PDA

View Full Version : prosfores LIDL 12/3



yianvoul
05/03/2007, 02:00
ΤΙ ΛΕΤΕ?

ΤΑΝΚ ΒΑG
www.lidl.gr/gr/home.nsf/pages/c.o.20070312.p.tsantarezerbuar


ENΔΟΕΠΙΚ
www.lidl.gr/gr/home.nsf/pages/c.o.20070312.p.sistimaanihtissinomilias


ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ...

http://www.lidl.gr/gr/home.nsf/pages/c.o.20070312.index

TSIV
05/03/2007, 02:22
τα εχει ξαναβγαλει αλλες 10 φορες.
κανε μια αναζητηση και θα βρεις thrend για ολα:wave2:

fantacid
05/03/2007, 02:28
καλτσες μηχανης (http://www.lidl.gr/gr/home.nsf/pages/c.o.20070312.p.kaltsesunisexmihanis)????

δλδ:confused:

Respect
05/03/2007, 04:47
Η προσφορά ισχύει για όλα τα καταστήματα;

gian_nykt
05/03/2007, 07:41
μαλλον εννοεί ΓΚΕΤΕΣ!

AFROPANTELOS
05/03/2007, 09:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από gian_nykt
μαλλον εννοεί ΓΚΕΤΕΣ!

Οχι ειναι καλτσες και μαλιστα πολυ καλες.:beer: :beer:

babishondakias
05/03/2007, 09:46
Αυτα τα tang bag ειναι ολα ιδια η υπαρχουνε διαφορα αναλογα με τη μοτοσυκλετα που εχεις? :confused: :confused: :confused:

TOMASKTM
05/03/2007, 10:14
ίδια είνα όλα

gloum
05/03/2007, 10:17
Θα πάω να ρίξω μια ματία πάντως.Δεν βγάζουν και σαμάρια που έχω βάλει στο μάτι?ΑΧ!

Gandalf dr685sm
05/03/2007, 10:29
Πάρτε και αν σας μείνουν να μου σφυρίξετε κλέφτικα...


Το ίδιο είχε γίνει και πέρισυ... μερικοί απο εδώ είχαν πάρει και σε ενα μήνα (λιγότερο) είχαν παραδώσει πνεύμα.... ειδικά το tank bag είχε έρθει και είχε κολλήσει στο πρόσωπο ενός , ενώ πήγαινε..

Στο θέμα εξοπλισμού μηχανής.... ΟΤΙ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΠΑΙΡΝΕΙΣ...

Gandalf

babishondakias
05/03/2007, 10:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Πάρτε και αν σας μείνουν να μου σφυρίξετε κλέφτικα...


Το ίδιο είχε γίνει και πέρισυ... μερικοί απο εδώ είχαν πάρει και σε ενα μήνα (λιγότερο) είχαν παραδώσει πνεύμα.... ειδικά το tank bag είχε έρθει και είχε κολλήσει στο πρόσωπο ενός , ενώ πήγαινε..

Στο θέμα εξοπλισμού μηχανής.... ΟΤΙ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΠΑΙΡΝΕΙΣ...

Gandalf

:hypnotize :hypnotize :hypnotize :hypnotize :a53: :a53: :a53:
κ ελεγα να το παρω :bigcry: :bigcry:

gloum
05/03/2007, 10:43
Η ενδοεπικοινωνία παίζει να είναι τρελλά χάλια?Με ενδιαφέρει να μπορώ να ακούσω μέχρι τα 80 χλμ βάλε κλπ..

Gandalf dr685sm
05/03/2007, 10:45
δεν ξέρω... αυτό το έβγαλαν φέτος για πρώτη φορά....

Γενικά πάντως απο εμπειρία με άλλες , τα πράγματα δυσκολεύουν μετά τα 100 και έχεις πολύ θόρυβο και διακοπές... ανεξάρτητα αν είναι ασύρματο ή ενσύρματο όπως και αυτό.


Gandalf

toyota
05/03/2007, 10:47
Προσωπικά πριν από 2 περίπου χρόνια που είχαν ξαναβγεί τα ίδια,αγόρασα ένα tankbag και το μπουφάν B-Square.Το μπουφάν το χρησιμοποιώ καθημερινά και δεν έχει πάθει τη παραμικρή φθορά (όποιος θέλει έρχεται και το βλέπει)Έχει φάει αρκετή βροχή και αρκετό ήλιο.Ποτέ δεν έχει περάσει νερό αλλά ούτε και κρύο.Το ίδιο και με το tankbag,αρκετή χρήση,καμία φθορά.

Gandalf dr685sm
05/03/2007, 10:50
Η εξαίρεση που επιβεβαιώνει τον κανόνα....

Παρόλα αυτά μπορείτε να κάνετε μια έρευνα στο forum σχετικά με το lidl, να δείτε και τα τότε μηνύματα.

πάρτε και ενα παλαιότερο νήμα..
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=19521&highlight=lidl


Gandalf

zzr2005
05/03/2007, 11:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Η εξαίρεση που επιβεβαιώνει τον κανόνα....

Παρόλα αυτά μπορείτε να κάνετε μια έρευνα στο forum σχετικά με το lidl, να δείτε και τα τότε μηνύματα.

πάρτε και ενα παλαιότερο νήμα..
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=19521&highlight=lidl


Gandalf

κι ομως και ο κολλητος μου το εχει 1 χρόνο και δεν εχει παθει απολύτως τίποτα....
κάνει πολλά ταξίδια και μάλιστα παρότι έχει και άλλο επώνυμο tang bang προτιμά αυτό του lidl....
με προέτρεψε να το πάρω....και μάλλον θα το τσιμπίσω...

maron
05/03/2007, 11:23
ta tank bag den ta exw gia kathimerini hrisi alla me exoun eksipiretisi arketa.
h monh zimia (2-3 hronia ta exw)einai h katastrofi toy eswterikou (plastikou skeletou pou exei)
to opoio omws den epireazei to synolo kai einai akoma leitoy rgiko kai mia xara.
ps to na to fes stin mapa mou fenetai psilo koulo,
ektos an to deseis kapws........
kai na kopei o ymantas den to vlepw na fevgei
(h hrisi egine se srad-virago 1100-r1 2003)
good product
best value for money....:beer:

SPORAKIAS
05/03/2007, 11:52
ενας φιλος που πηρε ενα tank bag απο lidl (με 20€ νομιζω) του εχει βγει μια χαρα.....:winka:

el_hymador
05/03/2007, 12:28
χχχχχγγγγγχχχχχχχ...ΕΓΩ.....χχχχγγγγχχχχχ.....ΑΝΤΩΣ ....χγγγχ.....ΑΠ...γχγ...ΤΗΝ..χγχγχγγχ ....

ΕΝΔΟχχχχγγχΝΙΑ...χχχγγγγγγχγχχχγγγ....ΜΑΙ..γγγγχχχχγγγ. ...ΟΛΥ.....γχχχχγγγγγ....

ΕΥΧγγγγχχχχγγΜΕΝΟΣ

johnpan
05/03/2007, 12:40
Η ενδοεπικοινωνία είναι απλά απίστευτη για τα λεφτά της και όχι μόνο. Δεν έχω κανένα παράπονο, έχω κάνει αρκετές φορές Πάτρα Αθήνα. Φιλτράρει σωστά τον αέρα και δουλεύει καλύτερα από ότι περίμενα

gcrook
05/03/2007, 13:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
χχχχχγγγγγχχχχχχχ...ΕΓΩ.....χχχχγγγγχχχχχ.....ΑΝΤΩΣ ....χγγγχ.....ΑΠ...γχγ...ΤΗΝ..χγχγχγγχ ....

ΕΝΔΟχχχχγγχΝΙΑ...χχχγγγγγγχγχχχγγγ....ΜΑΙ..γγγγχχχχγγγ. ...ΟΛΥ.....γχχχχγγγγγ....

ΕΥΧγγγγχχχχγγΜΕΝΟΣ

ΚΑΛΑχχχχχχχχ ΓΓΓΓΓΓχχχχχχχχχχχχχχχχχχΑΜΑΤΑ:rotflmao: :rotflmao:

maron
05/03/2007, 13:36
exete parei tin endoepikinonia ???
h exete provlima epikinonias?????
gia na kseroume kai oi lipoi an aksizei h oxi...

soundstorm
05/03/2007, 16:43
Εγω παντως την ενδοεπικοινωνια θα την παρω.Ε 9 ευρω εχει ρε παιδια.οποτε οτι και να ειναι....

howlingkast
05/03/2007, 17:16
Η ενδοεπικοινωνια δεν ειναι οτι καλυτερο αλλα σιγουρα τα 9 ευρα τα αξιζει!Εχει και τριτο καναλι για να συνδεεις cd,mp3 κτλ,κτλ....Παντα μονοφωνικα!Συμβουλη μοθ παντα να χεις κι ενα δευτερο ζευγαρι μπαταριες παρεα..Τις καταπινει μανιασμενα!
Οσο για τα υπολοιπα..Καλες ειναι κι οι καλτσες..Κρατανε παρα πολυ νερο!Αλλα τα ποδια σου δεν θα παραμεινοθν στεγνα και παλι,οχι λογω βροχης,αλλα λογω υπερεθερμανσης!

el_hymador
05/03/2007, 17:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από maron
exete parei tin endoepikinonia ???
h exete provlima epikinonias?????
gia na kseroume kai oi lipoi an aksizei h oxi...

φιλε μην μας παρεξηγεις...την συγκεκριμενη ενδοεπικοινωνια δεν την ξερω ουτε την εχω δοκιμασει ...απλα σκεφτομαι πως πολυ ακριβοτερα συστηματα , παρουσιαζουν προβληματα σε οτι αφορα την αποδοση τους ....μπορει και να ειμαι εντελως λαθος και για να σου πω την αληθεια , με 9 ευρω ψηνομαι να την αγορασω και εγω...ε τωρα αμα κανουμε και λιγο πλακα μην στραβωνεις ...:wave2:


χχχχΕΙΑ ΣΟΥχχχχχχ:wave2:

ronin1
05/03/2007, 17:38
to tankbag το εχω 2 χρονια...απλα αριστο...για τα λεφτα του κ οχι μονο...κ σε ταχυτητες φευγα...δεμενο παντα καλα κ με χταποδακι κτλ...

κουκουλα εχω παρει την εχω πανω απο2 χρονια κ κανει την δουλεια της μια χαρα...σιγουρα δεν ειναι οπως οι αναπνεουσες...

ενδοεπικοινωνια επισης μια χαρα...γιατι αυτες που κανουν 80 κ 100 ευρω τι παραπανω κανουν??

κ ζωνη εχω κ ειναι καλη...σε ξεκουραζει...δεν μιλαμε για πτωση εκει οχι δεν κανει...μιλαμε για πολυωρη οδηγηση...

afrotwin
06/03/2007, 14:15
na exete ipopsin sas ena pragma i endoepikinonia an den ine kataskevasmeni me idieteres prodiagrafes afto pou kataligis mazi me ton sinodigo ine na akoute strovilismous aera apo ta mikrofona ke na gkarizete toso dinata gia na kseperasete ton aera pou akougeste ke xoris to mixanima
min sas po oti sas akoune ke ta aftokinita apo dipla...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

costas81
06/03/2007, 17:58
κρανος 39,99!!!!!!




:nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono:

zubitos
07/03/2007, 10:13
Έχω πάρει και εγώ καποια πραγματάκια απο το LIDL πριν δυο χρονια και μπορω να σας πω οτι καποια απο αυτα ειναι πολυ καλα.
Δέν θα πρότινα σε κανεναν να παρει κράνος απο εκει αλλα καποια αξεσουαρ που τα χρυσοπληρωνεις αλλου νομίζω πως ειναι ευκαιρια.

ΤΑΝΚ-BAG το εχω δυο χρονια,απλα αψογο,

ΚΟΥΚΟΥΛΑ επισης 2 χρονια,μια χαρα

ΖΩΝΗ και αυτη δυο χρονια και αυτη μια χαρα.

επισης ειχα παρει ενα πολυ ωραιο ολοσωμο αδιαβροχο το οποιο εχει βολεψει παρα πολυ
αλλα δεν μπορω πλεον να το βρω,δεν το εχουν ξαναφερει.

Και για να τελειώσω δεν λεω πως αυτος που παιρνει επώνυμα ειναι κοροιδο,καλα κανει
και μπραβο του.
Απλα σε καποια πραγματα οπως ζωνη ή αδιαβροχα η ποιοτητα τους είναι αναπάντεχα καλη
και θα πρότεινα σε ολους να περασουν μια βολτίτσα.
Εαν μπορουμε να σωσουμε καποια λεφτακια ας τα σωσουμε ρε παιδια.

crs-k
07/03/2007, 10:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από zubitos
........................
ΖΩΝΗ και αυτη δυο χρονια και αυτη μια χαρα.
........................


Πηρα κι εγω καποτε μια ζωνη κι ειναι μια μ@λακια και μιση! :sick:

ΚΑΜΜΙΑ σχεση με τις ζωνες για μοτο! :nono:


Καπου την εχω πεταμενη... Την χαριζω σ' οποιον θελει... ΑΑΑΑΑΑΜΑ την βρω ... :dizzy: :lol:

zikpol
07/03/2007, 17:32
Εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει η μάρκα και το αν είναι απο κατάστημα αξεσουάρ μοτοσυκλέτας ή απο super market.
Αυτό που θέλω να ρωτήσω τους κατόχους μαγνητικού tankbag και στην προκειμένη περίπτωση για το προιόν του lidl είναι αν γδέρνει καθόλου το τεπόζιτο.
Έχω ακούσει οτι προκαλούνται φθορές στα μεταλλικά μέρη με τα οποία έρχονται σε επαφή αυτού του είδους τα tankbag και γιαυτό παρόλο που το σκέφτομαι καιρό τώρα να προμηθευτώ ένα, διστάζω. Από την άλλη, η λύση του δέρματος της bagster που μένει μόνιμα πάνω στην μηχανή δεν μου αρέσει καθόλου!!!Θέλω κάτι που να το χρησιμοποιώ μόνο στα ταξιδάκια μου και μετά να το βγάζω εύκολα.
Πάσα βοήθεια δεκτή!!!

Take care guys...!!!

samoure
08/03/2007, 11:58
Ναι ρε παιδια ας πει καποιος που εχει αγορασει ηδη tank bag απο εκει,χρειαζεται bagster για να μη

σου κανει το τεποζιτο χαλια?Γιατι αν ειναι να γρατζουνιστουμε,ταξιδευουμε και μονο με την

οδοντοβουρτσα μας.Ας πει καποιος που ξερει,η Δευτερα ειναι κοντα:sun:

zzr2005
08/03/2007, 12:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από samoure
Ναι ρε παιδια ας πει καποιος που εχει αγορασει ηδη tank bag απο εκει,χρειαζεται bagster για να μη

σου κανει το τεποζιτο χαλια?Γιατι αν ειναι να γρατζουνιστουμε,ταξιδευουμε και μονο με την

οδοντοβουρτσα μας.Ας πει καποιος που ξερει,η Δευτερα ειναι κοντα:sun:

το πολύ πολύ βάζεις ένα λεπτό πανάκι εκεί που πιανουν οι μαγνήτες....

;)
ανεπαίσθητες γρατσουνιές πιστεύω κάνουν όλα τα μαγνητικά tang bang....το βλέπεις με τον καιρό...

Draculas-GR
08/03/2007, 12:10
Η ενδοεπικοινωνία, ΕΑΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΘΕΙ ΣΩΣΤΑ είναι άψογη!!
σε εθνική, σταματάς να καταλαβαίνεις τον συνεπιβάτη, μετά τα 120-130, και συνεχίζεις να τον ακούς ακόμα και στα 170.
μιλάω απο προσωπική πείρα, καθώς την είχα πάρει πέρυσι, και ακόμα την έχω σχεδόν σαν καινούργια, οπότε μάλλον και απο ποιότητα κατασκευής είναι άψογη..

JOHN-XT660R
09/03/2007, 09:43
Εγω με το τανκ-μπακ ειμαι πολυ ευχαριστημενος!!
2χρονια περιπου δεν εχει παθει το παραμικρο.
Απο μπουφαν εχω το revit(x-ray) και Σκεφτομαι αυτη την φορα να αγοραζω το παντελονι απο τα lidl.
Θα παω πρωτα βεβαια να τσεκαρω το υλικο του γιατι πρωτη φορα πρεπει να το βγαζει κ δεν εχει ξαναδοκιμαστει.Παντως για τα μπουφαν που ειχε βγαλει παλιοτερα ακουσα αρκετα καλα λογια

nikonian
09/03/2007, 10:08
"Ο,ΤΙ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΠΑΙΡΝΕΙΣ"

Το μέγιστο λάθος. Δεν ισχύει πουθενά , γιατί να ισχύει στη μοτοσυκλέτα;
Το χειρότερο μπουφάν μου είναι ένα Dainese των 700 ευρώ. 5 κιλά βάρος και θέλεις 10 λεπτά για να το κουμπώσεις. Το καλλίτερο που είχα ποτέ ήταν colori.
Λοιπόν, φάκελος LIDL :::::


Έχω το ανοικτό κράνος εδώ και δυο χρόνια και είναι πολλές σκάλες ανώτερο από το Driver των 150 ευρώ.
Το tank bag είναι ΑΠΑΙΚΤΟ. Πριν δυο χρόνια που το πρωτοέφεραν έκανε 10 ευρώ. Τώρα το ανέβασαν στα 20; Πάντως δεν μου φαίνεται ίδιο με το παλιό, με την ενσωματωμένη κουκούλα.

Τα κράνη του γενικά δεν είναι top, αλλά κυκλοφορούν στο εμπόριο ολόϊδια με υπερδιπλάσια τιμή και διαφέρουν μόνο στη μάρκα και τα αυτοκόλλητα.
Η ζώνη είναι καλή για διάφορες δουλειές, έχει μπανέλες και φοηθάει όσους έχουν πρόβλημα, αλλά δεν προστατεύει από πτώση.

kakofonixx
09/03/2007, 12:46
Κλειδαριά δισκόφρενου με ?5,99! :D
Αιντε παιδια πεταξτε τις Abus!

Το να δωσεις ?10000 για ενα μηχανακι και να το εμπιστευεσαι σε μια κλειδαρια (?) των ?6... :rolleyes: :bigcry: :bigcry:

AFROPANTELOS
09/03/2007, 13:02
Προσωπικα.

Εχω μπουφαν παντελονι μποτες ζωνη καλτσες κουκουλα τα οποια ειναι αψογα .

Ταξιδι Σερρες Ορεστιαδα πριν ενα μηνα περιπου η μηχανη χωρις φεριγκ βροχη φουλ ταχητητα 160 με 200 ουτε υγρασια δεν εβαλαν.

Κοστος ολα μαζι οσο το μπουβαν του υιου μου - μπεριγκ- το οποιο εβαλε λιγο απο τις ραφες.

Τα συστηνω ανεπιφυλακτα.

Καλες αγορες:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

KivraZ
10/03/2007, 00:00
ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΣΚΕΥΤΩΜΑΙ ΓΙΑ ΤΑΝΚ BAG ΚΑΙ ΜΠΟΤΟΥΛΕΣ..........
ΓΙΑ ΤΟΝ TANK BAG ΕΧΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΒΙΕΣ ΓΙΑΤΙ ΙΔΙ ΤΟ ΝΤΕΠΟΖΙΤΟ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΦΑΝΕΡΕΣ ΓΡΑΤΝΖΟΥΝΙΕΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΑΦΗ ΤΟ ΜΠΟΥΦΑΝ ΜΟΥ ΜΕΣΑ ΣΕ 6 ΜΗΝΕΣ.
ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΔΕΝ ΧΕΡΩ ΤΙ ΚΑΚΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΟΥΝ ΟΙ ΜΠΟΤΕΣ.

FZMAN
10/03/2007, 06:51
Eγώ πάντως είχα αγοράσει το tank bag τότε που το είχε με 10 ευρώ. Πολύ καλό κανένα πρόβλημα. Τώρα καλοβλέπω την κουκούλα αλλά δεν ξέρω ποιά είναι καλύτερη η μπλέ με το λάστιχο (ποιά η αντοχή του λάστιχου) ή η άλλη που έχει τρύπες για να δένει; Επίσης καλοβλέπω και τα αδιάβροχα. Ποιά είναι καλύτερα τα ολόσωμα ή τα άλλα.

zzr2005
11/03/2007, 12:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
κρανος 39,99!!!!!!


:nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono:


στο διαφημιστικό φυλλάδιο που διάβασα στην εφημερίδα δίπλα στο κράνος έχει εμφανώς το σήμα της πιστοποίησης ΕCE 22.05

γεγονός που σημαίνει δύο πράγματα:
α) το κράνος δεν έχει πιστοποπιηση κ η επιχείρηση παραπλανά τους καταναλωτές
ή
β) η ευρωπαική πιστοποίηση δεν σημαίνει και πολλά πράγματα μιας κ αν κράνη με τιμή 40 ευρώ (άρα κόστος κανα 10ευρω) περνάνε την πιστοποίηση , τότε πρέπει όλοι να ανησυχούμε για τα κράνη μας έστω κ αν ειναι πολύ ακριβότερα....

το δεύτερο ενδεχόμενο το θεωρώ πολύ ανησυχητικό.... :mad:

axtarmas
11/03/2007, 18:56
ego pantos pira ena poufan kai aksize ta 89 euro oute krio perna oute nero den exo pesi giana do ean antexi stis trives me tin asfalto i to xoma :dizzy:

xampos
11/03/2007, 19:26
Αυριο θα χτυπισω σιγουρα το τανγκ μπαγκ και την κουκουλα.

Θα ριξω και μια ματια στο μπουφαν και αναλογως θα κρινω :p .

Πιστευω παντως οτι εχει μια χαρα προιοντα το λιντλ σε σχεσι παντα ποιοτητας τιμης .

Δε μιλαμε για το κρανος. Αλιμονο να εμπιστευτεις το κεφαλι σου σε 40 ευρω (εκτος και αν δινεις τετοια αξια στο ιδιο σου το κεφαλι :a24: ) αλλα για το τανγκ βαγκ πιστευω ειναι αναλωγο με αλλα πολυ ακριβοτερα που πληρωνουμε τη μαρκα. :mad: .

X_NR750
11/03/2007, 19:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bandit-akos
Αυριο θα χτυπισω σιγουρα το τανγκ μπαγκ και την κουκουλα.

Θα ριξω και μια ματια στο μπουφαν και αναλογως θα κρινω :p .

Πιστευω παντως οτι εχει μια χαρα προιοντα το λιντλ σε σχεσι παντα ποιοτητας τιμης .

Δε μιλαμε για το κρανος. Αλιμονο να εμπιστευτεις το κεφαλι σου σε 40 ευρω (εκτος και αν δινεις τετοια αξια στο ιδιο σου το κεφαλι :a24: ) αλλα για το τανγκ βαγκ πιστευω ειναι αναλωγο με αλλα πολυ ακριβοτερα που πληρωνουμε τη μαρκα. :mad: .

Μια χαρα ειναι

το ειχα αγορασει οταν εκανε 9,90?

xampos
11/03/2007, 19:29
Για το τανγκ μπαγκ μιλας? Εκανε το ιδιο 9.90 ????? :eek: :a53: :a53: :a53: :a53:

X_NR750
11/03/2007, 19:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bandit-akos
Για το τανγκ μπαγκ μιλας? Εκανε το ιδιο 9.90 ????? :eek: :a53: :a53: :a53: :a53:

Ναι το 2003 νομιζω

tai
11/03/2007, 21:26
Η μπλέ κουκούλα με το λάστιχο, έχει φάει ήλιο και βροχές 3.5 χρόνια.
θα πάρω άλλη μία, για όοόταν χαλάσει.
Η ενδοσυνεννόηση μέχρι τα 90-100 πάει καλά. Μετά ακούς μόνο αέρα να σφυρήζει.
Τα αδιάβροχα δουλεύουν πολλές ώρες σε πλυντήριο με πιεστικό και δεν λένε να μπάσουν.
:wave2:

Da.Vintage
12/03/2007, 10:35
Πήγα και πήρα απ'όλα σχεδόν!

Να 73,93€ που δεν πρόκειται να ξαναδώ ποτέ!:bigcry:

samoure
12/03/2007, 11:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
Η μπλέ κουκούλα με το λάστιχο, έχει φάει ήλιο και βροχές 3.5 χρόνια.
θα πάρω άλλη μία, για όοόταν χαλάσει.
Η ενδοσυνεννόηση μέχρι τα 90-100 πάει καλά. Μετά ακούς μόνο αέρα να σφυρήζει.
Τα αδιάβροχα δουλεύουν πολλές ώρες σε πλυντήριο με πιεστικό και δεν λένε να μπάσουν.
:wave2:

Στο χρωμα και στο βερνηκι εχει κανει τιποτα η κουκουλα?

Στο βιβλιαρακι που εχει μαζι γραφει χιλιες δυο προειδοποιησεις σχετικα με γραντζουνιες κτλ.
Ρωταω γιατι σκεφτομαι να την παω για επιστροφη,πειτε οσοι την εχετε.:dizzy:

X_NR750
12/03/2007, 11:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από X_NR750
Μια χαρα ειναι

το ειχα αγορασει οταν εκανε 9,90?

Ακυρο την ειδα σημερα εχει ποιο πολλες θηκες

απο ποιοτητα μια χαρα μου φανηκε

στα 30? ειναι νομιζω

αλλα οι μαγνητες ειναι λιγοτεροι και μικροτεροι απο την παλια

δεν μου φανηκε οτι θα κραταει στα 150+χμ

into chaos
12/03/2007, 12:09
ενας φιλος με γυμνο εμεινε ευχαριστημενος!και σε μεγαλες ταχυτητες,το πολυ πολυ δεστο καλυτερα...

X_NR750
12/03/2007, 12:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από into chaos
ενας φιλος με γυμνο εμεινε ευχαριστημενος!και σε μεγαλες ταχυτητες,το πολυ πολυ δεστο καλυτερα...

Εχω το παλιοτερο που ειχε μεγαλυτερους και περισσοτερους μαγνητες

και ειναι μια χαρα

9,90? το ειχα παρει

kakofonixx
12/03/2007, 14:22
Μαγκες μολις πηρα την ενδοσυνεννοηση( μαζι με ενα σετακι μπαταριες που ολως τυχαιως :D βρισκοταν διπλα!)
Το μεγεθεος ειναι αρκετα μικρο και περιεχει 2 μικροφωνα-ακουστικα, 2 καλυματα μικροφωνου και ενα καλωδιο για συνδεση εξωτερικων συσκευων ηχου.
Οκ φαινεται, τωρα μενει να το δοκιμασουμε :)
Παντως για τα λεφτα του οτι και να'ναι, χαλαλι!

samoure
12/03/2007, 15:30
Απο οδηγιες tank bag:

Υποδειξεις για την ασφαλη χρηση
............
............
Μην υπερβαινετε την ταχυτητα των 130 χιλ./ωρα:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:
............
............
............

Τι λεει ρε παιδια??? :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:

Draculas-GR
12/03/2007, 15:58
Ρε σύ..
130χλμ μόνο με τους μαγνήτες (υποθέτω)
αν θέλεις παραπάνω, αναγκαστικά το δένεις.

(εδω η βαλίτσα του ER6 γράφει Max load 5Kg - Max speed 130Km/h ) !!

Anritsu
12/03/2007, 16:31
Τσίμπησα ενδοσυνεννόηση , τανκ μπαγκ και ζώνη μέσης .... για να δούμε ....

:wave2:

el_hymador
12/03/2007, 16:37
Eνδοσυνενοηση σημερα μαζι με τις μπαταριες , οπως ο Kakofonixx , στατικα εχει μια χαρα ποιοτητα ηχου , το ΣΚ δοκιμη στα δυσκολα...(ταξιδι)

Μποτες και μπουφαν που ετυχε να ειναι στιβαγμενα διπλα και τα ειδα....χμ....μπα μαλλον....το tank bag θα το τσιμπαγα ευχαριστως αλλα εχω ηδη IXS και ειμαι πολυ ευχαριστημενος...πολυ καλο εδειχνε παντως.

zzr2005
12/03/2007, 17:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Draculas-GR
Ρε σύ..
130χλμ μόνο με τους μαγνήτες (υποθέτω)
αν θέλεις παραπάνω, αναγκαστικά το δένεις.

(εδω η βαλίτσα του ER6 γράφει Max load 5Kg - Max speed 130Km/h ) !!

και το τανγκ βαγκ του λιντλ 5 κιλά λέει μάξιμουμ αν θυμάμαι καλά...
αυτοί γράφουν φαντάζομαι τις προδιαγραφές που τα έχουν τσεκάρει για να είναι σίγουροι κ καβατζομένοι......
ειδικά αν δείτε τι γράφει στις προφυλάξεις είναι λίγο υπερβολικοί....
αν το δέσεις εξάλλου έστω μόνο από το μπροστινό λουρί δεν νομίζω να έχει κανένα πρόβλημα....

πάντως μου έκανε εντύπωση γιατί ποιοτικώς δεν φαίνεται να έχει κάποιο ψεγάδι ......
θα το δείξει η χρήση....
:)
αλλά το θέμα είναι ότι έτσι κ αλλιώς δεν θα κλαις τα λεφτά σου...:D

Respect
12/03/2007, 18:58
Έχουμε και λέμε.. Κουκούλα, μια χαρά εξαφάνισε το v-strom, ενδοσυνεννόηση μέχρι τα 100km σε επιτόπια δοκιμή έπεσε πολύ γέλιο (τι έχω να τραβήξω..) το τσαντάκι πρώτων βοηθειών μια χαρά χώρεσε κάτω από τη σέλα, οι μπότες μου ήρθαν γάντι στο πόδι και μου φάνηκαν καλές ποιοτικά, το tank bank δεν έφτασε ακόμα Πάτρα και η ζώνη για λίγη επιπλέον θέρμανση στη μέση δείχνει να μπορεί να τα καταφέρει.. Ίδωμεν.. :beer:

zubitos
12/03/2007, 19:08
το λοιπόν,

full-face,καλτσούλες,αδιαβροχο,ζώνη

:D :D :D :a2: :a2: :a2: :a25: :a25: :a25: :a30: :a30: :a30:

zzr2005
12/03/2007, 19:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
ενδοσυνεννόηση μέχρι τα 100km σε επιτόπια δοκιμή έπεσε πολύ γέλιο

δεν ξέρω αν διάβασες τις οδηγίες αλλά λέει σε μεγάλες ταχύτητες να μειώνεις την ένταση για να επηρρεάζεται λιγότερο απο τον αέρα...

JOHN-XT660R
12/03/2007, 19:19
Τσιμπησα κ εγω την ενδοσυννενοηση,to full face και το παντελονι το οποιο κουμπωνει με το φερμουαρ απο το μπουφαν μου ενα revit x-ray....καλο μου φανηκε!!!
θα δειξει!!:smokin: :smokin:

Aggelos_SV
12/03/2007, 19:59
Καλα ρε σεις,τι ωρα πηγατε και πηρατε τα tank bag?Απο τις 8 το πρωι?
Σε 3 LIDL πηγα και τελικα δεν καταφερα να βρω tank bag:sad: :confused:

Κορακιααααααα
Τελικα τσιμπησα μια ενδοσυννενοηση.Αντε να δουμε τι ρολο βαραει αυτη...για 8 ευρα παντως...

Λογικα τωρα δεν βρισκω tank bag ε?Θα πρεπει να κανουν καινουρια εισαγωγη μαλλον

zzr2005
12/03/2007, 20:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
Καλα ρε σεις,τι ωρα πηγατε και πηρατε τα tank bag?Απο τις 8 το πρωι?
Σε 3 LIDL πηγα και τελικα δεν καταφερα να βρω tank bag:sad: :confused:

Κορακιααααααα
Τελικα τσιμπησα μια ενδοσυννενοηση.Αντε να δουμε τι ρολο βαραει αυτη...για 8 ευρα παντως...

Λογικα τωρα δεν βρισκω tank bag ε?Θα πρεπει να κανουν καινουρια εισαγωγη μαλλον

στου Ζωγράφου είχε πάρα πολλά κατα τις 11 το πρωί που πήρα το δικό μου.......τώρα αν θα βρεις αύριο δεν ξέρω...
φίλος που δούλευε σε lidl στην προηγούμενη προσφορά (πριν κανα - δύο χρόνια) μου έλεγε ότι για τα tanκ bag εκαναν ουρα πριν ανοίξει το μαγαζί...:eek:

DimChios
12/03/2007, 20:10
Πήγα κι εγώ μια βόλτα από εκεί σήμερα!

Το tangbag, προσωπικά δεν μου χρειάζεται! Έχω...
Αυτό που είδα πάντως είναι πως δεν ειναι άσχημο ποιοτικά και με αρκετές βολικές θήκες! Για μοτό στις οποίες ταιριάζει και ειδικά για μέσα στη πόλη που οι ταχύτητες δεν ειναι μεγάλες, να το αφήνεις πάνω στη μοτό (ΑΦΟΥ βγάλεις τα πράγματά σου από μέσα), ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ!
Μαγνητικό είχα στο Άφρικα, της Colori. Μιά χαρά ήταν απλώς όντως από τα 130 και μετά σήκωνε τα "φτερά", εκεί δηλαδή που είναι οι μαγνήτες! ΔΕΝ ΕΦΕΥΓΕ όμως από τη μοτό με τίποτα, μόνο σε κανένα πλαινό άνεμο "έπαιζε" λίγο! Άν έκανε και για τη δικιά μου θα το χτύπαγα...

Προσωπικά πήρα τις μπότες. Θεωρώ πώς για καθημερινή χρήση μέσα στη πόλη, θα τα βγάλουν τα λεφτά τους! Αδιάβροχες δεν παίζει βέβαια να είναι, αλλά οκ!

Α, πήρα και τις καλτσούλες! ΑΥΤΕΣ ΟΝΤΩΣ Γ@Μ@ΝΕ!!!
ΠΟΛΥ ΖΕΣΤΕΣ! Σήμερα, δεν αντεχονταν! :eyepop:

:wave2:

DimChios
12/03/2007, 20:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
Καλα ρε σεις,τι ωρα πηγατε και πηρατε τα tank bag?Απο τις 8 το πρωι?
Σε 3 LIDL πηγα και τελικα δεν καταφερα να βρω tank bag:sad: :confused:

Κορακιααααααα
Τελικα τσιμπησα μια ενδοσυννενοηση.Αντε να δουμε τι ρολο βαραει αυτη...για 8 ευρα παντως...

Λογικα τωρα δεν βρισκω tank bag ε?Θα πρεπει να κανουν καινουρια εισαγωγη μαλλον





Έλα αύριο το πρωί στα Lidl της Νέας Φιλαδέλφειας! Δέν είναι πολύ κεντρικό κατάστημα και πιστεύω θα βρείς!

:wave2:

Aggelos_SV
12/03/2007, 20:19
Tο υποκαταστημα στη Ραφηνα σκεφτομουν...ειναι πιο βολικο για μενα.
Δεν το βλεπω βεβαια να βρισκω αλλα θα κανω μια προσπαθεια.
Η κατασταση μου θυμισε πρωτη μερα εκπτωσεων στην Αγγλια που κατασκηνωνουν απ'εξω απ'τα μαγαζια:lol:

Respect
12/03/2007, 20:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από zzr2005
δεν ξέρω αν διάβασες τις οδηγίες αλλά λέει σε μεγάλες ταχύτητες να μειώνεις την ένταση για να επηρρεάζεται λιγότερο απο τον αέρα... Το διάβασα στο σπίτι κατόπιν.. αλλά στο 1km μέχρι το σπίτι έγινε της τρελής! :lol: :lol: :lol:

Το tank bank προσαρμόζει επάνω σε bagster; Το bagster του vstrom έχει δύο κλιπ που κουμπώνουν στο μπροστινό μέρος.


80733

DimChios
12/03/2007, 20:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
Το διάβασα στο σπίτι κατόπιν.. αλλά στο 1km μέχρι το σπίτι έγινε της τρελής! :lol: :lol: :lol:

Το tank bank προσαρμόζει επάνω σε bagster; Το bagster του vstrom έχει δύο κλιπ που κουμπώνουν στο μπροστινό μέρος.



Το bagster η μόνη "ζημιά" που κάνει είναι να "κόβει" τη δύναμη απο τους μαγνήτες μιας και μεσολαβει ανάμεσα στο σίδερο και το μαγνήτη!

Xωρίς το bagster στο Αφρικα δεν είχα πρόβλημα στα 130 αλλά σε περισσότερα...

Respect
12/03/2007, 20:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Το bagster η μόνη "ζημιά" που κάνει είναι να "κόβει" τη δύναμη απο τους μαγνήτες μιας και μεσολαβει ανάμεσα στο σίδερο και το μαγνήτη!

Xωρίς το bagster στο Αφρικα δεν είχα πρόβλημα στα 130 αλλά σε περισσότερα... Ο μόνος τρόπος στήριξης του είναι οι μαγνήτες δηλ;

DimChios
12/03/2007, 20:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
Ο μόνος τρόπος στήριξης του είναι οι μαγνήτες δηλ;


Όχι! Υπάρχει και ιμάντας στήριξης που δένει στο λαιμό του τιμονιού!

Respect
12/03/2007, 20:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Όχι! Υπάρχει και ιμάντας στήριξης που δένει στο λαιμό του τιμονιού! Ω!! Μια χαρά!! :beer:

zolotas
12/03/2007, 20:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikonian
"Ο,ΤΙ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΠΑΙΡΝΕΙΣ"

Το μέγιστο λάθος. Δεν ισχύει πουθενά , γιατί να ισχύει στη μοτοσυκλέτα;
Το χειρότερο μπουφάν μου είναι ένα Dainese των 700 ευρώ. 5 κιλά βάρος και θέλεις 10 λεπτά για να το κουμπώσεις. Το καλλίτερο που είχα ποτέ ήταν colori.
Λοιπόν, φάκελος LIDL :::::


Έχω το ανοικτό κράνος εδώ και δυο χρόνια και είναι πολλές σκάλες ανώτερο από το Driver των 150 ευρώ.
Το tank bag είναι ΑΠΑΙΚΤΟ. Πριν δυο χρόνια που το πρωτοέφεραν έκανε 10 ευρώ. Τώρα το ανέβασαν στα 20; Πάντως δεν μου φαίνεται ίδιο με το παλιό, με την ενσωματωμένη κουκούλα.

Τα κράνη του γενικά δεν είναι top, αλλά κυκλοφορούν στο εμπόριο ολόϊδια με υπερδιπλάσια τιμή και διαφέρουν μόνο στη μάρκα και τα αυτοκόλλητα.
Η ζώνη είναι καλή για διάφορες δουλειές, έχει μπανέλες και φοηθάει όσους έχουν πρόβλημα, αλλά δεν προστατεύει από πτώση.


πας να αγορασεις μηχανη κινεζικη?? οχι να αγορασεις ΤΩΡΑ .............. το ιδιο πραγμα ειναι .

παντως απο το λιντλ αγοραζω μονο κρεατικα και ειναι σουπερ παιδια ........τρεχτε να αγορασετε .

το μονο ειναι οτι εχω βγαλει δυο περιεργα μυτερα δοντια ,ενα δεξια και ενα αριστερα .........και επισης ξυπναω την νυχτα και πινω ενα φρουτοχημο με 0- αρνητικο σε κοκτειλ .

κατα τα αλλα ολα καλα:wave2:

xampos
12/03/2007, 20:40
Εγω τσιμπισα μονο τον τανγκ μπαγκ και βλεπουμε. (Στις 8 το πρωι ημουνα απ εξω
:eek: :eek: :eyepop: )


Α πηρα και κατι σοκολατες που πηρε το ματι μου , μιλαμε πολυ νοστιμες. :lol: :D :D

Α και κατι καραμελιτσες για να τρωω στη δουλεια.

ΑΑΑ και κατι κρουασανακια για πρωινο :D :D

X_NR750
12/03/2007, 20:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
πας να αγορασεις μηχανη κινεζικη?? οχι να αγορασεις ΤΩΡΑ .............. το ιδιο πραγμα ειναι .

παντως απο το λιντλ αγοραζω μονο κρεατικα και ειναι σουπερ παιδια ........τρεχτε να αγορασετε .

το μονο ειναι οτι εχω βγαλει δυο περιεργα μυτερα δοντια ,ενα δεξια και ενα αριστερα .........και επισης ξυπναω την νυχτα και πινω ενα φρουτοχημο με 0- αρνητικο σε κοκτειλ .

κατα τα αλλα ολα καλα:wave2:


Το ειχα καταλαβει οτι κατι τρεχει με σενα

κατι ποστ ξημερωματα και τα ρεστα

zolotas
12/03/2007, 20:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από X_NR750
Το ειχα καταλαβει οτι κατι τρεχει με σενα

κατι ποστ ξημερωματα και τα ρεστα

:uplate: και σε ταβερνες που παω για επιδορπιο μου φερνουν μυαλα με σαντιγυ :a8:

ολα τα λεφτα ................

nktR
12/03/2007, 21:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
Καλα ρε σεις,τι ωρα πηγατε και πηρατε τα tank bag?Απο τις 8 το πρωι?
Σε 3 LIDL πηγα και τελικα δεν καταφερα να βρω tank bag:sad: :confused:

Κορακιααααααα
Τελικα τσιμπησα μια ενδοσυννενοηση.Αντε να δουμε τι ρολο βαραει αυτη...για 8 ευρα παντως...

Λογικα τωρα δεν βρισκω tank bag ε?Θα πρεπει να κανουν καινουρια εισαγωγη μαλλον

ΠΑΙΔΕΣ ΜΠΟΤΕΣ, ΤΑΝΚ ΒΑG ΚΑΙ ΣΥΝΑΦΗ ΣΤΟ LIDL ΓΛΥΦΑΔΑΣ. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΣΟΥΠΕΡ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ:beer:

zolotas
12/03/2007, 21:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
.Αντε να δουμε τι ρολο βαραει αυτη...για 8 ευρα παντως...



μια χαρα ειναι ...........θα γινεις παιδι ιντιγκο .........θα ακους φωνες απο το υπερπεραν

Anritsu
12/03/2007, 21:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
Καλα ρε σεις,τι ωρα πηγατε και πηρατε τα tank bag?Απο τις 8 το πρωι?
Σε 3 LIDL πηγα και τελικα δεν καταφερα να βρω tank bag:sad: :confused:

Κορακιααααααα
Τελικα τσιμπησα μια ενδοσυννενοηση.Αντε να δουμε τι ρολο βαραει αυτη...για 8 ευρα παντως...

Λογικα τωρα δεν βρισκω tank bag ε?Θα πρεπει να κανουν καινουρια εισαγωγη μαλλον


Εκεί που παίζει να βρεις μπαγκστερ είναι στα ΛΙΝΤΛ στον Αγίο Στέφανο . Πιανείς την έξοδο από εθνική για Αγ.Στέφανο, στο φανάρι πας αριστερά στον παράδρομο της εθνικής (στο ρεύμα για Χαλκίδα ας πούμε) και μετά το πρώτο βενζινάδικο που θα βρεις έχει ένα ΛΙΝΤΛ που άνοιξε σχετικά πρόσφατα και δεν το ξερουνε πολλοί. Σήμερα πέρασα στις 4 και είχε από όλα . Αν δεν κάνω λάθος οι προσφορές αν δεν εξαντληθούν αυθημερόν μένουν στα ράφια μέχρι να εξαφανιστούν .οπότε λογικά θα βρεις .... και οποίος άλλος έμεινε στην απ' έξω .

:rotflmao:

ilias24
13/03/2007, 01:56
δε ξερω για τα φετινα tank bag που ειχε αλλα το παλιο που ειχα παρει εγω τη πρωτη φορα που τα εβαλε σε ταξιδι Αθηνα Θεσσαλονικη με ταχυτητες μεχρι και 200 μια χαρα μοθ κραταγε πανω στη μηχανη κι ασ το ειχα πανω απο το bagster....βεβαια το ειχα δεσει και απο το λαιμο του τιμονιου για παν ενδεχομενο, παιδια μη το φοβαστε καθολου αντεχει μια χαρα....τουλαχιστον το παλιο που εχω εγω

OzZzZzY
13/03/2007, 13:59
τα εργαλειακια νομιζω κατι αξιζουν...

slacker
13/03/2007, 14:49
Τί έγινε, μόνο εγώ πήρα το τσαντάκι-φαρμακείο απο τα Lidl (ταιριάζει και με το avatar μου :rotflmao: );
Α! Πήρα και την κουκούλα, την προηγούμενη την είχαν οι σκύλοι της γειτονιάς για να ακονίζουν τα δόντια τους :bigcry:

Respect
13/03/2007, 17:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από slacker
Τί έγινε, μόνο εγώ πήρα το τσαντάκι-φαρμακείο απο τα Lidl (ταιριάζει και με το avatar μου :rotflmao: );
Α! Πήρα και την κουκούλα, την προηγούμενη την είχαν οι σκύλοι της γειτονιάς για να ακονίζουν τα δόντια τους :bigcry: Μπα.. πήρα και 'γώ. Μια χαρά βολικό είναι.

zikpol
13/03/2007, 17:58
Ρε παίδες ήθελα να πάρω την ενδοσυννενόηση αλλά είχα αμφιβολία οτι το πλαστικό που προεξέχει απο το ακουστικό θα με ενοχλεί!!! Επίσης το ίδιο και για το βραχίονα του μικροφώνου...επειδή το κράνος μου είναι σφιχτό στο κεφάλι μου...!!!
Αν δεν αντιμετωπίσατε τέτοιο πρόβλημα let me know μήπως προλάβω να πάρω καμία!!!

Thanks...!!!:wave2:

franki26gr
13/03/2007, 18:02
Eγω πηρα το tank bag,το φαρμακειο,και την ζωνη.....
Οσον αφορα το tank bag εχει 1 ιμαντα μεσα μονο του οποιος πιανει απο τα 2 αυτακια που εχουν τους μαγνητες( εχει 2 πλαστικα κλιπ εκει ) και περναει κατω απο το τεποζιτο της μηχανης ασφαλιζοντας το σχεδον ακουνητο σε παρα πολλα χιλιομετρα.

zzr2005
13/03/2007, 18:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από zikpol
Ρε παίδες ήθελα να πάρω την ενδοσυννενόηση αλλά είχα αμφιβολία οτι το πλαστικό που προεξέχει απο το ακουστικό θα με ενοχλεί!!! Επίσης το ίδιο και για το βραχίονα του μικροφώνου...επειδή το κράνος μου είναι σφιχτό στο κεφάλι μου...!!!
Αν δεν αντιμετωπίσατε τέτοιο πρόβλημα let me know μήπως προλάβω να πάρω καμία!!!

Thanks...!!!:wave2:

αν φοράς γυαλιά ηλίου χωρίς να σε ενοχλούν δεν νομίζω να σε ενοχλεί το πλαστικό που προεξέχει...φαντάζομαι ότι εννοείς αυτό που στερεωνει το ακουστικό στο αυτί....
ειναι πολύ λεπτο...
το ίδιο κ ο βραχίονας του μικροφώνου, ειναι πολύ λεπτός....δεν βλέπω πως μπορεί να ενοχλεί...
τώρα βέβαια δεν μπορώ να φανταστώ πόσο στενό σου είναι το κράνος.....:wave2:

Aggelos_SV
13/03/2007, 22:20
Και μενα μου ειναι λιγο ενοχλητικη η ενδοσυννενοηση στην εφαρμογη της.
Πρεπει να φοραω μπαλακλαβα απο πανω για να μη ''φευγει'' απο το αυτι το ακουστικο.Το σταθεροποιει.Μαλλον θα κανω την εξης πατεντα.Θα τροχισω λιγο εως πολυ(οσο παιρνει) το πλαστικο που προεξεχει με το Dremel(πολυεργαλειο χειρος για οσους δεν το γνωριζουν).



Τελικα βρηκα και tank bag.Και μαλιστα πηγη απο δαυτα:lol: :lol: Στο υποκαταστημα που πηγα ειχε πααααααααρα πολλα
Τζιτζι ειναι

Anritsu
13/03/2007, 22:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από zikpol
Ρε παίδες ήθελα να πάρω την ενδοσυννενόηση αλλά είχα αμφιβολία οτι το πλαστικό που προεξέχει απο το ακουστικό θα με ενοχλεί!!! Επίσης το ίδιο και για το βραχίονα του μικροφώνου...επειδή το κράνος μου είναι σφιχτό στο κεφάλι μου...!!!
Αν δεν αντιμετωπίσατε τέτοιο πρόβλημα let me know μήπως προλάβω να πάρω καμία!!!

Thanks...!!!:wave2:

Τώρα που το έκανα μια πρόβα για να φορέσω το κράνος ζορίστηκα καθώς η ψείρα έφευγε από τ'αυτί μου .Στο βγάλσιμο του κράνους φοβήθηκα μήπως το σπάσω. Θα δούμε .Πάντως το τανγκ μπαγκ είναι πολύ καλύτερο από όσο περίμενα .....Σε πρώτη φάση τουλάχιστον


:beer:

zikpol
14/03/2007, 21:26
Τελικά μετά απο τα καλά λόγια που άκουσα για την ενδοσυννενόηση δεν άντεξα και πήγα και πήρα μια!!! Μπορώ να πώ οτι με εντυπωσίασε η ποιότητα του ήχου σε σχέση πάντα με το κόστος αγοράς της!!! Το μόνο πρόβλημα είναι οτι πιστεύω θα αρχίσει να με ενοχλεί μετά απο κάποια ώρα, γιατί ήδη με το που βάζω το ακουστικό και μετά το κράνος νιώθω κάπως περίεργα στο αφτί.
Anyway...σε καμία περίπτωση δεν μετάνιωσα για την αγορά!!!:)

mourgakos
15/03/2007, 07:42
ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΧΤ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΜΠΛΕ ΚΟΥΚΟΥΛΑ....ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΡΑΜΜΕΝΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ.ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΠΡΙΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ,ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΑ ΞΑΝΑΠΗΡΑ!!!!

paramedic
15/03/2007, 10:52
Καλημέρα παίδες. Μόλις πήρα και εγώ το μαγνητικό tankbag απο το LIDL της περιοχής μου και έχει αρκετά ακόμα μιας και οι μηχανόβιοι εδώ γύρω είναι μετρημένοι. Για τα λεφτά του μου φαίνεται πολύ σούπερ(μέχρι και η μια τσεπούλα γίνεται τσαντάκι μέσης, τι άλλο να ζητήσουμε πια) αλλά θα το δώ και σε χρήση και θα δούμε.
Έχω όμως και μια ερωτησούλα. Όταν βάλω bagster θα κρατάει σχετικά καλά απο πάνω(εννοείται θα το δένω απο τον λαιμό μπροστά στο τιμόνι) ή θα πρέπει νακάνω καμμία παντέντα να το δένω (μέχρι να πάρω και τσαντα baster γιατι προς το παρόν "είναι πολλά τα λεφτά Αρη" και εμείς ΔΕΝτα έχουμε τωρα)?
Α ενδοσυνεννόηση είχα πάρει πέρσι και είναι πολύ καλή και ακούς άνετα τον συνεπιβάτη. Το μόνο κακό αν φοράς και γυαλιά μετά απο ώρα χρήσης και αναλόγως πόσο στενό είναι το κράνος σου σε πονάει πίσω απο το αυτί σου(εμένα με πονούσε αλλά το άντεχα).

gloum
15/03/2007, 11:13
Ποιά είναι η περιοχή σου φίλε?Θέλει ένας φίλος να πάρει παντελόνι και στην Αγία Παρασκευή τελείωσαν

xampos
15/03/2007, 11:14
Κραταει και πανω απ το μπαγκστερ !!

Απλα μειονεται λιγο η δυναμη των μαγνητων καθως αναμεσα στους μαγνητες και στο ρεζερβουαρ ειναι το μπαγκστερ αλλα αμα το δενεις και με το σχοινακι που υπαρχει δε νομιζω να εχεις προβλημα

:wave2:

afrotwin
15/03/2007, 12:35
ante na xestite me tis malakies tou lidl ftoxompinedes....
pios ipe oti ine kali i endosinenoisi ke edosa sxedon 8 euro ke pira mia poutsia pou meta ta 100 opos to ixa provlepsi akous mono aera...
den ta eperna kapotes:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

min ksana akouso gia lidl ke moto 8a fate fapes
:rotflmao: :rotflmao:

paramedic
15/03/2007, 14:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από gloum
Ποιά είναι η περιοχή σου φίλε?Θέλει ένας φίλος να πάρει παντελόνι και στην Αγία Παρασκευή τελείωσαν
Δυστηχώς φίλε μου εννοούσα μόνο τα bagster μείνανε και απο μπουφάν και παντελόνια και μπότες κάποια που ανοιξανε τις συσκευασίες κάποιοι μαλάκες και δεν αξίζει να πάρεις πιστέυω. Επίσης μείνανε πολλές μπαλακλάβες και κάλτσες. Ανω Λιόσια μένω.

gloum
15/03/2007, 14:12
Δεν είναι για εμένα αλλα θα το πασσάρω στον φίλο.Πάντως πάντα στο Lidl τα πράγματα τα ανοίγουν:)Tελευταίο.Που στα Λίοσια είναι τα lidl?

lyk0s
15/03/2007, 15:37
Εγω τσιμπησα το bagster, την μπαλακλαβα και την ζωνη μεσης.

Οπως τα ειδα ολα καλα φανηκαν, βεβαια θα δειξει οταν τα χρησιμοποιησω.

Τα πηρα απο το lidl στην Καλλικρατεια. Ειναι κοντα, εχει ποσοτητες και δεν εχει πολυ κοσμο γυρω. Αν και συνηθως την ιδια μερα, αν οχι το πρωι τελειωνουν, εκει μπορει να εχει μεινει κατι.

paramedic
15/03/2007, 21:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από gloum
Δεν είναι για εμένα αλλα θα το πασσάρω στον φίλο.Πάντως πάντα στο Lidl τα πράγματα τα ανοίγουν:)Tελευταίο.Που στα Λίοσια είναι τα lidl?
Μετά την γέφυρα της αττικής οδού στα 200 μέτρα περίπου είναι το "αστέρι". Είναι ένα συντριβάνι σε σχήμα αστεριού όπου συναντιούνται 6 δρόμοι. Εσύ(όποιος έρθει τελοσπάντων) θα έρχεσαι λογικά πο λιοσίων οπότε είναι το πρώτο στενο στο δεξί σου χέρι. Κάνεις 30 μέτρα και είναι δεξιά. Είναι πολύ εύκολο.