PDA

View Full Version : Για δωστε μου τα φωτα σας.....



franki26gr
10/03/2007, 15:57
Χαιρετε.
Θα ηθελα να θεσω την εξης ερωτηση και οποιος ξερει - γνωριζει - το εχει ηδη κανει να με βοηθησει.
Ψαχνομαι μαζι με 1 φιλαρακι μου να βρουμε 1 τροπο να εχουμε εποικοινωνια στα μελλοντικα ταξιδια που θα πραγματοποιησουμε:D :D
Εχουμε καταληξει λοιπον οτι πρεπει να αγορασουμε 2 φορητους ασυρματους (walkie talkie) μαζι με καποιο handsfree...
Και ερωτω:
- Μας ειπαν οτι ο τυπος του walkie talkie πρεπει να ειναι PMR(???)
- Πρεπει να εχει λειτουργια VOX (VOICE ACTIVATED TRANSMISSION) αυτο τι ειναι??(μηπως ενεργοποιηση με την φωνη?? δλδ δεν χρειαζεται να παταμε το press για να μιλησουμε??)
- Εμβελεια κανα 3αρι χλμ..
- Αδιαβροχο (κατα προτιμηση)

Ποιος απο εσας εχει χρησημοποιησει κατι παρομοιο??
Τι μου προτεινετε σε θεμα αγορας,τι να προσεξω και ποιες αλλες προυποθεσεις πρεπει να λαβω υποψιν???
Απο τιμες ποσο περιπου παει???


Απο 1 προχειροτατη ερευνα αγορας που εκανα βρηκα κατι το οποιο εχει τα παραπανω (γυρω στα 50€) και 1 συστημα handsfree ( 20€)... νομιζω η μαρκα ελεγε COBRA...για το walkie talkie

Ευχαριστω εκ των προτερω ολους σας...

Respect
10/03/2007, 19:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από franki26gr
Χαιρετε.
Θα ηθελα να θεσω την εξης ερωτηση και οποιος ξερει - γνωριζει - το εχει ηδη κανει να με βοηθησει.
Ψαχνομαι μαζι με 1 φιλαρακι μου να βρουμε 1 τροπο να εχουμε εποικοινωνια στα μελλοντικα ταξιδια που θα πραγματοποιησουμε:D :D
Εχουμε καταληξει λοιπον οτι πρεπει να αγορασουμε 2 φορητους ασυρματους (walkie talkie) μαζι με καποιο handsfree...
Και ερωτω:
- Μας ειπαν οτι ο τυπος του walkie talkie πρεπει να ειναι PMR(???)
- Πρεπει να εχει λειτουργια VOX (VOICE ACTIVATED TRANSMISSION) αυτο τι ειναι??(μηπως ενεργοποιηση με την φωνη?? δλδ δεν χρειαζεται να παταμε το press για να μιλησουμε??)
- Εμβελεια κανα 3αρι χλμ..
- Αδιαβροχο (κατα προτιμηση)

Ποιος απο εσας εχει χρησημοποιησει κατι παρομοιο??
Τι μου προτεινετε σε θεμα αγορας,τι να προσεξω και ποιες αλλες προυποθεσεις πρεπει να λαβω υποψιν???
Απο τιμες ποσο περιπου παει???


Απο 1 προχειροτατη ερευνα αγορας που εκανα βρηκα κατι το οποιο εχει τα παραπανω (γυρω στα 50€) και 1 συστημα handsfree ( 20€)... νομιζω η μαρκα ελεγε COBRA...για το walkie talkie

Ευχαριστω εκ των προτερω ολους σας... Η Cobra είναι εταιρεία η οποία ασχολείται με κατασκευές μηχανημάτων ασύρματης επικοινωνίας CB ,VHF κλπ. Οπότε μέσα είσαι. :wave2:

Υ.Γ. Και η τιμή μια χαρά φτηνή είναι.

Krokodilos001
10/03/2007, 19:35
http://www.autocom.co.uk/

franki26gr
11/03/2007, 11:10
Ευχαριστω κ τα 2 παιδια που απαντησαν...

Someone else perhaps.....?????

Δεν εχει δοκιμασει αυτη τη λυση κανεις αλλος??