PDA

View Full Version : Παραεισαγωγή



tombell
15/03/2007, 13:59
Καλησπέρα,

Φίλος ενδιαφέρεται για ενα TDM καινούριο παραεισαγωγής.

Τι διαφορά έχουν σε σχέση με αυτά της επίσησμης αντιπροσωπείας?

:beer:

gerokost
03/04/2007, 19:58
Νομίζω μόνο το θέμα εγγύησης.
Πάντως το νέο TDM το βρίσκεις και 1500 παρακάτω απ' ότι της επίσημης αντιπροσωπείας..άν παίρνεις το ρίσκο..

H.A.Balafoutre
03/04/2007, 21:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από tombell
Καλησπέρα,

Φίλος ενδιαφέρεται για ενα TDM καινούριο παραεισαγωγής.

Τι διαφορά έχουν σε σχέση με αυτά της επίσησμης αντιπροσωπείας?

:beer:

Καλό είναι να μην πάρεις παραεισαγωγής. Ή τουλάχιστον αν πάρεις να ελένξεις σε δικό σου μηχανικό ή σε επίσημο συνεργείο της μάρκας που αγοράζεις την κατάσταση της μηχανής. Και να απαιτήσεις βιβλιαράκι συντήρησης. Αλλιώς....άντε γειά.....πρόσφατα έγινε σκηνικό και άντε τρέχα να βρείς το δίκιο σου.

Akefalos
03/04/2007, 21:10
Τα παραεισαγωγής είναι σε χαμηλότερη τιμή αλλά δε δίνουν εγγύηση αντίστοιχη με αυτήν της αντιπροσωπείας.Επίσης συν'ηθως δεν κάνουν δώρα,ενώ αν αγοράσεις καινούρια μότο απο επίσημη αντιπροσωπεία,μπορεί να σου κάνουν δώρο κράνος,γάντια,μπουφανάκι ή συναγερμό.

Οπότε μπορεί να γλυτώσεις κανα χιλιάρικο λόγω παραεισαγωγής αλλά θα το δώσεις για να πάρεις εξοπλισμό.Δηλαδή άντε να χεις κέρδος κανα 500άρι ευρώ το πολύ.

samoure
03/04/2007, 22:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Καλό είναι να μην πάρεις παραεισαγωγής. Ή τουλάχιστον αν πάρεις να ελένξεις σε δικό σου μηχανικό ή σε επίσημο συνεργείο της μάρκας που αγοράζεις την κατάσταση της μηχανής. Και να απαιτήσεις βιβλιαράκι συντήρησης. Αλλιώς....άντε γειά.....πρόσφατα έγινε σκηνικό και άντε τρέχα να βρείς το δίκιο σου.

Τι σκηνικο εγινε δηλαδη?


Αρχικά δημιουργήθηκε από Akefalos
Τα παραεισαγωγής είναι σε χαμηλότερη τιμή αλλά δε δίνουν εγγύηση αντίστοιχη με αυτήν της αντιπροσωπείας.Επίσης συν'ηθως δεν κάνουν δώρα,ενώ αν αγοράσεις καινούρια μότο απο επίσημη αντιπροσωπεία,μπορεί να σου κάνουν δώρο κράνος,γάντια,μπουφανάκι ή συναγερμό.

Οπότε μπορεί να γλυτώσεις κανα χιλιάρικο λόγω παραεισαγωγής αλλά θα το δώσεις για να πάρεις εξοπλισμό.Δηλαδή άντε να χεις κέρδος κανα 500άρι ευρώ το πολύ.

Καλα αυτο απλα δεν παιζει καθολου...
Τι νομιζετε δηλαδη οτι θα σας κανουν δωρο τον κορυφαιο εξοπλισμο,που θα τον κρατησεις και δεν θα παρεις κατι πιο της προκοπης?

Επιπλεον,και τα παραεισαγωγης εχουν και παραεχουν δωρα,για ρωτηστε λιγο.





Για μενα,περα απο το θεμα με τα ''κλειστα'' μοτερ απο Γαλλια(που δεν ειναι και στανταρ),ειναι πολυ καλυτερα να παρει καποιος παραεισαγωγη εφοσον εχει και τετοια διαφορα.
Επισης δεν δικαιολογειται τετοια διαφορα με τιποτα(Σκεψου οτι με 1500 ευρω παρακατω αγοραζεις τη μηχανη,τη μεταφερεις μεχρι εδω,παιρνει και ο εδω εμπορος το κερδος του).

Οσο για την εγγυηση εγω την χρειαστηκα,και δεν υπηρξε κανενα θεμα,το προιον αντικατασταθηκε μεσα στην εγγυηση και ολα καλα.

gerokost
03/04/2007, 22:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akefalos
Τα παραεισαγωγής είναι σε χαμηλότερη τιμή αλλά δε δίνουν εγγύηση αντίστοιχη με αυτήν της αντιπροσωπείας.Επίσης συν'ηθως δεν κάνουν δώρα,ενώ αν αγοράσεις καινούρια μότο απο επίσημη αντιπροσωπεία,μπορεί να σου κάνουν δώρο κράνος,γάντια,μπουφανάκι ή συναγερμό.

Οπότε μπορεί να γλυτώσεις κανα χιλιάρικο λόγω παραεισαγωγής αλλά θα το δώσεις για να πάρεις εξοπλισμό.Δηλαδή άντε να χεις κέρδος κανα 500άρι ευρώ το πολύ.

Ίσα ίσα που γίνεται το αντίθετο ....

lampros_fazer
05/04/2007, 01:00
Τα περί εγγύησης που δεν καλύπτει κλπ είναι μεγάλη παραμύθα..Ισχύει και καλύπτει κανονικά..Απλώς οι επίσημοι ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ να σε εξυπηρετήσουν και καμιά φορά σου βγάζουν την πίστη..

sakis013
10/08/2007, 17:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από samoure
Τι σκηνικο εγινε δηλαδη?



Καλα αυτο απλα δεν παιζει καθολου...
Τι νομιζετε δηλαδη οτι θα σας κανουν δωρο τον κορυφαιο εξοπλισμο,που θα τον κρατησεις και δεν θα παρεις κατι πιο της προκοπης?

Επιπλεον,και τα παραεισαγωγης εχουν και παραεχουν δωρα,για ρωτηστε λιγο.





Για μενα,περα απο το θεμα με τα ''κλειστα'' μοτερ απο Γαλλια(που δεν ειναι και στανταρ),ειναι πολυ καλυτερα να παρει καποιος παραεισαγωγη εφοσον εχει και τετοια διαφορα.
Επισης δεν δικαιολογειται τετοια διαφορα με τιποτα(Σκεψου οτι με 1500 ευρω παρακατω αγοραζεις τη μηχανη,τη μεταφερεις μεχρι εδω,παιρνει και ο εδω εμπορος το κερδος του).

Οσο για την εγγυηση εγω την χρειαστηκα,και δεν υπηρξε κανενα θεμα,το προιον αντικατασταθηκε μεσα στην εγγυηση και ολα καλα.



Τί εννοείς με το 'κλειστά μοτερ' απο Γαλλία?

gerokost
10/08/2007, 20:17
Μερικές χώρες έχουν τέτοιες νομοθεσίες που για αυτές τις χώρες βγάζουν μειωμένης απόδωσης μοτέρ.Αυτό εννοεί "κλειστά" μοτέρ.Πχ τα fazer ήταν νομίζω 75άρια τα Γαλλικά αντί 100.

sakis013
11/08/2007, 19:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από gerokost
Μερικές χώρες έχουν τέτοιες νομοθεσίες που για αυτές τις χώρες βγάζουν μειωμένης απόδωσης μοτέρ.Αυτό εννοεί "κλειστά" μοτέρ.Πχ τα fazer ήταν νομίζω 75άρια τα Γαλλικά αντί 100.

φιλε μου μηπως ξερεις ποσα αλογα βγαζει το R1 2007?THANKS

gerokost
12/08/2007, 18:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από sakis013
φιλε μου μηπως ξερεις ποσα αλογα βγαζει το R1 2007?THANKS

Δυναμομετρημένα, 156 στις 12.100 rpm με 7.5 κιλά ροπής περίπου στις 9.500 rpm.
R1 2007 dynagram (http://www.sportrider.com/bikes/2007/146_0702_2007_yamaha_yzf_r1_dyno/)