PDA

View Full Version : Η εκδρομή είχε τραγική κατάληξη.



Respect
05/03/2007, 16:23
Τραγική κατάληξη είχε η εκδρομή με μοτοσικλέτες στο Γαλαξίδι που έκανε χθες ομάδα πατρινών μοτοσικλετιστών .

Λίγο μετά τις 2 . 30 το μεσημέρι ενώ επέστρεφαν στο 51 , 6 χιλιόμετρο της νέας Εθνικής οδού Ιτέας - Αντιρρίου , στο ύψος του Αγίου Νικολάου , τρεις μοτοσικλέτες επάνω σε απότομη στροφή ξέφυγαν από την πορεία τους και εξετράπησαν με αποτέλεσμα να βρει τραγικό θάνατο ο Γεράσιμος Ζερβός 39 ετών , από την Πάτρα έγγαμος και πατέρας τριών παιδιών , ενώ τραυματίστηκαν δύο ακόμα οδηγοί οι Παναγιώτης Μοραΐτης και Βασίλειος Νικολόπουλος .

Στο σημείο του δυστυχήματος έσπευσαν ασθενοφόρα του ΕΚΑΒ και τους μετέφεραν όλους στο Κέντρο Υγείας Ναυπάκτου όπου διαπιστώθηκε ο θάνατος του Γερασίμου Ζερβού . Οι τραυματίες μεταφέρθηκαν και νοσηλεύονται στο Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο .

Από το Αστυνομικό Τμήμα Ευπαλίου γίνεται έρευνα για να διαπιστωθούν τα αίτια του δυστυχήματος .

Η κηδεία του άτυχου Γεράσιμου Ζερβού θα γίνει σήμερα στις 4 . 00 το μεσημέρι από τον ιερό ναό του Αγίου Μηνά στο Β’ Δημοτικό Κοιμητήριο .


Εφημερίδα Πελοπόννησος 5/3/07


Με Hayabusa o νεκρός. :sad:

div400
05/03/2007, 17:12
:sad: :sad: :sad:

AFTER
05/03/2007, 17:28
:(

Ταξιδευτής
05/03/2007, 17:48
:mad:

Zid
05/03/2007, 17:53
:( Όπως γύρναγα από Πάτρα τη κυριακή το μεσημέρι κατά τις 3 στην ευθεία πριν τη κακιά σκάλα μια παρέα με supersport είχαν μια πτώση .... δεν σταμάτησα , ελπίζω να ήταν απλώς γρατσουνιές...:(

crs-k
05/03/2007, 17:58
:sad:

zzr2005
05/03/2007, 18:09
:sad: :sad:

εμένα ρε παιδιά γιατί μου φαίνεται επικίνδυνες οι βόλτες με τη συμμετοχή πολλών μοτοσυκλετιστών???
μου αρέσει πολύ σαν ιδεα και τους ζηλεύω όταν τους βλεπω στην Εθνική, αλλά στην πράξη πιστεύω ότι εγκυμονεί κινδύνους....

...συνήθως οι διαφορετικές οδηγικές ικανότητες, η διαφορετική διάθεση, η διαφορετική φυσική κατάσταση ακόμα κ η προσπάθεια για επίδειξη πιστεύω ότι καταστούν επικίνδυνη μια βόλτα με πολλές μηχανές....

κρίμα και πάλι πάντως....

:( :(

arxaios
05/03/2007, 18:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από zzr2005
:sad: :sad:

εμένα ρε παιδιά γιατί μου φαίνεται επικίνδυνες οι βόλτες με τη συμμετοχή πολλών μοτοσυκλετιστών???
μου αρέσει πολύ σαν ιδεα και τους ζηλεύω όταν τους βλεπω στην Εθνική, αλλά στην πράξη πιστεύω ότι εγκυμονεί κινδύνους....

...συνήθως οι διαφορετικές οδηγικές ικανότητες, η διαφορετική διάθεση, η διαφορετική φυσική κατάσταση ακόμα κ η προσπάθεια για επίδειξη πιστεύω ότι καταστούν επικίνδυνη μια βόλτα με πολλές μηχανές....

κρίμα και πάλι πάντως....

:( :(

Δυστυχώς οι πιό πολλές "βόλτες" καταλήγουν να είναι moto GP σε δημόσιο δρόμο λόγω υπέρμετρης επίδειξης ικανοτήτων και δυνατοτήτων ...........
Αυτό σαν απάντηση στον zzr2005.

Όσον αφορά το παιδί που σκοτώθηκε απλά κρίμα, κρίμα, κρίμα .....

maniak.
05/03/2007, 18:26
Την Κυριακη το μεσημερι γυριζα απο Λαμια , 4:30 που περασα απο το σημειο γινοταν ακομα
πανικος. Η μηχανη διπλομενη απο το κολονακι της μπαρας στην δεξια μερια και ποιο περα στης
αριστερες μπαρες ειχε χτυπηση το παλικαρι.
Μας ειπαν οτι πατισε σε πετρελαια που υπηρχαν οντος κατι σημαδια αλλα πρεπει να πηγεναν και
ταπα.

Δυστηχος αλλο ενα παλικαρι εφυγε :sad: κουραγιο σε αυτους που αφησε πισω :sad:

FZMAN
05/03/2007, 20:03
Κρίμα, πολύ κρίμα:(

Respect
05/03/2007, 20:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από maniak.
Την Κυριακη το μεσημερι γυριζα απο Λαμια , 4:30 που περασα απο το σημειο γινοταν ακομα
πανικος. Η μηχανη διπλομενη απο το κολονακι της μπαρας στην δεξια μερια και ποιο περα στης
αριστερες μπαρες ειχε χτυπηση το παλικαρι.
Μας ειπαν οτι πατισε σε πετρελαια που υπηρχαν οντος κατι σημαδια αλλα πρεπει να πηγεναν και
ταπα.

Δυστηχος αλλο ενα παλικαρι εφυγε :sad: κουραγιο σε αυτους που αφησε πισω :sad: Κάτι τέτοιο ακούστηκε και εδώ από γνωστούς τους (όχι καγκουροφονιάδες) συν του ό,τι επέμεναν πως ο συγκεκριμένος ήταν αρκετά καλός και έμπειρος οδηγός...

Εδώ όμως πιστεύω πως είναι η ουσία του πράγματος και αυτός ήταν και ο λόγος που το πόσταρα..
ΑΦΥΠΝΙΣΗ!!!
για να συμφωνήσω και εγώ με τη σειρά μου με τους zzr2005 και arxaios όσον αφορά τις βόλτες με πολλές μηχανές.
Είμαι από αυτούς που τους αρέσει η ιδέα μιας ομαδικής βόλτας αλλά και από εκείνους, που κάτι τέτοιο τους εμπνέει ανησυχία.. :sick:

lampros_fazer
05/03/2007, 21:41
Κρίμα.. :( Άφησε και μικρά παιδιά πίσω του.. :(

ΠΟΛΥ ύπουλο το συγκεκριμένο σημείο..

TROOPER
06/03/2007, 00:07
:sad: :sad: :sad:

chris1980
06/03/2007, 00:10
πολυ κριμα ρε παιδια για ολους που εφυγαν και για αυτους που αφηνουν πισω,3 παιδια ρε γαμωτο αφησε πισω του.

Μηπως πρεπει να πηγαινουμε ολοι μας ενα κλικ παρακατω απο οσο πηγαινουμε?


:sad: :sad: :sad:

H.A.Balafoutre
06/03/2007, 00:59
Εγώ 2 πράγματα θα ήθελα να θίξω.

1ον) Σε άρθρο κάποιου περιοδικού μοτοσικλέτας του τεύχους Σεπτεμβρίου (αν δεν κάνω λάθος) ο δημοσιογράφος περιέγραφε πως 3 εβδομάδες διακοπών είναι αρκετές για να σε κάνουν να πιστέψεις πως οδηγείς το ίδιο καλά μετά όπως και πρίν από αυτές κι αυτό είναι πολύ επικίνδυνο.

Είναι κοινός τόπος οι πτώσεις, στις περισσότερες των περιπτώσεων "χαζές", δημοσιογράφων μοτοσικλετιστηκών περιοδικών όταν πιάνουν το τιμόνι ή τα clip-ons έστω και μετά από 3 εβδομάδες αν όχι μετά από λιγότερο χρόνο διότι ακριβώς ακόμη και αυτοί δεν προσεγγίζουν τη μηχανή πάλι από το σημείο μηδέν.

Έτσι το άρθρο κατέληγε με το να εφιστήσει την προσοχή μας όταν καβαλάμε για βόλτα μετά από καιρό για τον τρόπο οδήγησής μας.

Σε εμάς τους ερασιτέχνες λοιπόν η περίοδος αυτή πάει στις αρχές της Άνοιξης και φυσικά αρκετές φορές έχει μεσολαβήσει πάνω από μήνας σοβαρής οδήγησης.

Οπότε ακόμη και αν οδηγώ κάθε μέρα όλο το χρόνο αλλά δεν καβαλάω για πάνω από 30-45 λεπτά συνεχόμενα, αρκεί ένα μικρό χαλαρό ταξιδάκι της μιάς ώρας συνεχόμενα, για να στρώσω τα λαστιχα, ώστε να με πονάνε οι τετρακέφαλοι 4 μέρες τώρα.

Και η φυσική κόπωση κατά την άποψή μου είναι ο χειρότερος εχθρός του μοτοσικλετιστή.

2ον) Οι απόλειες μοτοσικλετιστών είναι σαν τους σεισμούς. Μόνον που δεν τις μετράμε ούτε με Ρίχτερ αλλά ούτε με Μερκάλι. Αλλά το γεγονός να χαθεί ένας από εμάς είναι τρομακτικό από μόνον του.

Xlitos
06/03/2007, 03:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Εγώ 2 πράγματα θα ήθελα να θίξω.



το είχα γράψει πέρσυ τέτοια εποχη σε άλλο φορουμ...κάθε χρόνο επαναλαμβάνεται το σκηνικό να γεμίζουν τα φόρα ποστ με δυστυχήματα..είναι πιστευω η απάντηση σε όσους απορούν ''ρε παιδιά τι γίνεται τώρα τελευταια κτλ κτλ..''.

grigorisr1
06/03/2007, 09:39
Atiximata ginontai otan einai pola atoma mazi.... giati kanei o enas lalakies kai meta sinexizoun kai oi aloi... lalakia sti lalakia kai......

Idromeas
06/03/2007, 11:39
edo stin patra matheytike prin graftei opoudipote
me to klassiko radio arvila alloi elegan pos itan zx10r alloi busa alloi cbr .... alloi oti pigenan tapa alloi oti pigenan ok kai epesan se ladia ....

pragmata pou den exoun profanos kamia simasia
xathike mia zoi kai ayto einai to megalo krima
kai den antalasete me osi eyxaristisi kai na prosferei se mas i grigori odigisi...

makari na min ksanasizitousame pote xana kati tetoio
alla poly fovamai pos den exoun ginei ousiastika vimata apo olous i apo ton kathena mas ksexorista pros ayti tin kateythinsi... kai profanos den arkei apla na pigenoume siga.

oi monaxikes voltes exoun kati magiko
alla oi voltes me parea einai ousiastika i motosikletistiki apolaysi kai nirvana (diaforetika giati na min taxideyeis me amaxi ?)

me parea otan den einai volta omos einai sigoura kati epikindino kai to lathos mporei na ginei poly ma poly eykola... gia tou logou to alithes

http://www.youtube.com/watch?v=LdWeIZ7esx8

nelson
06/03/2007, 14:26
κρίμα, κουράγιο στους δικούς του,
πάντα όρθιοι παίδες...

OrEsTiS82
06/03/2007, 14:41
Οταν καταλαβουμε ολοι οτι ο δρομος δεν ειναι πιστα θα γινουν καλυτερα τα πραγματα...

afrotwin
06/03/2007, 15:05
kita na dis eno alo atomo epese apo ton ourano xoris aleksiptoto ke den skoto8ike o filos efige se mia strofi...:sad:

itan i ora tou
kalo tou taksidi

tai
06/03/2007, 17:36
:(

Respect
06/03/2007, 18:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
kita na dis eno alo atomo epese apo ton ourano xoris aleksiptoto ke den skoto8ike o filos efige se mia strofi...:sad:

itan i ora tou
kalo tou taksidi Eντάξει, αλλά μην κάνουμε τη μαλακία και επαναπαυόμαστε από την άλλη..
έτσι όπως το λες ακούγεται πολύ μοιρολατρικό και έχω την εντύπωση ό,τι δεν είναι έτσι τα πράγματα.

siraxanz
06/03/2007, 20:26
Κρίμα το παληκάρι :sad:

kostom
06/03/2007, 21:43
Κρίμα για το παλλικάρι και κουράγιο στην οικογένειά του
που αφήνει πίσω του.... :( :( :( :(

Tropeas
06/03/2007, 22:44
:sad:

lampros_fazer
06/03/2007, 23:16
Το είδε κι ο πατέρας μου στην εφημερίδα..Κάτι του θύμιζε το όνομα...το ένα παιδάκι το είχε μαθητή πριν χρόνια στο σχολείο...και το ψιλοθυμόταν και το παλικάρι..

:(

Vstrommer71
06/03/2007, 23:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Idromeas

http://www.youtube.com/watch?v=LdWeIZ7esx8
Αυτα παθαινεις αμα κοιτας τον αλλο που παει και ΔΕΝ κοιτας την δικια σου γραμμη!
Επαναλαμβανω προσοχη ρε γαμωτο στα Γαλαξειδια και τις Επιδαυρους....:sad:

gcrook
06/03/2007, 23:39
Κωλοδιαδρομες ακαταλληλες για στριψιμο με τυφλες στροφες τυπου Επιδαυρου, που διαφημιζονται σαν πιστες, και που τις προτεινει και η κουτση Μαρια χωρις να εχει παει ποτε, δυστυχως τετοια φαινομενα γεννουν.
Κριμα, ειδα το βιντεο και δεν μπορω να καταλαβω, πως μια τοσο αθωα συγκρουση φαινομενικα ειχε τοσο τραγικη καταληξη.:sad:

Vstrommer71
07/03/2007, 00:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Κωλοδιαδρομες ακαταλληλες για στριψιμο με τυφλες στροφες τυπου Επιδαυρου, που διαφημιζονται σαν πιστες, και που τις προτεινει και η κουτση Μαρια χωρις να εχει παει ποτε, δυστυχως τετοια φαινομενα γεννουν.
Κριμα, ειδα το βιντεο και δεν μπορω να καταλαβω, πως μια τοσο αθωα συγκρουση φαινομενικα ειχε τοσο τραγικη καταληξη.:sad:
Ρε παλιουρα,το βιντεο ειναι απο Επιδαυρο και το δυστυχημα που ανοιξε τη συζητηση εγινε εξω απο την Ναυπακτο....
Καθε ποτε βλεπεις?:sick:

gcrook
07/03/2007, 00:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
Ρε παλιουρα,το βιντεο ειναι απο Επιδαυρο και το δυστυχημα που ανοιξε τη συζητηση εγινε εξω απο την Ναυπακτο....
Καθε ποτε βλεπεις?:sick:

Πωπω δεν παλευομαι σημερα......:blush: :bigcry: :blush: :look: :blush:

dounavis
07/03/2007, 14:07
:( :( :( :(

pantheo
07/03/2007, 17:53
ΠΑΙΔΙΑ ΤΕΛΙΚΑ ΘΕΛΕΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΠΡΟΣΟΧΗ....
ΚΥΡΙΑΚΗ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΕΠΙΣΤΡΕΦΑΜΕ ΑΠΟ ΒΟΛΤΑ 4 ΜΗΧΑΝΕΣ ΚΑΙ 500 ΜΕΤΡΑ ΠΡΙΝ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΣΠΙΤΙΑ ΜΑΣ, ΒΓΗΚΕ ΣΤΕΓΝΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΟΔΗΓΟΣ ΚΑΘΕΤΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ (ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΧΕ STOP), ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΚAΡΦΩΘΕΙ ΣΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΤΟΥ ΣΥΝΟΔΗΓΟΥ Ο ΞΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ (ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΤΟΥ, ΜΕ CBR 954)........
TA EIΔΑ OΛA!!!!!!!!!!!
ΕΙΧΑΝ ΑΓΙΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ, 2 ΜΕΡΕΣ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ ΕΝΑΝ ΧΤΥΠΗΜΕΝΟ ΩΜΟ, ΕΥΤΥΧΩΣ.........

ΠΡΟΣΟΧΗ .........................

tassosrr
07/03/2007, 20:12
:(

gian_nykt
08/03/2007, 06:52
δυστυχός, σε παρέες όπως προαναφέρθηκε...παρουσιάζετε το φαινόμενο του τραίνου όταν κάνει ενας λαλακια να αρχίσουν κι αρκετοι άλλοι!
Αυτό βεβαια μπορεί να συμβεί και στον καθένα μας σε μια στιγμη ξεχαρμανιάματος που ανοίγει το γκάζι λίγο παραπάνω. ΑΛΛΑ, δεν φταίνε μονο αυτα, αλλά και οι κακοί δρόμοι και οι συνθήκες που αντιμετοπίζουμε σε αυτούς. Κακό οδόστρωμα, ανεύθυνοι οδηγοί, ατομικά λάθη, λάδια, ξύδια, πετρέλαια, ζώα....ΧΑΜΟΣ!!
ΠΡΟΣΟΧΗ παιδιά, και ελπίζω να μην υπάρξουν αλλα θύματα στην άσφαλτο!
Όσο για το παιδί...... τι να λέμε :( κρίμα!

makis206
08/03/2007, 07:02
:( :( :(

alximistis
08/03/2007, 14:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Πωπω δεν παλευομαι σημερα......:blush: :bigcry: :blush: :look: :blush:


Ρε δεν πας να αλλάξεις καμιά μπιέλλα; Που είδες και το βίντεο;
Για μένα η ουσία είναι μία. Και μόνο. ΔΕΝ γίνεται ΔΕΝ επιτρέπεται να βλέπουμε ένα τόσο τραγικό γεγονός να το αναλύουμε ή να λέμε πέντε κουβέντες και μετά στο δρόμο να συμπεριφερόμαστε αναλόγως!
Ας σκεφτούμε ΜΟΝΟ για μία ΦΟΡΑ ΟΛΟΙ μας τι ακριβώς κάνουμε σε κάποιες περιπτώσεις στο δρόμο. Πιστεύουμε δηλαδή ότι είμαστε τόσο μα τόσο ικανοί ώστε να πηγαίνουμε τάπα είτε με πολλά και να τα βγάλουμε πέρα τη δύσκολη στιγμή;
Αυτά προς σχολιασμό.

ΥΓ. Πήγαινε αργά για να φτάσεις!!!

perastikos
08/03/2007, 14:55
Πήγαινε αργά για να φτάσεις!!!

Πες το ολόκληρο ντε:
Πήγαινε αργά για να φτάσεις γρήγορα :p

:wave2:

FZMAN
08/03/2007, 16:37
Παιδιά όντως ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ. Δεν μπορείτε να ξέρετε τι μας επιφυλάσει η επόμενη στροφή.

Respect
08/03/2007, 18:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Ρε δεν πας να αλλάξεις καμιά μπιέλλα; Που είδες και το βίντεο;
Για μένα η ουσία είναι μία. Και μόνο. ΔΕΝ γίνεται ΔΕΝ επιτρέπεται να βλέπουμε ένα τόσο τραγικό γεγονός να το αναλύουμε ή να λέμε πέντε κουβέντες και μετά στο δρόμο να συμπεριφερόμαστε αναλόγως!
Ας σκεφτούμε ΜΟΝΟ για μία ΦΟΡΑ ΟΛΟΙ μας τι ακριβώς κάνουμε σε κάποιες περιπτώσεις στο δρόμο. Πιστεύουμε δηλαδή ότι είμαστε τόσο μα τόσο ικανοί ώστε να πηγαίνουμε τάπα είτε με πολλά και να τα βγάλουμε πέρα τη δύσκολη στιγμή;
Αυτά προς σχολιασμό.

ΥΓ. Πήγαινε αργά για να φτάσεις!!! Nαι ok! Πρώτος εγώ θα σου πω, πως πάμπολες φορές έχω επιστρέψει στο σπίτι μου και με βλαστημάω για τις παπαριές-τάπες που έκανα κάποιες φορές (αρκετές) στο δρόμο, κυριολεκτικά αναρωτώμενος αν ψάχνω να βρω κάτι ή αν απλά είμαι ΜΑΛΑΚΑΣ.
Όμως εδώ τίθεται ένα ερώτημα..
Εμείς όλοι έχουμε πάρει μηχανές που έχουν το κώλο τους από άλογα για να πηγαίνουμε σιγά;
Δε νομίζω.
Απλά πιστεύω πως επειδή τα γκάζια τα έχουμε στο αίμα μας εκ των πραγμάτων πρέπει να προσπαθούμε διπλά και τρίδιπλα προκειμένου να ελένξουμε τον εαυτό μας όσο το δυνατόν πιό πολύ, διότι ως γνωστόν.. το γκάζι είναι γλυκό και αν έχεις και τη προδιάθεση είναι ακόμα πιο γλυκό!! :(

alximistis
09/03/2007, 13:50
ΔΕΝ πιστεύω ότι σε γενικές γραμμές λες κάτι διαφορετικό από αυτά που εγώ λέω. Ωστόσο ανακάλυψα μία διαφορά.
Αυτό για τα γκάζια που έχουμε στο αίμα μας!!! Φιλαράκι να με συγχωρείς αλλά αυτό είναι απλώς δικαιολογίες. Γιατί εδώ σκοτώνονται με παπιά με χτακια με χλακια με ότι θες. Δεν είναι μόνο ούτε πάντα θέμα αλόγων και ταχύτητας.
Άσε που δεν έχουμε όλοι μας επιλέξει τα σούπερ γρήγορα μηχανήματα. Γιατί;
Μιλώντας για μένα προτίμησα ένα πιο σταθερό και πιο ήρεμο μηχάνημα από κάποιοι που τελικά δεν θα μπορούσα να οδηγήσω και θα με έστελνε στο πρώτο λάθος αδιάβαστο.

Pitsakos
09/03/2007, 14:26
Κριμα στο παιδι και ζωη σε λογου μας!! Αν και παντα μ'αρεσε η ταχυτητα σημασια εχει να ξερεις που να τρεχεις και που οχι!!! Ακομη εχω πετυχει αρκετες φορες στο φορουμ οταν κανονιζεται καποια βολτα, αυτος που κανονιζει λεει πως αν δεν μπορεις να ακολουθησεις τις ταχυτητες ,δλδ εισαι αργος, μην ερθεις με λιγα λογια! Αν ψαξεται πιστευω πως θα βρειτε αρκετα! Σημασια δηλαδη ειναι να φτασεις γρηγορα στο προορισμο σου ή να απολαυσεις την διαδρομη;

Δεν λεω να πηγαινες και με πενεντα αλλα πιστευω πως τα 120 χλμ/ωρα ειναι πολυ καλη ταχυτητα ταξιδιου! Και να αντιδρασεις προλαβαινεις και να κοψεις να μπεις σε καποια στροφη για την πλακα σου!!!

DrIoannis
09/03/2007, 15:47
Λυπάμαι για το παιδί και κουράγιο σε αυτούς που μένουν πίσω.

FZMAN
10/03/2007, 07:07
Πάντως παιδιά αυτό που έχω να πώ είναι ότι δεν φταίει για όλα η ταχύτητα αλλά και η μαλακία και η απροσεξία των οδηγών αυτοκινήτων και μηχανών. Εγώ το καλοκαίρι του 2006 είχα ατύχημα στην εθνική οδό στο ύψος της Μαλακάσας (ξέρετε εκεί που έχει 3 λωρίδες ανα κατεύθυνση με διάζωμα στην μέση) με 110 χλμ κι αυτό γιατί ένώ πήγαινα στην μεσαία λωρίδα χαλαρά ένας γερανός απ΄την δεξιά λωρίδα που πήγαινε στην ίδια κατεύθυνση με εμένα άλλαξε ξαφνικά λωρίδα πάνω μου την ώρα που τον προσπερνούσα χωρίς βέβαια να ανάψει φλάς ή να δεί τον καθρέφτη του. Αποτέλεσμα ατύχημα εγώμια εβδομάδα στο νοσοκομείο με σπασμένα 5 πλευρά και 2 μήνεςσε ακινησία. Άρα αυτό που θέλω να πώ είναι ότι ΔΕΝ φταίει μόνο η ταχύτητα αλλά και η απροσεξία. ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΑΙΔΙΑ !!!!!!:beer:

AFTER
10/03/2007, 07:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από FZMAN
αλλά και η απροσεξία. ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΑΙΔΙΑ !!!!!!:beer:

Βασικα μονο αυτο φταιει

Σε ενα ατυχημα, ΕΝΑΣ εχει κανει την βλακεια
Ενας φτανει

griso850
10/03/2007, 11:08
:( :( :( :( :( ΤΗΝ ΤΡΕΕΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΜΟΥ ΜΕΣΑ ΓΑΜΩΤΗ !@#!@^#(*@)(@(&^#&%$!&^(@&%)%@)(*&%@&(^$@(&^$@(&^$%!)*&%^@)*&%^#!@(&$ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΓΙΑΤΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ΙΙΙ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? ???????????????????
????????????????????????????????????????? ΚΡΙΜΑΑΑΑΑΑΑΑ:bawl: :bawl: :bawl:



ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!

oxidisingDeamon
14/03/2007, 00:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
kita na dis eno alo atomo epese apo ton ourano xoris aleksiptoto ke den skoto8ike o filos efige se mia strofi...:sad:

itan i ora tou
kalo tou taksidi

auto vevea den simenei oti tha peftoume xoris aleksiptoto gia na doume ama irthe i wra mas i' oti tha kanoume malakies giati outos i allos ama den erthei i wra sou den tha patheis tipota...

distixos tou palikariou ontos irthe i wra tou kai krima gia ta paidakia tou...

auto omos pou exw na tonisw... einai to eksis... oti ftanei i gkantemia na patheis zimia... fetos to kalokairi, gia proti fora eginan sti limno tosa troxea... (7 nekri se 3 meres) ta atiximata auta itan 3 CBR 600 kai ena amaksi... kai twra vevea tha anarotithite giati milaw gia gkantemia... to ena CBR me ena zevgari apo athina... apla espase i alisida... kai tous petakse kamia 30-40 metra kamria... skotothikan nomizo kai oi 2... to allo CBR molis to eixe parei to paidi, elege ston adelfo tou oti pernei tin tade strofi me tosa, to pernei o adelfos tou... kai opos itna logiko pefti giati oute o Rossi den tha xorage me tosa... to thema einai oti epese se freskoorgomeno xorafi, kai mia petra (omologo arketa megali) eixe to xorafi... kai karfothike panw stin petra me to kefali... gia ekatosta den ti glitose me gratsounies...

opote isos tha itan kala na prosexoume ti leme stous allous gia to pws pernoume tis strofes kai poso xrono kanoume mia diadromi... giati mpori na prokalesoume atixima kai mono me ta logia mas... :( kai auto to anafero epidi anaferthike poia panw ena post se strofes pou tis protinei i koutsi maria ktl ktl...

whiteran
14/03/2007, 13:22
:( :( :( :( :( :(