PDA

View Full Version : ΕΓΓΥΗΣΗ



samoure
15/03/2007, 21:45
Τη μηχανη δεν την εχω ουτε 3 μηνες,κι ομως σημερα η μπαταρια εκλασε πανω της.Παω στον μηχσνικο και μου λεει να βαλουμε καινουρια (75 γιουροους ετσι για να γουσταρουμε) και οτι την μπαταρια δε την καλυπτει η εγγυηση,ουτε αν την πας την επομενη μερα απο την αγορα.Ωραια λεω...

Απο εκεινη τη στιγμη οσους εχω ρωτησει αλλοι λενε οτι με καλυπτει η εγγυηση και αλλοι οτι δεν με καλυπτει.Εχει κανεις ιδεα τι παιζει,μην πληρωνω κερατιατικα?Τελικα εχει εγγυηση ή δεν εχει???

vangelis 64
15/03/2007, 23:18
Θα πρέπει,φαντάζομαι,να διαβάσεις την εγγύησή σου πρώτα.

Νομίζω ότι καλύπτεσαι.καλορίζικο πάντως το μηχανάκι,αν και δεν μάς είπες τι πήρες!!:beer:

kost rider
16/03/2007, 02:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από samoure
Τη μηχανη δεν την εχω ουτε 3 μηνες,κι ομως σημερα η μπαταρια εκλασε πανω της.Παω στον μηχσνικο και μου λεει να βαλουμε καινουρια (75 γιουροους ετσι για να γουσταρουμε) και οτι την μπαταρια δε την καλυπτει η εγγυηση,ουτε αν την πας την επομενη μερα απο την αγορα.Ωραια λεω...

Απο εκεινη τη στιγμη οσους εχω ρωτησει αλλοι λενε οτι με καλυπτει η εγγυηση και αλλοι οτι δεν με καλυπτει.Εχει κανεις ιδεα τι παιζει,μην πληρωνω κερατιατικα?

Στο ειπε απλα ή την μετρησε?για να στην εριξε τοσο γρηγορα ειναι πολυ πιθανο να καηκε ο ανορθωτης.:wave2:

samoure
16/03/2007, 12:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από kost rider
Στο ειπε απλα ή την μετρησε?για να στην εριξε τοσο γρηγορα ειναι πολυ πιθανο να καηκε ο ανορθωτης.:wave2:

Eνα gousouxourou εχω,την μετρησε και ειχε ταση γυρω στο 15 (αναμενη).Πως καταλαβαινω αν εχει καει ανορθωτης? :confused:

Αντε ρε παιδια κανενας αλλος δεν εχει αποψη πανω σε αυτο?