PDA

View Full Version : Biaggi: Έχανα το χρόνο μου στα MotoGP



nektarios73
01/03/2007, 21:59
Ο πρωτοεμφανιζόμενος στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Superbike, Max Biaggi, έκανε μια εκρηκτική εμφάνιση στη μεγάλη κατηγορία δηλώνοντας πως έχασε χρόνο στα Moto GP. Ο Ιταλός κέρδισε τον πρώτο του στο Losail την προηγούμενη εβδομάδα και ευχήθηκε να είχε ξεκινήσει νωρίτερα.

"Είμαι πολύ χαρούμενος που τρέχω στα WSBK. Πραγματικά χαρούμενος. Έπρεπε να είχα ανακαλύψει το πρωτάθλημα νωρίτερα. Τρία χρόνια νωρίτερα θα ήταν ό,τι καλύτερο." Δήλωσε ο ιταλός οδηγός της Alstare Suzuki Corona Extra.

"Είναι δύσκολο, γιατί όταν έτρεχα στα Moto GP πίστευα σε πράγματα που ποτέ δε γίνονταν. Πιστεύω πως μετά τη Yamaha που ήμουν τόσα χρόνια, έπρεπε να μεταβώ κατευθείαν στο WSBK, αντί να χάνω το χρόνο μου μένοντας εκεί ..."

Ο Max Biaggi, είναι πρώην κάτοχος παγκοσμίου πρωταθλήματος στα 250 κ. εκ. και ο μόνιμος αντίπαλος του Valentino Rossi, όμως δε κατάφερε ποτέ να κατακτήσει κάποιο τίτλο στην κατηγορία των Moto GP.

"Όταν δεν έχεις τρέξει σε αυτό το πρωτάθλημα ποτέ δεν είναι εύκολο να τα βάλεις με αυτούς τους αναβάτες που αγωνίζονται στα Superbikes μια ζωή. Είναι μια πρωτόγνωρη εμπειρία για μένα και σίγουρα ένα μεγάλο βήμα στη καριέρα μου."

Με λίγα λόγια: ΟΣΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Η ΑΛΕΠΟΥ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΚΡΕΜΑΣΤΑΡΙΑ:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

fantacid
01/03/2007, 22:24
....


79693

panayiotis
01/03/2007, 22:48
[Με λίγα λόγια: ΟΣΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Η ΑΛΕΠΟΥ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΚΡΕΜΑΣΤΑΡΙΑ:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: [/B][/QUOTE]

This is kremastaria;;;;


79696

panayiotis
01/03/2007, 22:50
:smokin:


79697

vassilis88
01/03/2007, 22:55
εχανα το χρονο μου???

:a21: :a21:

α καλα..

τωρα που θα τα πιει κ εκει να δουμε τι θα λεει.το ελπιζω δλδ.

H.A.Balafoutre
01/03/2007, 23:38
Panayiotis τώρα την πάτησες.......

Θέλω φωτό από WSBK big time.....

Έχει δίκιο για το πρωτάθλημα WSBK αλλά γενικά ο Biaggi αν δεν ήταν τόσο φίρμα (και θύμα) του εαυτού του θα είχε καλύτερα αποτελέσματα.

pissaman
02/03/2007, 07:24
Πάντως αν ερχόταν και στο ελληνικό πρωτάθλημα και έπερνε νίκες, θα έχανε τον χρόνο του στα motogp!

Dodok edessa
02/03/2007, 07:31
αν και ιταλος ...αν και μαχητης ...ειναι αχώνευτος ,και γκρινιάρης!:D

nassosxlvbros
02/03/2007, 07:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από pissaman
Πάντως αν ερχόταν και στο ελληνικό πρωτάθλημα και έπερνε νίκες, θα έχανε τον χρόνο του στα motogp!

ειναι κριμα για εναν "MAD MAX" και κορυφαιο στυλ στα 250 να δηλωνει και να υποβαθμιζεται ετσι...ας ελπισουμε να βρει το δρομο του εστω και αργα...το οτι θα παραμεινει αχωνευτος και γκρινιας ειναι αλλο καπελο,αλλα τουλαχιστον μες την πιστα μας ενδιαφερει ο ανταγωνισμος ....το κινητρο μας αφηνει αδιαφορους....:beer:


πισσαμααααν! ποτε θα ερθω για σερβις; (εφτασα τα 26000 ρεεεεε)

alex14
02/03/2007, 08:21
Η μεγαλη πλακα θα ειναι να παει ο Doctor στο SBK. :evil:

Τον βλεπω για εθνικο πρωταθλημα Ινδονησιας μετα :D

:beer:

Frezas
02/03/2007, 16:15
:lol: :lol: :lol:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Εγραψες...........:beer:

nektarios73
02/03/2007, 17:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
Η μεγαλη πλακα θα ειναι να παει ο Doctor στο SBK. :evil:

Τον βλεπω για εθνικο πρωταθλημα Ινδονησιας μετα :D

:beer:

Καλόόόόόόόόόόό:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Vstrommer71
02/03/2007, 22:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Max Biaggi

"Είναι δύσκολο, γιατί όταν έτρεχα στα Moto GP πίστευα σε πράγματα που ποτέ δε γίνονταν. Πιστεύω πως μετά τη Yamaha που ήμουν τόσα χρόνια, έπρεπε να μεταβώ κατευθείαν στο WSBK, αντί να χάνω το χρόνο μου μένοντας εκεί ..."


Και τα Motogp πολυ εχασαν τον χρονο τους με την γκρινια του Ρωμαιου ''Αυτοκρατορα":a56:

likos600
06/03/2007, 00:42
o MAX είναι ιδέα, είναι μαχητής!!!!!!!!
και όχι πουστράκι !!!!!!
και για όποιον γουστάρει κυκλοφορεί με ένα R6 στην εθνική:wave2: :wave2: