PDA

View Full Version : Trackday σε Catalunya και Valencia !!!



Μήτσος1
13/03/2007, 18:38
Όπως και πέρυσι (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=27238&perpage=40&pagenumber=1), έτσι και για φέτος τον Αύγουστο (2007), ετοιμάζομαι για ένα διπλό td στις εν λόγω πίστες στην Ισπανία. Επειδή έχω μπεί στην τελική ευθεία όσον αφορά τη διευθέτηση των τελευταίων λεπτομερειών, κάνω αυτό το post σε περίπτωση που ενδιαφέρεται κάποιος.

Το όλο ταξίδι τοποθετείται χρονικά στο πρώτο δεκαπενθήμερο του Αυγούστου 2007. θα περιλαμβάνει τουλάχιστον από ένα td σε κάθε πίστα, και φυσικά πάρα πολύ τουρισμό κατά τη διαδρομή σε 5 διαφορετικές χώρες (Ιταλία, Γαλλία, Μοντε Κάρλο, Ανδόρρα και Ισπανία).

Όσοι πιστοί προσέλθετε...

Tropeas
13/03/2007, 20:22
Τώρα το λες ρε Μήτσε....
:p
του χρόνου θα είμαι μέσαα...
το χω πει απο φέτος για Ισπανία του χρόνου...:beer:

SPORAKIAS
14/03/2007, 18:10
ρε τρελε θα το κανεις τελικα....εεεε....:smokin:

εγω τελικα δεν....

με το σπιτι εμπλεξα....:(

του χρονου ....:winka: ...παλι κατι καλο θα σκεφτεις....:cool:

Μήτσος1
14/03/2007, 19:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
ρε τρελε θα το κανεις τελικα....εεεε....:smokin:

εγω τελικα δεν.... με το σπιτι εμπλεξα....:( του χρονου ....:winka: ...παλι κατι καλο θα σκεφτεις....:cool:

Θα το κάνω ρε φίλε, γιατί το έχω κάνει "τάμα" που λένε. Έχω βγάλει και πρόγραμμα κανονικό και είναι και όλα ΟΚ.

Και του χρόνου έδω είμαστε...

fazerakis
21/03/2007, 12:39
Ρε κουλάδι, τώρα το πρόσεξα που το ξαναδιάβασα...

Μόνο 260 έπιασες στο Mugello:rotflmao:

Κουφάλααααα, καλά να περάσεις.

Έχεις κάνει εξοδο-διάγραμμο-πρόγραμμα?

Μήτσος1
21/03/2007, 13:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από fazerakis
Ρε κουλάδι, τώρα το πρόσεξα που το ξαναδιάβασα...

Μόνο 260 έπιασες στο Mugello:rotflmao:

Κουφάλααααα, καλά να περάσεις.

Έχεις κάνει εξοδο-διάγραμμο-πρόγραμμα?


Τα πάντα είναι έτοιμα φίλε. Μέχρι και την καλή παρέα έχω κανονίσει...

gcrook
21/03/2007, 13:10
Ρε δε γαμιεστε με τα trackdays σας:bigcry: :bigcry: :bigcry:
Στα διαλα συγχυστηκα:bigcry: :bigcry: :bigcry:

fazerakis
21/03/2007, 15:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Μήτσος1
Τα πάντα είναι έτοιμα φίλε. Μέχρι και την καλή παρέα έχω κανονίσει...

Για πες..
Πόσο θα πάει το μαλλί, αν και σίγουρα είναι εκτός των "κυβικών" μου το κόστος αλλά θα ήθελα να έχω κάτι να σκέφτομαι. :winka:

Μήτσος1
21/03/2007, 19:14
Όπως έχουν τα πράγματα αυτή τη στιγμή (χωρίς να έχω κλείσει όλα τα ξενοδοχεία που θα χρειαστώ) το υπολογίζω γύρω στα ?2500 ανά ζευγάρι, τα οποία όμως θα μειωθούν αρκετά, εάν έρθει και 2ο ζευγάρι μαζί μας (το οποίο το "ψήνω" αυτό το καιρό)

Εσείς πόσα θα χαλάσετε πιστεύεις μαζί με την Ελένη για τις καλοκαιρινές σας διακοπές (και χωρίς να δείτε 5 διαφορετικές Ευρωπαικές χώρες) ???

Εεε ???

EVI
21/03/2007, 21:11
ρε παιδια εχετε 2,30 ευρω να παρω τσιγαρα?



α ρε μΗτσε

Α ΡΕ ΜΗΤΣΕ


ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ

:beer:

Giorgos19
22/03/2007, 00:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
ρε παιδια εχετε 2,30 ευρω να παρω τσιγαρα?



α ρε μΗτσε

Α ΡΕ ΜΗΤΣΕ


ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ

:beer:

ψιτ Ευη αν δου δωσει κανενας πες μου ποιος ηταν μπας και δωσει και σε εμενα!
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Καλους γυρους Μητσο!!

fazerakis
22/03/2007, 11:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Μήτσος1
Όπως έχουν τα πράγματα αυτή τη στιγμή (χωρίς να έχω κλείσει όλα τα ξενοδοχεία που θα χρειαστώ) το υπολογίζω γύρω στα ?2500 ανά ζευγάρι, τα οποία όμως θα μειωθούν αρκετά, εάν έρθει και 2ο ζευγάρι μαζί μας (το οποίο το "ψήνω" αυτό το καιρό)

Εσείς πόσα θα χαλάσετε πιστεύεις μαζί με την Ελένη για τις καλοκαιρινές σας διακοπές (και χωρίς να δείτε 5 διαφορετικές Ευρωπαικές χώρες) ???

Εεε ???

Με 2500 το ζευγάρι είναι πολύυυ καλά, αλλά αμφιβάλω να βγει τόσο λίγο, εισητήρια, πίστες, ξενοδοχεία, φαί (τρώς και τον άμπακο), λάστιχα, βενζίνες.

Με 2500 ακούγεται πάντως πολύ καλό.
:rolleyes:

Μήτσος1
22/03/2007, 11:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από fazerakis
Με 2500 το ζευγάρι είναι πολύυυ καλά, αλλά αμφιβάλω να βγει τόσο λίγο, εισητήρια, πίστες, ξενοδοχεία, φαί (τρώς και τον άμπακο), λάστιχα, βενζίνες.

Με 2500 ακούγεται πάντως πολύ καλό.
:rolleyes:

Τόσα θα βγούνε φίλε. Πέρυσι που ήμουν και μόνος μου έδωσα ?1400 για όλα. Τώρα θα είναι διπλές οι ημέρες, αλλά θα είμαστε και τουλάχιστον 2 άτομα. Και άμα προστεθεί και ένα ζευγάρι ακόμα που "ψήνω" αυτό το καιρό, τότε μειώνεται κι'άλλο το κόστος...

Τίποτα δεν είναι ανέφικτο φίλε. Και μιλάμε οτι έχω προυπολογίσει ΟΛΑ ΜΑΣ τα έξοδα για 20 μέρες έτσι? Άμα παει διακοπές κάπου στην Ελλάδα ένα ζευγάρι για 20 μέρες, πόσα λεφτά φαντάζεσαι οτι θα χαλάσει ΣΥΝΟΛΙΚΑ ??????

fazerakis
23/03/2007, 10:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Μήτσος1
Τίποτα δεν είναι ανέφικτο φίλε. Και μιλάμε οτι έχω προυπολογίσει ΟΛΑ ΜΑΣ τα έξοδα για 20 μέρες έτσι? Άμα παει διακοπές κάπου στην Ελλάδα ένα ζευγάρι για 20 μέρες, πόσα λεφτά φαντάζεσαι οτι θα χαλάσει ΣΥΝΟΛΙΚΑ ??????

Για 5 μέρες πέρσυ στα Κυθηρα έδωσα 700 (με χλιδές βέβαια)!!!:eyepop:

Τι να σου πω ρε Μήτσο...με έχεις βάλει σε βαθιές σκέψεις...
Έχει και καλές παραλίες η διαδρομή και δεν χάνεις και τα μπάνια!!:cool:

nktR
23/03/2007, 11:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
ρε παιδια εχετε 2,30 ευρω να παρω τσιγαρα?
:beer:

εεεεεε, ψιτ...το τσιγάρο να γυρίζει...όχι μόνο για πάρτι σας...:lol: :smokin:


*να το καταευχαριστηθείς και για μας Μητσάρα :beer:

Μήτσος1
23/03/2007, 16:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από fazerakis
...Τι να σου πω ρε Μήτσο...με έχεις βάλει σε βαθιές σκέψεις...
Έχει και καλές παραλίες η διαδρομή και δεν χάνεις και τα μπάνια!!:cool:

Όχι μωρέ μη φανταστείς τίποτα σπουδαίο... Απλώς έχει ολόκληρη τη Γαλλική Ριβιέρα (Κυανή ακτή, Κάννες, Σεν Τροπέ, Αντίμπ, Νίκαια, Μονακό, Μασσαλία, Αίξ-εν-Προβάνς, (φανταστική μεσαιωνική-Ρωμαική πόλη), και τη μισή Μεσογειακή ακτή της Ισπανίας. Και μιλάμε οτι ο δρόμος από Βαρκελώνη μέχρι Βαλέντσια είναι εντελώς πάνω στο κύμα έτσι? Και να μην ξεχνάμε οτι θα περάσουμε και απο Βενετία και Γένοβα στην Ιταλία έτσι? Εδώ μιλάμε οτι έχω κάνει κοτζαμάν (!!!) research με ιδιαίτερη έμφαση στα κοινωνικο-τουριστικο-πολιτιστικό σκέλος της εκδρομής... όχι μπαρμπούτσαλα...

Άσε σου λέω χάλια μαύρα...

ΥΓ: ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΜΕΙΩΝΕΤΑΙ ΚΙΟΛΑΣ ΑΜΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΤΟΜΑ ??? ΕΕΕ??? ΣΤΟ ΕΙΠΑ ΑΥΤΟ ??? ΕΕΕ??? ΟΕΟ !!!

Μήτσος1
23/03/2007, 16:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
...να το καταευχαριστηθείς και για μας Μητσάρα :beer:

Να'σαι καλά ρε φίλε. Θα το προσπαθήσω πολύ σκληρά. Έχεις το λόγο μου...

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

san1000
06/05/2007, 11:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Μήτσος1
Όπως και πέρυσι (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=27238&perpage=40&pagenumber=1), έτσι και για φέτος τον Αύγουστο (2007), ετοιμάζομαι για ένα διπλό td στις εν λόγω πίστες στην Ισπανία. Επειδή έχω μπεί στην τελική ευθεία όσον αφορά τη διευθέτηση των τελευταίων λεπτομερειών, κάνω αυτό το post σε περίπτωση που ενδιαφέρεται κάποιος.

Το όλο ταξίδι τοποθετείται χρονικά στο πρώτο δεκαπενθήμερο του Αυγούστου 2007. θα περιλαμβάνει τουλάχιστον από ένα td σε κάθε πίστα, και φυσικά πάρα πολύ τουρισμό κατά τη διαδρομή σε 5 διαφορετικές χώρες (Ιταλία, Γαλλία, Μοντε Κάρλο, Ανδόρρα και Ισπανία).

Όσοι πιστοί προσέλθετε...

Μπράβο Μήτσο. Ισπανία με τρέιλερ η καβάλα?

Εμείς λέμε για Ιταλία. Δεν έχω 20 ημέρες άδεια συνεχόμενη, άρα πρέπει κάτι σε πιο κοντινό.

Εχεις κάποια site νομίζω! Στείλε κάτι σε παρακαλώ για να ψάξω !

Ευχαριστώ

Μήτσος1
06/05/2007, 11:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από san1000
Μπράβο Μήτσο. Ισπανία με τρέιλερ η καβάλα?

Εμείς λέμε για Ιταλία. Δεν έχω 20 ημέρες άδεια συνεχόμενη, άρα πρέπει κάτι σε πιο κοντινό.

Εχεις κάποια site νομίζω! Στείλε κάτι σε παρακαλώ για να ψάξω !

Ευχαριστώ

Η βόλτα για Ισπανία δεν θα είναι παραπάνω απο 15 έτσι κι'αλλιώς, οπότε για ξανασκεφτείτε το. Όσον αφορά τα link, θα τα στείλω το βράδυ, γιατί τώρα πρέπει να την κάνω.

Ξανασκεφτείτε το και περιμένω νέα σας.

san1000
08/05/2007, 07:43
ΜΑΣ ΞΕΣΗΚΩΝΕΙΣ ΑΣΧΗΜΑ ΜΗΤΣΕ !!! ΧΛΩΜΟ ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΕΧΩ ΣΥΝΗΘΩΣ ΔΟΥΛΕΙΑ.

ΔΩΣΕ ΟΜΩΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ !

ΕΧΕΙΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ Η ΤΟΥ ΘΑΝΑΣΗ?

ΑΝ ΟΧΙ ΑΥΡΙΟ 9/5/2007 ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΕΓΑΡΑ ΣΤΟ TRACK 0-300
ΑΝ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΕΛΑ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ.

fazerakis
08/05/2007, 10:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από san1000
ΑΝ ΟΧΙ ΑΥΡΙΟ 9/5/2007 ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΕΓΑΡΑ ΣΤΟ TRACK 0-300
ΑΝ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΕΛΑ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ.

SPAM ON
Μα καλά...υπάρχει track day που να μην είσαι???:confused: :winka:
SPAM OFF

Μήτσε για μένα δυστυχώς έχει ναυαγήσει το θέμα, πολλά έξοδα αυτές οι Σέρρες και θέλω να το παλέψω για τον 6ωρο. λέμε να κατεβάσουμε καλή ομάδα και αξίζει.:D
Πάντως καλά να περάσετε

Μήτσος1
08/05/2007, 19:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από san1000
ΜΑΣ ΞΕΣΗΚΩΝΕΙΣ ΑΣΧΗΜΑ ΜΗΤΣΕ !!! ΧΛΩΜΟ ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΕΧΩ ΣΥΝΗΘΩΣ ΔΟΥΛΕΙΑ.

ΔΩΣΕ ΟΜΩΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ !

ΕΧΕΙΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ Η ΤΟΥ ΘΑΝΑΣΗ?

ΑΝ ΟΧΙ ΑΥΡΙΟ 9/5/2007 ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΕΓΑΡΑ ΣΤΟ TRACK 0-300
ΑΝ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΕΛΑ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ.


Δυστηχώς δε θα είμαι αύριο στα Μέγαρα λόγω δουλειάς. Κατά τ'άλλα, τα site που μου ζήτησες είναι τα:

http://www.focusedevents.com/

http://www.hottrax.co.uk/index.php

http://www.racedays.net/index.htm


Δυστηχώς αυτή η ιστορία για εμένα γίνεται μόνο αρχές Αυγούστου, γιατί μόνο τότε είναι "κλεισμένες" οι πίστες σε σχετικά κοντινά διαστήματα μεταξύ τους. Αλλιώς πρέπει να πάτε άλλο μήνα.

Εγώ θα πάω σίγουρα με την κοπελιά μου, και από εκεί και πέρα όποιος άλλος θέλει είναι καλοδεχούμενος...

Και ακόμα και αν ξεχάσουμε τα td, μόνο για τις καλοκαιρινές διακοπές που θα κάνουμε περνώντας από 5 Ευρωπαικές-Μεσογειακές χώρες, αξίζει τον κόπο...

(Σας ψήνω?)

ΥΓ: Δυστηχώς τα τηλέφωνα σας δεν τα έχω.
ΥΓ: Γιώργαρε μην ανυσηχείς αγόραρε, no prob!

san1000
09/05/2007, 22:20
Τα τηλέφωνα μας τα εχει ο Ζαφειρης που ηταν στις Σερρες μαζί μας.

Θελω αν είναι δυνατόν περισσοτερες λεπτομερειες

Ημερα αναχωρησης , μερη διανυκτερευσης, πιστες και ημερομηνιες των track days κλπ

Θα πρεπει να μιλησουμε.

Ψηνομαι αλλα δεν ειναι τοσο απλο για εμας που εχουμε και 2 κόρες!

Μήτσος1
10/05/2007, 21:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από san1000
Ψηνομαι αλλα δεν ειναι τοσο απλο για εμας που εχουμε και 2 κόρες!

Πάρτε τες και τις 2 μαζί. Να μπαίνουν από νωρίς στο νόημα. Να μοιάσουν και της μαμάς ντε...

Tropeas
10/05/2007, 22:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από san1000
Ψηνομαι αλλα δεν ειναι τοσο απλο για εμας που εχουμε και 2 κόρες!
Να σου ζήσουνε βρε συ!!! εσυ δεν είσαι η κοπελιά η κοκκινομάλα με το 750 που μίλαγες με την Τίνα?
Μπράβο!
απο μικρή στα βάσανα, αλί σε μας....:lol: :wave2:

san1000
11/05/2007, 21:22
GSXR 750 K6 Μαυρο εγώ και GSXR 750 K7 Λευκό ο αντρας της οικογένειας.

Η μικρή μου η κόρη μου ζητάει mini bike αλλά είναι μικρη άκομα.

Εγώ το παλεύω αν και την Τετάρτη σερνόμουνα! Στο προήγουμενο track day με lap timer 1.12.58! Προχθες χάλια 1.15 με το ζόρι.

Θέλει πολύ δουλειά και δεν μπορω να καταλάβω πως οι περισσοτεροι στο Forum είναι κατω απο 1.10!!! Ειναι ολοι ταλέντα η εγώ είμαι κουλή?

Κυριε tropea στο επόμενο track day (23/5 να συστηθούμε , με την Τίνα γνωριζόμαστε απο περσι στις Σερρες ) Απουσια 16/5 λογω ταξιδιου στη disneyland οικογενειακώς.

Κατα τα άλλα Μήτσε πως μπορούμε να επικοινωνήσουμε για λεπτομέρειες?
δε θελω να παραιτηθω ετσι απο το ταξιδι! Να το παιδέψω λίγο.

sniper
11/05/2007, 22:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από san1000
......... δεν μπορω να καταλάβω πως οι περισσοτεροι στο Forum είναι κατω απο 1.10!!! ......



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

1.10; ακόμα εκεί είσαι; κατεβήκαμε το 59:99 :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Κάτι για στραγάλια άκουσα πριν..... πάω να φάω κανενα :winka:

san1000
11/05/2007, 22:26
:beer: :beer: :beer:

ζηλεύω!!

Tropeas
11/05/2007, 22:57
Έχουμε συστηθει...
απο τον επόμενο μήνα θα είμαι έτοιμος για track day...
έρχονται λάστιχα...
δισκόπλακες...
πήρα και τα ρυθμιζόμενα μαρσπιέ και τα περιμένω...:D :winka:
και μετά πάμε για service και αλλαγες στα αμορτισερ...:beer:

Tropeas
11/05/2007, 22:57
Μήτσε ήδη μαζεύω για του χρόνου...:beer: :wave2:

san1000
12/05/2007, 20:18
Μητσος αφαντος

Στειλε mail στο

z750sasa@yahoo.gr

:( :( :bawl:

Μήτσος1
15/05/2007, 17:37
Σου έχω στείλει και email και PM. Όποτε μπορέσεις να τους ρίξεις μια ματιά, πέσμου τι σκέφτεσαι...

lampros_fazer
09/06/2007, 21:15
Έπεσα τυχαία πάνω στα παρακάτω links για 'ιδανικές' γραμμές στις πίστες που θα πας..Ίσως τα βρεις ενδιαφέροντα..

Valencia (http://www.motorradonline.de/fotoshow/valencia.146538.htm)

Barcelona (http://www.motorradonline.de/fotoshow/barcelona.138690.htm)

:wave2:

Μήτσος1
10/06/2007, 09:47
Αυτά φαίνονται πολύ ωραία όταν τα βλέπει κανείς στην οθόνη, αλλά δυστυχώς πρέπει να μπέις μέσα στη πίστα για να καταλάβεις που σου πάνε τα 4...

Πάντως σ'ευχαριστώ πολύ.