PDA

View Full Version : Τι σε φτιάχνει περισσοτερο στο Vfr;



Pepito
08/03/2007, 20:49
Απλες και συνοπτικες διαδικασιες...:D Τι σε φτιαχνει περισσοτερο στο VFR;Οδηγωντας και οχι μονο.:beer:


80373

X_NR750
08/03/2007, 20:56
Καλα τι να λεμε τωρα

το οτι ειναι ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ μηχανακι

το σουλουπι του (so sexy)

το γλυκο δουλεμα του

ο ηχος του μπασος και αγριος (οχι σαν υστερικη αδερφη)

η φιλικοτητα του (ειμαι και λιγο κουλαδι)

η ιστορια που κουβαλαει (RC 30 λεμε)

ο ροπατος κινητηρας του

ποιοτικο σε ολα του

η ιδανικη θεση οδηγησης του

λεει ναι σε ΟΛΑ

ΤΟ ΜΑΜΑΤΟ ΜΟΝΟΜΠΡΑΤΣΟ

το VTEC που οταν μπαινει αφηνιαζει και λες μα καλα που πηγε το μαλακο και υπακουο μηχανακι μου?


Υγ το dual cbs αν και καλο γενικα οταν μπαινεις στις στροφες δεν αφηνει το μηχανακι να συμπιεσει πολυ το μπροστινο

Pepito
08/03/2007, 23:13
Ηρεμη δυναμη...και αρχοντικη κυλιση και αισθηση...θα συμπληρωνα.:beer:

gregorgeous89
09/03/2007, 16:08
Το ότι το βάζω στο σαλόνι και ταιριάζει μια χαρά...:D (σοβαρά μιλάω)

ruyjin
09/03/2007, 16:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από gregorgeous89
Το ότι το βάζω στο σαλόνι και ταιριάζει μια χαρά...:D (σοβαρά μιλάω)

φωτο????
:D

mob rules
09/03/2007, 18:05
hxos-hxos-hxos-hxos
roph-roph-roph-roph
kai autoi pou den goustaroun ta vfr kai aftoi pou mhsoun ta v4 auta ta dyo ta paradexontai,hxos kai ropph den anthgrafonai me tipota!paidia sunxoreste me den exoume edw vfr800 kai den kserw gia to poso fhlika einai,alla kati vfr750 tou 88 kai kati 400+ta dhka mou,einai apolutos ex8rika!:)

mob rules
09/03/2007, 18:10
aaa!!!kai h ''sygeneia'' me to nr750
kai oi agonisthkes epituxeies tou parel8ontos!

Pepito
09/03/2007, 20:54
Να γράφαμε και ΕΛΛΗΝΙΚΑ...θα διαβάζαμε κιολας...δεν θα ΣΤΡΑΒΩΝΟΜΑΣΤΑΝ...ε;:hypnotize :hypnotize Παντα φιλικα...:beer:

X_NR750
09/03/2007, 21:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από mob rules
hxos-hxos-hxos-hxos
roph-roph-roph-roph
kai autoi pou den goustaroun ta vfr kai aftoi pou mhsoun ta v4 auta ta dyo ta paradexontai,hxos kai ropph den anthgrafonai me tipota!paidia sunxoreste me den exoume edw vfr800 kai den kserw gia to poso fhlika einai,alla kati vfr750 tou 88 kai kati 400+ta dhka mou,einai apolutos ex8rika!:)

Απολυτως εχθρικα???????????????????????????

εισαι σιγουρος οτι ειναι VFR???????????????????????


η Βεφα ειναι ο ορισμος της φιλικοτητας:wave2:

zolotas
09/03/2007, 22:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από gregorgeous89
Το ότι το βάζω στο σαλόνι και ταιριάζει μια χαρά...:D (σοβαρά μιλάω)

νομιζω οτι δεν χρειαζεται να το φανταστω.........:uplate:

SOL-VFR-VTEC
10/03/2007, 12:12
na eimai ksapla...sto xoma...kai na vgazo foto thn vefa kai..... ton kagoyra sotokan..
:sun: :sun: :sun:

einai omos o atimos o bralos....mageia


80524

mob rules
10/03/2007, 14:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από X_NR750
Απολυτως εχθρικα???????????????????????????

εισαι σιγουρος οτι ειναι VFR???????????????????????


η Βεφα ειναι ο ορισμος της φιλικοτητας:wave2:
για sport touring?ειναι πιο νευρικα απο τα cbr-f (τα παλαιοτερα μοντ.τουλαχιστον)βλ.rc-nc 30
(ειπα για τα καινουρια μοντ.δεν ξερω τι παιζει γιατι δεν εχουμε εδω)
VFR???????????εεε????αα....ναι αυτο εχω:) :D

gregorgeous89
12/03/2007, 23:44
φωτο????
Σύντομα...

Γιατί ? θέλετε να δείτε εάν θα ταιριάζει και στο σαλόνι σας?

kyriakosVFR
29/03/2007, 21:25
Μου την σπανε τα κλιπ ον και μου πιανετε η μεση μετα απο καμια ωρα,

κουλαδι δεν θα πεις τιποτα...................:dizzy:

isido
28/04/2007, 19:47
Φιλοι μου αγαπητοι μεχρι εδω καλα οσα ειπατε και χαιρομαι που ακουω τοσο καλα λογια για αυτο το υπεροχο μηχανακι που σε λυγο καιρο θα αποκτησω και γω .Το μονο ομως που με ανυσηχει καπως ειναι αυτα που διαβασα σε καποιες προηγουμενες συζητησεις για το ποσα χλμ. βλεπει αυτο μηχανακι για παραδειγμα οτι με δυσκολεια βλεπανε 230.Θα στεναχωρηθω ειλικρινα αν το επαιρνα και με περναγε καποιος στην κατιφορια στο Σειριο με το παλιομου μηχανακι Fazer FZ6 και αυτο το λεω γιατι εγω προσωπικα στο συγκεκριμενο σημειο ειχα δει 255 με το εξακοσαρακι και δυπλα οι φιλοι μου με τα χιλια να με περνανε σαν σταματημενο δεν θαθελα να το ξανανιωσω αυτο τοσο εντονα. Ελπιζω την επομενη φορα που θα μπω να βρω μια απαντηση με περισοτερα χλμ. απο αυτα που αναφερθηκανε

project.breeze
28/04/2007, 20:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από isido
Φιλοι μου αγαπητοι μεχρι εδω καλα οσα ειπατε και χαιρομαι που ακουω τοσο καλα λογια για αυτο το υπεροχο μηχανακι που σε λυγο καιρο θα αποκτησω και γω .Το μονο ομως που με ανυσηχει καπως ειναι αυτα που διαβασα σε καποιες προηγουμενες συζητησεις για το ποσα χλμ. βλεπει αυτο μηχανακι για παραδειγμα οτι με δυσκολεια βλεπανε 230.Θα στεναχωρηθω ειλικρινα αν το επαιρνα και με περναγε καποιος στην κατιφορια στο Σειριο με το παλιομου μηχανακι Fazer FZ6 και αυτο το λεω γιατι εγω προσωπικα στο συγκεκριμενο σημειο ειχα δει 255 με το εξακοσαρακι και δυπλα οι φιλοι μου με τα χιλια να με περνανε σαν σταματημενο δεν θαθελα να το ξανανιωσω αυτο τοσο εντονα. Ελπιζω την επομενη φορα που θα μπω να βρω μια απαντηση με περισοτερα χλμ. απο αυτα που αναφερθηκανε


Πάρε ένα Hayabusa και κόλλα του αυτοκόλλητα VFR,δεν θα σε περνάει κανείς,στο εγγυώμαι:D

OzZzZzY
28/04/2007, 20:26
ειναι πραγματικη εξαθλιωση τα 255 χλμ :bawl: :bawl: :bawl:




:lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol:

X_NR750
29/04/2007, 18:26
Τα 250 με σωστο γεμισμα των ταχυτητων τα εχει

255 με το Fazer? Μαλλον το κοντερ σου κλεβει ασυστολα

kyriakosVFR
30/04/2007, 20:24
:bawl: :bawl: :bawl:

:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

Με ταπωσε ενα ΚΤΜ 990 adventure με τελικα akrapovich

Ενταξη τελικη εχω μεγαλυτερη αλλα ......αχρηστο μου φαινεται οταν μετα την 3η πεταγετε μπροστα ο

ελεφαντας

Παντος πριν τις εξατμισεις δεν γινοταν το ιδιο , πηγαιναμε μαζι.

X_NR750
30/04/2007, 20:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από kyriakosVFR
:bawl: :bawl: :bawl:

:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

Με ταπωσε ενα ΚΤΜ 990 adventure με τελικα akrapovich

Ενταξη τελικη εχω μεγαλυτερη αλλα ......αχρηστο μου φαινεται οταν μετα την 3η πεταγετε μπροστα ο

ελεφαντας

Παντος πριν τις εξατμισεις δεν γινοταν το ιδιο , πηγαιναμε μαζι.

Ρε συναφελφε το χουφτωνεις το γκαζι η αργα αργα βαρια βαρια?

kyriakosVFR
30/04/2007, 20:52
Πριν το δω δεν το πιστευα αλλα το οδηγησα και το καταλαβα και αλλαξα γνωμη ........

X_NR750
30/04/2007, 20:57
Δλδ????

sotokan
30/04/2007, 23:08
:confused: :confused: :confused:

SOL-VFR-VTEC
01/05/2007, 13:41
:a014: :a014: :a014: :a014:

kyriakosVFR
02/05/2007, 18:37
Θελω να πω οτι ειναι δυνατον εν on - off να ειναι το ιδιο γρηγορο ή και πιο γρηγορο απο το δικο μας κατα τα αλλα σουπερ μηχανακι.

Οδηγηστε ενα adventure και θα καταλαβετε τι εννοω....οτι προσγειωθηκα γιατι ειχα την εντυπωση
οτι ενα μηχανακι τετοιου ειδους ΔΕΝ μπορει να σταθει διπλα στη βεφα

Και αυτο οχι μονο στις ευθειες αλλα και σε στροφη.

Και μην αρχησετε τα δεν αυτο και εκεινο αλλα προσπαθηστε να οδηγησετε ενα

SOL-VFR-VTEC
02/05/2007, 18:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από kyriakosVFR

Και αυτο οχι μονο στις ευθειες αλλα και σε στροφη

:confused: :confused: :confused: :confused:


86712

SOL-VFR-VTEC
02/05/2007, 18:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από kyriakosVFR


προσπαθηστε να οδηγησετε ενα



:a55: :a55: :a55:


86713

X_NR750
02/05/2007, 19:22
Κατ'αρχας το "σουπερ" μηχανακι μας που λες κανεις μας δεν το πηρε επειδη ειναι το γρηγοροτερο

αν το πηρες γιατι ειχες αυτην την εντυπωση λαθος αγορα εκανες

μετα το Adventure απο οτι ξερω εχει 100hp, βαρος στα 200kg και τελικη περιπου 220 ενω η Vefa 110hp και βαρος, 213kg με ABS και τελικη περιπου 250

Το Adventure ειναι V2 1000αρι και η Vefa V4 800αρι εγω οπως τα βλεπω τα δεδομενα πρεπει να κερδιζει σε ρεπριζ το KTM ελαφρως και να χανει σε τελικες

ΑΛΛΑ μην τρελαθουμε οτι παταει καλυτερα στον δρομο και ειδικα σε στροφες απο ενα street

kyriakosVFR
02/05/2007, 21:23
και μια φωτο


86763

Lazio
03/05/2007, 13:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από X_NR750
Κατ'αρχας το "σουπερ" μηχανακι μας που λες κανεις μας δεν το πηρε επειδη ειναι το γρηγοροτερο

αν το πηρες γιατι ειχες αυτην την εντυπωση λαθος αγορα εκανες

μετα το Adventure απο οτι ξερω εχει 100hp, βαρος στα 200kg και τελικη περιπου 220 ενω η Vefa 110hp και βαρος, 213kg με ABS και τελικη περιπου 250

Το Adventure ειναι V2 1000αρι και η Vefa V4 800αρι εγω οπως τα βλεπω τα δεδομενα πρεπει να κερδιζει σε ρεπριζ το KTM ελαφρως και να χανει σε τελικες

ΑΛΛΑ μην τρελαθουμε οτι παταει καλυτερα στον δρομο και ειδικα σε στροφες απο ενα street




Επι της ευκαιριας τα τελικα στο vfr δειχνουν τεραστια κ βαρια εαν αλλαχθουν μπορει να μειωθει το βαρος καμμια 8αρια κιλα?

Επισης φιλος που ενδιαφερεται για το vfr του 06 δεν μπορει να βρει τεστ ραιντ σε στο δικτυο πωλητων της χοντα. Ουτε στον ιδιο το Σαρακακη δεν υπαρχει καποιο διαθεσιμο.....

ruyjin
03/05/2007, 13:58
παίδες το 990 ειδικα το τελευταιο με το ABS και το injection ειναι πολυ καλο
και ναι μπορει στ ρεπριζ να ειναι πιο γρηγορο
γιατι?
γιατι ειναι V2 και 990 cc

σε συγκριτικο-ταξιδιωτικο που ειχα διαβασει πριν καιρο το ειχαν βγαλει ως ιδανικη επιλογη μεταξυ
BMW GT 1200
GSXR 600
Honda Deuville

βεβαια σε αυτο παιζουν και τα συμφεροντα των περιοδικων οπως ξερουμε
αλλα σαν επιλογη αγορας δε με αφηνει αδιαφορο :blush:

μη βαρατε ρεεεεεεεε
θεωρητικα μιλαω :D

kyriakosVFR
03/05/2007, 17:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin
παίδες το 990 ειδικα το τελευταιο με το ABS και το injection ειναι πολυ καλο
και ναι μπορει στ ρεπριζ να ειναι πιο γρηγορο
γιατι?
γιατι ειναι V2 και 990 cc

σε συγκριτικο-ταξιδιωτικο που ειχα διαβασει πριν καιρο το ειχαν βγαλει ως ιδανικη επιλογη μεταξυ
BMW GT 1200
GSXR 600
Honda Deuville

βεβαια σε αυτο παιζουν και τα συμφεροντα των περιοδικων οπως ξερουμε
αλλα σαν επιλογη αγορας δε με αφηνει αδιαφορο :blush:

μη βαρατε ρεεεεεεεε
θεωρητικα μιλαω :D

Θα χαρω πολυ που θα κουβεντιασουμε και απο κοντα ....να πω τον πονο μου βρε αδερφε!:( :(

isido
03/05/2007, 21:18
Honda. Τσαλικις Σπυρος ,Μαραθωνος 24 τηλ.2106615126.Την προηγουμενη βδομαδα ειχε εναν VFR 06 ασημι για τεστ ραιντ ..Ελπειζω να το εχει ακομα ,ηταν και καλο με εξατμισεις ,αναρτισεις και φιλτρα και εκανε κορυφαιο θορυβω

trifonas
25/06/2007, 12:35
Με φτιαχνει ο φοβερος ηχος και η εκρηξη οταν μπαινει το V tec.
Με φτιαχνουν τα φρενα αγκυρες.
Με φταχνει η σιλουετα της και η διαχρονικοτητα της (Γιατι δεν βρισκεις μηχανες του 2002 να πωλουνται ακομα χωρις τρομερες αλλαγες).
Που ακολουθω 1000αρια ατσαλακωτος.
Και τελος,που εχς ενα τετοιο δικο μου!!!!!

Υ.Γ για το φιλο που φοβαται τις τελικες τις εχω δει 259 στο κοντερ και χωρις πολυ αγχος.

:sun:

trifonas
26/06/2007, 11:21
Σχετικα με το ΚΤΜ 990 ειναι καλο μηχανακι αλλα σημασια εχει ο οδηγος κακα τα ψεμματα.
Σε πορεια που ειχαμε παει(γρηγορη)ημουν μπροστα(VFR) με ενα DUKE με διαφορα σε δρομο με στροφες απο GSXR 1000,R1,Z 750,KAW 636 και αλλες μηχανες χωρις να θελω να πω οτι ειμαι καλος οδηγος γιατι δεν ειμαι(ακομα δηλ).
θελω να πω οτι καθε μηχανη ειναι στημενη για καποιο λογο και εχει τη δικη της συμπεριφορα, ποιος ειπε οτι 990, duke και αλλες δεν μπαινουν καλα.

Respect
22/07/2007, 19:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από kyriakosVFR
Θελω να πω οτι ειναι δυνατον εν on - off να ειναι το ιδιο γρηγορο ή και πιο γρηγορο απο το δικο μας κατα τα αλλα σουπερ μηχανακι.

Οδηγηστε ενα adventure και θα καταλαβετε τι εννοω....οτι προσγειωθηκα γιατι ειχα την εντυπωση
οτι ενα μηχανακι τετοιου ειδους ΔΕΝ μπορει να σταθει διπλα στη βεφα

Και αυτο οχι μονο στις ευθειες αλλα και σε στροφη.

Και μην αρχησετε τα δεν αυτο και εκεινο αλλα προσπαθηστε να οδηγησετε ενα Να υποθέσω ό,τι δεν έχεις βρεθεί ακόμα δίπλα σε τσαντισμένο Vstrom. Και ειδικά σε κλειστό επαρχιακό.

Tropeas
22/07/2007, 19:46
Απλά το κόψιμο του ,
ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ!!! είναι πανέμορφο! είναι αεροπλάνο!
πέρα απο την τχνολογική του πρωτοπορία....




:blush: Κρούκη μην με παρεξηγείς κατα βάθος είναι η μεγάλη μου αδυναμία... και ας είναι λίγο και όχι αρκετά καλύτερο απο το SV μας σε πράγματα που δεν μας ενδιαφέρουν όπως η τελικες έτσι?
(αν βγει νεο 1000άρι V4 με τέτοιο κουκλί σουλούπι το έχω πάρει λέμε...):rolleyes: :cool:

gcrook
23/07/2007, 00:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas




:blush: Κρούκη μην με παρεξηγείς κατα βάθος είναι η μεγάλη μου αδυναμία... και ας είναι λίγο και όχι αρκετά καλύτερο απο το SV μας σε πράγματα που δεν μας ενδιαφέρουν όπως η τελικες έτσι?
(αν βγει νεο 1000άρι V4 με τέτοιο κουκλί σουλούπι το έχω πάρει λέμε...):rolleyes: :cool:

Δεν παραδεχομαι τιποτα, δεν επιβεβαιωνω τιποτα, αλλα επειδη εισαι εσυ μπαγασα τουμπεκιαζω.:wave2:

Υ.Γ Σαν μοτο τουρισμου ειναι σαφως η μερα με την νυχτα με το SV δεν το συζηταω.
Σαν σπορ μηχανη και παλι δεν μπορω να συγκρινω γιατι δεν κατασκευαστηκε γι'αυτο.

Respect
23/07/2007, 07:39
Πάντως ό,τι και να λέμε είναι ωραίο το VFR!

PetoMhxanoVios
04/09/2007, 01:04
Κατ' αρχάς γειά σας παιδιά , είμαι ένας καινούργιος vef(ar)as ,δηλαδή τί καινούργιος... wannabe είμαι γιατί δέν τό 'χω ανά...χείρας ακόμη , τήν πέμπτη μού τό φέρνουν . Κι επ' ευκαιρίας , μιάς πού αναφέρθηκε προηγουμένως γιά τέστ ντράϊβ , τώρα... κάτι μάς είπατε εσείς οί Αθηναίοι . Εδώ στή Θεσσαλονίκη δέν υπάρχει ούτε γιά δείγμα , νά δείς δηλαδή περί τίνος πρόκειται.... Ψάχνω απ' τίς αρχές τού καλοκαιριού αλλά κανείς δέν εδεεί νά φέρει κάνα . Πήρα ΠΟΛΛΑΠΛΑ τηλέφωνα στίς αντιπροσωπείες - ναί , έχουμε πολλές απ' αυτές - μπάς καί νομίσουνε ότι υπάρχει ζήτηση αλλά επί ματαίω... Στό τέλος υπέκυψα καί παράγγειλα αυτό το - όπως τ' ονομάζει η αντιπροσωπεία - μπορντώ ( στά Ελληνικα : μπουρδελέ ) μέ τήν πεποίθηση ότι η HONDA Αγγλίας έχει περισσότερο δίκιο στήν ονομασία ( candy glory red ) . Ευελπιστώ δηλαδή ότι θά μού 'ρθει πρός τό κόκκινο παρά πρός τό μπορντώ ( παναία μου.... ) Πάντως έτσι πού πάει τό πράγμα τό VFR είναι ποιό δυσεύρετο κι από χρυσό , οπότε μάλλον καλή επένδυση έκανα ;-) Ο λόγος(οι) πού τ' αγόρασα , κι ακόμα περισσότερο , μέ κλειστά μάτια ???
Α) Φίλος μου πού δουλεύει στήν ΗΟΝDA Γερμανίας μού είπε ότι έχει ( σχεδόν ) τά τελειώτερα φρένα
Β) Είναι πανέμορφη μηχανή - τουλάχιστο στά μάτια μου
Γ) Δέν ξέρω γιατί , αλλά όταν προτοαντίκρυσα μπροστά μου - έστω καί φεύ - εκείνο τό ρημάδι τό κόκκινο , χρειάστηκε νά σκουπίσω τά σάλια μου - καί όχι , δέν πεινούσα...
Δ) Δέν χρειάζεται νά τρέχει , απλά καί μόνο πού τό κοιτάς , δείχνει όντως σάν αεροπλάνο , λές καί ξεπήδησε από άλλη εποχή , από ταινία επ. φαντασίας...
Ε) Είναι HONDA μέ ότι κι άν σημαίνει αυτό ( δίνω τό CBFS600 S μου γιά νά τό πάρω )...
ΣΤ')Δέν είμαι καί πολύ παλιός στίς μηχανές , τρεισήμιση χρόνια μετράω τώρα μέ πρώτο μου μηχανάκι τό ανωτέρω , αλλά δέν ξέρω ρέ νά πάρει , κάθομαι καί χαζεύω μέ τίς ώρες τίς φωτογραφίες του - καλά νά 'στε παιδιά πού τίς κάνετε post ) καί κάτι - πολλά κάτι - μού κάνει κλίκ σ' αυτό τ' άτιμο....
Αυτά , νά επαναλάβω γι' άλλη μία φορά , είναι η δική μου άποψη γιά τό συγκεκριμένο μηχανάκι κι ελπίζω νά μήν κάνω λάθος στήν επιλογή μου γιατί τό χρειάζομαι περισσότερο γιά τήν πόλη . Αλλά... εδώ πού τά λέμε... καί νά κάνω λάθος ( με 'σχωράτε ) ... χέστηκα... θά ζοριστώ , θά παιδευτώ , αλλά μάλλον θά τό 'χω γιά πολλά-πολλά χρονάκια ;-)

Πάνος

Defiant
04/09/2007, 08:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από PetoMhxanoVios
Κατ' αρχάς γειά σας παιδιά , είμαι ένας καινούργιος vef(ar)as ,δηλαδή τί καινούργιος... wannabe είμαι γιατί δέν τό 'χω ανά...χείρας ακόμη , τήν πέμπτη μού τό φέρνουν . Κι επ' ευκαιρίας , μιάς πού αναφέρθηκε προηγουμένως γιά τέστ ντράϊβ , τώρα... κάτι μάς είπατε εσείς οί Αθηναίοι . Εδώ στή Θεσσαλονίκη δέν υπάρχει ούτε γιά δείγμα , νά δείς δηλαδή περί τίνος πρόκειται.... Ψάχνω απ' τίς αρχές τού καλοκαιριού αλλά κανείς δέν εδεεί νά φέρει κάνα . Πήρα ΠΟΛΛΑΠΛΑ τηλέφωνα στίς αντιπροσωπείες - ναί , έχουμε πολλές απ' αυτές - μπάς καί νομίσουνε ότι υπάρχει ζήτηση αλλά επί ματαίω... Στό τέλος υπέκυψα καί παράγγειλα αυτό το - όπως τ' ονομάζει η αντιπροσωπεία - μπορντώ ( στά Ελληνικα : μπουρδελέ ) μέ τήν πεποίθηση ότι η HONDA Αγγλίας έχει περισσότερο δίκιο στήν ονομασία ( candy glory red ) . Ευελπιστώ δηλαδή ότι θά μού 'ρθει πρός τό κόκκινο παρά πρός τό μπορντώ ( παναία μου.... ) Πάντως έτσι πού πάει τό πράγμα τό VFR είναι ποιό δυσεύρετο κι από χρυσό , οπότε μάλλον καλή επένδυση έκανα ;-) Ο λόγος(οι) πού τ' αγόρασα , κι ακόμα περισσότερο , μέ κλειστά μάτια ???
Α) Φίλος μου πού δουλεύει στήν ΗΟΝDA Γερμανίας μού είπε ότι έχει ( σχεδόν ) τά τελειώτερα φρένα
Β) Είναι πανέμορφη μηχανή - τουλάχιστο στά μάτια μου
Γ) Δέν ξέρω γιατί , αλλά όταν προτοαντίκρυσα μπροστά μου - έστω καί φεύ - εκείνο τό ρημάδι τό κόκκινο , χρειάστηκε νά σκουπίσω τά σάλια μου - καί όχι , δέν πεινούσα...
Δ) Δέν χρειάζεται νά τρέχει , απλά καί μόνο πού τό κοιτάς , δείχνει όντως σάν αεροπλάνο , λές καί ξεπήδησε από άλλη εποχή , από ταινία επ. φαντασίας...
Ε) Είναι HONDA μέ ότι κι άν σημαίνει αυτό ( δίνω τό CBFS600 S μου γιά νά τό πάρω )...
ΣΤ')Δέν είμαι καί πολύ παλιός στίς μηχανές , τρεισήμιση χρόνια μετράω τώρα μέ πρώτο μου μηχανάκι τό ανωτέρω , αλλά δέν ξέρω ρέ νά πάρει , κάθομαι καί χαζεύω μέ τίς ώρες τίς φωτογραφίες του - καλά νά 'στε παιδιά πού τίς κάνετε post ) καί κάτι - πολλά κάτι - μού κάνει κλίκ σ' αυτό τ' άτιμο....
Αυτά , νά επαναλάβω γι' άλλη μία φορά , είναι η δική μου άποψη γιά τό συγκεκριμένο μηχανάκι κι ελπίζω νά μήν κάνω λάθος στήν επιλογή μου γιατί τό χρειάζομαι περισσότερο γιά τήν πόλη . Αλλά... εδώ πού τά λέμε... καί νά κάνω λάθος ( με 'σχωράτε ) ... χέστηκα... θά ζοριστώ , θά παιδευτώ , αλλά μάλλον θά τό 'χω γιά πολλά-πολλά χρονάκια ;-)

Πάνος


Καλοριζικο το Enterprise σου man :wave2:

PetoMhxanoVios
04/09/2007, 16:54
Ευχαριστώ φίλε Defiant

Άντε , 2 μερούλες μού μείνανε ακόμη μέχρι νά μού τό φέρουν
(Νά παρει η οργή νά πάρει...όταν θές , δέν περνάν μέ τίποτα οί ώρες οί/καί οί μέρες...)

OldMan
04/09/2007, 17:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από PetoMhxanoVios
Άντε , 2 μερούλες μού μείνανε ακόμη μέχρι νά μού τό φέρουν
(Νά παρει η οργή νά πάρει...όταν θές , δέν περνάν μέ τίποτα οί ώρες οί/καί οί μέρες...)
Μήπως το παρακάνουμε λίγο με τον τονισμό ??? :winka:

gcrook
04/09/2007, 18:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Μήπως το παρακάνουμε λίγο με τον τονισμό ??? :winka:

Έσένά πόίός σέ έβάλέ ντάβά στά πλήκτρόλόγίά μάς ρέ μάστόρά;:D

OldMan
04/09/2007, 18:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Έσένά πόίός σέ έβάλέ ντάβά στά πλήκτρόλόγίά μάς ρέ μάστόρά;:D
Ρε αϊντε τράβα στο μαγαζί του Μήτσου του στραβοσουγιά που σε γυρεύει ο Μπούλης ο Κριέκας να του χώσεις την είσπραξη ...!!! :D

gcrook
04/09/2007, 18:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Ρε αϊντε τράβα στο μαγαζί του Μήτσου του στραβοσουγιά που σε γυρεύει ο Μπούλης ο Κριέκας να του χώσεις την είσπραξη ...!!! :D

Δεν κινειται φυλλο στο πεζοδρομιο σημερα, και ειπα να τα πουμε λιγουλακι τα δγιο μας....:blush:

apav
04/09/2007, 18:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Μήπως το παρακάνουμε λίγο με τον τονισμό ??? :winka:

:nono: Iriniaa :wave2:

PetoMhxanoVios
04/09/2007, 19:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Μήπως το παρακάνουμε λίγο με τον τονισμό ??? :winka:


Άκου φίλε OldMan , έχω λόγους νά πιστεύω ότι τά Ελληνικά μου ( καί σέ γραπτή καί σέ προφορική μορφή ) είναι άπταιστα . Καί ειλικρινά , δέν βλέπω τόν λόγο γιά τόν οποίο νά ενοχλείται κάποιος...Εδώ συμβαίνει ακριβώς τό ίδιο μέ τίς μηχανές , όπως καί μέ οποιοδήποτε άλλο πράγμα στόν κόσμο : ή άριστη γνώση τού εργαλείου πού χειρίζεσαι σέ κάνει νά τό χειρίζεσαι αποτελεσματικότερα , γρηγορότερα καί ασφαλέστερα . Όπως έχω δηλώσει καί πρίν , δέν έχω καί πολλές-πολλές γνώσεις περί τών "μηχανών" σίγουρα εκεί έξω υπάρχουν αρκετοί μέ πολύ περισσότερες γνώσεις από μένα . Γιατί συμβαίνει αυτό ? Γιατί ,απλά , αυτοί ασχολήθηκαν πολύ περισσότερο καιρό από μένα μέ τό συγκεκριμένο είδος . Τούς ζηλεύω , ναί , αλλά μέ άμιλλα , όχι μέ φθόνο . Άν είχα καιρό ν' ασχοληθώ κι εγώ από μικρός μέ τό συγκεκριμένο άθλημα ίσως νά 'μουν καί στή θέση τους τώρα , ίσως καί καλύτερα . Αλλά δέν είμαι κι έτσι έχουν τά πράγματα . Όσο μπορώ μαθαίνω .
Άν ήμουν γιά καιρό χρήστης αυτού τού φόρουμ καί είχα γνωριστεί καλά μέ τόν κόσμο εδώ πέρα , τό πιθανότερο είναι ότι δέν θά έμπαινα καθόλου στόν κόπο ν' απαντήσω . Ή θά τό χα "πάρει" ελαφρά . Αλλά , έλεος ρέ παιδιά , τό πρώτο μου post ήταν αυτό , σ' ένα site πού δείχνει νά μοιράζομαι τά ίδια συναισθήματα καί συγκινήσεις μέ τούς υπόλοιπους χρήστες του γιά τίς συγκεκριμένες μηχανές καί κολήσαμε σ' αυτό ?

Τί νά πώ....

Φιλικά πάντα
Πάνος

ronin1
04/09/2007, 21:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από trifonas
Με φταχνει η σιλουετα της και η διαχρονικοτητα της (Γιατι δεν βρισκεις μηχανες του 2002 να πωλουνται ακομα χωρις τρομερες αλλαγες).
Που ακολουθω 1000αρια ατσαλακωτος.

:sun:


βρισκεις..το δικο μου..:D :D :beer: :lol:

OldMan
05/09/2007, 15:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από PetoMhxanoVios
Άκου φίλε OldMan , έχω λόγους νά πιστεύω ότι τά Ελληνικά μου ( καί σέ γραπτή καί σέ προφορική μορφή ) είναι άπταιστα . Καί ειλικρινά , δέν βλέπω τόν λόγο γιά τόν οποίο νά ενοχλείται κάποιος...Εδώ συμβαίνει ακριβώς τό ίδιο μέ τίς μηχανές , όπως καί μέ οποιοδήποτε άλλο πράγμα στόν κόσμο : ή άριστη γνώση τού εργαλείου πού χειρίζεσαι σέ κάνει νά τό χειρίζεσαι αποτελεσματικότερα , γρηγορότερα καί ασφαλέστερα . Όπως έχω δηλώσει καί πρίν , δέν έχω καί πολλές-πολλές γνώσεις περί τών "μηχανών" σίγουρα εκεί έξω υπάρχουν αρκετοί μέ πολύ περισσότερες γνώσεις από μένα . Γιατί συμβαίνει αυτό ? Γιατί ,απλά , αυτοί ασχολήθηκαν πολύ περισσότερο καιρό από μένα μέ τό συγκεκριμένο είδος . Τούς ζηλεύω , ναί , αλλά μέ άμιλλα , όχι μέ φθόνο . Άν είχα καιρό ν' ασχοληθώ κι εγώ από μικρός μέ τό συγκεκριμένο άθλημα ίσως νά 'μουν καί στή θέση τους τώρα , ίσως καί καλύτερα . Αλλά δέν είμαι κι έτσι έχουν τά πράγματα . Όσο μπορώ μαθαίνω .
Άν ήμουν γιά καιρό χρήστης αυτού τού φόρουμ καί είχα γνωριστεί καλά μέ τόν κόσμο εδώ πέρα , τό πιθανότερο είναι ότι δέν θά έμπαινα καθόλου στόν κόπο ν' απαντήσω . Ή θά τό χα "πάρει" ελαφρά . Αλλά , έλεος ρέ παιδιά , τό πρώτο μου post ήταν αυτό , σ' ένα site πού δείχνει νά μοιράζομαι τά ίδια συναισθήματα καί συγκινήσεις μέ τούς υπόλοιπους χρήστες του γιά τίς συγκεκριμένες μηχανές καί κολήσαμε σ' αυτό ?

Τί νά πώ....

Φιλικά πάντα
Πάνος
Εγώ τι να πω ...
(προφανώς κάνεις πλάκα !!!)

:eyepop:

MikeG
05/09/2007, 15:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Εγώ τι να πω ...
(προφανώς κάνεις πλάκα !!!)

:eyepop:

Αντώνη, αυτές είναι οι δασίες που λέγαμε?:hypnotize :hypnotize :winka:

:wave2:

gregorgeous89
06/09/2007, 00:12
Πάνο καλός να σου έρθει. Όταν την παραλάβεις χτύπα κανένα τηλέφωνο για καφέ στην παραλία να παίρνουμε μάτι τα μωρά μας :beer: