PDA

View Full Version : ΝΕΟΣ - καλώς σας βρήκα!



TEOkaip7
13/03/2007, 15:24
Γειά σας, :wave2: μετά απο πολύ καιρό που σας παρακολουθώ:eyepop: και επειδή με βοηθήσατε στην επιλογή της μηχανής που αγόρασα και σας είμαι κατά κάποιο τρόπο υποχρεωμένος, επιτρέψτε μου να κεράσω τις πρώτες:beer:

Απο τον Νοέμβριο είμαι κάτοχος ενός μαύρου CBF600S ABS και μετά απο 5.000 χλμ. συμβίωσης δηλώνω ικανοποιημένος :D απο την αγορά του, στην πόλη είναι παπάκι, στην εθνική πάει άνετα και με άλλα λάστιχα (το πήρα με Bridgestone και είναι χάλια) φαντάζομαι ότι θα στρίβει και πολύ καλύτερα.

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι θετικές (τα κάνει όλα με αξιοπρέπεια) θα μπορούσε όμως να είναι λίγο ποιο δυνατό, κατά τη γνώμη μου, αλλά για τις δύσκολες και πιεστικές μέρες υπάρχει για εκτόνωση και ένα XR600!!

Οι διαφορές απο το προηγούμενο μοντέλο είναι τα λευκά φλασάκια, το τιμόνι και οι καθρέφτες απο το 1000 και τα διαφορετικά αυτοκόλλητα που θεωρώ ότι είναι και τα υπεύθυνα για τις καλύτερες επιδόσεις του!!!:lol:

Σαν αξεσουάρ του έχω βάλει BAGSTER, κάγκελα προστασίας του μοτέρ GIVI, βάσεις και βαλίτσα 46L KAPPA, και την καινούργια ζελατίνα για το CBF της MRA με το φρυδάκι.

Καλώς σας βρήκα λοιπόν και πάντα όρθιοι.

makis206
13/03/2007, 15:30
Καλωσήρθες στην παρέα μαζί με τη μαυρούκα σου !!

Κάνε μια βόλτα απο'δώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=28275) να σου δώσουμε και νουμεράκι !:cool:

Με το καλό περιμένουμε και τις φωτό της μπέμπας, έλα να μαζευόμαστε οι "μαύροι" σιγά σιγά !:lol:


:beer: :beer: :wave2: :beer: :beer:

Nostra
13/03/2007, 15:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από TEOkaip7
Καλώς σας βρήκα λοιπόν και πάντα όρθιοι.


καλως ήρθες εφόσον μας παρακολουθείς καιρό ξέρεις ότι είμαστε σαν αυτούς που λένε One στην Κύπρο...







τρεις λαλούν και δυο χορεύουν... :lol: :lol: :lol:


Καλά ταξίδια και ό,τι θες ρώτα ή αν ξές κάτι πέΤο... :winka:


:wave2: :wave2:

Nostra
13/03/2007, 15:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Κάνε μια βόλτα απο'δώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=28275) να σου δώσουμε και νουμεράκι !:cool:


πΕρολάβαΜΑΝ...:rolleyes: :winka: :winka:

makis206
13/03/2007, 15:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
καλως ήρθες εφόσον μας παρακολουθείς καιρό ξέρεις ότι είμαστε σαν αυτούς που λένε One στην Κύπρο...
τρεις λαλούν και δυο χορεύουν... :lol: :lol: :lol:

Είναι γεγονός πάντως πως χαιρόμαστε ιδιαίτερα εμείς οι CBFάδες μόλις βρούμε καινούργιο μέλος για καλωσόρισμα στην παρέα !

:lol: :rotflmao: :lol:


:beer:

OldMan
13/03/2007, 15:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από TEOkaip7
...με βοηθήσατε στην επιλογή της μηχανής που αγόρασα....
...είμαι κάτοχος ενός μαύρου CBF600S ABS...
Και αντί να τους πλακώσεις στο ξύλο για την "βοήθεια", συνεχίζεις και τους μιλάς ..??? :look:

TEOkaip7
13/03/2007, 16:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Και αντί να τους πλακώσεις στο ξύλο για την "βοήθεια", συνεχίζεις και τους μιλάς ..??? :look:


οχι μόνο τους μιλάω αλλά τους κερνάω κιόλας:beer:

τσάκω κι εσύ μια:beer:

crs-k
13/03/2007, 16:20
Αυτος πρεπει να πινει απο ψες το βραδυ ... :rolleyes:

ΔΕΝ δικαιολογειται αλλιως ... :sick:




:lol: :rotflmao: :lol:

TEOkaip7
13/03/2007, 16:26
Σας ευχαριστώ για το καλωσόρισμα,

foto σύντομα

cbfakias
14/05/2007, 23:00
Ένας άλλος φρεσκογραμμένος και αυριανός (μεθαυριανός το πολύ λόγω απεργίας :evil: ) ιδιοκτήτης cbf 600s χρώματος γκρι σας χαιρετίζει και σας συγχαίρει για την πολύ καλή παρέα σας !!!

Δηλώνω εξ'αρχής ότι είναι το πρώτο μου μεγάλο μοτόρι μετά από χρόνια ταλαιπωρία με παπί και σκούτερ και είμαι γεμάτος ανυπομονησία για την στιγμή που θα την καβαλήσω και θα κάνω τα πρώτα μου χιλιόμετρα μαζί της!!!

Εννοείται βέβαια ότι είμαι παντελώς άπειρος με τέτοιου τύπου μηχανές και ένας βασικός λόγος που διάλεξα τη συγκεκριμένη εκτός από το ότι καλύπτει όλες τις ανάγκες μου (Δουλειά, ταξίδια με το αμόρε) είναι και το ότι είναι πολύ φιλική με τους άπειρους σαν και μένα...

Δεν κρατιέμαι αλλοοοοο :a54:

makis206
14/05/2007, 23:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από cbfakias
Ένας άλλος φρεσκογραμμένος και αυριανός (μεθαυριανός το πολύ λόγω απεργίας :evil: ) ιδιοκτήτης cbf 600s χρώματος γκρι σας χαιρετίζει και σας συγχαίρει για την πολύ καλή παρέα σας !!!

Mε το καλό να έρθει στα χέρια σου η δεσποινίδα και να είσαι σίγουρος πως δεν θα μετανιώσεις για την επιλογή σου !

Αν μπορέσεις βάλε και φωτό να δούμε την κούκλα που θα δώσουμε τις ευχές μας !

Καλώς ήρθες στην παρέα των CBF και του φόρουμ γενικότερα φίλε μας

:beer: :beer: :beer: :wave2:

cbfakias
14/05/2007, 23:37
Καλώς σας βρήκα !!! :winka: :wave2:

Εννοείται πως θα ακολουθήσουν και φωτο της μπέμπας καθώς και πολλές πιθανές απορίες μου(αν και τα υπάρχον θρεντάκια με έχουν βοηθήσει αρκετά πιστεύω)...ελπίζω στην κατανόηση σας :D

:beer: