PDA

View Full Version : Σφαγές δελφινιών.......



Geo 25
08/03/2007, 11:30
Θυμόμαστε την αντίστοιχη θηριωδία εναντίον των φαλαινών. Οι φάλαινες και τα δελφίνια στην Ιαπωνία, οι φώκιες στον Καναδά και η λίστα αντί να περιορίζεται, μεγαλώνει!

Προειδοποίηση: το σχετικό video είναι σοκαριστικό και βίαιο.

Οι μέθοδοι που χρησιμοποιούνται στην Ιαπωνία για τη μαζική σφαγή δελφινιών, θυμίζουν άλλες εποχές.

Και όπως πάντα σε τέτοιες περιπτώσεις, καμία σχέση δεν έχουν με το παραδοσιακό, man-to-animal κυνήγι, αφού καταστρατηγούν κάθε έννοια σεβασμού στη φύση.

Αν δεν αντέχετε να δείτε το video, υπογράψτε την αίτηση. Αξίζει τον κόπο.

H αίτηση
www.petitiononline.com/golfinho
Το video
www.glumbert.com/media/dolphin
:a4:

Draculas-GR
08/03/2007, 12:03
Μπορεί η Ιαπωνία να θεωρείτε εξελιγμένη τεχνολογικά φίλε, αλλα απο το βίντεο που είδα μάλλον στον μεσαίωνα βρίσκονται οι μπάστ@#$δοι!!
:eyepop: :eyepop: :a45: :a45: :a45:

LINA
08/03/2007, 12:08
εχει ξαναμπει (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=35794) φιλε :sad:

Aggelos_SV
08/03/2007, 14:10
KAI NA ΞΑΝΑΜΠΕΙ

Αυτο ειναι καλο spamming:wave2:


Το οτι οι Γιαπωνεζοι ειναι καλοι στο να κατασκευαζουν,αυτο δεν σημαινει οτι ειναι και συνειδητοποιημενοι περιβαλλοντικα.
Εξαλλου μην ξεχναμε τι ειναι η πλειοψηφια των Γιαπωνεζων...σκλαβακια με παροπιδες που μενουν σε κουτακια και εχουν μαλλι με ανταυγειες.

mrklyk
08/03/2007, 14:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
Το οτι οι Γιαπωνεζοι ειναι καλοι στο να κατασκευαζουν,αυτο δεν σημαινει οτι ειναι και συνειδητοποιημενοι περιβαλλοντικα.
Εξαλλου μην ξεχναμε τι ειναι η πλειοψηφια των Γιαπωνεζων...σκλαβακια με παροπιδες που μενουν σε κουτακια και εχουν μαλλι με ανταυγειες.


γαματη κοινωνιολογικη αναληση... :rolleyes:

για πες μας και αλλα ρε φιλε για τους γιαπωνεζους

(τουτος πρεπει να ξερει πολλους ή να εχει ζησει εκει για πολλα χρονια για να κανει τετοιες γενικευσεις...)

γ@μω τον ρατσισμο μας...

Aggelos_SV
08/03/2007, 15:23
Οχι ρε φιλε.Δεν εχω ζησει ουτε μια μερα στην ιαπωνια.Ουτε ξερω κανεναν Γιαπωνεζο (Εκτος και αν ο Σφακιανακης θεωρειται Γιαπωνεζος:D )

Αλλα αυτη η εικονα υπαρχει στο κουφιο κεφαλι μου για τους Γιαπωνεζους :look:

Εσυ δηλαδη τωρα με ποιους εισαι ?Με τα δελφινια ή με τους Γιαπωνεζους ''αλιεις'':p

Και ναι...ειμαι ρατσιστης

Draculas-GR
08/03/2007, 16:13
Το θέμα δεν εχει να κάνει με ρατσισμό
μην τα μπερδεύουμε τελείως.
εχει να κάνει με την συμπεριφορά των Γιαπωνέζων απέναντι στην φύση, στα Ζωα, και σε όλους εμάς τους υπόλοιπους, διάβασα πρόσφατα οτι μετρήθηκαν μικροσωματίδια στον αέρα (απο τα βλαβερά, τα ύποπτα για καρκίνο..) τα οποία έχουν προέλευση χώρες της Ασίας.
Εαν ο Aggelos_SV είναι ρατσιστής, τότε και είμαι και εγω, γιατί δεν γουστάρω και τον τρόπο ζωής των κινέζων, των Ισραηλινών, των Αμερικάνων, κτλ
επίσης είμαστε όλοι μας, επειδή δεν γουστάρουμε τους ΙΧδες, τους Ζητάδες (οχι Ζ750άδες..) τους φορτηγατζήδες, κτλ

mrklyk
08/03/2007, 16:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Draculas-GR
Το θέμα δεν εχει να κάνει με ρατσισμό
μην τα μπερδεύουμε τελείως.
εχει να κάνει με την συμπεριφορά των Γιαπωνέζων απέναντι στην φύση, στα Ζωα, και σε όλους εμάς τους υπόλοιπους, διάβασα πρόσφατα οτι μετρήθηκαν μικροσωματίδια στον αέρα (απο τα βλαβερά, τα ύποπτα για καρκίνο..) τα οποία έχουν προέλευση χώρες της Ασίας.
Εαν ο Aggelos_SV είναι ρατσιστής, τότε και είμαι και εγω, γιατί δεν γουστάρω και τον τρόπο ζωής των κινέζων, των Ισραηλινών, των Αμερικάνων, κτλ
επίσης είμαστε όλοι μας, επειδή δεν γουστάρουμε τους ΙΧδες, τους Ζητάδες (οχι Ζ750άδες..) τους φορτηγατζήδες, κτλ

συμφωνω - εισαι ρατσιστης...