PDA

View Full Version : Τι παπουτσάκια να του βάλω?



SALTAPIDAS
19/03/2007, 14:27
Μιας και το δώρο του Πάσχα έρχεται και τα λάστιχα μου δεν είναι και στην καλύτερη φάση της ζωής τους,τι να φορέσω στο Κ1 μου?Αυτή τη στιγμή φοράει ΒΤ14 το οποίο είναι αρκετά ως πολύ καλά,αλλά θέλω μια αλλαγή.Σκέφτομαι τα METZELER M3.Ακούω γνώμες,προτάσεις κλπ

gcrook
20/03/2007, 14:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από SALTAPIDAS
Μιας και το δώρο του Πάσχα έρχεται και τα λάστιχα μου δεν είναι και στην καλύτερη φάση της ζωής τους,τι να φορέσω στο Κ1 μου?Αυτή τη στιγμή φοράει ΒΤ14 το οποίο είναι αρκετά ως πολύ καλά,αλλά θέλω μια αλλαγή.Σκέφτομαι τα METZELER M3.Ακούω γνώμες,προτάσεις κλπ

Εγω εδω και 1,5 χρονο ειμαι απολυτα ικανοποιημενος με τα Michelin Pilot Power.
Η γρηγορη κορωνα βοηθαει πολυ το συγκεκριμενο μηχανακι.

power hornet
20/03/2007, 14:54
αναλογα τι οδηγηση κανεις,αμα κανεις γρηγορη θα βαλεις pirelli diablo corsa 3 η metzeler m3.

gcrook
20/03/2007, 14:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από power hornet 60
αναλογα τι οδηγηση κανεις,αμα κανεις γρηγορη θα βαλεις pirelli diablo corsa 3 η metzeler m3.

Τα πρωτα δεν ειμαι σιγουρος αν βγαινουν σε 160/60 - 120/60 , για τα δευτερα ακουω τα καλυτερα αλλα δεν τα εχω δοκιμασει.

Γενικα τριγωνικη κορωνα να'ναι, κι οτι να'ναι, στην περιπτωση του φιλου.

power hornet
20/03/2007, 19:12
εγω τα metzerer m3 φοραω στο χορνετ μου και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος ειναι φανταστικα.
αν και θα προτιμουσα να εβαζα τα pirelli γιατι τα ειχα δοκιμασει και αυτα τα diablo corsa,μετα βγηκανε τα corsa 3, αλλα εκεινη την ημερα δεν τα ειχε ο λαστιχας μου να τα βαλω,παντος στο χορνετακι μου με σκισιμο τα diablo μου βγαλανε και με σκισιμο 17.000χλμ και ειχε ακομα ψωμι,αλλα το λαστιχο πισω ειχε φαει συο ενεσεις και ηδη εχανε αερα αρκετα και ετσι αναγκαστικα και τα αλλαξα.:wave2:

gcrook
20/03/2007, 19:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από power hornet 60
με σκισιμο 17.000χλμ:

Σαν πολλα δεν ειναι για σκισιμο;:hypnotize
Γιατι εμενα με σκισιμο στις 10.000 ειναι γαματα.
Και μιλαμε για 70 αλογα μονο, οχι για 80 ολοκληρα που εχει το χορνετ:rotflmao:

power hornet
20/03/2007, 20:34
και ομως φιλαρακο αντεξανε τοσο,αφου και ολαστιχας μου δεν το πιστευε.
του ειχα κανει κιολας 8 δυναμομετρησεις,γιατι ηταν η εποχη που φτιαχνοταν πρωτου σταδιου.
οποτε τα καινουργια m3 και corsa3 που διπλη γομα στο κεντρο λογικα θα βγαζουν περισοτερα.

Aggelos_SV
21/03/2007, 14:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από power hornet 60
παντος στο χορνετακι μου με σκισιμο τα diablo μου βγαλανε και με σκισιμο 17.000χλμ και ειχε ακομα ψωμι,


E? Tι? Πως?:confused: :confused:

Εμενα στα 10000-11000 χλμ το πισω ειχε πεταξει τα συρματα εξω..

Ρε μπας και σου ειχε βαλει ο λαστιχας τα Diablo Strada?:p :D

kostom
21/03/2007, 18:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από power hornet 60
εγω τα metzerer m3 φοραω στο χορνετ μου και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος ειναι φανταστικα.
αν και θα προτιμουσα να εβαζα τα pirelli γιατι τα ειχα δοκιμασει και αυτα τα diablo corsa,μετα βγηκανε τα corsa 3, αλλα εκεινη την ημερα δεν τα ειχε ο λαστιχας μου να τα βαλω,παντος στο χορνετακι μου με σκισιμο τα diablo μου βγαλανε και με σκισιμο 17.000χλμ και ειχε ακομα ψωμι,αλλα το λαστιχο πισω ειχε φαει συο ενεσεις και ηδη εχανε αερα αρκετα και ετσι αναγκαστικα και τα αλλαξα.:wave2:

Με σκίσιμο, 17.000 χλμ και δύο ενέσεις και σου βγάλανε μόνο τόσα λίγα ????????

σε κοροϊδεψε ο λαστιχάς σου φίλε....

ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.... παίζετε με την ζωή σας ?????
Άκου εκεί 17000 χλμ.... ΚΑΙ ΔΥΟ ΕΝΕΣΕΙΣ....
Δηλαδή πέρα για πέρα κατεστραμένο λάστιχο....
Τώρα ή πλάκα μας κάνεις ρε power ή μας δουλεύεις ψιλό γαζί....


Τώρα το είδα.....



ΚΑΙ 8 ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ??????

lampros_fazer
21/03/2007, 18:39
+ 1 κι από μένα για τα pilot power..

Αν άλλαζα τώρα λάστιχα θα ψηνόμουνα και για Μ3 αλλά δοκιμασμένα & ικανοποιημενος από τα power οπότε μάλλον πάλι σ'αυτά θα κατέληγα..

power hornet
21/03/2007, 20:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostom
Με σκίσιμο, 17.000 χλμ και δύο ενέσεις και σου βγάλανε μόνο τόσα λίγα ????????

σε κοροϊδεψε ο λαστιχάς σου φίλε....

ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.... παίζετε με την ζωή σας ?????
Άκου εκεί 17000 χλμ.... ΚΑΙ ΔΥΟ ΕΝΕΣΕΙΣ....
Δηλαδή πέρα για πέρα κατεστραμένο λάστιχο....
Τώρα ή πλάκα μας κάνεις ρε power ή μας δουλεύεις ψιλό γαζί....


Τώρα το είδα.....



ΚΑΙ 8 ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ?????? βρε φιλαρακο ορεξη εχω να σας δουλευω?η να λεω βλακειες?αφου μου εβγαλε τοσο τι να πω οτι δεν μου εβγαλε?
για να τα πω αναλυτικα οι δυναμομετρησεις γινανε οταν το ειχα πρωτοπαρει τα λαστιχα, μεχρι τα 10.000χλμ που ειμουν μονος μου το εσκιζα,απο τα 10.000 και μετα που ημουν διπλος πηγαινα με 120χλμ αντε 140χλμ.το λαστιχο συνολικα μου εβγαλε τα χλμ που ειπα πιο πανω.
τα strada δεν ειχαν βγει ακομα,για το φιλο που ειπε μπας και ο λαστιχας μου ειχε βαλει τα strada.:wave2:

kostom
21/03/2007, 20:58
Μήν χρησιμοποιείς την λέξη σκίσιμογιατί απλά δεν ταιριάζει με τα
λεγόμενα σου.... :nono:

No offense...:wave2:

Άν σου έβγαλε όσα λές, τότε άναψε και καμμιά λαμπάδα....
Κάποιος σε προσέχει γιατί μόνο λάστιχα δεν λέγονται αυτά
που φόραγες....

power hornet
22/03/2007, 00:14
κοιταξε οταν ειχε φτασει το λαστιχο γυρω στα 10.000χλμ και το ειδα οτι ηταν χαλια δεν το εσκιζα,για να το πω και με καλυτερα λογια στην εθνικη το πηγαινα το πολυ με 140χλμ και αυτο ελαχιστες φορες.
βεβαια ηταν ευθυνη μου οτι αμεσα ηθελα αλλαγη ελαστικου,αλλα αντε βρες φιλε 350 ευρω,γιατι τοσο εκανε το corsa πριν δυο χρονια,για τοτε αναφερομαι,τωρα φοραω τα m3.:wave2: