PDA

View Full Version : αλλος για μουτζελο



ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
18/03/2007, 09:28
σημερα 18/3/07 στην ιταλια δεν βρησκης ευκολα ξενοδοχειο ειναι τα περισοτερα κλησμενα. επηκηνωνισα με το μοτο και το 0300 και ακομα δεν εχουν κανει κατι για τιμες ακομα το ψαχνουν . εγω εκλησα να παω με την κατερινα και τον γιο μου και τον LEZY με την γυναικα του και αλλο ενα φιλικο ζευγαρι, η τιμη που πετηχαμε για οδηγο και συνοδηγο με μια μοτο μετ επιστροφης με 2 διανυχτερευσεις στο καραβι σε 4 κληνη εξωτερικη και 3 διανυχτερευσεις στην φλορεντια ειναι 800 ευρω το ζευγαρι. και 85 ευρω το εισιτηριο της πιστας μονο για κυριακη. αυριο δευτερα θα παει ο γιωργος να δωσει προκαταβολη και να κληση τα εισιτηρια αν καποιος θελει να ερθει μαζι μας ας κηνηθη γρηγορα γιατι μετα θα κληση και αυτο το ξενοδοχειο καποια λιγα δωματια που εχει και ο επομενο πακετο που βρηκαμε ειναι στα 500 το ατομο. το τηλεφωνο μου ειναι 6977 290 361 για οτι πληροφοριες χρηαστητε
γιωργος

Tropeas
18/03/2007, 09:54
μόνο το ξενοδοχείο πόσο πάει?
σκέφτομαι να πάω αεροπορικώς...
και οι 3 μέρες εισητήρια στην πίστα?
ξέρουμε?

mike1821
18/03/2007, 12:59
Αυτό το έχετε δεί;

http://www.0300.gr/el/newsdetail.php?id=582

Xrider
18/03/2007, 13:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
μόνο το ξενοδοχείο πόσο πάει?
σκέφτομαι να πάω αεροπορικώς...
και οι 3 μέρες εισητήρια στην πίστα?
ξέρουμε?


90€-100€ diklino 3***

crs-k
19/03/2007, 07:28
Μετακομισε απο τα "Ταξιδιωτικα" ... :smilea:

Tropeas
19/03/2007, 08:03
Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να ανέβω με easyjet...
έρχεται περίπου 80? πήγαινε-έλα...
να κάτσω την μία μέρα Μιλάνο να χαζέψω και να κάνω βόλτα ,
να πάω Φλωρεντία τις 3 επόμενες μέρες και πίστα αν καταφέρω paddocks,
και μετά μια μέρα άραγμα πάλι Μιλάνο και επιστροφή...
το ξενοδοχείο αν βρω και ένα δευτερο άτομο να έρθει παρέα θα κοστίσει περίπου 30-50?/μέρα το άτομο (με τα φουλ μπουφέ του και τα σχετικά...)
και τα εισητήρια να βρούμε πόσο κοστίζουν και για τις 3 ημέρες επίσκεψης στην πίστα...
και νομίζω ότι έρχεται καλό πακετάκι με όλα τα έξοδα κομπλέ...

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
19/03/2007, 09:49
mike1821

Αυτό το έχετε δεί;

http://www.0300.gr/el/newsdetail.php?id=582


__________________
ειναι περσινο

ruyjin
25/05/2007, 10:29
να ρωτησω κατι κι εγω?
επειδη για Μουτζελο δυσκολο το βλεπω λογο χρονικης περιοδου, αλλα ψηνομαι για τον αγωνα στις 2 Σεπτεμβριου στο Σαν Μαρινο στο Ριμινι

πανω κατω μαλλον τα εξοδα θα ειναι τα ιδια φανταζομαι

αλλα....

οταν πατε στην πιστα, πατε με τη μηχανη?
υπαρχει εκει παρκιν για τη μηχανη?

αυτο ειναι ενα απο τα πραγματα που με προβληματιζει...

Γιωργο αν δεις το ποστ πες μου και για οτι αλλο κυριως πρακτικης φυσεως μπορει να μου φανει χρησιμο

ευχαριστω!!!

αααα
και η ταυτοτητα πρεπει να ειναι η καινουρια με λατινικους χαρακτηρες ή κανει και η παλια?

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
25/05/2007, 10:51
τα προβληματα ειναι
1) δεν θα βρης εισιτηρια για να πας με το καραβι γιατι ολλη η ευρωπη γυριζη πισο και τα εισιτιρια ειναι ειδη κλησμενα.
2) τα εισιτηρια καραβιου ειναι πανακριβα γιατι ειναι φουλ σεζον. οπως και τα ξενοδοχεια.
3) παμε με τα μηχανακια αλλα στο μουτζελο ειναι πιο ηρεμα τα πραγματα (απο θεμα να κλαις την μοτο σου, οσω νοτιοτερα τοσο χηροτερα) και εκτως των αλλων στο μουτζελο εχουμε μαθει της καβατζες και ειναι 1000% σηγουρες οι μοτο.
4)θα ειναι πρωτη φορα που γινετε για τωρα και θα πασχει το θεμα οργανοσης εκτος πιστας και θα γηνετε ψιλοχαμος και οι καραμπινιεροι θα ξεσαλοσουν γραφοντας μια που ακομα δεν θα εχουν εμπιρια απο τοσες χιλιαδες μοτο.
5) τα ξενοδοχεια ειναι ειδη κλησμενα τα φτινα και εχουν μηνη τα πιασοκολικα.
6) στην πιστα σηνηθος οπως και στο μουτζελο εχει χορο να κατασκηνοσεις μεσα στην πιστα. αλλα οι συνθηκες υγηεινης ειναι απαραδεκτες εως εσχος. και καλα για εμας οι κοπελες μας δεν ειναι να μηνουν ουτε στιγμη. θα κολισουν οτι φανταστης απο την βρομια στης τουαλετες. για να καταλαβης το 2004 στο μουτζελο ειχαν βουλωσει ολλες οι τουαλετες και ο κοσμος κατουρουσε μεσα στης βολομενες λεκανες οι οποιες ξεχηλιζανε και τρεχαν στο πατομα και τα πατουσανε αλλα ακομα και στης ντουζιερες ειχαν κανει την αναγκη τους . μην το ψαχνεις....
απο τοτε βεβαια δεν το ξαναειδα τα επομενα χρονια βελτιωθηκαν τα πραγματα αλλα δεν ηταν και ιδανικα σε αυτον τον τομεα.

απο ερευνα αγορας που εκανα μιας που ηθελα και εγω να παω θα μου εβγενε περιπου 20-30% πιο ακριβα απο το μουτζελο αν και ειναι πιο κοντα. οποτε το αφησα για εφετος το θεμα. αλοστε στο μουτζελο εχει και την ΜΑΓΕΥΤΗΚΗ φλορεντια να δης και να ΜΗΝ την χωρτενεις.....
ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΥΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ermisVFR
25/05/2007, 13:19
Πέμπτη φεύγετε ή Παρασκευή;
Με ποιο πλοίο;
Εγώ Παρασκευή με SuperFast:smokin:

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
25/05/2007, 17:01
πεμπτη με σουπερ φαστ

FZMAN
27/05/2007, 07:35
Πάντως απότι είδα το ποσό που χρεώνουν στο περιοδικό 0-300 είναι σαφώς λιγότερο απ αυτό που χρεώνει αντίστοιχα το ΜΟΤΟ.