PDA

View Full Version : Μ@@@@@ς οδηγός λεωφορείου!!!



Konti
08/03/2007, 13:53
Είμαι προχθές δικάβαλος μ'έναν συνάδελφο και πάμε σε μια δουλειά, ξεκινάω απο φανάρι (πρώτος) και μπροστά μου ο δρόμος ως συνήθως μποτιλιαρισμένος, κινούμε στην λεωφορειο-λωρίδα. Μπροστά μου λεωφορείο, πυγμένα όλα και δεν χωράω να περάσω απο πουθενά! Σταματάω και περιμένω πίσω απο το λεωφορείο! Όλο μαζί νιώθω τον συνεπιβάτη να κουνιέται! Του βάζω τις φωνές καθ 'ότι κουνιόταν όλο και πιο πολύ! Και μου φωνάζει! ΔΕΝ ΚΟΥΝΙΕΜΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΜΕ ΣΠΡΩΧΝΕΙ....

Μένω μαλάκας γυρίζω και βλέπω ένα λεωφορείο απο πίσω να σπρώχνει τον συνάδελφο στο ύψος του ώμου του με την δεξιά πλευρά του οχήματος (το σημείο πάνω απο τον δεξή προβολέα)!

Βάζω τις φωνές στον οδηγό, με κοιτάει με βλέμμα βαριεστημένο και μου κάνει νόημα να προχωρήσω! Τον έκραξα αλλά δεν μου έδωσε και πολύ σημασία! Τι :a31: :a31: ...

Τέλος πάντων! Ευτηχώς δεν πάθαμε ούτε εμείς αλλά ούτε το μηχανάκι τίποτα! Με 5 χλμ να έρχονταν ο :a31: :a31: παραπάνω θα μας είχε πετάξει στο πεζοδρόμιο!

the_passenger
08/03/2007, 14:43
:eyepop:

8a mas pesoun ta oula!

:eyepop:

Aggelos_SV
08/03/2007, 15:02
Μηπως καποια καταγγελια στον ΟΑΣΑ??

Λες και θα αλλαξει κατι,αλλα ποτε μη λες ποτε.

Konti
08/03/2007, 15:17
Εκείνη την ώρα δεν σκέφθηκα να κρατήσω αριθμό κυκλοφορίας, και αφού δεν πάθαμε τίποτα δεν έκανε ζημιά και στην μηχανή, το πέρασα έτσι! Και πέρα απο το μπινελίκι δεν έδωσα συνέχεια! :rolleyes: :rolleyes:

Brolas
08/03/2007, 16:54
Τι άλλο θα ακούσουμε σε αυτή την αθήνα ρε παιδιά?!Αφού δεν κατέβηκε να σας πλακώσει κι όλας που το μπούφαν του συνοδηγού έγδαρε το λεωφορείο...τυχεροί είσαστε!!!!!!!:cry:

AFTER
08/03/2007, 17:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Konti
Εκείνη την ώρα δεν σκέφθηκα να κρατήσω αριθμό κυκλοφορίας, και αφού δεν πάθαμε τίποτα δεν έκανε ζημιά και στην μηχανή, το πέρασα έτσι! Και πέρα απο το μπινελίκι δεν έδωσα συνέχεια! :rolleyes: :rolleyes:

EΠΡΕΠΕ να δωσεις συνεχεια

Γιατι αφηνουμε αυτα τα υποκειμενα να κυκλοφορουν γαμωτι μου???????????

:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

GIXXERAKIAS
08/03/2007, 20:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Konti
Σταματάω και περιμένω πίσω απο το λεωφορείο! :confused: :confused: Μα καλα,αφου ησουν πισω απο το λεωφορειο,πως σε εσπρωχνε μπροστα?Μηπως ηταν και αλλο λεωφορειο απο πισω σας?

Παντως αν μου εκανε τετοιο πραγμα θα τον μπινελικωνα σασχημα,σε σημειο που να τον κανω να κατεβει κατω και να τις αρπαξει!!:evil: :evil:

Σημ...Δεν ανεβαινουμε εμεις στο λεωφορειο για τσαμπουκα,εχει υποτιθεται ασυλο ο μπ@στ@ρδος εκει μεσα καικ αν γινει κατι και τον αρχισεις στις φαπες σε στελνει μεσα κανονικοτατα με τρελη μυνηση απο το σωματειο των οδηγων.:wave2:

OrEsTiS82
08/03/2007, 20:26
Βαρα και καμια κλωτσια στο λεωφορειο δεν θα παθει και τιποτα!

EVI
08/03/2007, 22:57
οτι να ναι πια


δε ξερω για ποιο λογο κανω τον κοπο και βγαινω εξω

εδω κινδυνευει η ζωη μας

:sad: :sad: :sad:

Draculas-GR
08/03/2007, 23:15
Σπάστου και εσυ τον προβολέα.
και άστον να φωνάζει τον κάφρο!!
Θα το ξανακάνει μετά?

Konti
09/03/2007, 12:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
:confused: :confused: Μα καλα,αφου ησουν πισω απο το λεωφορειο,πως σε εσπρωχνε μπροστα?Μηπως ηταν και αλλο λεωφορειο απο πισω σας?


Ήμουν ανάμεσα σε 2 λεωφορεία (ο πίσω μου την έκανε)! Εν' το μεταξύ ο συνάδελφος είναι αρκετά γομάρι (ψηλός και γεμάτος...) και τα χέρια του εξείχαν κάπως, καθώς κρατιόταν απο τις χειρολαβές και έτσι τον πέτυχε ο . :a31: αφού πλησίασε τσάκ!

Τέλος πάντων! Αυτούς δεν τους ενδιαφέρει τι θα πάθει το λεωφορείο το μόνο που τους νοιάζει είναι να μην χτυπήσει κανένας επιβάτης γιατί θα τους πάρει και τα σώβρακα! Και το όχημα να του χτύπαγα χέστικε αυτός!

megatim
09/03/2007, 13:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Draculas-GR
Σπάστου και εσυ τον προβολέα.
και άστον να φωνάζει τον κάφρο!!
Θα το ξανακάνει μετά?

Γιατί, ο οδηγός του λεωφορείου θα τον πληρώσει;

:(

OrEsTiS82
09/03/2007, 14:04
Ο οδηγος του λεωφορειου θα ηθελε τον γιο του να τον σπρωχνει ενα λεωφορειο τονων; οχι...τοτε σπαστου το κεφαλι να δουμε αν ειχε και μυαλο μεσα η σκ@τ@

Konti
09/03/2007, 14:34
Το ήθελε αλλά άκρη δεν θα έβγαζα!:mad: :mad:

jasondakar
09/03/2007, 15:14
τι λες τωρα?:hypnotize παει κατα διαολου ο κοσμος.

miraze
09/03/2007, 16:07
Δυστυχώς περιμένεις από όλους τους οδηγούς των μέσων μαζικής μεταφοράς να είναι το παράδειγμα για όλους εμάς τους...........

Αντ΄ αυτού , η πλειοψηφία είναι παράδειγμα αποφυγής.

Δε μπορώ να δεχθώ, και με συγχωρείτε γι΄αυτό, ότι πληρώνουμε και εμπιστευόμαστε ένα άτομο σαν οδηγό λεωφορείου το οποίο ΔΕΝ έχει οδική παιδεία.

Δηλαδή ο συγκεκριμένος οδηγός επειδή ήσουν μέσα στη λεωφορειο-λωρίδα θα σε πατούσε για παραδειγματισμό της κοινωνίας???????????

Δε νομίζω να αξίζει τέτοια άτομα να τα βρίζουμε.......................κρίμα για τον οδηγό, απλά ............ΚΡΙΜΑ!!!!!!!!!!!:sad: :sad::sad: