PDA

View Full Version : ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ



Mafiozos
10/03/2007, 16:32
Γεια σε ολους σας...Ειμαι σχετικα νεος μοτοσυκλετηστης..Εδω και 3 περιπου χρονια εχω ενα Suzuki gs500f και αυτα που εχω ζησει μαζι του,δεν τα εχω ζησει στα 10 χρονια που οδηγω αυτοκινητο..Ειμαι 25 χρονον και οδηγω απο τα 15 μου αυτοκινητο μεχρι που καβαλησα μηχανη!Παπια παντα οδηγουσα αλλα η μηχανη ειναι αλλο πραγμα!!!Εχω φαει τουμπες εχω παει στο νοσοκομιο αλλα δεν το παραταω το αθλημα με τιποτα..Ευχομαι σε ολους εσας που σιγουρα με καταλαβενετε να ειστε παντα καλα και στον δρομο..Παρεπιμπτοντος αμα δειτε κανα gs 500 στον δρομο μην γελιεστε απο το μικρο του λαστιχο και τα κυβικα του..2 Τυποι με ενα KTM ADVENTURE και ενα FAZER 600 θα με θυμουνται για πολυ καιρο με το κυνηγη που τους ειχα ριξει στην διαδρομη προς τον Αγιο Γιαννη τον Ροσσο.Στην Εθνικη εγω με το Suzuki και ενας φιλος με ενα ΧΤ SM βαριομασταν ελεεινα αλλα στις στροφες.....Αυτο που θελω να πω δεν ειναι οτι ειμαι καμια οδηγαρα αλλα συνηδητοποιησα οτι οποιο μοντελο μηχανης και να εχεις,αμα εξεικιωθεις μαζι του πας πραγματικα παρα πολυ γρηγορα και δεν το καταλαβενεις μεχρι να ερθει η στιγμη που θα βρεθεις αναμεσα σε μηχανες πολυ πιο ακριβες και ΙΚΑΝΕΣ και θα απολαμβανεις την προσπαθεια σου να ζησεις για λιγο ενα αγωνα με τον εαυτο σου και τα ορια του...ΟΙ ΒΟΛΙΔΟΒΟΛΤΕΣ στην Αθηνα πραγματικα ειναι για γελια παντου γλιστραει και παντου σου πεταγονται.. :wave2:

vangelis 64
10/03/2007, 16:42
Αν και δεν είμαι υπέρ τής επιθετικής οδήγησης και τής κόντρας σε δημόσιο δρόμο,


καλώς ήρθες στην παρέα:wave2: :wave2:

babishondakias
10/03/2007, 16:42
Καλως ηρθες και προσοχη στο δρομο.

Να σκεφτεσαι οτι παντα καποιος σε περιμενει να γυρισεις. :)

:beer: :wave2: :wave2:

Mafiozos
10/03/2007, 17:08
Σας ευχαρηστω και για το καλοσορισμα και για τις συμβουλες..Η επιθετικη οδηγηση ειναι σαφος ενας διαφορετικος τροπος χρησης της μοτοσυκλετας και αντιληψεις γενικως της χρηστικοτητας της.Δεν ειμαι υπερ του βγαινω στον δρομο και παω κοματια γιατι κανεις μα κανεις δεν θελει να πεσω πανω του και σιγουρα δεν το θελω ουτε εγω.Πρεπει ομως να ξεκαθαρησω την θεση μου.Ειμαι υπερ της γρηγορης οδηγησης μονο σε περιπτωση που δεν θετουμε σε κινδηνο τις ζωες των συνανθρωπων μας.Φανταζομαι πως ολοι μας αυτο που πρωτα απ`ολα χερομαστε οταν καβαλαμε την μηχανη μας ειναι η αισθηση της ελευθεριας και η ηρεμια που σου προκαλει και αυτο συναπαγετε στο να ξεχνας τα προβληματα σου και να αισθανεσε υπεροχα..Ομως φανταζομαι πως η ιδεα της μηχανης εκτως απο μια βολτα ειναι και η δηνατοτητα που σου παρεχει να πας πραγματικα πολυ γρηγορα και να το ζεις απο την κορυφη μεχρι τα νυχια..Να γινεσε εξερευνητης και να ψαχνεις μεσα σε καθε στροφη το επομενο σημειο που θα σου δωσει ενα ακομα ερεθησμα..Αυτο εμενα προσωπικα μου εχει βελτιωσει την οδηγηκη μου παρατηρητηκοτητα γενικως!Ειτε στην κινηση ειτε σε μια αλλη διαδρομη.Η γρηγορη οδηγηση κατα την αποψη μου πιστευω οτι σε κανει πιο ασφαλη οδηγο.Μετα ειναι θεμα ανθρωπου ποσο επικηνδηνος η οχι μπορει να γινει..:rotflmao:

Marinos-GSXR
10/03/2007, 17:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Mafiozos
Σας ευχαρηστω και για το καλοσορισμα και για τις συμβουλες..Η επιθετικη οδηγηση ειναι σαφος ενας διαφορετικος τροπος χρησης της μοτοσυκλετας και αντιληψεις γενικως της χρηστικοτητας της.Δεν ειμαι υπερ του βγαινω στον δρομο και παω κοματια γιατι κανεις μα κανεις δεν θελει να πεσω πανω του και σιγουρα δεν το θελω ουτε εγω.Πρεπει ομως να ξεκαθαρησω την θεση μου.Ειμαι υπερ της γρηγορης οδηγησης μονο σε περιπτωση που δεν θετουμε σε κινδηνο τις ζωες των συνανθρωπων μας.Φανταζομαι πως ολοι μας αυτο που πρωτα απ`ολα χερομαστε οταν καβαλαμε την μηχανη μας ειναι η αισθηση της ελευθεριας και η ηρεμια που σου προκαλει και αυτο συναπαγετε στο να ξεχνας τα προβληματα σου και να αισθανεσε υπεροχα..Ομως φανταζομαι πως η ιδεα της μηχανης εκτως απο μια βολτα ειναι και η δηνατοτητα που σου παρεχει να πας πραγματικα πολυ γρηγορα και να το ζεις απο την κορυφη μεχρι τα νυχια..Να γινεσε εξερευνητης και να ψαχνεις μεσα σε καθε στροφη το επομενο σημειο που θα σου δωσει ενα ακομα ερεθησμα..Αυτο εμενα προσωπικα μου εχει βελτιωσει την οδηγηκη μου παρατηρητηκοτητα γενικως!Ειτε στην κινηση ειτε σε μια αλλη διαδρομη.Η γρηγορη οδηγηση κατα την αποψη μου πιστευω οτι σε κανει πιο ασφαλη οδηγο.Μετα ειναι θεμα ανθρωπου ποσο επικηνδηνος η οχι μπορει να γινει..:rotflmao:

τωρα μηλας σωστα φιλαρακι!!!!!!!!!!!!!!:beer:
καλως ηρθες στο παρεακι φιλε BIKER!!!!!!!!!!!!!!!:a33: :a30: :beer:

Mafiozos
10/03/2007, 17:46
Καλο Βραδυ σε ολους..Παντα με προσοχη και επιδη ειναι και Σαββατο αν πιειτε ΜΗΝ ΟΔΗΓΗΤΕ..ΤΑ ΛΕΜΕ!!!:beer: :cool:

EVI
10/03/2007, 21:27
γειααααα

XR_125L
10/03/2007, 21:38
welcome..:beer: :beer: :beer: :D :D :D :beer: :beer: :beer:

makis206
12/03/2007, 06:53
Καλωσήρθες !!

:beer: :beer: :beer: :wave2:

Lupo
12/03/2007, 08:12
Καλωσόρισες:wave2:


:beer: :beer: :beer:

sober
12/03/2007, 14:27
γεια χαρα!!!!
8α συμφωνησω με αυτα που λες και ειδικα με το σημειο που αναφερεις πως η μηχανη δεν κανει τον οδηγο...συμπληρώνοντας : και το ΑΤΟΜΟ γενικοτερα..


Σκηνικο:

Ειμαι στο κεντρο σταματημενη σε φαναρι (με ΑΧ-1 που 8α φαει σουτ το καλοκαιρι) και περιμενω για πρασινο...Ξαφνικα ερχεται τυπος με V-Strom μαυρο και κακο , γυρω στα 40 χωρις κρανος με γυαλι Εξολοθρεφτης -γυφτουλας και στηνεται κολλητα διπλα μου...Με κοιταει και μου λεει:-Αλλαζουμε μηχανες??? -οχι (του λεω)
Αναβει πρασινο ο τυπος γελαει ειρωνικα και φευγει με γκαζια




















Δεν εχω να προσ8εσω τιποτα αλλο...................................................................................

Davelis
12/03/2007, 14:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
γεια χαρα!!!!
8α συμφωνησω με αυτα που λες και ειδικα με το σημειο που αναφερεις πως η μηχανη δεν κανει τον οδηγο...συμπληρώνοντας : και το ΑΤΟΜΟ γενικοτερα..


Σκηνικο:

Ειμαι στο κεντρο σταματημενη σε φαναρι (με ΑΧ-1 που 8α φαει σουτ το καλοκαιρι) και περιμενω για πρασινο...Ξαφνικα ερχεται τυπος με V-Strom μαυρο και κακο , γυρω στα 40 χωρις κρανος με γυαλι Εξολοθρεφτης -γυφτουλας και στηνεται κολλητα διπλα μου...Με κοιταει και μου λεει:-Αλλαζουμε μηχανες??? -οχι (του λεω)
Αναβει πρασινο ο τυπος γελαει ειρωνικα και φευγει με γκαζια
Δεν εχω να προσ8εσω τιποτα αλλο...................................................................................

ενταξει,συναντησες τον γαμια της ασφαλτου να ουμε
παω στοιχημα οτι οι μισοι απο το φορουμ,τετοιοι ειναι
καβατζωνουν την μηχανη των ονειρων τους,και γινονται σεριφηδες του δαιστηματος να ουμε

Cpt. Haddock
12/03/2007, 14:50
Καλώς τον Μαφιόζο :wacko:

:beer:

Sober καλώς ήρθες κι εσύ μια και στο άλλο θρεντ τα έχωσες στους μπάτσους και δε χώραγε καλωσόρισμα :lol:

:beer:

VegasKitty
12/03/2007, 14:53
Καλως Ηρθες!!! :D

Καλα να περασεις εδω μεσα!!!

:beer: :beer:

AFROPANTELOS
12/03/2007, 15:15
Καλως ηρθες .

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: