PDA

View Full Version : ΣΟΥΖΟΜΗΧΑΝΗΜΑ!



OzZzZzY
10/03/2007, 11:19
ο κολλητος μου αγορασε ενα Duke μεταχερεισμενο σε αριστη κατασταση..εμπειρια ειχε σε παπι και μικρο cross αλλα ξερει να οδηγαει και μηχανες .. αρκετα καλος οδηγος, προσεκτικος κλπ..
το θεμα ειναι οτι θελει να αρχισει τα "ζογκλερικα" και φοβαται με το duke πρωτον μην φαει καμια χυμα κ σκοτωθει επειδη εχει αρκετο γκαζι και δευτερον μην το σπασει..

ειμαστε λοιπον στο ψαξιμο ολη η παρεα (το μηχανακι θα ναι κοινοχρηστο..ολοι θα πληρωσουμε) για ενα μηχανακι γυρω στα 1500 ευρω μεταχειρισμενο το οποιο να ειναι ευνοικο για την εκμαθηση σουζας, εντο κλπ..
δν ξερω αν τα διχρονα ειναι καλα γιατι εχουν σπαστικο γκαζι παντως απ οτι μασ συμβουλεψανε καλα μηχανακια για τετοια κολπα (για αρχη τουλαχιστον) ειναι τα yamaha ttr 250..οχι υπερβολικο κοστος..γυρω στα 1500..
ακουω προτασεις :wave2:
thanks

SPORAKIAS
10/03/2007, 13:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
ο κολλητος μου αγορασε ενα Duke μεταχερεισμενο σε αριστη κατασταση..εμπειρια ειχε σε παπι και μικρο cross αλλα ξερει να οδηγαει και μηχανες .. αρκετα καλος οδηγος, προσεκτικος κλπ..
το θεμα ειναι οτι θελει να αρχισει τα "ζογκλερικα" και φοβαται με το duke πρωτον μην φαει καμια χυμα κ σκοτωθει επειδη εχει αρκετο γκαζι και δευτερον μην το σπασει..

ειμαστε λοιπον στο ψαξιμο ολη η παρεα (το μηχανακι θα ναι κοινοχρηστο..ολοι θα πληρωσουμε) για ενα μηχανακι γυρω στα 1500 ευρω μεταχειρισμενο το οποιο να ειναι ευνοικο για την εκμαθηση σουζας, εντο κλπ..
δν ξερω αν τα διχρονα ειναι καλα γιατι εχουν σπαστικο γκαζι παντως απ οτι μασ συμβουλεψανε καλα μηχανακια για τετοια κολπα (για αρχη τουλαχιστον) ειναι τα yamaha ttr 250..οχι υπερβολικο κοστος..γυρω στα 1500..
ακουω προτασεις :wave2:
thanks

καγκουρες....:rolleyes:

:smokin: ...με προσοχη μαγκες.....:beer:

sonic22
10/03/2007, 14:16
tha kaneis pou tha kaneis mal@@
tha pareis pou tha pareis ttr 250
tha foras pou tha foras kranos, ejartisi, M71 ktlp...


den tha itan kalo na ta kanate ola auta sto xwma?


p.s. nai kai endo kaneis sto xwma... (to rolling endo einai ali istoria)

OzZzZzY
10/03/2007, 14:31
ρε για να μαθουμε κολπα θα το παρουμε οχι για να κανουμε βολτες :a31:
προτεινε κανα αλλο μηχανακι για να μαθουμε κολπα και βλεπουμε

catmaster
10/03/2007, 14:58
Πάρε ένα RD350..

OrEsTiS82
10/03/2007, 15:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY

ειμαστε λοιπον στο ψαξιμο ολη η παρεα (το μηχανακι θα ναι κοινοχρηστο..ολοι θα πληρωσουμε) για ενα μηχανακι γυρω στα 1500 ευρω μεταχειρισμενο το οποιο να ειναι ευνοικο για την εκμαθηση σουζας, εντο κλπ..
δν ξερω αν τα διχρονα ειναι καλα γιατι εχουν σπαστικο γκαζι παντως απ οτι μασ συμβουλεψανε καλα μηχανακια για τετοια κολπα (για αρχη τουλαχιστον) ειναι τα yamaha ttr 250..οχι υπερβολικο κοστος..γυρω στα 1500..
ακουω προτασεις :wave2:
thanks

Επειδη βλεπω οτι καποιον απο την παρεα σιγουρα θα τον κλαιτε με τα μυαλα που κουβαλατε γιατι δεν παιρνετε ολοι μαζι ενα μηχανακι καθαροαιμο, για να κανετε μ@λ@κιες στο χωμα, να παρετε και τον εξοπλισμο που πρεπει και να το πληρωνετε ολοι μαζι.
Πριν 1 μηνα ειχα δει σε ενα μαγαζι ενα Husqvarna 125 WR (μοντ.99) με μολις 1.500 ευρω.
http://www.teretrilhas.com.br/imagens/husq-rodrigo.jpg

OzZzZzY
10/03/2007, 21:11
γιατι ολοι οδηγουμε σε δρομο και οχι σε χωμα..και θελουμε ενα μηχανακι για εκμαθηση κολπων και οχι για να κανουμε αλματα σε χωματα..
δν προκειται να μπουμε ποτε σε πιστα χωματινη..ασφαλτινοι ειμαστε:winka:

Brolas
11/03/2007, 00:21
Προσωπικά προτείνω όλα τα 250άρια klx,xr,ttr,dr που είναι και άσπαστα.Με προσοχή όμως παιδιά γιατί τίποτα δεν αξίζει πιο πολύ από την γ@μημένη την ζωή...:wave2: :a024:

sonic22
11/03/2007, 07:12
profanos den exeis akousei oti to xwma einai to megalitero sxoleio tis asfaltou...

tespa...

to kalitero gia esas einai na parete ena cbr tou 90feuga na petajete ta plastika kai na tou valete ena poli megalo granazi piso (na sikwnei apo stasi kai me triti) kai na arxisete tis kagouries...

afou to pate gia sakatema as ginei mia kai kali...
isos meta na valete mialo...
:D :D :D

Dodok edessa
11/03/2007, 09:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Πάρε ένα RD350..





:eyepop: :uplate: :eyepop: :uplate: :hypnotize :hypnotize

παιδια αυτος δεν σας χωνευει ...μην τον ακουτε !!1 :lol: :rotflmao: :lol:

OzZzZzY
11/03/2007, 09:50
απαγορευεται να μαθουμε χωρις να σκοτωθουμε? εγω δεν ειπα οτι θα το πηγαινουμε λαμπαδα απο την πρωτη μερα..σιγα-σιγα..αλλιως εγω θα μαθαινα με το z με τον κινητηρα WR 200 και ο αλλος με το DUKE..
Ε ενταξει καμια χυμα με λιγα χιλιομετρα ειναι πιθανη αλλα τα ghostriederιλικια δεν μας χρειαζονται..μια απλη σουζα θελουμε να μαθουμε..
δοκιμασα με το σκουτερ πριν κανα 6μηνο εκανα καμια 20αρια μετρα (πρωτη φορα που δοκιμαζα) γαματη σουζα αλλα δεν ειχα καλη αισθηση του φρενου και επεσα..το μηχανακι συνεχισε για 3-4 μετρα να πηγαινει ορθιο και εγω κατω..
δεν επαθα τιποτα :D

αλλα το σκουτερ δεν ειναι κ το ιδανικο για σουζες :winka:

Dodok edessa
11/03/2007, 10:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
απαγορευεται να μαθουμε χωρις να σκοτωθουμε? εγω δεν ειπα οτι θα το πηγαινουμε λαμπαδα απο την πρωτη μερα..σιγα-σιγα..αλλιως εγω θα μαθαινα με το z με τον κινητηρα WR 200 και ο αλλος με το DUKE..
Ε ενταξει καμια χυμα με λιγα χιλιομετρα ειναι πιθανη αλλα τα ghostriederιλικια δεν μας χρειαζονται..μια απλη σουζα θελουμε να μαθουμε..
δοκιμασα με το σκουτερ πριν κανα 6μηνο εκανα καμια 20αρια μετρα (πρωτη φορα που δοκιμαζα) γαματη σουζα αλλα δεν ειχα καλη αισθηση του φρενου και επεσα..το μηχανακι συνεχισε για 3-4 μετρα να πηγαινει ορθιο και εγω κατω..
δεν επαθα τιποτα :D

αλλα το σκουτερ δεν ειναι κ το ιδανικο για σουζες :winka:

κοίτα. .οταν θέλεις να μάθεις σούζες κτλ σίγουρα θα πέσεις.....αλλιώς πως θα μάθεις ..
Οπότε αν εισαι αποφασισμένος να ρισκάρεις κοιτα να εχεις οσο το δυνατον τις λιγοτερες απωλειες...
Δηλαδή...όπως και δηποτε εξοπλισμο.ελεχγομενο περιβάλλον .και ποτέ μόνος.
απο μηχανάκι κάποιο αδύναμο εντουρακι θα ελεγα -οπως είπανε και οι φιλοι παραπάνω-κάτι σε 250 4τ.
να μην μαζεύει χιλιόμετρα στην σούζα ...
καλή τύχη ..και προσοχή !:wave2:


Αχχχχχ!!!! νιάτα !!!!!
:wave2:

Respect
11/03/2007, 10:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Πάρε ένα RD350.. Μη του βάζεις ιδέες.. :lol: έχει και τη τάση..

OzZzZzY
11/03/2007, 11:50
μαλλον για κανα xr 250 με κοβω..να του διαλυσουμε και τα πλαστικα δεν πειραζει..
μετα θα πρεπει να βαλω post πως κανουμε σουζα ομως :(
δηλαδη πως ισορροπουμε, τι κανουμε με τα φρενα, με το συμπλεκτη, το γκαζι, τη σταση μας στη μηχανη :confused:
επισης πως κανουμε με το ενα χερι σουζα και με το αλλο κωλοδαχτυλο στην καμερα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
μου παν και το παλιο το xt550 οτι ειναι καλο για να μαθαινεις..αλλα θα παει ψηλα και δεν παιζει πολυ budjet..
ελπιζω το xr 250 να σηκωνεται με 2α γιατι το 125 που το χω οδηγησει πρεπει να κατσεις στο κωλοφαναρο για να σηκωθει και να το συμπλεκταρεις αρκετα.. :evil:

sonic22
11/03/2007, 15:30
apo tin mikri ebiria mou me tous anthrwpous exw mathei na tous jexwrizw se dio genikes katigories....

- autous pou lene liga kai kanoun polla
- autous pou lene polla kai kanoun... tipota



kai opws tha elege kai o afro...

an esi pareis mixanaki gia souza
emeis tha vgaloume oloi apo ena zeugari arx@d@a sto koutelo...

:D :D

:beer: :beer: :beer:

OzZzZzY
11/03/2007, 21:55
απο την εμπειρια μου με τους ανθρωπους εμαθα: μεγαλη μπουκια φαε μεγαλο λογο μη λες :wave2:

vassilis88
11/03/2007, 22:59
ρε σεις, ωραια ιδεα. παρτε rs125.

αντι να μαθετε σουζες θα μαθετε να στριβετε!

για σουζες παντες κλπ, παπι. z ή fx.

OzZzZzY
11/03/2007, 23:02
παλι παπι? βαρεθηκα :yuck:

OrEsTiS82
12/03/2007, 00:02
Ασε τα παπιά...

:beer:

jasondakar
12/03/2007, 00:07
παρε ενα cr 500 ναι ειναι ακριβο γμτ αλλα θα σηκωνετε και με 5η

skynet
12/03/2007, 09:11
και μην ξεχάσετε να ζητήσετε τα δώρα σας πατεριτσες γαζες ναρθηκες κλπ κλπ

916
16/03/2007, 08:15
Φίλε Ozzy με το ποδήλατο έκανες σούζες;Αν όχι άσε την προσπάθεια με τις μηχανές.Το εγχείρημα που θέλεις να κάνεις,το προσπάθησε κι ένας φίλος πριν 2 χρόνια με ένα dt 125 του 1990 αν δεν κάνω λάθος.Το αποτέλεσμα ήταν...3 μήνες στο νοσοκομείο.Και λογικό.Αφού δεν είχε κάνει ποτέ σούζα στη ζωή του,πήγε να δοκιμάσει με μηχανή...Δε λέω ότι δε γίνεται,αλλά δε χρειάζεται να ρισκάρεις τη ζωή σου και στην αρτιμέλεια σου για βλακείες.Ας μάθει ο φίλος σου να οδηγάει σωστά με τον Δούκα,που είναι εξαιρετική μηχανή,και ας αφήσει τις σούζες.Αυτοί που βλέπεις να κάνουν σούζες ξεκινούν από τα BMX στο δημοτικό!Ο δρόμος δεν είναι για παιχνίδια.

catmaster
16/03/2007, 08:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dodok edessa
:eyepop: :uplate: :eyepop: :uplate: :hypnotize :hypnotize

παιδια αυτος δεν σας χωνευει ...μην τον ακουτε !!1 :lol: :rotflmao: :lol:

Γιατί ρε Θόδωρα το λες αυτό ;; :D :D

Αφού τα παλικαράκια δεν θέλουν να μάθουν σούζα για νορμάλ σκοπό (για εντούρο π.χ. εννοω πριν πεταχτεί κανένας και πει καμιά μ@λακία)...

τα παιδάκια θέλουν καγκουρομηχανή ρεφενέ να την ξεσκίζουν όλοι μαζί ξέρςς τώρα λέμεεε..:D

endo - σούζα - παντιλίκια κόλπα γκομενάκια μούρη και πέφτω και σε κάνα φουκαρά αμα λάχει και την πληρώνει αυτός που είναι η άδεια στο όνομά του να πούμε..

Για αυτό λέω rd350 ή κάνα tdr250...:D :D

DUKASII
16/03/2007, 08:33
με 1500 σου δινω ενα nsr 250 gull arm 93 ...

και κανει και γαμω τις σουζες..

και γαμω τα εντο...


αλλα ποτε μα ποτε δε τα κανει μονο του...

:wave2:

OzZzZzY
17/03/2007, 11:16
nsr 250, rd 350...
μαλλον θελετε να εχω nick OzZzZzY_Dead..
εμεις οτι κανουμε θα ναι σε αλανα.. στο κατω κατω πιστευω πως οτι κολπα κανεις ειναι για την δικη σου ευχαριστηση..οση ευχαριστηση μπορει να προσφερει σε καποιον..
ενα μηχανακι με καλο στησιμο και ηπιο κινητηρα σας ζητησα να με βαλετε σε φερετρο θελετε :D

OzZzZzY
17/03/2007, 11:16
και μην αρχιστε να λετε "με το μυαλο που χεις θα μπεις μονος σου"
γι αυτο ειπαμε μικρο μηχανακι κι εξασκηση σε αλανα με χαμηλες ταχυτητες και εξοπλισμο

catmaster
17/03/2007, 13:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
nsr 250, rd 350...
μαλλον θελετε να εχω nick OzZzZzY_Dead..
εμεις οτι κανουμε θα ναι σε αλανα.. στο κατω κατω πιστευω πως οτι κολπα κανεις ειναι για την δικη σου ευχαριστηση..οση ευχαριστηση μπορει να προσφερει σε καποιον..
ενα μηχανακι με καλο στησιμο και ηπιο κινητηρα σας ζητησα να με βαλετε σε φερετρο θελετε :D

Κανένας δεν σε θέλει σε κούτα ρε φίλε...

Απλά σου λέω κάτι - το είπε και ο Δούκας απο πάνω - ότι κάνει το μηχανάκι δεν το κάνει μόνο του...

Μάθε πρώτα να στρίβεις, να εκτιμάς τις συνθήκες του δρόμου που κυκλοφορείς , να φρενάρεις σωστά σε κάποια όρια πρόσφυσης και όλα αυτά με επαρκή εξοπλισμό και μετά θα δείς και τα άλλα θα έρθουν μόνα τους...

Τώρα όταν μου λές θέλω ενα μηχανάκι φτηνό ρεφενέ να το σκισω στη σούζα και εντο όλη μέρα περιμένεις να σε πάρω σοβαρά;;

Τες πα χωρίς πλάκα τώρα , θες ένα ελαφρύ μηχανάκι για να μάθεις στην αρχή κάνα Kdx-ακι η Xr-άκι
σε motard φάση...οπότε και να χαλαστείς το γυρίζεις σε χωματάκι να γουστάρεις..

gcrook
17/03/2007, 14:54
Εμενα κατι μου λεει οτι απο την πρωτη κιολας μερα θα βαρεθειτε.
Η θα το γαμησετε το πραμα πριν μαθετε να το σηκωνετε 10 ποντους.
Συνηθως οι σουζες και τα εντο βγαινουν απο φυσικου τους, υστερα απο αρκετη εξοικειωση με το μηχανακι.

Δεν παιρνετε καλυτερα κανα kart;
Με αυτα τα λεφτα μπορειτε να παρετε καποιο πολυ δυνατο και να τσονταρετε για λαστιχα και βενζινες.
Και πιο φθηνα θα σας βγει, και πιο πολυ θα γουσταρετε, και πιο συχνα.

OldMan
17/03/2007, 14:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Πάρε ένα RD350..
Το LC ή το αερόψυκτο ..??? :D

Εδώ που τα λέμε, γιατί να μην πάρει το 500άρι ..??? :lol:

catmaster
17/03/2007, 15:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Το LC ή το αερόψυκτο ..??? :D

Εδώ που τα λέμε, γιατί να μην πάρει το 500άρι ..??? :lol:

Άστα ρε Αντώνη δαγκώνανε άσχημα αυτά...:evil: :smokin:

DimChios
17/03/2007, 16:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Άστα ρε Αντώνη δαγκώνανε άσχημα αυτά...:evil: :smokin:



Ενω το 350.....όχι? :confused:


Λοιπόν, παρε ενα εντουράκικαι τραβα χωμα! Καλά λεεί ο sonic, μάλλον δεν ξερεις ότι είναι το μεγαλύτερο σχολείο!

Σε αυτό που ανέφερε ο φίλος (916 νομίζω) να του πώ ότι στην περίπτωσή μου ούτε το ΒΜΧ μπορούσα να σηκώσω ούτε το παπί! Με το Αφρικα έμαθα!

Και θα κλείσω συνεχίζοντας την παραπάνω πρόταση με αυτό που είπε ο gcrook! Ολα θα έρθουν μόνα τους αρκεί να "μάθετε" ακόμη και αυτά που έχετε!


Πάντα μιλάω από τη δική μου μεριά και πώς εγώ έμαθα!

ΟΥΔΕ ΜΙΑΝ ΕΥΘΥΝΗ ΦΕΡΩ ΑΝ ΠΑΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ!

Άντε γειά τώρα....


:wave2: :wave2: :wave2:










Υ.Γ Να ήξερες πόσο πολύ σαν οδηγό με βοήθησε - βελτίωσε η ενασχόληση μου με το χώμα! Αυτό μόνο σου λέω!

:beer:



EDIT: SORRY! Το "Ολα θα έρθουν μόνα τους αρκεί να "μάθετε" ακόμη και αυτά που έχετε!" το είπε ο catmaster!
Το: "Συνηθως οι σουζες και τα εντο βγαινουν απο φυσικου τους, υστερα απο αρκετη εξοικειωση με το μηχανακι" είπε o gcrook!

Same meaning of cource αλλά έτσι για τους τύπους! :D :smokin:

OzZzZzY
17/03/2007, 16:42
http://car.gr/ads/motorbikes/one.php?id=48304
http://car.gr/ads/motorbikes/one.php?id=47466


τα σουζομηχανηματα των ονειρων μας :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao:

catmaster
17/03/2007, 20:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
....Να ήξερες πόσο πολύ σαν οδηγό με βοήθησε - βελτίωσε η ενασχόληση μου με το χώμα....


Από την ενασχόληση που είχε με τα χώματα ρωτήστε τον τι μηχανάκι πήγε και αγόρασε μετά .......




...πανάλαφρο.....









:evil:

DimChios
17/03/2007, 21:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Από την ενασχόληση που είχε με τα χώματα ρωτήστε τον τι μηχανάκι πήγε και αγόρασε μετά .......

...πανάλαφρο.....

:evil:


Τι θέλει να πεί το ποιητή? :rolleyes:





:lol: :lol: :lol: :lol:

OzZzZzY
17/03/2007, 23:50
ε παναλαφρο ειναι......συγκριτικα με αυτο αφου και τα 2 πανε στο χωμα :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol:

ολα στη ζωη πανε συγκριτικα-αναλογικα :wave2: :D :lol:


81174

Davelis
18/03/2007, 03:39
i leave you like puccino,with a scar on your face

675
18/03/2007, 16:51
κατα τη γνωμη μου και απο οσα εχω ακουσει σε διαφορες συζητησεις....

οτι καλυτερο μπορεις να βρεις για σουζες-εντο-καγκουριες ειναι τα sm-ακια....
σε αυτη την κατηγορια θα σου προτεινα να ψαξεις...

και καλο θα ηταν να βαλεις ενα καλο γραναζι πισω για σουζες...
καλυτερα μπροστα φρενα για ευκολοτερα εντο...
καλυτερα ελαστικα για ευνοητους επισης λογους...

και το σημαντικοτερο ΤΟ καλυτερο κρανος που κυκλοφορει στην αγορα γιατι η περιπτωση να μην φατε σουπα δεν υφισταται φιλε μου....

καλη τυχη!:wave2:

675
18/03/2007, 16:53
αααα!

και ειλικρινα πολυ καλο θα ηταν να ειχατε ενα "κροκοδειλακι" στην πλατη σε περιπτωση που φας καπακι κατα τη προσπαθεια εντο....

μην το υποτιμησεις θα ξερω (δηλαδη θα εχω παθει:lol: ) κατι παραπανω για να στο λεω...:wave2:

gcrook
18/03/2007, 20:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από elias_sgr
αααα!

και ειλικρινα πολυ καλο θα ηταν να ειχατε ενα "κροκοδειλακι" στην πλατη σε περιπτωση που φας καπακι κατα τη προσπαθεια εντο....

μην το υποτιμησεις θα ξερω (δηλαδη θα εχω παθει:lol: ) κατι παραπανω για να στο λεω...:wave2:

Βασικο καλο θα ηταν να παιρνανε ενα μηχανακι με σκοπο να το οδηγησουνε[b/] και [b]επαρκη εξοπλισμο, αλλα ειδες αμα το budget ειναι χαμηλο.......

Πρεπει να καταλαβουν οτι οι σουζες και τα εντο δεν ειναι ζογκλερικα που βγαινουν απλα με εξασκηση.
Ειναι αποτελεσμα της ΜΕΡΙΚΗΣ κατανοησης , του πως συμπεριφερεται μια μοτοσυκλετα στον δρομο.
Αλλωστε τις καλυτερες προσπερασεις πανω σε στροφη τις εχω ριξει σε τυπους που ξεκιναγανε ολη την Βουλιαγμενη με σουζα, (καλη σουζα δε λεω) , και σταματαγανε με εντο, (καλο εντο δε λεω.... )
Και να πεις οτι εστριβα με πολλα κιολας.....

OzZzZzY
19/03/2007, 09:53
να φαμε σουπα και να χαλασει το καλο το κρανος? απαπα
θα παρω ενα απο τα LIDL :lol: :lol: :lol:

costas81
19/03/2007, 10:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από 916
Φίλε Ozzy με το ποδήλατο έκανες σούζες;Αν όχι άσε την προσπάθεια με τις μηχανές.Το εγχείρημα που θέλεις να κάνεις,το προσπάθησε κι ένας φίλος πριν 2 χρόνια με ένα dt 125 του 1990 αν δεν κάνω λάθος.Το αποτέλεσμα ήταν...3 μήνες στο νοσοκομείο.Και λογικό.Αφού δεν είχε κάνει ποτέ σούζα στη ζωή του,πήγε να δοκιμάσει με μηχανή...Δε λέω ότι δε γίνεται,αλλά δε χρειάζεται να ρισκάρεις τη ζωή σου και στην αρτιμέλεια σου για βλακείες.Ας μάθει ο φίλος σου να οδηγάει σωστά με τον Δούκα,που είναι εξαιρετική μηχανή,και ας αφήσει τις σούζες.Αυτοί που βλέπεις να κάνουν σούζες ξεκινούν από τα BMX στο δημοτικό!Ο δρόμος δεν είναι για παιχνίδια.

Η αλήθεια είναι ότι το ποδήλατο είναι το πρώτο και το πιο ασφαλές λόγω μικρού βάρους και λίγων χιλιομέτρων όχημα για να πάρεις την αίσθηση του ''πισω φρένου'' και το πως μπορεί να σε σηκώσει την στιγμή που νιώθεις ότι πάει να σε πάρει πίσω!

Ξεκινώντας από εκεί και πέρνοντας την κατάλληλη αυτοπεποίθηση νομίζω μπορείς να το δοκιμάσεις και με πιο πολλά χιλιόμετρα σε μηχανή!Θυμάμαι τις πρώτες φορές που όλο φοβόμουνα και ασυναίσθητα έβαζα τα πόδια κάτω!

Τώρα πώς θα το καταφέρουν τα παλικάρια με την μία με μηχανή και μάλιστα κανά χάρβαλο με maximum 1500? ένας θεός το ξέρει! Εκτός αν σούζα ενοούν το να ξεκολήσει ο τροχός για κανα μέτρο και να πατήσει πάλι!

Ελπίζω μόνο να μην πάρουνε και τεστ εξοπλισμό κοινόχρηστο και αυτόν με άλλα 200? maximum!

675
21/03/2007, 14:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
να φαμε σουπα και να χαλασει το καλο το κρανος? απαπα
θα παρω ενα απο τα LIDL :lol: :lol: :lol:

ε!!!

:mad:

ειλικρινα απο εκει το εχω αγορασει το δικο μ!

:rotflmao: :lol:

OldMan
21/03/2007, 14:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Ειναι αποτελεσμα της ΜΕΡΙΚΗΣ κατανοησης , του πως συμπεριφερεται μια μοτοσυκλετα στον δρομο.
Λιποθύμησα ...!!:hypnotize :uplate: :wacko:

gcrook
21/03/2007, 14:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Λιποθύμησα ...!!:hypnotize :uplate: :wacko:

Να σου δωσω το φιλι της ζωης;:blush:

OzZzZzY
22/03/2007, 18:51
εχεις φαει γιαουρτοσκορδιον (τζατζικι? :lol: :lol: )