάει μπροστά σε κάποια φάση, δείχνει να έχει τελείως λάθος στάση σώματος (με βάση αυτά που ξέρω), δλδ ακουμπάει γονατα κλπ αλλα ο κορμός είναι όρθιος κάνοντας αυτό το S που στα σχολεία μας λένε οτι είναι λάθος.

Δεν ισχυρίζομαι οτι δεν ξέρει ο τύπος, απλα μΕ έκανε εντύπωση.

:confused:

Είναι λίγάκι κάγκουρες.... αλλά στα σχολεία που αναφέρεσαι εσυ μιλάνε για "Ασφαλή Οδήγηση".... Εσύ τι το ασφαλές είδες στα βίντεο; :lol:

GIXXERAKIAS
01/03/2007, 11:59
Παντως εγω οταν το βλεπω (συνεχεια μιας και το εχω ολο σε ντιβιντι)Κ@βλωνω ρε γμτ και θελω βολτα!!:D :D

Παιδια οντως αυτα τα χιλιομετρα ειναι πολυ παραπανω για εναν μεσο οδηγο,αλλα σκεφτειτε οτι τα παιδια αυτα ειναι στους αγωνιζουμενους και ειναι απο εκει αρα μεγαλωσαν σε αυτες τις στροφες απο τα πρωτα τους παπακια να φανταστειτε.Αν δειτε το βιντεο ολο σε μερικα τυφλα σημεια υπαρχουν και ατομα που τους κανουν νοημα να μπουν ταπα και γραφουν και με τις καμερες.

Παντως εγω δεν προκειται να παω ετσι στον δρομο αυτο και ολοι μας!Αν παρατηρησετε τα παιδια εκτος απο τα σεταρισματα που εχουν κανει για να μπαινουν ετσι πρεπει να εχουν και σλικ λαστιχα για αγωνες εξου και αυτα τα τρελα χιλιομετρα και το κρατημα που εχουν στον συγκεκριμενο δρομο ο οποιος δεν ειναι και οτι καλυτερο υπαρχει στο δικτυο μας.Δεν νονιζω να μπαινουν ετσι με πολιτικα λαστιχα,θα φανε τα μουτρα τους στα πρωτα 2 χιλ αφου δεν ειναι για πολλα πολλα τα πολιτικα λαστιχα μας.

Cpt. Haddock
01/03/2007, 12:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Είναι λίγάκι κάγκουρες.... αλλά στα σχολεία που αναφέρεσαι εσυ μιλάνε για "Ασφαλή Οδήγηση".... Εσύ τι το ασφαλές είδες στα βίντεο; :lol:

:lol: :lol:

το μόνο "ασφαλές" ήταν η πλήρης εξάρτυση των αναβατών...

κατα τα άλλα :sick:

LsKostas
01/03/2007, 12:37
Αν τους πω κάγκουρες σίγουρα θα τους αδικήσω...

Aν δεν είχαν slick,χλωμά τα χλμ...

Εχουμε δει και καλύτερα...:D

gemara
01/03/2007, 16:21
Μήπως τα παλληκάρια είναι τελείως μ@λ@κες, ή ιδέα μου είναι;;;
Πλήρης ασέβεια της ελευθερίας των άλλων ανθρώπων που κυκλοφορούν στον δρόμο.
Μακάρι να φτάσουν τα 30 στην ηλικία...
:sick:

zephyr1
01/03/2007, 16:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Y.Γ. ΤΙ ΓΑΜΑΤΑ ΒΙΝΤΕΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ!!!!! :D

gemara
02/03/2007, 20:01
και να τους έβγαινε ένας καραγκιόζης σαν κι αυτόν στην στροφή...

http://www.youtube.com/watch?v=LdWeIZ7esx8&mode=related&search

lampros_fazer
02/03/2007, 20:31
Εγώ δεν είδα να τους βγήκε κανένας στη στροφή..Τα μηχανάκια βγήκαν στο απέναντι..(και δεν καταλαβαίνω γιατί..:confused: δεν φαίνεται να έχουν πολλά χλμ )

gemara
02/03/2007, 23:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Εγώ δεν είδα να τους βγήκε κανένας στη στροφή..Τα μηχανάκια βγήκαν στο απέναντι..(και δεν καταλαβαίνω γιατί..:confused: δεν φαίνεται να έχουν πολλά χλμ )


Αυτό είναι το σχόλιο του αναβάτη της πίσω μηχανής:

" frezas1 (3 days ago)
oxi, to allo oxima poy fenetai einai ena fortigaki sto idio reyma me emas poy anebainei. "

Μάλλον τους είχαν κλείσει και τα 2 ρεύματα...

zephyr1
05/03/2007, 08:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από gemara
Αυτό είναι το σχόλιο του αναβάτη της πίσω μηχανής:

" frezas1 (3 days ago)
oxi, to allo oxima poy fenetai einai ena fortigaki sto idio reyma me emas poy anebainei. "

Μάλλον τους είχαν κλείσει και τα 2 ρεύματα...

Ναι οι γραμμες ηταν ιδανικες!:hypnotize

costas81
05/03/2007, 09:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από gemara
Αυτό είναι το σχόλιο του αναβάτη της πίσω μηχανής:

" frezas1 (3 days ago)
oxi, to allo oxima poy fenetai einai ena fortigaki sto idio reyma me emas poy anebainei. "

Μάλλον τους είχαν κλείσει και τα 2 ρεύματα...


δεν πηγαινανε κοματια πως σκατα βγηκανε ετσι στο αντιθετο??



οσο για τον αι-γιαννη οποιος εχει παει ξερει οτι τα χιλιομετρα που εχουν τα παλικαρακια ειναι πολλα!!!

alfa156
05/03/2007, 09:24
καλα δεν ειδαμε και κατι καινουργιο...αυτο που μου αρεσε απο ολα ηταν οτι ολα αυτα γινονται σε ελενχομενες συνθηκες.....χαχαχαχαχα

grigorisr1
05/03/2007, 17:42
Alania einai ta paidia ante na blepoume kana oreo video me elines oxi mono ksenous.

kawasaki ZX-12
06/03/2007, 13:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από dreamer_19
Απαραδεκτοι.. Εντελως λαθος γραμμες και μπλοκαρε ο πισω τροχος συνεχεια!! Πρωτα να μαθουν να οδηγουν και μετα να βγουν στον δρομο.. Χαροι!!:sun:

εσυ απο που εβγαλες το συμπερασμα οτι αυτοι δεν ξερουν να οδηγουν ρε φιλε????????????

οπως ειπε και ο κατανας περαν του οτι ειναι αγωνιζομενοι οι τυποι ξερουν την διαδρομη σαν την παλαμη μιας και ειναι απο κει!!!!!!!

ο τυπος με το ducati ειναι ο μιμικος πρωταθλητης στους νεους αμα δεν ξερει να οδηγει αυτος πηγαινε δειξτου εσυ αμα ειναι να μαθει!!!!!!!

ΥΓ.σιγουρα ειναι επικυνδυνο αυτο που κανουν αλλα τουλαχιστον το εχουν δεν πειραματιζονται!!!!
σκεψου οτι καποιοι προσπαθουν να πανε ετσι χωρις να γνψριζουν τα στοιχειωδη απο οδηγηση!!!!!!!

afrotwin
06/03/2007, 14:04
groovy baby!!

odt
06/03/2007, 14:18
Ωραία όλα αυτά, αλλά έχω κάτι φωτογραφίες από κάτι χεράδες σαν και αυτούς, (δεν υπονοώ ότι δεν ξέρουν να οδηγάνε, απεναντίας πάνε πιο γρήγορα απ' όσο πάω εγώ στον ύπνο μου) που δείχνουν πως γίνονται μετά το πέσιμο και δεν ζουν για να ανεβάσουν το βίντεο στο γιουτιούμπ.

Δεν τις ανεβάζω εδώ γιατί είναι φρικιαστικές. Όποιος θέλει ας στείλει ένα πμ να του δώσω ένα λινκ.

blackbusa
13/03/2007, 00:59
Ο τυπας με την Ducati μ...αμαει και πολυ ασχημα μαλιστα.Ο τυπος με την καμερα στα 2 πρωτα βιντεακια φαινεται οτι προσπαθει να ακολουθησει ton πρωτο με πολλα λαθη γι'αυτο και τα συνεχη μπλοκαρισματα.Στο τριτο ολες τις μαγκιες τις κανει αυτος που οδηγαει το Ducati.(ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ ΠΑΝΤΩΣ).Ολα καλα αλλα παντα υπαρχει ο μ@λ@κ@ς οδηγος καρου που θα κανει την κοτσανα.Γι'αυτο φιλοι ΚΑΝΓΚΟΥΡΑΔΕΣ ΠΡΟΣΟΧΗ.Υπαρχουν παντα τα track days για το ξεχαρμανιασμα.

:a23: :a23: :a23: :a19: :a19: στον τυπα με την Ducati