PDA

View Full Version : Takakia Sintrofoi



PALADIN
06/08/2004, 08:56
λοιπον ..πηγα εκει σε ενα τοπικο συνεργειο που ειναι κοντα στο σπιτι μου και αρωτησα να μου πει τακακια... αααα μαστορα μου λεει...CP911 φεροντο και τα μυαλα στο βλεντερ!... οκ μαστορα του λεω..ποσα μπικινια ανευφ περιεχομενου θες?...μου λεει 35 εβραιοι το ζευγος....αρα 70 εβραιοι πρεπει να μαζευτουνε για να μου αλλαξει 2 σετ τακακια....(η τιμη πως σας φενεται?)

εν τη αυτη περιπτωση..εδω στο ελλαντα πληρωνετε και εργασια για τη τοποθετηση?...και αν ναι....μπορει καποιο παιδακι να μου πει για μιση ωρα εργασια χαου ματσ και ποσο θα ηταν φυσιλογικο να ζητησει?

kalgeorge
06/08/2004, 09:06
Λευτερακη νομιζω οτι ειναι καλη τιμη σχετικα. οχι οτι δνεν θα βρεις πιο φθηνα αλλα δεν πιστευω οτι αξιζει να ψαχνεις αλλου και να γλυτωσεις 10 ευρω.
Η εργασια λογικα δεν ειναι τιποτα, γυρω στα 5 ευρω.
Γνωμη μου να πας στην Μιχαλακοπουλου να παρεις τα τακακια, πιθανον να τα βρεις φθηνα.
Α, και κανε και μια ερωτηση στην Μοτοροδα στην Αλεξανδρας.Ακουω οτι δεν χρεωνουν πολλα.

SaraMaritis
06/08/2004, 12:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από PALADIN
...CP911 φεροντο και τα μυαλα στο βλεντερ!...αρα 70 εβραιοι πρεπει να μαζευτουνε για να μου αλλαξει 2 σετ τακακια....
:D Η αληθεια ειναι οτι εχεις διαφορες επιλογες...:rolleyes:
Ή βαζεις τακακια ή χρησιμοποιείς σαγιοναρα λαστιχενια (απο τις
παραδοσιακες), και σταματας βαζοντας ποδι αναμεσα σε μπροστινο
τροχο και φτερο...:lol:
(παλια συνταγη απο ποδηλατο !!!)...
:lol: :rotflmao: :lol:

anco
06/08/2004, 20:39
Τα CP911 ειναι πολυ δυνατα σε φρεναρισμα , και οσο και να πιεζεις τα φρενα δεν μενεις ποτε απο αυτα.

Δουλευουν απο 100 - 650 βαθμους Κελσιου. Καταληλα για αγωνηστικη χρηση.

Για το 1000 ομως θα τα αλαζεις πιο συχνα, γι'αυτο αν θες βαλε τα Ferodo ΧR ειναι ματαλλικα και ειναι για αγωνηστικη χρηση και αυτα , δουλευουν απο 0 - 750 βαθμους Κελσιου.

Και εγω στο δικο μου τα CP911 εχω.

Ναι 35 ευρω το ζευγαρι και εγω τοσο τα εβαλα.

Εδω εχει αναλυτικα χαρακτηριστικα.







SUPERSPORT / PLATINUM - SS / SR / P / R (road)
Organic compound. In accordance with normal stock pads. They are the right solution for both front and rear brake discs, allowing excellent performances with low consumption under different weather conditions (dry, wet, hot, cold).
Can be used on both cast iron and stainless steel discs.

SINTER GRIP - ST (road sport)
Full metal compound by sintered technology. Backplate is copper coated. Reduced corrosion. Duration is three times longer than that of good organic products. Disc life is 20% higher than other sintered friction materials. No changes of performance depending on weather factors (dry, wet).
Minimal running-in time.
Suitable for stainless steel discs only.

SINTER GRIP – XR (racing)
Sintered compound.
Average coefficient of friction = 0,70 mu.
Stable friction level over different operating temperatures.
Equal braking performance and modulation both in wet and dry conditions. Thermal bedding-in not required: only mechanical bedding-in is recommended.
Minimal material compressibility, steady lever run.
Extended pad life.
Best operating temperatures from 0°C to 750°C.
Suitable for stainless steel discs only.

CP911 - CP (racing)
Carbon organic semi-metal compound. Average coefficient of friction = 0,60 mu. Stable friction level over different operating temperatures.
Suitable for both cast iron and stainless steel discs.
Best operating temperatures from 100 °C to 650°C.
Both thermic and mechanical running-in required



:wave2: