PDA

View Full Version : 750 s h



nakedorange
12/03/2007, 22:50
επειδη το χω βρει σε καλη(για τα οικονομικα μου..)τιμη και με απασχολει σοβαρα..

θελω την γνωμη σας για το μηχανακι αυτο...υπολογιζω βλεπετε ,περισσοτερο τους γνωστες.. παρα τα τεστ των διαφορων μοτοπεριοδικων.


80736

H.A.Balafoutre
12/03/2007, 23:18
Κοίτα, δεν είχα ποτέ την εν λόγω μηχανή ούτε και έχω κάποιο γνωστό.

Αλλά αυτό το Ducati με το full fering είναι ΕΡΩΤΑΣ με την πρώτη ματιά.

Τέσπα.......αν δεν κάνω λάθος είναι σκληρό και άβολο γενικά και όχι τόσο ραφιναρισμένο σε σχέση με τα καινούρια Ducati (αυτό είναι της παλιάς σχολής)....αλλά αυτά τα θυμάμαι σε ένα παλιό άρθρο που είχα διαβάσει. Για επιδόσεις και τα ρέστα απλώς δεν σε ενδιαφέρουν όταν το καβαλάς. Αν έχεις σωστό σέρβις και είσαι διατεθημένος να πληρώσεις το κάτι παραπάνω πιστεύω αξίζει να την πάρεις, ίσως όμως για 2ο.....αυτά.

Και πάλι να πω πως σου μεταφέρω τις προσωπικές μου απόψεις και σου λέω πως αν ήταν να καταλάβω τι πάει να πει Ducati αυτό θα αγόραζα....αλλά αν είχα τη δυνατότητα για 2ο εργαλείο. Κι ας είδα σήμερα το 1098 στην πόλη μου να το "προστατεύουν" ένα Busa κι ένα XX.

υ.γ. Ρε μαν, γνωστό δεν έχω....αλλά ένα παλικάρι έχει ένα τέτοιο σε κίτρινο. Θα τον γνωρίσω και θα σε πώ αύριο. Απλώς πές μου πόσο το βρήκες? ;)

skous
13/03/2007, 01:45
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
[B]Κοίτα, δεν είχα ποτέ την εν λόγω μηχανή ούτε και έχω κάποιο γνωστό.

Αλλά αυτό το Ducati με το full fering είναι ΕΡΩΤΑΣ με την πρώτη ματιά.

[QUOTE]

Το full fairing που το είδες;;;

H.A.Balafoutre
13/03/2007, 10:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από skous
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
[B]Κοίτα, δεν είχα ποτέ την εν λόγω μηχανή ούτε και έχω κάποιο γνωστό.

Αλλά αυτό το Ducati με το full fering είναι ΕΡΩΤΑΣ με την πρώτη ματιά.

[QUOTE]

Το full fairing που το είδες;;;


Το εν λόγω μοντέλο βγαίνει και με fering. Δεν μιλούσα για αυτό στην φωτό που έχει μπικινάκι.

dessert
13/03/2007, 14:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από nakedorange
επειδη το χω βρει σε καλη(για τα οικονομικα μου..)τιμη και με απασχολει σοβαρα..

θελω την γνωμη σας για το μηχανακι αυτο...υπολογιζω βλεπετε ,περισσοτερο τους γνωστες.. παρα τα τεστ των διαφορων μοτοπεριοδικων.

Αν σου λέει κάτι, γνωρίζω προσωπικά άθρωπο που πήγε οδηκός, Λάρισα-Σκωτία-Λάρισα με αυτή τη μοτοσυκλέτα, δικάβαλλος και δεν του γύρεψε ούτε μπουζι... :wave2:

nakedorange
13/03/2007, 15:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από dessert
Αν σου λέει κάτι, γνωρίζω προσωπικά άθρωπο που πήγε οδηκός, Λάρισα-Σκωτία-Λάρισα με αυτή τη μοτοσυκλέτα, δικάβαλλος και δεν του γύρεψε ούτε μπουζι... :wave2:


ευχαριστω dessert εδωσες "τηλεγραφικα" το νοημα..

:wave2:

υ.γ. Ρε μαν, γνωστό δεν έχω....αλλά ένα παλικάρι έχει ένα τέτοιο σε κίτρινο. Θα τον γνωρίσω και θα σε πώ αύριο. Απλώς πές μου πόσο το βρήκες?


κε Balafoutre.....

4000 eura....

μη με ρωτησεις και απο που..


:rotflmao: :rotflmao:

thanks παντως ..το μηχανακι προοριζεται οντως για δευτερη μοτο..

THEOD
13/03/2007, 16:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από nakedorange
επειδη το χω βρει σε καλη(για τα οικονομικα μου..)τιμη και με απασχολει σοβαρα..

θελω την γνωμη σας για το μηχανακι αυτο...υπολογιζω βλεπετε ,περισσοτερο τους γνωστες.. παρα τα τεστ των διαφορων μοτοπεριοδικων.

το είχε φίλος την περίοδο 02-04 και το είχα καβαλήσει αρκετές φορές. έχω και μερικές φωτό ... θα τις βρώ και θα τις ποστάρω...

Στιβαρότατο, με φρενούκλες, κορυφαία περιφερειακά σε φρένα-αναρτήσεις, μοτέρ που άνοιγε από χαμηλά, αλλά με πολύ ξαπλωτή θέση οδήγησης, όχι πολύ δύναμη συνολικά (το φέιζερ 600 02 που είχα τότε μετά τα 150 το πέρναγε εύκολα...), σκληρές αναρτήσεις, και αρκετά άγριο δούλεμα για τα δικά μου μέτρα και σταθμά ...
Η συνολική ποιότητά του ήταν πολύ καλή και στα 10.000 χλμ που έγραψε στα χέρια του φίλου δεν έβγαλε το παραμικρό...
Είναι καθαρά θέμα του τι θέλεις από το μηχανάκι...
Για μένα δεν έκανε, αλλά ο φίλος μου όμως το είχε ερωτευτεί και η αλήθεια είναι ότι σε στροφιλίκια δεν μπορούσα να τον πιάσω με το Φέιζερ....


Η αίσθηση που ΕΜΕΝΑ μου άφησε όποτε το οδήγησα, είναι ότι πρόκειται για ένα πραγματικό εργαλείο που απευθύνεται σε πραγματικούς οδηγούς που μπορούν να πάνε πολύ γρήγορα με αυτό, χωρίς όμως να έχει την δύναμη που θα του άξιζε ...

nakedorange
13/03/2007, 16:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
το είχε φίλος την περίοδο 02-04 και το είχα καβαλήσει αρκετές φορές. έχω και μερικές φωτό ... θα τις βρώ και θα τις ποστάρω...

Στιβαρότατο, με φρενούκλες, κορυφαία περιφερειακά σε φρένα-αναρτήσεις, μοτέρ που άνοιγε από χαμηλά, αλλά με πολύ ξαπλωτή θέση οδήγησης, όχι πολύ δύναμη συνολικά (το φέιζερ 600 02 που είχα τότε μετά τα 150 το πέρναγε εύκολα...), σκληρές αναρτήσεις, και αρκετά άγριο δούλεμα για τα δικά μου μέτρα και σταθμά ...
Η συνολική ποιότητά του ήταν πολύ καλή και στα 10.000 χλμ που έγραψε στα χέρια του φίλου δεν έβγαλε το παραμικρό...
Είναι καθαρά θέμα του τι θέλεις από το μηχανάκι...
Για μένα δεν έκανε, αλλά ο φίλος μου όμως το είχε ερωτευτεί και η αλήθεια είναι ότι σε στροφιλίκια δεν μπορούσα να τον πιάσω με το Φέιζερ....


Η αίσθηση που ΕΜΕΝΑ μου άφησε όποτε το οδήγησα, είναι ότι πρόκειται για ένα πραγματικό εργαλείο που απευθύνεται σε πραγματικούς οδηγούς που μπορούν να πάνε πολύ γρήγορα με αυτό, χωρίς όμως να έχει την δύναμη που θα του άξιζε ...

ευχαριστω Θαναση,οπως παντα αναλυτικοτατος..

:wave2::a3: