PDA

View Full Version : Αγορά Cbr600f ?



BRAIN
03/03/2007, 17:10
Λόγω ότι η πρώτη μου επιλογή ναυάγισε σκέφτομαι να αγοράσω μεταχειρισμένο ένα CBR600F μοντ.2003-2005!Οι τιμές που βρίσκω είναι τρελές και ότι θέλει ο καθένας ζητάει.Σίγουρα παίζει ρόλο η κατάσταση τις μοτοσυκλέτας αλλά δεν μπορεί ο ένας να ζητάει του 2003 5500€ και ο άλλος 8000€!!!!!!!!!!!Κυρίως κλείνω για του 2004μοντ χρωματισμός ασπρο κοκκινο μπλέ και επεδή τα λεφτά θα τα έχω στο χέρι, δεν θέλω να με πιάσουν κορόιδοΈνας έμπορος πόσο θα αγόραζε ένα τέτοιο μηχανάκι?

Anritsu
03/03/2007, 18:02
Δηλαδή ποια ήταν η πρώτη σου επιλογη ?

Το ΣΒΡ 600 Φ χρονιά τώρα κυκλοφορεί μάλλον επιτυχημενα . Καποία προβληματάκια είναι λίγο πολύ γνωστά και πέρα αν αυτό είναι θέμα στατιστικής και πεπρωμένου .

Σχετικά με τις τιμές που λες αυτές έχουν πάντα να κάνουν με την προσφορά και την ζήτηση . Δεδομένου ότι το μηχανάκι αν δεν κάνω λάθος καινούριο κάνει κάπου 10 Κ γιουροζ , υπολογίζεις αυτό που θες τι μοντέλο είναι , τι εξτρα έχει (προαιρετικό αυτό ) και την κατάσταση του .Τα χλμ κατά κανόνα και ειδικά από έμπορες δεν είναι αξιόπιστα. Συνήθως αυτοι που πουλάνε σε κοβουνε ποσό σχετικός είσαι και παζαρευουνε την τιμη .Μην βιαστείς . Ψαξε τις αγγελείες καλά καλά , στο μοτο.γρ έχει πολλά ΣΒΡ Φ , και κανε τα παζαρια σου .Εχει σημασία ο αλλος ποσο καιρο την εχει στο σφυρι , γιατι αν δεις την εξέλιξη των αγγελιών θα προσέξεις πως ξεκινάνε με ενα ποσό ας πούμε Χ και στο τέλος παρακαλάνε για ενα ποσο 0,6Χ

Καλή αγορά ΚΑΙ προσοχή στα λαμόγια ....

:beer: :beer:

BRAIN
06/03/2007, 23:11
Πρώτη επιλογή ήταν SV1000S αλλά δυστηχώς ο σφακιανάκης δεν την εισάγει πλέον.

dankannn
07/03/2007, 12:09
Κοιτα να δεις φιλε εγω θα σου ελεγα να δεις και 2001 μοντελα.
Από 2001 εως 2005 το μηχανάκι είναι ίδιο αλλάζει μονο στα φλας τα χρώματα και στα 2004-2005 απουσιάζουν οι ρυθμίσεις από της αναρτήσεις και μπρος και πίσω.
Προβλήματα δεν έχει εκτός από τον τεντοτηρα που καμια φορα αν είναι κρυο κτυπάει (τον αλλάζεις με 60 ? + εργασία σύνολο κανα 90-100 ? η βάζεις της ΑPE με βίδα),
και καμια φορα τον ανορθωτή.
Είναι καλο μηχανάκι και έχει πολύ καλή ποιότητα κατασκευής θα σε βολέψει και με δυο άτομα και μέσα στην Αθήνα και τα γκαζακια του τα εχει.
Παντος μην κοιτάς τα χλμ ουτε την χρονολογία, να κοιτας μοχλικα, αλυσίδα, γενικός την κατασταση του.
Και προτιμότερο να πάρεις ένα 2001 που είναι καθαρο παρα ένα 2003.
Τιμες από 5.000 ? εως 6.500 ?.