PDA

View Full Version : Η ΑΡΠΑΧΤ



fazerakis
05/03/2007, 10:43
Η ΑΡΠΑΧΤΗ

400 περίπου μοτοσυκλετιστές μαζευτήκαν αυτή την Κυριακή στα Μεγαρα για το πρώτο Track Day της Extreme Track Days για φέτος. Τεράστια επιτυχία αλλά λίγος χρόνος για όλους.
Όσοι πήγαν πρωί πρωί κατάφεραν να πάρουν το πολυπόηθτο αυτοκολλητάκι έναντι 50Ευρώ τα οποία θα τους χάριζαν λίγα λεπτά ευτυχίας.

Τί αγοράσαμε τελικά με αυτά τα 50 Ευρώ?

Εξ’αρχής είχε αναγκελθεί οτι οι ιδιώτες θα μπαίναν στην πίστα 9:00-14:00. Οριακός ο χρόνος με 3 γκρουπ, ίσα ίσα να κάνουν πέντε 20λεπτα (αν το πρόγραμμα κυλούσε τέλεια). Έτσι λοιπόν από τα 400 άτομα θα εξυπηρετηθούν 90. (ας κάνουμε τον πρώτο υπολογισμό 90Χ50= 4500).
Και τι σκέφτηκε τότε ο Μέγας διωργανωτής?! Θα κάνουμε ένα γκρουπ ακόμα και θα εξυπηρετήσουμε άλλα 30 άτομα. (120Χ50=6000) και θα τα κάνει τέσσερα τα 20λεπτα.
Αλλά υπήρχαν και άλλοι που σαφώς θέλαν να μπουν στην πίστα, ένας χειμώνας πέρασε από την τελευταία φορα. Τί μπορούσε να κάνει ο Μέγας διοργανωτής για αυτούς?!
Ανακάλυψε οτι είχε τελικά περίσια χρόνου και τους έδωσε ένα 20λεπτο έναντι 15Ευρώ. (30Χ15=450)
Τελικά κάναμε όλοι από τρία 20λεπτα (16.7Ε/20λεπτο) και 30 τυχεροι κάναν ένα 20λεπτο έναντι 15Ευρώ)

Ο Μέγας Διωργανωτής έκανε την Αρπαχτή και μάζεψε 6450 Ευρώ βγάζοντας και από την μύγα ξύγκι και στερώντας από αυτούς που ήρθαν πρωί και πληρώσαν το 50άρικο το τέταρτο και το πέμπτο 20λεπτο.

Συγγνώμη αλλά εγώ φταίω που νοιώθω οτι κάποιος με κορόιδεψε και μου έφαγε αυτό το 20λεπτο. Από αυτά τα 20 λεπτά εβγαλε άλλα 1950 Ευρώ εις βάρος μου ενώ είχα ήδη πληρώσει για αυτό το χρόνο.

Μπράβο λοιπόν στο Μεγα Διωργανωτή για μία ακόμα εμπορική επιτυχία.

sapila racing
05/03/2007, 10:49
Ασε που το τελευταίο δεν ηταν καν 20λεπτο, το κουτσούρεψαν τουλάχιστον για το μπλε group που ημουν εγω:mad:

zephyr1
05/03/2007, 11:03
Ο διοργανωτης μαγκας ειναι αφου μπορει και μαζευει τοσο χαρτι μεσα σε μια μερα σε ενα χωρο που θελει να λεγεται και πιστα.

Ολοι εμεις που πηγαινουμε μπορειτε να μου πειτε τι ειμαστε?:confused:

Τελικα αυτο που μου εχει μεινει ειναι οτι καποιοι χρηστες που βγαινουν και λενε λεφτα για την κοροιδια των μεγαρω δεν δινω, ειναι οι καλυτεροι.

speedmonger
05/03/2007, 11:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Ασε που το τελευταίο δεν ηταν καν 20λεπτο, το κουτσούρεψαν τουλάχιστον για το μπλε group που ημουν εγω:mad:


Και αλλο εικοσαλεπτο να ειχε τον George δεν τον εφτανες...

gcrook
05/03/2007, 11:20
Εχετε δικιο ολοι παιδια.
Εγω παντως ξερω οτι αν ειχα μηχανακι χθες θα εμπαινα με τα μπουνια και ας μου επιαναν τον κωλο.
Δεν ξερω αν φταιει για αυτο ο Μεγας Διοργανωτης η οι Μεγιστοι Μαλακες αυτης της χωρας βεβαια.

fazerakis
05/03/2007, 11:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Δεν ξερω αν φταιει για αυτο ο Μεγας Διοργανωτης η οι Μεγιστοι Μαλακες αυτης της χωρας βεβαια.

Φυσικά φταίμε όλοι. Πρώτα ο Μέγας και μετά εμείς που δεν ζητήσαμε τα λεφτά μας πίσω. Όποιος ενδιαφέρεται να γίνει μία οργανωμένη προσπάθεια μέσω της προστασίας του καταναλωτή ας το πεί.

gcrook
05/03/2007, 11:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από fazerakis
Φυσικά φταίμε όλοι. Πρώτα ο Μέγας και μετά εμείς που δεν ζητήσαμε τα λεφτά μας πίσω. Όποιος ενδιαφέρεται να γίνει μία οργανωμένη προσπάθεια μέσω της προστασίας του καταναλωτή ας το πεί.

Τι θα κανεις μεσω της Ενωσης Καταναλωτη δεν καταλαβαινω....
Δεν ειναι οτι σου υποσχεθηκε με ταδε κοστος τοσα λεπτα συμμετοχης.
Δεν δεσμευτηκε ο Διοργανωτης να σου εξασφαλισει 4 η 5 σεσιονς με κοστος 50 ευρω.
Ολοημερο τρακντει εγραφε και ο χρονος που θα σου παραχωρουνταν ανηκε αποκλειστικα στην ευχερεια του Διοργανωτη.
Ουτε υπαρχει νομος που να κοστολογει τετοιου ειδους υπηρεσιες απ'οσο ξερω...
Οταν υπεγραψες το χαρτι με τους ορους συμμετοχης αποδεχτηκες καποιους ορους καλως η κακως.
Κριμα παντως.

sapila racing
05/03/2007, 11:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από speedmonger
Και αλλο εικοσαλεπτο να ειχε τον George δεν τον εφτανες...

Καλώς τον Ζούγκλα! :wave2: :beer:

Η κουφάλα πήγαινε όλο και πιο γρήγορα, την επόμενη φορά θα του κάνω σαμποταζ :lol:

zephyr1
05/03/2007, 11:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook

Εγω παντως ξερω οτι αν ειχα μηχανακι χθες θα εμπαινα με τα μπουνια και ας μου επιαναν τον κωλο.


Ακριβως αυτο ειναι που καταλαβαινουν αυτοι και οταν ειδικα τους λες '' πιασε μου λιγο τον κωλο ''απλα στον χουφτωνουν.

gcrook
05/03/2007, 11:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Ακριβως αυτο ειναι που καταλαβαινουν αυτοι και οταν ειδικα τους λες '' πιασε μου λιγο τον κωλο ''απλα στον χουφτωνουν.


Κοιτα Παναγιωτη η αληθεια ειναι οτι χθες με αυτο τον καιρο και Κυριακη κιολας ηταν σιγουρο οτι κατι τετοιο θα συνεβαινε.
Ο κοσμος διψουσε για πιστα.
Ειναι ασχημο μεν αυτο που συνεβη, αλλα προς το παρον δεν υπαρχει εναλλακτικη για καποιον που θελει να κανει τουλαχιστον 6-7 τρακντει τον χρονο.
Καλως η κακως ο κοσμος που κανει χρηση της πιστας τα τελευταια 2 χρονια αυξανεται.
Χθες ειδικα δεν θυμαμαι να εχω ξαναδει τοσο κοσμο στην πιστα, συμμετεχοντες αλλα και απλοι επισκεπτες.

Εχεις δικιο βεβαια.

zephyr1
05/03/2007, 11:56
Ωραια!
Για πεστε καμια αλλαγη ειχε γινει στης εξοδους διαφυγης ,στης στροφες ,χορτα ή ηταν οπως περσυ?

Α Γιωργο χρονια καλά!:beer:

fazerakis
05/03/2007, 12:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Κοιτα Παναγιωτη η αληθεια ειναι οτι χθες με αυτο τον καιρο και Κυριακη κιολας ηταν σιγουρο οτι κατι τετοιο θα συνεβαινε.


Τί ενοείς οτι κάτι τέτοιο θα συνέβαινε. Αυτό που έπρεπε να συμβεί ήταν ή να κλειστουν οι θέσεις τηλεφωνικώς και ανοιχτή λίστα για τυχόν ακυρώσεις ή όποιος προλάβει.
Προσωπικά αφού δεν έκλεινε από το τηλέφωνο ξύπνησα 7 το πρωί για να είμαι σίγουρος οτι θα μπω. (τί Μαλάκας είμαι εε!!)

Όπως και να έχει σε οργάνωση του εν λόγο κυρίου δεν ξαναπάω εκτός αν έχει σκοπό να μου επιστρέψει τα λεφτά μου πίσω μετά από αυτό το φιάσκο(χλωμό αρα δεν ξαναπάω).

Θάνος
05/03/2007, 12:02
Καλά όσοι πήγατε δεν ξέρατε τι θα γίνει; Με τρελή λιακάδα, Κυριακή και πρώτο trackday της χρονιάς; ΚΑΙ 9.00 ΜΕ 14.00;;; Αυτό κι αν ήταν παρανοϊκό.

Ούτε καν το σκέφτηκα! Νομίζω πως όσοι αποφάσισαν να πάνε χθες, πήγαν με δική τους ευθύνη και ρίσκο.

Εγώ χόρτασα από πίστα και πλέον πολύ επιλεκτικά θα τα διαλέγω... και ελπίζω σιγά σιγά πολύς κόσμος ν'αρχίσει να το βλέπει έτσι.

speedmonger
05/03/2007, 12:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Καλώς τον Ζούγκλα! :wave2: :beer:

Η κουφάλα πήγαινε όλο και πιο γρήγορα, την επόμενη φορά θα του κάνω σαμποταζ :lol:

Στειλε του καμια Ρωσιδα την προηγουμενη του trackday, να ερθει εξαντλημενος...

G M
05/03/2007, 16:50
Tο πρωι που ειπα στον Ζαφειροπουλο τα (καθιερωμενα) παραπονα ειπε οτι θα κλεισει σε 4 group και θα κανουμε απο 4 session. Επειδη εφυγα νωριτερα ακουω οτι επαιξαν μολις 3!!! ??:mad:

Τελικα χωρισε τα group βασει ικανοτητων (γυρολογιο). Στην ομαδα των λευκων (1.05-1.10)ηταν μερικοι που δηλωσαν "γρηγοροι" (και οχι μονο) και γυρνουσαν στο 1.20(!?) με αποτελεσμα οι περισσοτεροι να κανουν ασκησεις αποφυγης εμποδιων....Ο διοργανωτης επρεπε να τους βγαλει αμεσως και να τους μεταφερει σε αλλο group (οτι και να σημαινει αυτο) αλλα ειχε να κλεισει ταμειο φαινεται και δεν υπηρχε χρονος......

Οταν εφτασα πιστα και ειδα την κατασταση λεω στον φιλο να φυγουμε αλλα ηθελε πολυ να μπει πιστα και το προτιμησα απο να τον τραβηξω σε καμια Επιδαυρο......:(

rsp
05/03/2007, 18:02
Με τα λεφτα που δινετε για τα τrack day θα μπορουσατε να κλεινετε την πιστα πριβε για παρτη σας καποια αλλη μερα..:D

zephyr1
05/03/2007, 18:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Με τα λεφτα που δινετε για τα τrack day θα μπορουσατε να κλεινετε την πιστα πριβε για παρτη σας καποια αλλη μερα..:D

Αυτο δεν παιζει με τιποτα.:smilea:

div400
05/03/2007, 18:41
ουτε και εμενα μου αρεσε η φαση χθες....

και ενταξει το 50€ +βενζινες τα υπολογιζαμε στανταρ αλλα ρε γμτ τοσα ακριβως δινουμε και στα κανονικα ολοημερα που κανεις και 6 session τουλχ. θα μπορουσε καλλιστα να το χρεωσει λιγοτερα...λεμε τωρα!!!!

απο την αλλη βεβαια κοστος,χρονοδιαγραμα και προσελευση κοσμου ηταν γνωστα απο πριν (ή τουλχ. αναμενομενο) οποτε , αφου δεχτικα τα παραπανω και πληρωσα/συμμετειχα, ηταν επιλογη μου αρα δεν μπορω να ''γκρηνιαξώ'' εκ των υστερων.....

θεωρω παντως λανθασμενη επιλογη του διοργανωτη ( θα διαβαζει αραγες ??? ) το χθεσινο track day και ελπιζω να μην την ακολουθησει και στα μελλοντικα...διαφορετικα θα μαζευω λεφτα και 1 φορα το 2μηνο θα ανεβαινω σερρες...

SPORAKIAS
05/03/2007, 19:00
και μετα με ''κραζανε'' που ειχα παει νοεμβριο με 50€ 09,00-17,00...

και ημασταν 30 μηχανες ολες και ολες και ειχε και γαμω τους καιρους και ηταν και τεταρτη και δεν ειχε sessions....:cool: ...ολη η πιστα για παρτυ μας και για ολη την ωρα και για πιο πολυ ωρα....:smokin:

λοιπον μονο τεταρτες ...

να παιρνετε ρεπο...:winka:

SPORAKIAS
05/03/2007, 19:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Αυτο δεν παιζει με τιποτα.:smilea:

γιατι δεν παιζει ρε zephyr...??

πιο παλια μου ειχε πει φιλαρακι οτι ειχαν νοικιασει τα μεγαρα για μια ολοκληρη μερα...

να μου πεις και που θα βρεις ελευθερη μερα(με τοσα trackdays,0-300,k.l.p) ....??δικιο εχεις...αλλα αυτα τα κανονιζουν πιο νωρις...:winka:

zephyr1
05/03/2007, 19:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
γιατι δεν παιζει ρε zephyr...??

πιο παλια μου ειχε πει φιλαρακι οτι ειχαν νοικιασει τα μεγαρα για μια ολοκληρη μερα...

να μου πεις και που θα βρεις ελευθερη μερα(με τοσα trackdays,0-300,k.l.p) ....??δικιο εχεις...αλλα αυτα τα κανονιζουν πιο νωρις...:winka:



Αντιγραφη απο bikenet, χρηστης portishead:

Στη διάθεση του χώρου περιλαμβάνοντα ι:
· Χρήση πίστας, των κερκίδων, των pits, κλειστού χώρου που προορίζεται για γραμματεία συμμετεχόντων στο χώρο εκκίνησης, αίθουσας πολλαπλών χρήσεων 170τμ. και του εξωτερικού parking.
· Οι ώρες λειτουργίας του Αυτ/μιου είναι 08:00-18:00.
Η φιλοξενία των προσκεκλημένων σας και το Catering, μπορεί να γίνει εντός της αίθουσας πολλαπλών χρήσεων που θα σας παραδοθεί κενή επίπλων

Τις συγκεκριμένες ημέρες και ώρες που παραχωρείται, το Αυτοκινητοδρόμ ιο είναι υπό τον έλεγχο του ενοικιαστή, ο οποίος με ιδία ευθύνη δύναται να υποδέχεται προσκεκλημένου ς. Όποιος κληθεί να οδηγήσει εντός πίστας θα πρέπει να είναι κάτοχος του ανάλογου διπλώματος του Υπ. Συγκοινωνιών και να είναι ασφαλισμένος.
Η διαχείριση του εξωτερικού parking είναι θέμα των ενοικιαστών.
Το αυτοκινητοδρόμ ιο πρόκειται να σας παραδοθεί σε κατά το δυνατόν άρτια λειτουργική κατάσταση (καθαρισμένα οδοστρώματα, χωρίς συγκεντρωμένα ύδατα, λάσπες και φερτές ύλες).
Ενημερωτικά σας αναφέρω ότι το Αυτοκινητοδρόμ ιο Μεγάρων είναι εφοδιασμένο με ΠΡΟΣΩΡΙΝΗ ΑΔΕΙΑ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΤΗΤΑΣ για τέλεση αγώνων ταχύτητας και αγώνων Super Motard, η οποία έχει εκδοθεί (10/03/05) από την Επιτροπή Ελέγχου Πιστών (ΕΛΠΑ).
Είναι σημαντικό η τοποθέτηση κάθε φύσης υλικού λειτουργικής χρήσης τoυ ενοικιαστή, η οποία εξυπηρετεί τις ανάγκες της εκδήλωσης, να μην καλύπτει τις διαφημιστικές πινακίδες με τα λογότυπα των χορηγών της πίστας, να μην επιφέρει μη αναστρέψιμες βλάβες και εν πάσει περιπτώσει να διασφαλίζεται ότι ο χώρος με τη λήξη της δραστηριότητας θα αποκατασταθεί από τον πελάτη σε ότι αφορά απομάκρυνση υπερκατασκευών, ένθεση σημάτων και λοιπών λειτουργικών παρεμβάσεων και θα επανέλθει στην πρότερο κατάσταση ευθύνη του πελάτη.

Όσο αφορά το κόστος, σας επισυνάπτω τον τρέχοντα τιμοκατάλογο:

ΗΜΕΡΑ ΑΞΙΑ ΔΙΑΘΕΣΗΣ /ΗΜΕΡΑ, euro
Καθημερινή 4.000,00
Σάββατο 6.500,00
Κυριακή 8.000,00

Οι παραπάνω τιμές ισχύουν για χρήση 1-3 ημερών το χρόνο
Από 4 - 6 ημέρες το χρόνο υπάρχει έκπτωση 15%
Από 7 - 10 ημέρες το χρόνο υπάρχει έκπτωση 25%
Από 10 - 30 ημέρες το χρόνο υπάρχει έκπτωση 30%

Οι παραπάνω τιμές δεν περιλαμβάνουν το ΦΠΑ 19%.

Ειδικά για την αιτούμενη δραστηριότητα της ημι-ημερήσιας χρήσης 5 ωρών το αυτοκινητοδρόμ ιο θα προσφερθεί με:
1.800? + ΦΠΑ ανά ημέρα (καθημερινή)
3.000? + ΦΠΑ ανά ημέρα (Σάββατο)
3.600? + ΦΠΑ ανά ημέρα (Κυριακή)

Για την παραχώρηση του χώρου του Αυτοκινητοδρομ ίου των Μεγάρων η SAFETRACK δεσμεύει το χώρο με προκαταβολή του 30% της αξίας διάθεσης μετρητοίς, με την κράτηση της αιτούμενης ημερομηνίας (έμβασμα στο λογαριασμό όψεως της SAFETRACK ALPHA ΤΡΑΠΕΖΑ, 15600232000147 1). Η εξόφληση του εν λόγω ποσού δέον όπως λάβει χώρα με έμβασμα στον παραπάνω αναγραφόμενο λογαριασμό όψεως της SAFETRACK ως και μία ημέρα πριν την εκδήλωση ή με καταβολή επιταγής ημέρας.
Σε περίπτωση αναβολής της συγκεκριμένης εκδήλωσης με ευθύνη του ενοικιαστή, παραμένει στην διακριτική ευχέρεια της SAFETRACK να παρακρατήσει την προκαταβολή που έχει καταβληθεί για τη συγκεκριμένη εκδήλωση.
Απαραίτητη προϋπόθεση για την διάθεση του χώρου από τη Safetrack, είναι η υπογραφή σύμβασης διάθεσης του αυτοκινητοδρομ ίου υπογεγραμμένης και από τους δύο συμβαλλομένους .
Είναι απαραίτητη επίσης η αποδοχή των κάτωθι όρων:

· Ο ενοικιαστής αναλαμβάνει την πλήρη αστική και ποινική ευθύνη έναντι των συμμετεχόντων οδηγών ή τρίτων στο χρόνο που θα έχει ενοικιάσει την πίστα των Μεγάρων. Πρέπει να μεριμνήσει για την παρουσία ασθενοφόρου στην πίστα, για όσο διάστημα γίνεται χρήση πίστας από μοτοσικλετιστέ ς. (Σύσταση προς τον ενοικιαστή από τη Safetrack είναι να προβεί σε σύνταξη ασφαλιστηρίου συμβολαίου προς κάλυψη οδηγών και τυχόν επιβατών των οχημάτων που θα κινηθούν εντός της πίστας).
· Ο ενοικιαστής δεσμεύεται ότι κατά τον χρόνο ενοικίασης δεν θα τελεστεί καμιάς μορφής αγωνιστική δραστηριότητα εντός της πίστας (ή όποια δραστηριότητα μπορεί να εκληφθεί ως αυτοσχέδιος αγώνας). Θεωρείται επίσης αυτονόητο ότι η οργανωτική ομάδα της εκδήλωσης, όπως και οι συμμετέχοντες θα έχουν καλή συνεργασία με το υπεύθυνο προσωπικό της πίστας προς την ομαλή και ασφαλή διεξαγωγή του event.
· Μέσα στα πλαίσια της ευθύνης του Ενοικιαστή είναι και οι τυχόν ζημίες, βλάβες, χειροτερεύσεις, κλοπές αντικειμένων που βρίσκονται στη ιδιοκτησία ή διαχείριση της SAFETRACK, που ενδεχόμενα να προκαλέσει ο Ενοικιαστής, το προστεθέν υπαλληλικό ή άλλο προσωπικό του, αλλά και τρίτοι, επισκέπτες, συμμετέχοντες ή πελάτες του. Η ευθύνη του Ενοικιαστή επεκτείνεται στην υποχρέωση αποκατάστασης των χώρων του αυτοκινητοδρομ ίου που θα παραλάβει στην πρότερα της εκδήλωσης κατάσταση.
· Ο Ενοικιαστής είναι υπόχρεος με βάση την παρούσα σύμβαση και την ισχύουσα νομοθεσία, σε καταβολή αποζημιώσεων σε περίπτωση που δεν δύναται να επαναφέρει τους χώρους του αυτοκινητοδρομ ίου στην κατάσταση που θα καταγραφούν στο Πρωτόκολλο παράδοσης-παραλαβής πριν την μέρα και ώρα λήξη της σύμβασης και παράδοσης των χώρων του αυτοκινητοδρομ ίου.
· Ανάλογα με την έκταση και τη φύση του προβλήματος σε περίπτωση παρέκκλισης επιβαρύνεται με ποινική ρήτρα, πέραν των συμφωνηθέντων ορίων της παρούσας σύμβασης, ίση με τα διαφυγόντα κέρδη της Safetrack AE, τα ενοίκια των ημερών που θα χρειαστούν για να γίνουν οι απαιτούμενες εργασίες αποκατάστασης των ζημιών, καθώς και με τα τιμολόγια των συνεργείων που θα εκτελέσουν τις ως άνω εργασίες με την επίβλεψη της Safetrack AE.
· Ο Ενοικιαστής, δεν φέρει, ωστόσο, ευθύνη σε περίπτωση φυσικής καταστροφής ή ανωτέρας βίας, όπως αυτή νοείται με βάση την κείμενη νομολογία.
· Ο Ενοικιαστής έχει το δικαίωμα να τοποθετήσει διαφημιστικές πινακίδες είτε για ίδιο λογαριασμό, είτε για λογαριασμό τρίτων προς εκμετάλλευση μέσα στο χώρο του Αυτ/μίου και επί των εξωτερικών επιφανειών του στεγασμένων χώρων, με τους ακόλουθους περιορισμούς:
· Να μην επικαλύψει τις επιφάνειες που έχουν προσημανθεί με επικοινωνιακό υλικό και αφορά λοιπούς χορηγούς και διαφημιζόμενου ς, το οποίο έχει τοποθετηθεί από τη SAFETRACK και εν πάσει περιπτώσει αποτελεί μέρος της εικόνας του Αυτ/μίου.
· Η τοποθέτηση κάθε φύσης διαφημιστικού υλικού προβολής να μην επιφέρει μη αναστρέψιμες βλάβες (πχ εμφύτευση πασάλων στον χώρο των pits ή στο οδόστρωμα της πίστας) και να μην υπερβαίνει τα 7 (επτά) μέτρα ύψους λόγω του περιορισμού που επιβάλλει η γειτνίαση με το στρατιωτικό αεροδρόμιο Μεγάρων.
· Η SAFETRACK έχει την υποχρέωση να παραδώσει τους στεγασμένους και υπαίθριους χώρους του Αυτ/μίου καθαρούς και έτοιμους προς προετοιμασία και μετέπειτα αξιοποίηση από τον Ενοικιαστή. Θεωρείται δεδομένο ότι η πρώτη των συμβαλλομένων έχει εξετάσει τους χώρους του Αυτ/μίου και τους βρήκε άρτιους, κατάλληλους και της απολύτου αρεσκείας της για την κάλυψη των αναγκών λειτουργίας της εκδήλωσης που πρόκειται να οργανώσει.
· Ωστόσο, μετά από έγγραφη συγκατάθεση της SAFETRACK, ο Ενοικιαστής, δύναται να προβεί σε ορισμένες βελτιώσεις του εξωτερικού περιβάλλοντος χώρου που θα χρησιμοποιηθεί για την κίνηση προς στάθμευση και στάθμευση (parking) των οχημάτων, όπως για παράδειγμα η μετατόπιση τυχόν μπαζών, ή η ρίψη αδρανούς υλικού (γαρμπίλι) για την επούλωση λάκκων ή άλλων εδαφικών ανωμαλιών. Το κόστος αυτών των εργασιών ήθελε επιβαρύνει τον Ενοικιαστή.
· Η εταιρία που θα ενοικιάσει την πίστα φέρει την αποκλειστική ευθύνη για τα απαραίτητα μέτρα ασφαλείας των συμμετεχόντων και επισκεπτών, και την αποκλειστική ευθύνη φύλαξης των εκθεμάτων και λοιπών αγαθών κινητών και ακινήτων που είναι περιουσιακά στοιχεία των επισκεπτών, δικά της, ή διαχειριζόμενα από την SAFETRACK και βρίσκονται εντός του χώρου που ορίζει το Αυτ/μιο Μεγάρων. Προς περιφρούρηση των παραπάνω, είναι στη διακριτική ευχέρεια του Ενοικιαστή να χρησιμοποιήσει προσωπικό φύλαξης στη διάρκεια όλου του 24ώρου, ελεγχόμενο και αμειβόμενο από τον ίδιο.

· Λόγω της ιδιάζουσας φύσης της δραστηριότητας που πρόκειται να λάβει χώρα, ο Ενοικιαστής είναι υποχρεωμένος να εγγυηθεί τα απαραίτητα επαυξημένα μέτρα πυρασφάλειας. Σε περίπτωση που αυτός παραλείψει ή λάβει πλημμελώς ή παρά το νόμο τα επιβαλλόμενα μέτρα και προξενηθεί βλάβη (από πυρκαγιά, έκρηξη ή άλλο συναφές γεγονός) είναι υπεύθυνος:
· Έναντι των αστικών απαιτήσεων των συμμετεχόντων και λοιπών επισκεπτών που πιθανόν εμπλακούν σε ένα ανάλογο συμβάν.
· Έναντι των απαιτήσεων αποκατάστασης στην πρότερη κατάσταση και μορφή του κινητού και ακίνητου εξοπλισμού του Αυτ/μίου.
· Είναι στη διακριτική ευχέρεια του Ενοικιαστή, να προβεί σε ασφαλιστικές καλύψεις για τους κινδύνους που εκτιμά ως πιθανούς αναφορικά πάντα με τη δραστηριότητα που πρόκειται να λάβει χώρα στο Αυτ/μιο, και για όλο το διάστημα που θα χρησιμοποιεί το χώρο.
· Ο εκπρόσωπος της Safetrack και υπεύθυνος της πίστας που θα συντάξει το Πρωτόκολλο Παράδοσης-Παραλαβής, κατά την παράδοση της πίστας στον Ενοικιαστή δύναται να παρίσταται στον χώρο καθ’ όλη την διάρκεια των εκδηλώσεων. Η SAFETRACK παραδίδει το χώρο χωρίς να συμπεριλαμβάνε ι μέριμνα παροχής επιπλέον υπηρεσιών προς των Ενοικιαστή. Συνεπακόλουθα ο Ενοικιαστής οφείλει να καλύψει τις ανάγκες της εκδήλωσης κατά την εκτίμηση του, με ανθρώπινο δυναμικό του οποίου θα φέρει την αποκλειστική ευθύνη πληρωμής και κάλυψης των ασφαλιστικών εισφορών τους. Μέσα στις δραστηριότητες που πρέπει να ληφθούν υπόψη προς κάλυψη είναι και ο καθαρισμός των παραχωρούμενων για την εκδήλωση χώρων και κτιρίων κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης και πριν την παράδοση της στην SAFETRACK.

zephyr1
05/03/2007, 19:12
+ Αυτο(δεν χωραγε).

· Η. Η SAFETRACK και ο Ενοικιαστής οφείλουν εκατέρωθεν να συνεργάζονται κατά τρόπο προσήκοντα, όπως απαιτεί η καλή πίστη και τα συναλλακτικά ήθη, διατηρώντας ανοιχτούς διαύλους επικοινωνίας μέσω των εκατέρωθεν εντεταλμένων στελεχών τους, προς επίλυση όλων των σχετικών με το έργο προβλημάτων ήθελαν προκύψει, σε όλη τη διάρκεια του έργου.

Δεν ειναι ευκολο!

SPORAKIAS
05/03/2007, 19:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
+ Αυτο(δεν χωραγε).

· Η. Η SAFETRACK και ο Ενοικιαστής οφείλουν εκατέρωθεν να συνεργάζονται κατά τρόπο προσήκοντα, όπως απαιτεί η καλή πίστη και τα συναλλακτικά ήθη, διατηρώντας ανοιχτούς διαύλους επικοινωνίας μέσω των εκατέρωθεν εντεταλμένων στελεχών τους, προς επίλυση όλων των σχετικών με το έργο προβλημάτων ήθελαν προκύψει, σε όλη τη διάρκεια του έργου.

Δεν ειναι ευκολο!

ρε δεν ειπα οτι πηραν την τριτη τηλ. και πηγαν κυριακη και μπηκαν...

μιλαμε μου το ελεγε απο φεβρουαριο οτι την ειχαν κλεισει για ιουνιο...

μαλλον την ειχαν ψαγμενη....:winka:

zephyr1
05/03/2007, 19:25
Αν διαβασεις με υπομονη θα δεις οτι θελει πολυ δουλεια και δεν ξερω ποιος ειναι διατεθειμενος να κανονισει κατι τετοιο.

Νομιζω οτι ειναι πολυ ευκολοτερο να το κανεις καποιος που το κανει ηδη και μεις απλα να δωσουμε ενα πενηνταρικακι και να κραξουμε κιολας!:smilea:

SPORAKIAS
05/03/2007, 19:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1

Νομιζω οτι ειναι πολυ ευκολοτερο να το κανεις καποιος που το κανει ηδη και μεις απλα να δωσουμε ενα πενηνταρικακι και να κραξουμε κιολας!:smilea:

ετσι ...ετσι....:a01:

kostom
05/03/2007, 21:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από fazerakis
Η ΑΡΠΑΧΤΗ

Και τι σκέφτηκε τότε ο Μέγας διωργανωτής?! Θα κάνουμε ένα γκρουπ ακόμα και θα εξυπηρετήσουμε άλλα 30 άτομα. (120Χ50=6000) και θα τα κάνει τέσσερα τα 20λεπτα.
Αλλά υπήρχαν και άλλοι που σαφώς θέλαν να μπουν στην πίστα, ένας χειμώνας πέρασε από την τελευταία φορα. Τί μπορούσε να κάνει ο Μέγας διοργανωτής για αυτούς?!
Ανακάλυψε οτι είχε τελικά περίσια χρόνου και τους έδωσε ένα 20λεπτο έναντι 15Ευρώ. (30Χ15=450)
Τελικά κάναμε όλοι από τρία 20λεπτα (16.7Ε/20λεπτο) και 30 τυχεροι κάναν ένα 20λεπτο έναντι 15Ευρώ)

Ο Μέγας Διωργανωτής έκανε την Αρπαχτή και μάζεψε 6450 Ευρώ βγάζοντας και από την μύγα ξύγκι και στερώντας από αυτούς που ήρθαν πρωί και πληρώσαν το 50άρικο το τέταρτο και το πέμπτο 20λεπτο.





Δέν σε βλέπω ρε σύ όμως να αφαιρείς τα χρήματα που δίνονται ώς αμοιβή
της πίστας... Εντάξει, έβγαλε καλό μεροκάματο χτές, αλλά να τα λέμε και τα
πράγματα όπως έχουνε... :wave2:

Και από την αρχή ξέραμε ότι εφ όσων θα υπάρξουν 4 γκρούπ και θα
μπαίνουμε ανά ώρα και όχι ανά 40 λεπτά, τότε είπαμε ότι ο μέγιστος
αριθμός sessions/group θα ήταν 3-4...


80118

adam_tsouk
06/03/2007, 10:22
αν δεν εμπαινε ΚΑΝΕΙΣ να δουμε τι θα εκανε ο "μεγα διοργανωτης" οπως τον αναφερετε.

προσωπικα προτιμησα μια χαλαρη βολτουλα παρα να κλαιγομαι για τα 50ευρα.


Εμεις φταιμε. Αυτος καλα κανει, εμπορος ειναι και μαγκια του.

AFTER
06/03/2007, 10:24
Ενα πουλακι μου ειπε οτι δεν υπηρχε γιατρος στην πιστα

Αυτο ειναι εγκληματικο!!!!!

adam_tsouk
06/03/2007, 10:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Ενα πουλακι μου ειπε οτι δεν υπηρχε γιατρος στην πιστα

Αυτο ειναι εγκληματικο!!!!!
τι ειχες παλι στο στομα σου? :uplate:


:lol: :lol: :lol:

TROOPER
06/03/2007, 10:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Ενα πουλακι μου ειπε οτι δεν υπηρχε γιατρος στην πιστα

Αυτο ειναι εγκληματικο!!!!!

το πουλακι το επιβεβαιωνει !!!!!!!!!!!!!!!

παιδες γιατρος δεν υπηρχε παρα ενα ασθενοφορο με 1 νοσηλευτη μεσα!!!!!!!

επεσε ατσαλα αγωνιζομενος στην Κ πιτς και εκτελεσα χρεη γιατρου...ευτυχως το παλικαρι δεν επαθε κατι σοβαρο.αν ομως ειχε παθει....τι θα γινοτανε???

νευριαζω !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:mad: :mad: :mad:

fazerakis
06/03/2007, 10:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostom

Και από την αρχή ξέραμε ότι εφ όσων θα υπάρξουν 4 γκρούπ και θα
μπαίνουμε ανά ώρα και όχι ανά 40 λεπτά, τότε είπαμε ότι ο μέγιστος
αριθμός sessions/group θα ήταν 3-4...

Τα γκρουπ θα ήταν 3-4 όπως λες αλλά τα sessions θα ήταν 4-5.

Τελικα τα groups γίνανε 4+1σπόντα και τα sessions 3!!!.

Αν είχα κάνει 4ο session δεν θα είχα πει τίποτα, θα ήμουν και ευχαρηστημένος αλλά αυτό δεν έγινε.

fazerakis
06/03/2007, 10:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
αν δεν εμπαινε ΚΑΝΕΙΣ να δουμε τι θα εκανε ο "μεγα διοργανωτης" οπως τον αναφερετε.
προσωπικα προτιμησα μια χαλαρη βολτουλα παρα να κλαιγομαι για τα 50ευρα.
Εμεις φταιμε. Αυτος καλα κανει, εμπορος ειναι και μαγκια του.

Adam έκανες την καλύτερη δουλειά. Πλέον τέτοιες ωραίες μέρες δεν αξίζει να χαλάς το κέφι σου.
Στην συγκεκριμένη οργάνωση χλωμό να ξαναπάω. Η αλήθεια είναι οτι γενικά στα Μέγαρα μας τον πιάνουν αλλά στο 300 υπάρχει μία σταθερότητα, ξέρεις τι να περιμένεις και δεν σου δίνουν λιγότερα από ότι σου προσφέρουν.

Γενικά έχω ξενερώσει με το θέμα Μέγαρα, όχι για την πίστα και το οδόστρομα, και τις ανύπαρκτες εξόδους διαφυγής αλλά γιατί τελικά ο ιδιοκτήτης της πίστα μας εκμεταλεύεται όλους μας, ιδιώτες και οργανωτές.

Αυτός κάνει την μεγαλύτερη αρπαχτή από όλους γιατί ξέρει πλέον ότι έχει το μονοπώλειο για λίγα χρόνια ακόμα.

AFTER
06/03/2007, 10:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER


νευριαζω !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:mad: :mad: :mad:

Μπορεις να ξεσπασεις πανω μου το απογευμα :lol:


:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

Nostra
06/03/2007, 11:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Μπορεις να ξεσπασεις πανω μου το απογευμα :lol:




σα να μύρισε gay-ίλα.....



:lol: :lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol:



Ρε παιδιά... για το θέμα των Μεγάρων... όσο πάει ο όχλος τόσο θα συνεχίσει η εκμετάλλευση...

αλλά θα μου πεις ... έχουμε στην ελλάδα ευθύνη του καταναλωτή? Οχι ... και πάτε και δίνετε 50 άρες για τα χωράφια...

και τι να κάνεις θα μου πεις.... θα τρέχεις Επίδαυρο ή Ρώσσο ? Ούτε κι αυτό σωστό...



Αν (ουτοπικό...) μαζευόντουσαν όμως ΟΛΟΙ αυτοί που μαζεύτηκαν στο track day και έλεγαν στον διοργανωτή και στην ιδιοκτησία της πίστας ότι
"θα μπαίναμε αλλά επειδή είναι χωράφι ΔΕΝ το κάνουμε και γεια σας..."

ίσως τους αναταράζατε και φτιάχνανε κατιτίς παραπάνω σε αυτήν την πίστα (ο αντίχριστος να την κάνει....)

αλλά σιγά μη γίνουν τέτοια συλλογικά πράγματα στην Ελλάδα... :sad: :sad:

πρόβατα είμαστε σε όλους τους τομείς...

gcrook
06/03/2007, 11:37
Nostra εχεις δικιο, αλλα στην προκειμενη περιπτωση ξεχνας οτι εχουν, για τον Α η Β λογο, αυξηθει αποτομα οι καταναλωτες ενος προιοντος, το οποιο στην παρουσα περιπτωση ειναι κακιστο μεν, διατιθεται μονο απο εναν φορεα δε.

Μιλαμε για το χωραφι των Μεγαρων, γιατι αυτα τα "παω στις Σερρες ανα εξαμηνο και βρισκω την υγεια μου" ,δεν ειναι και πολυ ενθαρρυντικα για αυτον που θελει να κανει 6-7 τρακντει τον χρονο τουλαχιστον.

Δηλαδη τι να κανει ο κοσμος αποχη απο την πιστα;
Εδω τα μαθηματα οδηγησης του 0-300 και του California, τα παρακολουθει ολο και περισσοτερος κοσμος σε βαθμο που πολλοι κλεινουν πλεον για ενα εξαμηνο μετα (και αν) .
Πολλοι απο αυτους λοιπον γινονται και καταναλωτες ενος προιοντος που ενδεχεται να αγνοουσαν την υπαρξη του (πωπω θυμηθηκα Πολιτικη Οικονομια δεσμης λεμε) :rotflmao:

Αντε πες τους για αποχη ετσι φρεσκοι οπως ειναι.
Το προβλημα θα παραμενει και συνεχως θα γινεται εντονοτερο εως οτου φτιαχτει μια νεα πιστα.
Εκει θα μπορουμε πλεον να μιλαμε.
Αυτη την στιγμη το καλυτερο που εχουμε να κανουμε ειναι να απεχουμε καπως πιο διακριτικα, απο events, οπως αυτο της Κυριακης που δεν αξιζουν μια.

road spirit
06/03/2007, 15:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Nostra εχεις δικιο, αλλα στην προκειμενη περιπτωση ξεχνας οτι εχουν, για τον Α η Β λογο, αυξηθει αποτομα οι καταναλωτες ενος προιοντος, το οποιο στην παρουσα περιπτωση ειναι κακιστο μεν, διατιθεται μονο απο εναν φορεα δε

Έτσι είναι, η ...χμ.. . "αγορά" στην οποία βρισκόμαστε είναι μονοπωλιακή. Και όταν αυτό συμβαίνει, τον "πελάτη" κανείς δεν τον λογαριάζει

gcrook
06/03/2007, 15:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από 7-cubed
Έτσι είναι, η ...χμ.. . "αγορά" στην οποία βρισκόμαστε είναι μονοπωλιακή. Και όταν αυτό συμβαίνει, τον "πελάτη" κανείς δεν τον λογαριάζει

Κουραγιο εσυ και θα εχεις αυριο στο βιντεο που ανεβαινει (ξερεις εκεινο το πολυπαθο) την τιμητικη σου.:winka:

san1000
06/03/2007, 21:39
ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΕ ΝΑ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΤΕ !!!

ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ 4 SESSIONS ΓΙΑΤΙ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΓΚΡΟΥΠ ΚΑΙ ΤΟ ΧΑΡΗΚΑ ΠΟΛΥ.

ΑΠ ΟΤΙ ΕΙΔΑ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΤΗΣ ΠΙΣΤΑΣ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟ.

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΒΓΑΛΕ Ο ΚΟΣ ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ ΜΕ ΤΟΣΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ, ΑΛΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΧΟΝΤΡΑ ΜΕΣΑ ΑΡΚΕΤΕΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ 30 ΜΕ 40 ΑΤΟΜΑ.

ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΧΕΣΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ μ@Λ@κες ΤΖΑΜΙ.

ΓΚΡΙΝΙΑ ΛΟΙΠΟΝ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ !!!!

TROOPER
06/03/2007, 22:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από san1000
ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΧΕΣΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ μ@Λ@κες ΤΖΑΜΙ.


ετσι νιωθεις?
τοτε γιατι πας?
και ενταξει πας...που ειναι το κακο να πεις τα στραβα δεν καταλαβαινω.αφου υπαρχουνε...τα λεμε.

that s all.

kostom
06/03/2007, 22:57
Καλά κάνουμε και τα επισημαίνουμε όλα τα καλά
και τα κακά αλλά χωρίς να προσβάλω κανέναν βλέπω
ένα φόβο προς την πίστα γενικότερα....Πολλοί λένε
για τα Μέγαρα, χάλια άφαλτος, σαμάρια, κάφροι,
καννίβαλοι κλπ κλπ. και λένε για τις Σέρρες πόσο καλές
είναι, αλλά αντί να πάνε στις Σέρρες, τους βλέπω να
σκοτώνονται κάθε κυριακή και σάββατο στην Ιτέα,
στον Μπράλλο, στην Επίδαυρο, και οπουδήποτε αλλού
υπάρχουν οι άλλες γνωστές μας "πίστες".....

Προσωπικά μπορούσα να κάνω κανονικά 4 sessions αλλά
προτίμησα τα 3 και πραγματικά δεν το μετάνοιωσα....
Αντιθέτως, το ευχαριστήθηκα...Καλή η γκρίνια για κάτι
καλύτερο, όπως τιμολόγιο, συνθήκες, παροχές, εγαταστάσεις,
αλλά μέχρι να γίνει άλλη πίστα, πρέπει να συμβιβαστούμε με
αυτό που μας παρέχετε..... Και μήν μου πείτε ότι με 50€ όλη
μέρα είμαι Σέρρες, γιατί στα μέγαρα βάζετε 5€ διόδια και 20€
βενζίνη και κάνετε το κομμάτι σας..Στις Σέρρες πόσα δίνεται????
Και πόσες φορές μπορούμε να πάμε τον χρόνο..Προτιμώ να
δίνω 6 φορές τον χρόνο 100€ στα Μέγαρα για μία Κυριακή
έστω και αν ευχαριστηθώ μόνο 2 sessions και να ανεβαίνω
Σέρρες 2 φορές όπου εκεί φεύγει μια 500άρα την φορά....

Άν το φυσάτε το μαρούλι, μπράβο σας...και εγώ μαζί σας....
Αλλά οι ποιο πολλοί δεν την έχουμε την δυνατότητα....



ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΕ ΝΑ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΤΕ !!!

ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ 4 SESSIONS ΓΙΑΤΙ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΓΚΡΟΥΠ ΚΑΙ ΤΟ ΧΑΡΗΚΑ ΠΟΛΥ.

ΑΠ ΟΤΙ ΕΙΔΑ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΤΗΣ ΠΙΣΤΑΣ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟ.

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΒΓΑΛΕ Ο ΚΟΣ ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ ΜΕ ΤΟΣΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ, ΑΛΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΧΟΝΤΡΑ ΜΕΣΑ ΑΡΚΕΤΕΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ 30 ΜΕ 40 ΑΤΟΜΑ.

ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΧΕΣΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ μ@Λ@κες ΤΖΑΜΙ.

ΓΚΡΙΝΙΑ ΛΟΙΠΟΝ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ !!!!


ΣΩΣΤΟΟΟΟΟΟΟ !!!!!!!!!!!:lol: :lol: :lol: :lol:

Όμως πρέπει κάτι να γίνει.....Αλλά όπως είπανε παραπάνω...
Όσο έχουνε το μονοπώλιο......:sad:

TROOPER
06/03/2007, 23:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostom
Καλά κάνουμε και τα επισημαίνουμε όλα τα καλά
και τα κακά αλλά χωρίς να προσβάλω κανέναν βλέπω
ένα φόβο προς την πίστα γενικότερα....Πολλοί λένε
για τα Μέγαρα, χάλια άφαλτος, σαμάρια, κάφροι,
καννίβαλοι κλπ κλπ. και λένε για τις Σέρρες πόσο καλές
είναι, αλλά αντί να πάνε στις Σέρρες, τους βλέπω να
σκοτώνονται κάθε κυριακή και σάββατο στην Ιτέα,
στον Μπράλλο, στην Επίδαυρο, και οπουδήποτε αλλού
υπάρχουν οι άλλες γνωστές μας "πίστες".....

Προσωπικά μπορούσα να κάνω κανονικά 4 sessions αλλά
προτίμησα τα 3 και πραγματικά δεν το μετάνοιωσα....
Αντιθέτως, το ευχαριστήθηκα...Καλή η γκρίνια για κάτι
καλύτερο, όπως τιμολόγιο, συνθήκες, παροχές, εγαταστάσεις,
αλλά μέχρι να γίνει άλλη πίστα, πρέπει να συμβιβαστούμε με
αυτό που μας παρέχετε..... Και μήν μου πείτε ότι με 50€ όλη
μέρα είμαι Σέρρες, γιατί στα μέγαρα βάζετε 5€ διόδια και 20€
βενζίνη και κάνετε το κομμάτι σας..Στις Σέρρες πόσα δίνεται????
Και πόσες φορές μπορούμε να πάμε τον χρόνο..Προτιμώ να
δίνω 6 φορές τον χρόνο 100€ στα Μέγαρα για μία Κυριακή
έστω και αν ευχαριστηθώ μόνο 2 sessions και να ανεβαίνω
Σέρρες 2 φορές όπου εκεί φεύγει μια 500άρα την φορά....

Άν το φυσάτε το μαρούλι, μπράβο σας...και εγώ μαζί σας....
Αλλά οι ποιο πολλοί δεν την έχουμε την δυνατότητα....




ΣΩΣΤΟΟΟΟΟΟΟ !!!!!!!!!!!:lol: :lol: :lol: :lol:

Όμως πρέπει κάτι να γίνει.....Αλλά όπως είπανε παραπάνω...
Όσο έχουνε το μονοπώλιο......:sad:

κωστα βλεπεις λες οτι υπαρχει φοβος για την πιστα.εγω ημουνα εκει και εκατσα οπως ειδες και αφοτου φυγατε.ειδα και τους αγωνιζομενους.οταν λοιπον επεσε το παλικαρι και δεν ειχε γιατρο εμεινα μαλακας!!!και σε ρωταω αν καποιος σκεφτεται να μπει πιστα αλλα δεν υπαρχει ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη λες να μη φοβηθει???
δλδ λεμε να μπουμε σε ασφαλεστερες συνθηκες οδηγησης απο αυτες του δρομου και στη στραβη τι??????τιποτα???????αυτες ειναι οι ασφαλεστερες συνθηκες???και ενταξει ο οποιοσδηποτε διοργανωτης κανει τα κουμαντα του για τα φραγκα.και καλα κανει.εμεις ομως ειμαστε αυτοι που θα υποστουμε τις συνεπειες των ελειψεων.δεν λεω οτι για να κανεις το γουστο σου πρεπει να πας σερρες αλλα σιγουρα το να κινηθεις με καποιον τροπο προκειμενου να βελτιωθουνε αυτες οι ηδη υπαρχουσες συνθηκες πιστευω οτι μονο σε καλο αποσκοπει.

:wave2:

kostom
06/03/2007, 23:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
κωστα βλεπεις λες οτι υπαρχει φοβος για την πιστα.εγω ημουνα εκει και εκατσα οπως ειδες και αφοτου φυγατε.ειδα και τους αγωνιζομενους.οταν λοιπον επεσε το παλικαρι και δεν ειχε γιατρο εμεινα μαλακας!!!και σε ρωταω αν καποιος σκεφτεται να μπει πιστα αλλα δεν υπαρχει ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη λες να μη φοβηθει???
δλδ λεμε να μπουμε σε ασφαλεστερες συνθηκες οδηγησης απο αυτες του δρομου και στη στραβη τι??????τιποτα???????αυτες ειναι οι ασφαλεστερες συνθηκες???και ενταξει ο οποιοσδηποτε διοργανωτης κανει τα κουμαντα του για τα φραγκα.και καλα κανει.εμεις ομως ειμαστε αυτοι που θα υποστουμε τις συνεπειες των ελειψεων.δεν λεω οτι για να κανεις το γουστο σου πρεπει να πας σερρες αλλα σιγουρα το να κινηθεις με καποιον τροπο προκειμενου να βελτιωθουνε αυτες οι ηδη υπαρχουσες συνθηκες πιστευω οτι μονο σε καλο αποσκοπει.

:wave2:

+100000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000 0000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000 000000000000000000000000


Σε ρωτάω όμως το εξής... Έχεις δίκιο σε ότι είπες παραπάνω.....

ΑΛΛΑ...

Τί προτιμάς ?????


Έναν νοσηλευτή και ασθενοφόρο σε χρόνο dt και να σε πάνε σε νοσοκομείο,
Ή να περιμένεις ξαπλωμένος στην άσφαλτο να περιμένεις το ασθενοφόρο????
(ΚΟΥΡΣΑΡΟΣ)

Στην πρώτη περίπτωση έχεις βοήθεια και άμεση μεταφορά (άν χρειαστεί) σε
νοσοκομειακή μονάδα, ενώ στην δεύτερη απλά προσεύχεσαι να έρθουν γρήγορα...


Δέν υποστηρίζω όυτε καταδικάζω την πίστα ή της βόλτες....
Απλά ψηφίζω πια δαγκωτό πίστα, έστω και να μου βάζουνε και
λίιιιιιιιγοοοοοοοο δαχτυλάκι....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


80216

TROOPER
06/03/2007, 23:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostom
+100000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000 0000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000 000000000000000000000000


Σε ρωτάω όμως το εξής... Έχεις δίκιο σε ότι είπες παραπάνω.....

ΑΛΛΑ...

Τί προτιμάς ?????


Έναν νοσηλευτή και ασθενοφόρο σε χρόνο dt και να σε πάνε σε νοσοκομείο,
Ή να περιμένεις ξαπλωμένος στην άσφαλτο να περιμένεις το ασθενοφόρο????
(ΚΟΥΡΣΑΡΟΣ)

Στην πρώτη περίπτωση έχεις βοήθεια και άμεση μεταφορά (άν χρειαστεί) σε
νοσοκομειακή μονάδα, ενώ στην δεύτερη απλά προσεύχεσαι να έρθουν γρήγορα...


Δέν υποστηρίζω όυτε καταδικάζω την πίστα ή της βόλτες....
Απλά ψηφίζω πια δαγκωτό πίστα, έστω και να μου βάζουνε και
λίιιιιιιιγοοοοοοοο δαχτυλάκι....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

1.gay post alert!!!:lol: :lol: :lol: :lol:
2.ουτε και εγω καταδικαζω την πιστα!!!απλα λεω οτι θα μπορουσε ισως πιεζοντας πραγματα και καταστασεις τα πραγματα να γινουνε σωστα.εχω βαρεθει την τσαπατσουλια ρε συ και τη λογικη <<το μη χειρον βελτιστο>>.θελω οταν λεμε οτι κανουμε κατι, οχι να κανουμε κατι παραπανω αλλα σε καμια περιπτωση κατι λιγοτερο.αν λοιπον θελουμε να λεμε οτι εχουμε πιστα, εστω αυτη την μικρη των 2 χλμ, πρεπει να γινουνε πραματα και μη μου πεις οτι δε θα σου αρεσε μια Π Ι Σ Τ Α ...........

3.αυτο για το δαχτυλακι το αφηνω ασχολιαστο...ενας την ημερα μου φτανει.για μερικες μερες ακομα τη χαρα θα τη δινω στον αφτερ.εσεις κυριε να παρετε νουμερακι και να περιμενετε να ερθει η σειρα σας :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Tropeas
06/03/2007, 23:49
Ο Μέγας Διωργανωτής έκανε την Αρπαχτή και μάζεψε 6450 Ευρώ βγάζοντας και από την μύγα ξύγκι και στερώντας από αυτούς που ήρθαν πρωί και πληρώσαν το 50άρικο το τέταρτο και το πέμπτο 20λεπτο.
στα επόμενα θα σκάω πρωί με σκοπό να φύγω...
και μόνο αν βλέπω γιατρό,
και υπογράψω για τον πραγματικό χρόνο που θα μπω,
θα κάνω...:mad:
3 track, 50? και πολύ ανοργανωσιά αυτήν την φορά...

EVI
08/03/2007, 23:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από san1000



ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΧΕΣΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ μ@Λ@κες ΤΖΑΜΙ.






ΜΠΡΡΡ


δε ξαναρχωμε
ουτε απεξω δε θα περναω
πανω απ'ολα να περνας εσυ καλα


(αμα σου κατσει στραβη και ειμαι εκει και κανενας αλλος δε θα κουνησω ρουπι σηκω μονη σου )

και αμα γκρινιαζουν-με γουστο μας καπελο μας

και το κρατος μας εχει δρομους αλλα ειναι για τον πουτσο αλλα μην μιλαμε αφου το κρατος εστρωσε ασφαλτο nais pas?

δε μπαινω πιστα και ουτε θελω προτειμω να βλεπω νεα μερη η να ξαναπηγαινω σε αυτα που μου αρεσουν παρα να δινω τα ιδια λεφτα να γυρναω γυρω γυρω για να ...ξυσω γονατο (who gives a fuck)

αλλα παει ο φιλος μου η φιλη μου ο αδελφος μου ο αντρας μου

και αμα ειναι χαλια εχω δικαιωμα να γκρινιαζω (ποσο μαλλον αυτοι)

και στη τελικη δε πα να το βαλει και 100 ευρω το session? αρκει να εχει την υποδομη και τις προδιαγραφες που πρεπει οπως εναν γιατρο ου μη γενετο

οχι φυσικα για σενα κοπελια εσυ εισαι ο ροσι

για τους αλλους λεω

kostom
09/03/2007, 00:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
ΜΠΡΡΡ


δε ξαναρχωμε
ουτε απεξω δε θα περναω
πανω απ'ολα να περνας εσυ καλα


(αμα σου κατσει στραβη και ειμαι εκει και κανενας αλλος δε θα κουνησω ρουπι σηκω μονη σου )

και αμα γκρινιαζουν-με γουστο μας καπελο μας

και το κρατος μας εχει δρομους αλλα ειναι για τον πουτσο αλλα μην μιλαμε αφου το κρατος εστρωσε ασφαλτο nais pas?

δε μπαινω πιστα και ουτε θελω προτειμω να βλεπω νεα μερη η να ξαναπηγαινω σε αυτα που μου αρεσουν παρα να δινω τα ιδια λεφτα να γυρναω γυρω γυρω για να ...ξυσω γονατο (who gives a fuck)

αλλα παει ο φιλος μου η φιλη μου ο αδελφος μου ο αντρας μου

και αμα ειναι χαλια εχω δικαιωμα να γκρινιαζω (ποσο μαλλον αυτοι)

και στη τελικη δε πα να το βαλει και 100 ευρω το session? αρκει να εχει την υποδομη και τις προδιαγραφες που πρεπει οπως εναν γιατρο ου μη γενετο

οχι φυσικα για σενα κοπελια εσυ εισαι ο ροσι

για τους αλλους λεω



Μπράβο......:sad: :sad: :sad:

EVI
09/03/2007, 00:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostom
Μπράβο......:sad: :sad: :sad:


sygnomh de to epiasa to mpravo giati exeis valei thlimenes fatses
elpizo na katalaves to tropo poy leo oti leo

kai na me synxoreseis gia toys latinikoys xaraktires de moy alazei se ellinika to pc

kostom
09/03/2007, 00:42
Απλά θλίβομαι γιατί είσαι απόλυτη σε κάτι στο
οποίο δεν έχεις άμεση επαφή...

Και το να λές έστω και για πλάκα ότι
"αμα σου κατσει στραβη και ειμαι εκει και κανενας αλλος δε θα κουνησω ρουπι σηκω μονη σου"
είναι λίγο .....

Και άν νομίζεις ότι η πίστα είναι μόνο να ξύνεις γόνατο, τότε ίσως αυτοί
που σου λένε για πίστες, δεν στα λένε σωστά.....

EVI
09/03/2007, 00:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostom
Απλά θλίβομαι γιατί είσαι απόλυτη σε κάτι στο
οποίο δεν έχεις άμεση επαφή...

Και το να λές έστω και για πλάκα ότι
"αμα σου κατσει στραβη και ειμαι εκει και κανενας αλλος δε θα κουνησω ρουπι σηκω μονη σου"
είναι λίγο .....

Και άν νομίζεις ότι η πίστα είναι μόνο να ξύνεις γόνατο, τότε ίσως αυτοί
που σου λένε για πίστες, δεν στα λένε σωστά.....



koita na deis to sxolio moy htan eristiko kai eironiko se fraseis typoy <<mhn erxeste malakes kai mas enoxlite>>


oti den einia mono gia gonato to ksero aplos den epektinome allos htan o skopos toy post

ksero poly kala ti einai h pista opos ksero poly kala oti ego fetes se strofh sthn athina de tha mpo oyte tha telikiaso mhxanh se 100 metra eimai koyladi ti na kanoyme

kala kanete kai pate kai to egrapsa pane anthropoi poy agapo ektimo kai sevome kai kseroyn pio polla apo emena

alla ayto de tha me kanei na mhn sxoliazo


dioti an pathoyn kati

ego tha kleo

oxi o zafeiropoylos kai o kathenas

EVI
09/03/2007, 00:57
oso gia aytoys poy moy lene gia pistes poy toys ksereis kai esy den einia tipota paidakia poy de kseroyn ti kanoyn...........na skeftese prin miliseis

kai den anexome apo kanenan na ekmhdenizei alloys giati nomizei oti kati kanei -px paei grhgora-

ama den thn aforoyn oi alloi giati na me afora emena gia ekeinh?-on?


logiko?


aytoi poy moy lene gia piste NOIAZONTE gia toys alloys eite pane arga eite grhgora kai ENDOIAFERONTE akoma kai an o allos einai pantelos agnostos kai den spazonte me kanenan poy den toys enoxlei


ama thes me katalaveneis

EVI
09/03/2007, 01:02
dioti an esy xtypa ksylo patheis kati kai den einai kanenas ekei na se bohthisei ego kai oi alloi tha treksoyme gia sena


sto eleos toy Theoy dld

krima den einai?

an gyriso meta kai soy po

ti gkriniazeis re?

ante trava mhn ksanartheis giati moy thn spas

ti tha nioseis?

kostom
09/03/2007, 01:18
Απλά πρέπει να καταλάβουμε ότι εδώ διαβάζουν και άτομα τα οποία
είναι στο στάδιο της εισόδου τους στον χώρο της μοτοσυκλέτας και
διαβάζοντας κάποια πράγματα, σχηματίζουν αρνητικές γνώμες για
πράγματα που στην πραγματικότητα θα τα βοηθήσουν να γίνουν
καλύτεροι μοτοσυκλετιστές....
Εγώ καταλαβαίνω τον τρόπο με τον οποίο εκφράζεσαι στο πόστ σου...
Ίσως και άλλοι 50 που σε ξέρουν...

Οι υπόλοιποι ?????

Είδη έχω αρκετές περιπτώσεις που σε συζήτηση ακούστηκε το θεϊκό..

"Τι είπες ρε Κώστα ??? Να πάμε Μέγαρα και να πέσουμε ??? Είσαι καλά ???
Και δεν πάω καλύτερα στην Επίδαυρο??? "

fazerakis
09/03/2007, 15:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από san1000
ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΧΕΣΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ μ@Λ@κες ΤΖΑΜΙ.
ΓΚΡΙΝΙΑ ΛΟΙΠΟΝ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ !!!!

Κλασσική απάνταση βολεψάκια, και παρτακια αγαπητή φίλη.

Μπορεί η EVI να ήταν λίγο σκλήρή στην απάντησή της αλλά αυτό το σχόλιο σου είναι πολύ περισσότερο προσβλητικό και άθλιο προς όλους τους μοτοσυκλετιστές που ασχολούνται με την πίστα.

Το πόσος κόσμος πάει δεν έχει να κάνει με το πόσος κόσμος μπαίνει. Απο τη στιγμή που συμπληρώνονται οι συμμετοχές δεν μπορείς να στριμώχνεις κόσμο μέσα.

Και μπορεί να ήσουν στο πράσινο γκρουπ και να έκανες 4 σέσιονς αλλά αυτός θα ήταν ένας καλος λόγος να μην πεις τίποτα γιατί κάποιοι αλλοι που διαβάζουν ήταν στο κίτρινο στο άσπρο και στο μπλε γκρουπ και ενοχλούνται όταν εσύ που πήρες αυτό που πλήρωσες λες οτι γκρινιάζουμε εμείς που δεν το πήραμε.

san1000
10/03/2007, 19:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ετσι νιωθεις?
τοτε γιατι πας?
και ενταξει πας...που ειναι το κακο να πεις τα στραβα δεν καταλαβαινω.αφου υπαρχουνε...τα λεμε.

that s all.

Εγώ μια χαρά νιώθω οι άλλοι μας λένε μ@λ@κες........
Τα 50 ευρω σε σχέση με το κόστος της πίστας την Κυριακή (προσοχή δεν ήταν Τετάρτη) τα δίνω άνετα για 3 sessions!
Απλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τοσή γκρίνια!
Δε λεω να μην κάνουμε κριτική και να μη ζητάμε να βελτιωθούν τα πράγματα, αλλά πρέπει να τα ζητάμε απο τους σωστούς ανθρώπους.
Ποιος ειναι υπεύθυνος που δεν γίνονται πίστες στην Ελλάδα?
Γιατι τόσα χρόνια τα Μέγαρα ήταν κλειστά για τους ιδιώτες μοτοσυκλετιστές?
Γιατι ο ιδιοκτήτης της πίστας ζητάει τόσο μεγάλο ενοίκιο τη στιγμη που δεν κάνει τίποτα για την βελτίωση του χώρου?
Αυτά πρέπει να μας απασχολούν και όχι το πόσα έβαλε στην τσέπη ο κος Ζαφειρόπουλος.
Για μένα ηταν άψογη διοργάνωση. Εκανε πολυ καλά που έβαλε χωριστά τους αγωνιζόμενους (ειδαμε και λιγο θέαμα μετα τις 14.30). Εκανε πολύ καλά που έκανε ένα session έναντι 15 ευρω γι αυτούς που δεν μπόρεσαν να έρθουν νωρίς στη πίστα και να εξασφαλίσουν μια θέση στα πολύ σωστα υπολογισμένα οριακά 4 γκρουπ που δημιουργήθηκαν.

Απλά λέω, αν και δεν συμφαίρει τον διοργανωτή, ότι όσο λιγοτεροι τόσο καλύτερα για μας που πάμε να κάνουμε ενα χομπυ, να κάνουμε κάτι που μας ευχαριστεί πάρα πολύ.

Συνεχίστε λοιπόν την γκρίνια σας, εγω πέρασα πολύ καλα και ελπιζω την επόμενη φορα ακόμα καλύτερα !!

san1000
10/03/2007, 19:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
ΜΠΡΡΡ


δε ξαναρχωμε
ουτε απεξω δε θα περναω
πανω απ'ολα να περνας εσυ καλα


(αμα σου κατσει στραβη και ειμαι εκει και κανενας αλλος δε θα κουνησω ρουπι σηκω μονη σου )

και αμα γκρινιαζουν-με γουστο μας καπελο μας

και το κρατος μας εχει δρομους αλλα ειναι για τον πουτσο αλλα μην μιλαμε αφου το κρατος εστρωσε ασφαλτο nais pas?

δε μπαινω πιστα και ουτε θελω προτειμω να βλεπω νεα μερη η να ξαναπηγαινω σε αυτα που μου αρεσουν παρα να δινω τα ιδια λεφτα να γυρναω γυρω γυρω για να ...ξυσω γονατο (who gives a fuck)

αλλα παει ο φιλος μου η φιλη μου ο αδελφος μου ο αντρας μου

και αμα ειναι χαλια εχω δικαιωμα να γκρινιαζω (ποσο μαλλον αυτοι)

και στη τελικη δε πα να το βαλει και 100 ευρω το session? αρκει να εχει την υποδομη και τις προδιαγραφες που πρεπει οπως εναν γιατρο ου μη γενετο

οχι φυσικα για σενα κοπελια εσυ εισαι ο ροσι

για τους αλλους λεω

ΠΑΝΩ ΑΠ ΟΛΑ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΜΟΤΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ.
ΑΤΕΛΕΙΩΤΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΣΕ ΛΙΓΟ ΟΜΟΡΦΑ, ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ ΜΕΡΗ. ΤΟΤΕ ΑΥΤΟ ΜΕ ΓΕΜΙΖΕ.
ΤΩΡΑ Μ ΑΡΕΣΕΙ Η ΠΙΣΤΑ.
ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΕΝΘΟΥΣΙΑΖΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ. ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΝΟΧΛΩ ΚΑΝΕΝΑ!
ΑΝ ΤΩΡΑ ΕΣΥ ΝΙΩΘΕΙΣ ΤΟΣΟ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΣΤΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ ΑΝ ΤΥΧΕΙ ΚΑΙ ΠΕΣΩ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΟΥ.
ΕΥΤΥΧΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΡΚΕΤΟΙ ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΠΕΙΡΕΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΠΕΣΩ.
ΤΟ ΚΑΛΟ ΜΕ ΤΗΝ ΠΙΣΤΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙΣ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠ ΟΤΙ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΛΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΕΙΧΕ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΣΘΕΝΟΦΟΡΟ.
ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΘΡΗΝΗΣΕΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΕΚΕΙ.

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΝΤΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΙ
ΣΕ ΜΕΝΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΟ 1.12 ΣΥΝΤΟΜΑ

san1000
10/03/2007, 20:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από fazerakis
Κλασσική απάνταση βολεψάκια, και παρτακια αγαπητή φίλη.

Μπορεί η EVI να ήταν λίγο σκλήρή στην απάντησή της αλλά αυτό το σχόλιο σου είναι πολύ περισσότερο προσβλητικό και άθλιο προς όλους τους μοτοσυκλετιστές που ασχολούνται με την πίστα.

Το πόσος κόσμος πάει δεν έχει να κάνει με το πόσος κόσμος μπαίνει. Απο τη στιγμή που συμπληρώνονται οι συμμετοχές δεν μπορείς να στριμώχνεις κόσμο μέσα.

Και μπορεί να ήσουν στο πράσινο γκρουπ και να έκανες 4 σέσιονς αλλά αυτός θα ήταν ένας καλος λόγος να μην πεις τίποτα γιατί κάποιοι αλλοι που διαβάζουν ήταν στο κίτρινο στο άσπρο και στο μπλε γκρουπ και ενοχλούνται όταν εσύ που πήρες αυτό που πλήρωσες λες οτι γκρινιάζουμε εμείς που δεν το πήραμε.

ΤΑ ΕΧΕΤΕ ΜΠΛΕΞΕΙ ΟΛΟΙ

Η ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΚΦΡΑΣΗ ΜΟΥ, ΕΙΝΑΙ ΣΧΟΛΙΟ ΓΙ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΟΥΜΑΙ ΣΤΗ ΠΙΣΤΑ ΜΑΣ ΛΕΝΕ μ@λ@κες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠ ΟΤΙ ΕΓΡΑΨΑ ΙΣΩΣ ΦΤΑΙΩ ΚΑΙ ΓΩ ΜΕ ΤΟ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΤΑ ΕΓΡΑΨΑ ΑΛΛΑ ΗΜΟΥΝ ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΜΕΝΗ ΜΕ ΤΟ ΟΛΟ ΚΛΗΜΑ.
ΓΚΡΙΝΙΑ ΓΚΡΙΝΙΑ ΓΚΡΙΝΙΑ !!!!!!!!!!!!
ΔΕΝ ΕΒΡΙΣΑ ΚΑΝΕΝΑ ΕΓΩ.
ΑΛΛΑ ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΝΑ ΜΕ ΛΕΝΕ ΜΑΛΑΚΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΙΝΩ 50 ΕΥΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ 3 Η 4 SESSION
ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΑΥΤΟ Μ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΚΑΝΩ
ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΣΤΑ ΜΕΓΑΡΑ.

san1000
10/03/2007, 20:37
A και "κοπελια" ο stoner είμαι όχι ο rossi !!!

:beer: :beer: :beer: :beer:

EVI
10/03/2007, 22:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από san1000
A και "κοπελια" ο stoner είμαι όχι ο rossi !!!

:beer: :beer: :beer: :beer:

οτι πεις

kostom
10/03/2007, 22:35
:lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol: :lol:


80602

TROOPER
11/03/2007, 01:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από san1000
ΤΑ ΕΧΕΤΕ ΜΠΛΕΞΕΙ ΟΛΟΙ

Η ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΚΦΡΑΣΗ ΜΟΥ, ΕΙΝΑΙ ΣΧΟΛΙΟ ΓΙ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΟΥΜΑΙ ΣΤΗ ΠΙΣΤΑ ΜΑΣ ΛΕΝΕ μ@λ@κες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠ ΟΤΙ ΕΓΡΑΨΑ ΙΣΩΣ ΦΤΑΙΩ ΚΑΙ ΓΩ ΜΕ ΤΟ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΤΑ ΕΓΡΑΨΑ ΑΛΛΑ ΗΜΟΥΝ ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΜΕΝΗ ΜΕ ΤΟ ΟΛΟ ΚΛΗΜΑ.
ΓΚΡΙΝΙΑ ΓΚΡΙΝΙΑ ΓΚΡΙΝΙΑ !!!!!!!!!!!!
ΔΕΝ ΕΒΡΙΣΑ ΚΑΝΕΝΑ ΕΓΩ.
ΑΛΛΑ ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΝΑ ΜΕ ΛΕΝΕ ΜΑΛΑΚΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΙΝΩ 50 ΕΥΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ 3 Η 4 SESSION
ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΑΥΤΟ Μ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΚΑΝΩ
ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΣΤΑ ΜΕΓΑΡΑ.

μαλλον δεν καταλαβες...οσοι μπαινουν στη πιστα δεν ειναι μαλακες...!μαλακες ειναι οσοι μπαινουν στη πιστα, βγαινουν απο αυτην και απο τη αδρεναλινη που εχουνε σηκωσει δεν βλεπουνε τα στραβα της πιστας.το οτι για παραδειγμα ο εκαστοτε διοργανωτης εχει κερδος ειναι δεδομενο!(αν δεν ειχε θα γινοτανε μαναβης).το προβλημα ειναι οτι εχει κερδος χωρις να παρεχει τα απολυτως απαραιτητα!το να θεωρει καποιος οτι αξιζουνε 50-100-5000 ευρω για 3-4 σεσιον ειναι θεμα καθαρα δικο του και δεν αντιλεγει κανενας!αλλα νομιζω το λογικο ειναι με τα χρηματα που δινεις να περνεις και το προιον που αναλογει στα χρηματα αυτα....και δυστυχως τα χρηματα ειναι δυσαναλογα πολλα σε σχεση με αυτα που προσφερει.αν εχεις αντιθετη γνωμη μπορω να ακουσω τα επιχηρηματα σου.αλλα να θυμασαι οτι αν λες μια ζωη καλως καμομενα τιποτα δεν θα αλλαξει προς το καλυτερο και δεν μπορω να πιστεψω οτι κατι τετοιο θα ηταν δεκτο απο κανεναν.
αυτα και εις αλλα με υγεια.

υ.γ.το παραδειγμα της ευης ητανε σωστο...και να θυμασαι οτι 1 ασθενοφορο η 50 φιλοι που θα ερθουνε να σε σηκωσουνε αν πεσεις ισως να κανουνε χειροτερη μια ασχημη κατασταση στην οποια μπορει να βρεθει ο καθενας!!!
το παλικαρι που σηκωσα την κυριακη το σηκωσα με δικια μου ευθυνη!!!αν συνεβαινε το οτιδηποτε μαζι με τον διοργανωτη θα ημουνα και εγω μπλεγμενος που πηγα να βοηθησω σε μια κατασταση,για την οποια ο διοργανωτης ηταν υπευθυνος.δεν αξιζε λοιπον το προιον που αγορασες τα 50.

san1000
11/03/2007, 10:44
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
[B]μαλλον δεν καταλαβες...οσοι μπαινουν στη πιστα δεν ειναι μαλακες...!μαλακες ειναι οσοι μπαινουν στη πιστα, βγαινουν απο αυτην και απο τη αδρεναλινη που εχουνε σηκωσει δεν βλεπουνε τα στραβα της πιστας.το οτι για παραδειγμα ο εκαστοτε διοργανωτης εχει κερδος ειναι δεδομενο!(

Εννοείς κατι για μένα?

Και ξαναλεω γιατι μάλλον δεν το διάβασες !!

Ποιος ειναι υπεύθυνος που δεν γίνονται πίστες στην Ελλάδα?
Γιατι τόσα χρόνια τα Μέγαρα ήταν κλειστά για τους ιδιώτες μοτοσυκλετιστές?
Γιατι ο ιδιοκτήτης της πίστας ζητάει τόσο μεγάλο ενοίκιο τη στιγμη που δεν κάνει τίποτα για την βελτίωση του χώρου?
Αυτά πρέπει να μας απασχολούν και όχι το πόσα έβαλε στην τσέπη ο κος Ζαφειρόπουλος.

Να τα βαζουμε με αυτους που πραγματικα φταινε. Αυτο ειναι το σχολιο μου και θα το καταλαβετε αν διαβασετε προσεχτικα οτι εγραψα.

Και ξαναλεω δε μ αρεσει να με λενε μαλακα επειδη εδωσαν 50 ευρω για 3 sessions.
Και ξαναλω εγω δεν εβρισα κανενα EVI (να διαβαζεις με προσοχη αυτα που γραφω)

Δεν ειπα εγω <<mhn erxeste malakes kai mas enoxlite>>

Δε μ αρέσει καθόλου να βάζουν στο στόμα μου λόγια που δεν είπα!!
Απλα λεω βαρέθηκα την άσκοπη γκρίνια σε θέματα που δεν είναι η ουσία. Δεν είναι τα λεφτά η ουσια αλλα ποιοι ειναι αυτοι που με τον εναν η άλλο τροπο προσπαθουν να μας απομακρύνουν απο την πιστα και να μας στειλουν να σκοτωθουμε στους απαράδεχτους ελληνικους δρόμους.

Επισης ποτε δεν ειπα οτι είμαι γρηγορη !!!!!

Και οταν λέω
ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΧΕΣΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ μ@Λ@κες ΤΖΑΜΙ.

Ειναι για να καταλάβετε οτι το ζητουμενο δεν ειναι να γκρινιαζετε αλλα να κάνετε αυτο που σας ευχαριστει με τον καλυτερο δυνατό τροπο. Οπως ειπα ήμουν αγανακτισμένη.
Στο τελος θα μας κοψουν τελειως τα track days και θα φταιμε εμεις !!

Οποιος με εχει γνωρίσει απο κοντα ξερει πολυ καλα ποσο υποστηριζω το θεμα "κάλυτερα πιστα παρα δρομο" και ξερουν σε ποσο κοσμο λεω συνέχεια ελάτε στην πιστα ειναι τελεια.
Ποτε δεν ειπα οτι με ενοχλουν οι άλλοι και θελω να ειμαι μόνη μου στη πίστα. Ειναι ανόητο να εισαι μονος στην πίστα.


Για εσας που δε με ξερετε ελατε την Τεταρτη 14/3 ώρα 14.00 να ανταλλαξουμε απόψεις.
Κυριως εσυ EVI που εισαι κι εσυ κοπέλα, ελα να μπουμε μαζι μεσα και να νιωσεις αυτα που νιώθω κι εγώ!!

kostom
11/03/2007, 11:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER

υ.γ.το παραδειγμα της ευης ητανε σωστο...και να θυμασαι οτι 1 ασθενοφορο η 50 φιλοι που θα ερθουνε να σε σηκωσουνε αν πεσεις ισως να κανουνε χειροτερη μια ασχημη κατασταση στην οποια μπορει να βρεθει ο καθενας!!!



Αφού λοιπόν φωνάζετε για τα Μέγαρα, όσες φορές και όσοι έχετε πάει Σέρρες,
γιά απαντήστε μου σας παρακαλώ..... (συμπεριλαμβανομένου και εμένα)......



Πόσα ασθενοφόρα και πόσοι γιατροί-νοσηλευτές υπάρχουν μέσα στην πίστα
όταν ανεβαίνουμε?????
Εκεί δεν μας πειράζει ?????
Αντισταθμίζουμε τα κακά των Μεγάρων απλά με τις καλύτερες υποδομές
των Σερρών ????

gcrook
11/03/2007, 11:20
Η san100 εχει απολυτο δικιο εδω.
Το μακροσκελες κειμενο που πηγα να γραψω πριν ποσταρει εκεινη, με οδηγησε σε αδιεξοδο και το εσβησα.
Παντως εφ'οσον τα Μεγαρα ειναι η μονη εναλλακτικη, (με ΡΕΑΛΙΣΤΙΚΑ κριτηρια) , εγω καλως η κακως θα ειμαι εκει.
Το αν θα βελτιωθει η κατασταση εξαρταται απο το αν θα βρουμε ολοι μας τα σωστα επιχειρηματα, και τα σωστα μεσα για να διεκδικησουμε αυτα που μας αναλογουν.

Ελπιζω οτι τα συμπερασματα στα οποια εγω κατεληξα διαβαζοντας αυτη, αλλα και αλλες συζητησειςσυνοψιζονται στα εξης:

1) Η αποχη ΔΕΝ ειναι λυση ουτε καν ρεαλιστικος τροπος δρασης.
2) Η συγκρατημενη και επιλεκτικη χρηση της πιστας ειναι κατι που μπορει ΙΣΩΣ να αποφερει καρπους και στο συνολο μακροπροθεσμα.
3) Ο διοργανωτης ενημερωνεται απο τα φορουμ σαφως και βλεπει πως διαμορφωνεται η ζητηση αλλα δεν ξερουμε κατα ποσον ειναι αυτος υπεθυνος για την ποιοτητα της παροχης υπηρεσιων.Αν και τα πραγματα αργα αλλα σταθερα πανε προς το καλυτερο.Καλο θα ηταν να γινει μια συζητηση ολων των εμπλεκομενων μερων σχετικα, για να ξερουμε που βαδιζουμε.
4) Καλα καλα δεν γνωριζουμε βασικα πραγματα για την διοικηση της πιστας και για νομικα ζητηματα ωστε να ξερουμε προς ποια κατευθυνση να στραφουμε (ενα mail κατι τελος παντων) .
5) Δεν υπαρχει μαζικοτητα.Ο καθενας λεει την αποψη του και κανονιζει μονος του την πορεια του με αποτελεσμα οι καλες προθεσεις και οι σωστες ατομικες κινησεις να χαθουν σε μια θαλασσα αποψεων, και να μην φερουν κανενα αποτελεσμα.
6) Οι "πελατες" που κανουν χρηση της πιστας και παραμενουν, ολοενα και αυξανονται.Καλο αυτο.
7) Πιο πολυς κοσμος συμμετεχει τις συζητησεις.
8) Τα χαρτια που υπογραφουμε σην γραμματεια για συμμετοχη σε ενα τρακντει δεν παρεχουν καμια δεσμευση απο την πλευρα του διοργανωτη, (η μηπως της επιχειρησης που εμεταλλευεται το αυτοκινητοδρομιο) ,για μια συγκεκριμενη παροχη υπηρεσιων αναλογικα παντα με το ποσο που δαπανουμε. Δεν υπαρχει καποιος νομος δεν γνωριζει κανεις κατι επι του θεματος;
Ειμαστε καταναλωτες ενος ιδιομορφου προιοντος. Μπορουμε να ζητησουμε κατι παραπανω;Γιατι κανεις δεν ασχοληθηκε ποτε με το θεμα;
9) Ασχετο αλλα... Γιατι σκατα εχουμε τοσα φορουμ και το καθε ενα κανει σαν να μην υπαρχει αλλο;Τοσο αποστασιοποιημενοι ειμαστε πια απο τα επιμαχα θεματα;Ουτε να ενωθουμε δεν μπορουμε;Τι σκατα μονο να γκρινιαζουμε ξερουμε; 500 ατομα στην πιστα στις 4 του μηνος και η συντριπτικη πλειψηφια ΔΕΝ γνωριζει καν οτι γινονται στα φορουμ τετοιες συζητησεις.Και σιγουρα τετοιου ειδους ενημερωση αφορα πολυ κοσμο.
Μηπως πρεπει να τους το υποδειξει καποιος;

TROOPER
11/03/2007, 12:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από san1000
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
[B]μαλλον δεν καταλαβες...οσοι μπαινουν στη πιστα δεν ειναι μαλακες...!μαλακες ειναι οσοι μπαινουν στη πιστα, βγαινουν απο αυτην και απο τη αδρεναλινη που εχουνε σηκωσει δεν βλεπουνε τα στραβα της πιστας.το οτι για παραδειγμα ο εκαστοτε διοργανωτης εχει κερδος ειναι δεδομενο!(

Εννοείς κατι για μένα?

Και ξαναλεω γιατι μάλλον δεν το διάβασες !!

Ποιος ειναι υπεύθυνος που δεν γίνονται πίστες στην Ελλάδα?
Γιατι τόσα χρόνια τα Μέγαρα ήταν κλειστά για τους ιδιώτες μοτοσυκλετιστές?
Γιατι ο ιδιοκτήτης της πίστας ζητάει τόσο μεγάλο ενοίκιο τη στιγμη που δεν κάνει τίποτα για την βελτίωση του χώρου?
Αυτά πρέπει να μας απασχολούν και όχι το πόσα έβαλε στην τσέπη ο κος Ζαφειρόπουλος.

Να τα βαζουμε με αυτους που πραγματικα φταινε. Αυτο ειναι το σχολιο μου και θα το καταλαβετε αν διαβασετε προσεχτικα οτι εγραψα.

Και ξαναλεω δε μ αρεσει να με λενε μαλακα επειδη εδωσαν 50 ευρω για 3 sessions.
Και ξαναλω εγω δεν εβρισα κανενα EVI (να διαβαζεις με προσοχη αυτα που γραφω)

Δεν ειπα εγω <<mhn erxeste malakes kai mas enoxlite>>

Δε μ αρέσει καθόλου να βάζουν στο στόμα μου λόγια που δεν είπα!!
Απλα λεω βαρέθηκα την άσκοπη γκρίνια σε θέματα που δεν είναι η ουσία. Δεν είναι τα λεφτά η ουσια αλλα ποιοι ειναι αυτοι που με τον εναν η άλλο τροπο προσπαθουν να μας απομακρύνουν απο την πιστα και να μας στειλουν να σκοτωθουμε στους απαράδεχτους ελληνικους δρόμους.

Επισης ποτε δεν ειπα οτι είμαι γρηγορη !!!!!

Και οταν λέω
ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΧΕΣΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ μ@Λ@κες ΤΖΑΜΙ.

Ειναι για να καταλάβετε οτι το ζητουμενο δεν ειναι να γκρινιαζετε αλλα να κάνετε αυτο που σας ευχαριστει με τον καλυτερο δυνατό τροπο. Οπως ειπα ήμουν αγανακτισμένη.
Στο τελος θα μας κοψουν τελειως τα track days και θα φταιμε εμεις !!

Οποιος με εχει γνωρίσει απο κοντα ξερει πολυ καλα ποσο υποστηριζω το θεμα "κάλυτερα πιστα παρα δρομο" και ξερουν σε ποσο κοσμο λεω συνέχεια ελάτε στην πιστα ειναι τελεια.
Ποτε δεν ειπα οτι με ενοχλουν οι άλλοι και θελω να ειμαι μόνη μου στη πίστα. Ειναι ανόητο να εισαι μονος στην πίστα.


Για εσας που δε με ξερετε ελατε την Τεταρτη 14/3 ώρα 14.00 να ανταλλαξουμε απόψεις.
Κυριως εσυ EVI που εισαι κι εσυ κοπέλα, ελα να μπουμε μαζι μεσα και να νιωσεις αυτα που νιώθω κι εγώ!!

δεν εννοω κατι για σενα !!!!!!!μη το παιρνεις προσωπικα !!!!!!!!κουβεντα κανουμε!!!!
και δεν ειπε κανεις οχι στις πιστες !!!!μη παραφραζεις τα λεγομενα μου!!!!!!λεω ναι στις πιστες.ναι στη βελτιωση των υπαρχοντων πιστων,στη δημιουργια νεων και στην ασφαλη διεξαγωγη των τρακ.απλα αναρωτιεμαι πως θα γινει αυτο αν δεν μιλησουμε,γκρινιαξουμε,κλαφτουμε κλπ!!!
και κατι τελευταιο:μπαινουμε πιστα γιατι ειναι ασφαλεστερη απο τον δρομο και συμφωνω!!!για φαντασου να γινει ενα σοβαρο ατυχημα μεσα σε ασφαλεις συνθηκες...δεν θα ειναι τραγικο???

TROOPER
11/03/2007, 12:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostom
Αφού λοιπόν φωνάζετε για τα Μέγαρα, όσες φορές και όσοι έχετε πάει Σέρρες,
γιά απαντήστε μου σας παρακαλώ..... (συμπεριλαμβανομένου και εμένα)......



Πόσα ασθενοφόρα και πόσοι γιατροί-νοσηλευτές υπάρχουν μέσα στην πίστα
όταν ανεβαίνουμε?????
Εκεί δεν μας πειράζει ?????
Αντισταθμίζουμε τα κακά των Μεγάρων απλά με τις καλύτερες υποδομές
των Σερρών ????

προσωπικα σερρες εχω παει μονο για να δω αγωνα κωστα.αν υπαρχουνε και εκει ελλειψεις σε τρακ...κατακριτεο και αυτο απο μερους μου και για να μην παρεξηγηθω...ξαναλεω....δεν λεω οχι στη πιστα αλλα λεω οτι αν μπορουμε να απαιτησουμε κατι καλυτερο γιατι να μην το κανουμε.

:wave2:

TROOPER
11/03/2007, 12:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook

9) Ασχετο αλλα... Γιατι σκατα εχουμε τοσα φορουμ και το καθε ενα κανει σαν να μην υπαρχει αλλο;Τοσο αποστασιοποιημενοι ειμαστε πια απο τα επιμαχα θεματα;Ουτε να ενωθουμε δεν μπορουμε;Τι σκατα μονο να γκρινιαζουμε ξερουμε; 500 ατομα στην πιστα στις 4 του μηνος και η συντριπτικη πλειψηφια ΔΕΝ γνωριζει καν οτι γινονται στα φορουμ τετοιες συζητησεις.Και σιγουρα τετοιου ειδους ενημερωση αφορα πολυ κοσμο.
Μηπως πρεπει να τους το υποδειξει καποιος;

τωρα θελεις να κουβεντιασουμε πανω σε αυτο???και αν ναι...πως???χαιδευοντας τα αυτια μας η λεγοντας την ωμη αληθεια???αστο ρε τζωρτζ...γαμησε το...:a35:

alexo
11/03/2007, 12:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
γιατι δεν παιζει ρε zephyr...??

πιο παλια μου ειχε πει φιλαρακι οτι ειχαν νοικιασει τα μεγαρα για μια ολοκληρη μερα...

να μου πεις και που θα βρεις ελευθερη μερα(με τοσα trackdays,0-300,k.l.p) ....??δικιο εχεις...αλλα αυτα τα κανονιζουν πιο νωρις...:winka:
και αμα βρεξει τι γινεται χανουμε τα λεφτα μας?

kostom
11/03/2007, 12:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
προσωπικα σερρες εχω παει μονο για να δω αγωνα κωστα.αν υπαρχουνε και εκει ελλειψεις σε τρακ...κατακριτεο και αυτο απο μερους μου και για να μην παρεξηγηθω...ξαναλεω....δεν λεω οχι στη πιστα αλλα λεω οτι αν μπορουμε να απαιτησουμε κατι καλυτερο γιατι να μην το κανουμε.

:wave2:

Απλά εκνευρίζομαι, γιατί φωνάζουν για τα Μέγαρα επειδή δεν είχε γιατρό,
επειδή κάνανε 3 sessions για 50€, και επειδή είχε 4 γκρουπάκια των 25
αναβατών..... Αλλά δεν λένε για τις Σέρρες, γιατί απλά οι ποιο πολλοί που
φωνάζουνε, δεν έχουνε πάει ποτέ Σέρρες, και ίσως δεν έχουν πάει γενικά
ποτέ σε πίστα.....Τους πειράζει που δεν είχε την Κυριακή στα Μέγαρα γιατρό,
αλλά δεν μιλάνε για τις Σέρρες που εκτός από το Datsun του Ολύμπιου,
δεν υπάρχει τίποτα άλλο..... Τους πειράζουν τα 50€ που θα δώσουν + 30€
για βενζίνες και διόδια για μιά μέρα, αλλά το βράδυ θα κοιμηθούν στο
κρεββατάκι τους, αλλά δεν τους πειράζει που ενα Σ/Κ στις Σέρρες μας
βγαίνει από 350€ - 500€ ....

Για να σοβαρευτούμε και λίγο....

kostom
11/03/2007, 12:29
Και άν θέλουμε να κάνουμε καλύτερη την κατάσταση, το μόνο που
μπορούμε να κάνουμε, είναι να μαζευτούμε στο forum, να ορίσουμε
κάποια άτομα που θέλουν, ώστε να κλέινουμε την πίστα ως MOTO.gr,
είτε Σέρρες, είτε Μέγαρα (προτιμούνται οι Σέρρες) για track day όπως
κάνει το Bikenet... Θα ήταν κακό ?????

TROOPER
11/03/2007, 12:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostom
Απλά εκνευρίζομαι, γιατί φωνάζουν για τα Μέγαρα επειδή δεν είχε γιατρό,
επειδή κάνανε 3 sessions για 50€, και επειδή είχε 4 γκρουπάκια των 25
αναβατών..... Αλλά δεν λένε για τις Σέρρες, γιατί απλά οι ποιο πολλοί που
φωνάζουνε, δεν έχουνε πάει ποτέ Σέρρες, και ίσως δεν έχουν πάει γενικά
ποτέ σε πίστα.....Τους πειράζει που δεν είχε την Κυριακή στα Μέγαρα γιατρό,
αλλά δεν μιλάνε για τις Σέρρες που εκτός από το Datsun του Ολύμπιου,
δεν υπάρχει τίποτα άλλο..... Τους πειράζουν τα 50€ που θα δώσουν + 30€
για βενζίνες και διόδια για μιά μέρα, αλλά το βράδυ θα κοιμηθούν στο
κρεββατάκι τους, αλλά δεν τους πειράζει που ενα Σ/Κ στις Σέρρες μας
βγαίνει από 350€ - 500€ ....

Για να σοβαρευτούμε και λίγο....

δεν διαφωνησα σε τπτ απο αυτα που ειπες.
απλα εμεις που ειμασταν την περασμενη κυριακη ρε κωστα στα μεγαρα για αυτο μπορουμε να μιλησουμε.αν ειμασταν σερρες θα μιλουσαμε για τις σερρες.so simple.δεν πιστευω αλλωστε οσοι μιλανε υπερ των σερρων οτι βγαζουνε κερδος.that s all.

:wave2:

TROOPER
11/03/2007, 12:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostom
Και άν θέλουμε να κάνουμε καλύτερη την κατάσταση, το μόνο που
μπορούμε να κάνουμε, είναι να μαζευτούμε στο forum, να ορίσουμε
κάποια άτομα που θέλουν, ώστε να κλέινουμε την πίστα ως MOTO.gr,
είτε Σέρρες, είτε Μέγαρα (προτιμούνται οι Σέρρες) για track day όπως
κάνει το Bikenet... Θα ήταν κακό ?????

+1000000000000

:beer: :beer: :beer:

kostom
11/03/2007, 12:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
δεν διαφωνησα σε τπτ απο αυτα που ειπες.
απλα εμεις που ειμασταν την περασμενη κυριακη ρε κωστα στα μεγαρα για αυτο μπορουμε να μιλησουμε.αν ειμασταν σερρες θα μιλουσαμε για τις σερρες.so simple.δεν πιστευω αλλωστε οσοι μιλανε υπερ των σερρων οτι βγαζουνε κερδος.that s all.

:wave2:

Και εγώ είμουν εκεί, αλλά δεν μιλάω, γιατί πιστεύω ότι η διοργάνωση ήταν
σχετικά καλή..... Δέν είδα κάτι το οποίο να αξίζει μνείας, αλλά ούτε έγιναν
και τίποτα ευτράπελα... Ήταν απλά καλά....
Και πιστεύω ότι όλοι που παρεβρέθηκαν. το ευχαριστηθήκανε με το
παραπάνω....

:wave2: :D


80624

TROOPER
11/03/2007, 12:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostom
Και εγώ είμουν εκεί, αλλά δεν μιλάω, γιατί πιστεύω ότι η διοργάνωση ήταν
σχετικά καλή..... Δέν είδα κάτι το οποίο να αξίζει μνείας, αλλά ούτε έγιναν
και τίποτα ευτράπελα... Ήταν απλά καλά....
Και πιστεύω ότι όλοι που παρεβρέθηκαν. το ευχαριστηθήκανε με το
παραπάνω....

:wave2: :D

στο εμεις που ειπα εννοουσα και εσενα ρε.:D
απλα εμεινα μεχρι το τελος των αγωνιζομενων και εγινε το σκηνικο (εσυ, ο ντιβ, ο τροπεας, ο αλεξ) ειχατε φυγει.απλα δεν θεωρω οτι πρεπει να γινει χοντρη στραβη και μετα να αρχισουμε να λεμε...η πτωση του παιδιου ηταν σοβαρη κωστα.ευκολα θα μπορουσε να εχει χτυπησει σοβαρα!τοτε τι θα λεγαμε???το θεμα της ιατροφαρμακευτικης περιθαλψης ερχεται πρωτο σε ενα EXTREME (οπως χαρακτηριζεται) track day κατα τη γνωμη μου παντα... :winka:

alexo
11/03/2007, 12:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
κωστα βλεπεις λες οτι υπαρχει φοβος για την πιστα.εγω ημουνα εκει και εκατσα οπως ειδες και αφοτου φυγατε.ειδα και τους αγωνιζομενους.οταν λοιπον επεσε το παλικαρι και δεν ειχε γιατρο εμεινα μαλακας!!!και σε ρωταω αν καποιος σκεφτεται να μπει πιστα αλλα δεν υπαρχει ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη λες να μη φοβηθει???
δλδ λεμε να μπουμε σε ασφαλεστερες συνθηκες οδηγησης απο αυτες του δρομου και στη στραβη τι??????τιποτα???????αυτες ειναι οι ασφαλεστερες συνθηκες???και ενταξει ο οποιοσδηποτε διοργανωτης κανει τα κουμαντα του για τα φραγκα.και καλα κανει.εμεις ομως ειμαστε αυτοι που θα υποστουμε τις συνεπειες των ελειψεων.δεν λεω οτι για να κανεις το γουστο σου πρεπει να πας σερρες αλλα σιγουρα το να κινηθεις με καποιον τροπο προκειμενου να βελτιωθουνε αυτες οι ηδη υπαρχουσες συνθηκες πιστευω οτι μονο σε καλο αποσκοπει.

:wave2:
ειναι ΣΙΓΟΥΡΑ ασφαλεστερες απο τον δρομο αλλα οχι και το ιδανικοτερο που επρεπε .....υπ,οψιν του διοργανωτη που μαλλον απ οτι καταλαβα ειναι δικια του ευθυνη....αλλα λογω του μονοπωλιου..
Σιγουρα θα επρεπε να δινεται ποτεραιοτητα τετοια θεματα ( παρουσια ιατρου) .
Και ετσι ...λογω του μονοπωλιου...αναγκαζομαστε ολοι μας να προσερχομαστε....
κΑΛΟειναι να τα λεμε παντως οχι μονο εδω αλλα και στον διοργανωτη με την ελπιδα να διορθωθουν.
Ετσι θα του δωθει και μια ευκαιρια να διξει και αυτος την διαθεση του να γινει καλυτερος στις υπηρεσιες που παρεχει και οσο για το μονοπωλιο.........

ΖΗΤΟΥΝΤΑΙ ΣΥΝΕΤΑΙΡΟΙ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΕΚΤΑΣΕΩΝ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΔΡΟΜΙΟΥ ΠΛΗΣΙΟΝ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ ΑΤΤΙΚΗΣ (ΣΙΓΟΥΡΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ)
:sun:

TROOPER
11/03/2007, 13:01
μεσα λοιπον απο μια απλη συζητηση χωρις μπινελικια (ουαου απο τις λιγες!!!:a30: ) εχουμε ηδη 2 ιδεες προκειμενου να βελτιωθουνε οι συνθηκες της πιστας.

1.να μαζευτουμε και να παμε στον εκαστοτε διοργανωτη και να επισημανουμε καποιες ελλειψεις προκειμενου και αυτος και εμεις να ειμαστε πολυ καλυτερα.

2.να μαζευτουμε και να κλεισουμε τη πιστα σαν μοτο.γρ.

πιστευω οτι δεν ειναι απραγματοποιητες αυτες οι 2 ιδεες.το θεμα ειναι αν θα παραμεινουν ιδεες η θα βρεθουμε να τις προχωρησουμε...(μακαρι)



:sun:

alexo
11/03/2007, 13:23
Στο υπολοιπο της ημερας οι αγωνιζομενοι ποσα γκρουπ ειχαν?

TROOPER
11/03/2007, 13:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexo
Στο υπολοιπο της ημερας οι αγωνιζομενοι ποσα γκρουπ ειχαν?

2

kostom
11/03/2007, 13:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexo
Στο υπολοιπο της ημερας οι αγωνιζομενοι ποσα γκρουπ ειχαν?


Από τις 14.30 και μετά, μέχρι το τέλος της ημέρας, μόνο αγωνιζώμενοι
ήταν στην πίστα..

:beer:

alexo
11/03/2007, 13:34
μηπως θα ηταν καλο να γινουμε αγωνιζομενοι.....

TROOPER
11/03/2007, 13:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexo
μηπως θα ηταν καλο να γινουμε αγωνιζομενοι.....

:lol: :lol: :lol: :lol:

εγω ειμαι κουλαδι....:cool:

kostom
11/03/2007, 13:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexo
και αμα βρεξει τι γινεται χανουμε τα λεφτα μας?

Νομίζω το 1/3 του ποσού, κατατείθεται 20 μέρες πρίν το event,
και τα υπόλοιπα με την ολοκλήρωσή του, ή με την εκκίνησή του...

Άν βρέχει-χιονίζει-φυσάει κλπ κλπ, τότε το ποσό που δόθηκε ώς
προκαταβολή κρατείται από την πίστα ή ιδιοκτήτη... (νομίζω)

alexo
11/03/2007, 13:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexo
ειναι ΣΙΓΟΥΡΑ ασφαλεστερες απο τον δρομο αλλα οχι και το ιδανικοτερο που επρεπε .....υπ,οψιν του διοργανωτη που μαλλον απ οτι καταλαβα ειναι δικια του ευθυνη....αλλα λογω του μονοπωλιου..
Σιγουρα θα επρεπε να δινεται ποτεραιοτητα τετοια θεματα ( παρουσια ιατρου) .
Και ετσι ...λογω του μονοπωλιου...αναγκαζομαστε ολοι μας να προσερχομαστε....
κΑΛΟειναι να τα λεμε παντως οχι μονο εδω αλλα και στον διοργανωτη με την ελπιδα να διορθωθουν.
Ετσι θα του δωθει και μια ευκαιρια να διξει και αυτος την διαθεση του να γινει καλυτερος στις υπηρεσιες που παρεχει και οσο για το μονοπωλιο.........

ΖΗΤΟΥΝΤΑΙ ΣΥΝΕΤΑΙΡΟΙ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΕΚΤΑΣΕΩΝ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΔΡΟΜΙΟΥ ΠΛΗΣΙΟΝ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ ΑΤΤΙΚΗΣ (ΣΙΓΟΥΡΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ)
:sun:

Παντως το σιγουρο ειναι οτι αφου περασε απαρατηρητη η Αγγελια μου
δεν θα βρεθουν αυτοι οι συνεταιροι........

alexo
11/03/2007, 14:50
Παραδειγμα:
Ας υποθεσουμε οτι νοικιαζουμε την πιστα ως moto forum.
Και βαζουμε και ελικοπτερο και γιατρο και νοσοκομειο και χειρουργειο και καφενειο και barbeque...
και 3 γκρουπ μαξ με 6 sessions( με σωστη κατηγοριοποιηση βαση χρονομετρημενων δοκιμων).
Παιρνουμε και ενα δανειακι η με καποιο τροπο πιεζουμε τον ιδιοκτητη (με απαγωγη η ξυλο με μπραβους) και στρωνουμε την πιστα με ασφαλτο αριστης ποιοτητας που κραταει οσο και των σερρων σε διαρκεια και τριβη , κανουμε και τα βιραζ επιπεδα απο κεκλιμενα(πολυ επικινδυνο το κεκλιμμενο βιραζ) και ζηταμε 180 ευρω την συμμετοχη ημερισιως.
Εναι λιγα?
Θα ειχαμε και κερδος για επενδυση η θα μπαιναμε μεσα?
Θα ηταν ευχαριστημενο το κοινο?

alexo
11/03/2007, 15:22
και απαντωντας στον εαυτο μου το ιδανικο που ολοι μας θα θελαμε ειναι????........
και λιγοι να ειμαστε και λιγα να δινουμε και αψογες συνθηκες να υπαρχουν.....?

Προσωπικα δεν συγκινουμαι απο εκφρασεις του τυπου ειμαστε m@l@kes , h mas eipane m@l@kes,
ala me syginoun auta pou legontai ,kai prosexo idietera ton tropo poy legonte (an kai me dyskoleueoun poli oi latinikoi xarakthres emena kai sigoura kai olous tous allous, omos akoma kai an den mou aresi kai emena to pc sta ellinika θα γραφω απο εδω και περα ΓΙΑ ΧΑΡΗ ΤΟΥΣ στα ελληνικα ,αλλωστε ενα alt+shift ειναι και λιγο ορθογραφια).
Καποις που αγορασε κατι μετα καταλαβε οτι δεν του κανει η ΤΟΥ αξιξει για τα λεφτα που εδωσε
θεωρει τον εαυτο του μαακα .Ολοι μας περιπου ετσι σκεφτομαστε τουλαχιστον στην αρχη.
Αυτο δεν σημενει οτι λει τους αλλους μαακες...

nktR
11/03/2007, 15:55
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. Ερώτηξη: "ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΠΕΧΕΤΕ" ?

άλλωστε σε 4 trackday των Μεγάρων να μην συμμετάσχετε ισοδυναμεί με 1 Σέρρες (και με λάστιχα).
Οπότε λόγο φαγωμάρας δεν βλέπω.

Κατ΄εμέ ΞΕΚΑΘΑΡΕΙΣΤΕ τι ακριβώς θέλετε να κάνετε και όλα απλοποιούνται διά μαγείας.

το θέμα στην "αγορά της ζωής μας"

είναι καθαρά εάν αυτό που σου πουλάνε αξίζει στην τιμή που στο δίνουνε.

Το έχετε σκεφτεί καθόλου αυτό ?

Εάν όχι κακώς.

Εγώ πάντως ψωνίζω Σέρρες με καλή παρέα.

ΦΙΛΙΑ ΣΤΗ ΜΟΥΡΗ


:a07: :a07: :sun:

TROOPER
11/03/2007, 16:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. Ερώτηξη: "ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΠΕΧΕΤΕ" ?

άλλωστε σε 4 trackday των Μεγάρων να μην συμμετάσχετε ισοδυναμεί με 1 Σέρρες (και με λάστιχα).
Οπότε λόγο φαγωμάρας δεν βλέπω.

Κατ΄εμέ ΞΕΚΑΘΑΡΕΙΣΤΕ τι ακριβώς θέλετε να κάνετε και όλα απλοποιούνται διά μαγείας.

το θέμα στην "αγορά της ζωής μας"

είναι καθαρά εάν αυτό που σου πουλάνε αξίζει στην τιμή που στο δίνουνε.

Το έχετε σκεφτεί καθόλου αυτό ?

Εάν όχι κακώς.

Εγώ πάντως ψωνίζω Σέρρες με καλή παρέα.

ΦΙΛΙΑ ΣΤΗ ΜΟΥΡΗ


:a07: :a07: :sun:

νικο εχω μια εντυπωση οτι δεν διαβασες ολο το θρεντακι...;)

nktR
11/03/2007, 16:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
νικο εχω μια εντυπωση οτι δεν διαβασες ολο το θρεντακι...;)

το διάβασα, απλώς γράφω αυτό που στο τέλος της συζήτησης θα πούμε ότι πρέπει να γίνει γιατί κάποια πράγματα στο Ελλάντα μόνο έτσι αλλάζουν.

Αποχή για τους φανατικούς που ενδιαφέρονται
ή και απόχη για τους φανατικούς του ψαρέματος...!!!;)

*εγώ πάντως παίζω και στα δύο
:wave2: :sun: :)

TROOPER
11/03/2007, 16:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
το διάβασα, απλώς γράφω αυτό που στο τέλος της συζήτησης θα πούμε ότι πρέπει να γίνει γιατί κάποια πράγματα στο Ελλάντα μόνο έτσι αλλάζουν.

Αποχή για τους φανατικούς που ενδιαφέρονται
ή και απόχη για τους φανατικούς του ψαρέματος...!!!;)

*εγώ πάντως παίζω και στα δύο
:wave2: :sun: :)

καταργεις την εννοια της συζητησης !!!!!:lol: :lol: :lol:

ασε ρε ανθρωπε να δουμε σε τι συμπερασμα θα βγει η κουβεντα απο μονη της....:beer:

alexo
11/03/2007, 16:46
τους θερμους χεραιτισμους μου στον σεβαστο Κο nktr....
οταν με το καλο κανονισετε κατι για πανω ριξε συρμα το νωριτερο..
Προς το παρον θα αναλωθω και προπονηθω ολιγον στα μεγαρα...:D

gcrook
11/03/2007, 16:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Η san100 εχει απολυτο δικιο εδω.
Το μακροσκελες κειμενο που πηγα να γραψω πριν ποσταρει εκεινη, με οδηγησε σε αδιεξοδο και το εσβησα.
Παντως εφ'οσον τα Μεγαρα ειναι η μονη εναλλακτικη, (με ΡΕΑΛΙΣΤΙΚΑ κριτηρια) , εγω καλως η κακως θα ειμαι εκει.
Το αν θα βελτιωθει η κατασταση εξαρταται απο το αν θα βρουμε ολοι μας τα σωστα επιχειρηματα, και τα σωστα μεσα για να διεκδικησουμε αυτα που μας αναλογουν.

Ελπιζω οτι τα συμπερασματα στα οποια εγω κατεληξα διαβαζοντας αυτη, αλλα και αλλες συζητησειςσυνοψιζονται στα εξης:

1) Η αποχη ΔΕΝ ειναι λυση ουτε καν ρεαλιστικος τροπος δρασης.
2) Η συγκρατημενη και επιλεκτικη χρηση της πιστας ειναι κατι που μπορει ΙΣΩΣ να αποφερει καρπους και στο συνολο μακροπροθεσμα.
3) Ο διοργανωτης ενημερωνεται απο τα φορουμ σαφως και βλεπει πως διαμορφωνεται η ζητηση αλλα δεν ξερουμε κατα ποσον ειναι αυτος υπεθυνος για την ποιοτητα της παροχης υπηρεσιων.Αν και τα πραγματα αργα αλλα σταθερα πανε προς το καλυτερο.Καλο θα ηταν να γινει μια συζητηση ολων των εμπλεκομενων μερων σχετικα, για να ξερουμε που βαδιζουμε.
4) Καλα καλα δεν γνωριζουμε βασικα πραγματα για την διοικηση της πιστας και για νομικα ζητηματα ωστε να ξερουμε προς ποια κατευθυνση να στραφουμε (ενα mail κατι τελος παντων) .
5) Δεν υπαρχει μαζικοτητα.Ο καθενας λεει την αποψη του και κανονιζει μονος του την πορεια του με αποτελεσμα οι καλες προθεσεις και οι σωστες ατομικες κινησεις να χαθουν σε μια θαλασσα αποψεων, και να μην φερουν κανενα αποτελεσμα.
6) Οι "πελατες" που κανουν χρηση της πιστας και παραμενουν, ολοενα και αυξανονται.Καλο αυτο.
7) Πιο πολυς κοσμος συμμετεχει τις συζητησεις.
8) Τα χαρτια που υπογραφουμε σην γραμματεια για συμμετοχη σε ενα τρακντει δεν παρεχουν καμια δεσμευση απο την πλευρα του διοργανωτη, (η μηπως της επιχειρησης που εμεταλλευεται το αυτοκινητοδρομιο) ,για μια συγκεκριμενη παροχη υπηρεσιων αναλογικα παντα με το ποσο που δαπανουμε. Δεν υπαρχει καποιος νομος δεν γνωριζει κανεις κατι επι του θεματος;
Ειμαστε καταναλωτες ενος ιδιομορφου προιοντος. Μπορουμε να ζητησουμε κατι παραπανω;Γιατι κανεις δεν ασχοληθηκε ποτε με το θεμα;
9) Ασχετο αλλα... Γιατι σκατα εχουμε τοσα φορουμ και το καθε ενα κανει σαν να μην υπαρχει αλλο;Τοσο αποστασιοποιημενοι ειμαστε πια απο τα επιμαχα θεματα;Ουτε να ενωθουμε δεν μπορουμε;Τι σκατα μονο να γκρινιαζουμε ξερουμε; 500 ατομα στην πιστα στις 4 του μηνος και η συντριπτικη πλειψηφια ΔΕΝ γνωριζει καν οτι γινονται στα φορουμ τετοιες συζητησεις.Και σιγουρα τετοιου ειδους ενημερωση αφορα πολυ κοσμο.
Μηπως πρεπει να τους το υποδειξει καποιος;

Ας κανω και ενα quote στον εαυτο μου και εγω μια φορα.
Εχει κανεις να συμπληρωσει/διορθωσει κατι η λεμε για να λεμε;

nktR
11/03/2007, 18:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
καταργεις την εννοια της συζητησης !!!!!:lol: :lol: :lol:

ασε ρε ανθρωπε να δουμε σε τι συμπερασμα θα βγει η κουβεντα απο μονη της....:beer:

σορ, έχεις δίκιο :a013: :a33:

nktR
11/03/2007, 18:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexo
τους θερμους χεραιτισμους μου στον σεβαστο Κο nktr....
οταν με το καλο κανονισετε κατι για πανω ριξε συρμα το νωριτερο..
Προς το παρον θα αναλωθω και προπονηθω ολιγον στα μεγαρα...:D

γειά σου Γιώργο, όλα καλά ?
κανονίζουμε για 24-25-26 του γδάρτη αλλά δεν ξέρω εάν θα προλάβω ... οι υπόλοιποι θα πάνε βέβαια και το βλέπω ζεστά.
θα σε ενημερώσω :wave2:
θερμούς χαιρετισμούς στον πιο έμπειρο χρήστη moto του foroum !!! :beer: :sun:

nktR
11/03/2007, 18:58
QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από kostom

Στις Σέρρες πόσα δίνεται????
Και πόσες φορές μπορούμε να πάμε τον χρόνο.. [/QUOTE]

Aπό 255 την ημέρα (μεταφορικά, διαμονή, φαγητό, λάστιχα, βενζίνες και 2 μέρες σούπερ σαν άνθρωπος με παρέα, καντίνα να κάτσεις χωρίς γκρούπ, ασφάλεια κλπ. κλπ. και 45 ευρώ η πίστα)

510 ευρώ και με λάστιχα όλο το πακέτο ΓΙΑ 2 (TRACKDAYS) ΗΜΕΡΕΣ ΠΙΣΤΑ



Αρχικά δημιουργήθηκε από kostom

Άν το φυσάτε το μαρούλι, μπράβο σας...και εγώ μαζί σας......


δεν παίζει όλοι στον ίδιο κουβά είμαστε
το κάθε trackday Μέγαρα στοιχίζει 160 ευρώ

60 συμμετοχή, 60 συμμετοχή ελάστικών τη φορά (4-6 track days) δεν βγάζουν τα λάστιχα ? 30 βενζίνες, 10 διάφορα καφέδες τόστ κλπ.

τι μου λέτε τώρα....


QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από kostom

Σέρρες 2 φορές όπου εκεί φεύγει μια 500άρα την φορά.......
[/QUOTE]

για 2 ολόκληρες μέρες βέβαια, μην το ξεχνάς

αυτά και καλές επιλογές σε όλους

πολλά φιλιά:beer: και να χαρείτε αυτό το κόσμημα των Σερρών οπωσδήποτε :sun:

stako
13/03/2007, 13:21
Εγώ πάντως πολύ το χάρηκα που δεν πήγα στο συγκεκριμένο TD και έκανα οικονομία 70-80 ευρουλάκια για τις Σέρρες.........:D :D :D :D :D :D

EVI
13/03/2007, 16:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από san1000
[QUOTE][i]

Για εσας που δε με ξερετε ελατε την Τεταρτη 14/3 ώρα 14.00 να ανταλλαξουμε απόψεις.
Κυριως εσυ EVI που εισαι κι εσυ κοπέλα, ελα να μπουμε μαζι μεσα και να νιωσεις αυτα που νιώθω κι εγώ!!


να σαι καλα να διασκεδαζεις εγω δε θα παρω ευχαριστω ειμαι υπερμαχος των γυναικων που ασχολουντε με τον μοτοσυκλετισμο και το εχω πει απειρες φορες εδω μεσα


ειμαι εναντια σε οσες ειναι πανασχετες δε κανουν τπτ για να μαθουν 5 πραγματα και το παιζουν οτι ειναι κατι


οπωτε οπως καταλαβιανεις ειμαι μαζι σου

απλως δε γουσταρω να εισαι παρτακιας

το εξηγησες αρα το θεμα ειναι ληξαν

εγω ειμαι κουλαδι δε μπαινω πιστα διοτι θα ειμια επικυνδηνη για τους αλλους

τα λεμε σε καμμια εκδρομη

:wave2: :beer: