PDA

View Full Version : Πτώση Γκιζίνου - Μέγαρα Π.Π. Ταχύτητας



jimmysr6
19/03/2007, 16:29
Για όσους ήταν την Κυριακή στα Μέγαρα, και έχουνε βιντεο από την πτώση του Γκιζίνου στα 600 σας παρακαλώ να με ενημερώσετε γιατί είναι πολύ σημαντικό.

Η πτώση έγινε από πάτημα πέτρας η οποία υπήρχε στην πίστα και πάνω στην αγωνιστική γραμμή την οποία ο κριτής είχε δει και βαριότανε να βγάλει έξω! Ναι δυστυχώς έτσι είναι, τέτοιο μπουρδέλο είμαστε. Φώναζε ο κόσμος του κριτή να βγάλει την πέτρα και εκείνος στα αρ....ια του!

Όποιος έχει κάτι ας στείλει ένα πμ ή ας μου κάνει ένα τηλ στο 6973033347.

Ευχαριστώ

916
19/03/2007, 16:36
Ο φίλος μου που ήταν εκεί είδε μια πτώση ενός kawasaki στη στροφή πριν την πίσω ευθεία.Γι'αυτόν εννοείς;Πάντως δεν πρόλαβε τη συγκεκριμένη πτώση να φωτογραφήσει.

jimmysr6
19/03/2007, 16:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από 916
Ο φίλος μου που ήταν εκεί είδε μια πτώση ενός kawasaki στη στροφή πριν την πίσω ευθεία.Γι'αυτόν εννοείς;Πάντως δεν πρόλαβε τη συγκεκριμένη πτώση να φωτογραφήσει.

Όχι. Η μηχανή είναι Yamaha R6 μάυρο με άσπρο και το νούμερο 10. Ο οδηγός φορούσε φόρμα ασπρη με λίγο μπλε της Mtech. Η πτώση έγινε στην κ3

Ευχαριστώ πάντως

916
19/03/2007, 16:51
Μου είπε για μια πτώση και ότι μια μηχανή έφυγε χωρίς τον αναβάτη και διέσχισε την πίστα καταλήγοντας στα χωράφια.Αλλά ήταν μακρυά του.Κρίμα όμως να πέσεις από τέτοιο λόγο.

jimmysr6
19/03/2007, 16:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από 916
Μου είπε για μια πτώση και ότι μια μηχανή έφυγε χωρίς τον αναβάτη και διέσχισε την πίστα καταλήγοντας στα χωράφια.Αλλά ήταν μακρυά του.Κρίμα όμως να πέσεις από τέτοιο λόγο.

Αυτό έγινε όντως. Η μηχανή σταθεροποιήθηκε και πέρασε όρθια μόνη της μπροστά από Συνιώρη και Πολίτη οι οποίοι έκλεισαν στιγμιαία το γκάζι για να μην την εμβολίσουν. Άστα να πάνε.Τώρα που δεν έγινε τίποτα περνάει απαρατήρητο, αλλά για σκέψου να εμβολιζόντουσαν πάνω της ο Συνιώρης Σ. με τον Πολίτη και να είχαμε στην καλύτερη τίποτα τραυματισμούς!
Κι όλα αυτά από την αδιαφορία ενός κριτή!!! Κρίμα....

GIXXERAKIAS
19/03/2007, 21:24
Οχι ρε φιλε την ειδα την πτωση και γω απο την εξεδρα και μου φανηκε σαν high siding.:eyepop: :eyepop: Νομιζα οτι τον πεταξε και συνεχισε μονη της,οντως ηταν παραξενη πτωση!!Ελπιζω να βρεθει ενα βιντεο και να το ποσταρεις και εδω να το δουμε πως εγινε.Κριμα παντως να πεσει ετσι,να τους σκισει τα ραμματα αν ηταν οντως ετσι!!:evil: :evil: :wave2:

jimmysr6
19/03/2007, 23:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Οχι ρε φιλε την ειδα την πτωση και γω απο την εξεδρα και μου φανηκε σαν high siding.:eyepop: :eyepop: Νομιζα οτι τον πεταξε και συνεχισε μονη της,οντως ηταν παραξενη πτωση!!Ελπιζω να βρεθει ενα βιντεο και να το ποσταρεις και εδω να το δουμε πως εγινε.Κριμα παντως να πεσει ετσι,να τους σκισει τα ραμματα αν ηταν οντως ετσι!!:evil: :evil: :wave2:

Επειτα από επικοινωνία που είχε ο μηχανικός του Γκιζίνου με κάποιους άλλους οδηγούς, ο Άλκης ο Συνιώρης την είχε δει λέει και την απόφευγε, ενώ ο Σάκης κι ο Πολίτης όπως και ο Γκιζίνος δεν την είχανε δει. Κάποιοι θεατές λέει που ήταν κοντά φωναζαν στον κριτή να βγάλει την πέτρα αλλά εκείνος δεν έδινε σημασία. Κάποιος αργα ή γρήγορα θα την έβρισκε.
Το βίντεο για αυτό το ψάχνουμε για να κάνει αναφορά στην ελπα ο μηχανικός του, όχι ότι θα αλλάξει τίποτα, δυστυχώς στην Ελλάδα ζούμε, αλλά τουλάχιστον μήπως είναι αφορμή για κάποια παρόμοια κατάσταση στο μέλλον.
Μέχρι και το λάστιχο έχει σημάδι!Φαντάσου!