PDA

View Full Version : Εις μνήμην...



DimChios
20/03/2007, 09:08
Κυριακή βράδυ...

Κερατσίνι....μια κοπέλα γύρω στα 28 με δύο δύδιμα, αβάφτιστα κοριτσάκια 9 μηνών...Ευτυχισμένη με τη ζωή και την οικογένειά της, πάντα χαμογελαστή!

Κεντρική Λαχαναγορά Αθηνών...
Ο σύζηγος και πατέρας, ο φίλος, συνάδελφος και κουμπάρος μου...
Κάτω από τις ρόδες ενός τριαξονικού που κινούνταν μέσα στη λαχαναγορά χωρίς φώτα...

Καλό ταξίδι Αγάπιε!

Αγάπιος Α. 30 ετών.




EDIT

AN ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΓΡΑΦΩ ΕΝΑΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΤΡΑΠΕΖΗΣ...

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΟΥΣ ΕΚ ΜΕΡΟΥΣ ΤΗΣ ΣΟΦΙΑΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ!

600-002101-267435

IBAN: GR39 0140 6000 6000 0210 1267 435

ALPHA BANK

Στο όνομα: ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗ ΣΟΦΙΑ



Άν νομίζεται ότι θα μπορούσε να γίνει sticky...

makis206
20/03/2007, 09:10
Όχι ρε πούστη μου..:sad:

Κουράγιο στην οικογένεια, τους συγγενείς και τους φίλους του.. χρειάζεται τεράστια δύναμη τώρα..:sad: :sad:

Κουράγιο και σε σένα Δημητρό..

kalesin
20/03/2007, 09:11
οχι ρε φιλε...

λυπαμαι... κουραγιο


:( :(

airamhag
20/03/2007, 09:13
:look:

:(

Ελεος πια...

οχι ξανα...

sapila racing
20/03/2007, 09:14
:mad: :(

Tropeas
20/03/2007, 09:21
οχι ρε γμτ... :sad:

TOMASKTM
20/03/2007, 09:23
σκατά...οτι και να πεις είναι λίγα.καλη δύναμη:( :( :(

LIBYKOS
20/03/2007, 09:28
Αμάν πια ρε πούστη μου!!!! :mad: :mad: :mad:

Κουράγιο Δημήτρη, στην οικογένεια του φίλου σου και σε σένα.
Να είσαι δυνατός για να μπορείς να τους στηρίξεις.

Respect
20/03/2007, 09:37
Σφαγή γίνεται κάθε μέρα..

:sad:

Trickster
20/03/2007, 09:44
Πολύ κρίμα :( :mad: :( :mad:

VegasKitty
20/03/2007, 09:44
Δεν υπαρχουν λογια... :sad:

Δυναμη και κουραγιο μονο....

vangelis 64
20/03/2007, 09:48
:sad: :sad: :sad:



Κουράγια πολλά Δημήτρη.Στην κοπέλλα,στα παιδάκια.....κρίμα ρε γαμώτο

TWINGEORGE
20/03/2007, 09:49
ας δινει δυναμη και κουραγιο ο θεος στους ανθρωπους που μενουνε πισω....

ακομα και ενα κριμα και αδικο ειναι λιγο να το λες.


προσφατα εχασα και εγω τον καλυτερο αδελφικο φιλο της
ζωης μου και ξερω ποσο μεγαλος πονος ειναι γι'αυτους που
μενουνε πισω.

κουραγιο σε ολο το κοσμο που ζει τη πικρα καποιου ανθρωπινου χαμου....

:sad: :bawl: :sad:

Lupo
20/03/2007, 09:50
Κουράγιο σε όλους.
Κουράγιο σε σένα, να μπορέσεις να δώσεις δύναμη στην γυναίκα του να συνεχίσει.



Κρίμα.:(

JOHN-XT660R
20/03/2007, 09:54
:sad: :sad: καλη δυναμη και κουραγιο :sad: :sad:

catmaster
20/03/2007, 10:36
Συλληπητήρια ρε Δημήτρη....:(

Κουράγιο και δύναμη εύχομαι...

Λεωνίδας
20/03/2007, 10:45
:( :( :(

gloum
20/03/2007, 10:51
Αυτοί που φεύγουν καλά είναι.Εμείς που μένουμε?Καλή δύναμη στην οικογένεια,στου φίλους,σε όσους τον αγαπάνε και σε όσους επηρέαζε η ύπαρξη του:(

AFROPANTELOS
20/03/2007, 11:01
Δεν υπαρχουν λογια .

Κουραγιο.:( :(

$py
20/03/2007, 11:17
:sad:

kaps
20/03/2007, 11:24
Συμφορουμίτες /σες , όπου βλέπετε τέτοιους μαλάκες που λογαριάζουν μόνο τη πάρτυ τους σύμφωνα με το νεοελληνικό ταμπεραμέντο να τους την λέτε . Στο δρόμο στη δουλειά στη καφετέρια . Τους αφήνουμε να κάνουνες τις μαλακίες τους και σκεφτόμαστε "τώρα που να μπλέκουμε".Δεν λέω να τσαμπουκαλευόμαστε αλλά το να γυρίσεις και να πεις σε έναν μαλάκα πως το να κυκλοφοράει μέσα στη νύχτα χωρίς φώτα είναι άκρως επικίνδυνο για αυτόν αλλά και για άλλους ,ή σε ένα ηλίθιο που έχει φανταστεί τον εαυτό του πως είναι ο Ρόσι και μαλακίζεται με τη μοτό ή και το αυτοκίνητο είναι το καλύτερο από το να τον αφήνουμε να κάνει την μαλακία του και να κουνάμε το κεφάλι . Τους δείχνουμε ακριβώς αυτό για το οποίο δεν φαντάζονται. Πως υπάρχουν και σοβαροί σε αυτό το χάος που λέγεται Ελληνική καθημερινότητα . Διότι μπορεί ο επόμενος που θα βρεθεί στο δρόμο του να είναι κάποιος από εμάς ... :mad:

GIXXERAKIAS
20/03/2007, 11:58
Συλληπητηρια στην οικογενεια και ο θεος (η οποιος ειναι εκει πανω)να τους δωσει δυναμη να συνεχισουν...:sad: :sad:

Nefeli
20/03/2007, 12:43
Τι να σκεφτώ και τι να πω

Πως θα βρουν το δρόμο για την ζωή ……………………..

Η γυναίκα ??? Τα παιδιά ???

Πόσο να διπλοκλειδώσει από το φόβο του ξένου και ποιος θα βρεθεί όταν κλείσει η πόρτα να της πει είμαι εδώ…….

Πόνος μεγάλος πόνος κλάμα για την μεγάλη αδικία…… η χειρότερη ορφάνια
Μικρά κορμάκια, μικρές ψυχές χωρίς την στοργή, την ασφάλεια της αγκαλιάς του πατέρα τις νύχτες που ο ύπνος ταράζεται από εφιάλτες, τις νύχτες που ένας πυρετός θέλει μια δροσιά αγάπης…….στα πρώτα βήματα του σχολείου…………..στους πρώτους καυγάδες με την παρέα......

Δεν μπορώ…

Δεν το αντέχω γιατί δεν μπορώ να κάνω κάτι ….

Όσο μπορείς Δημήτρη …………..

LsKostas
20/03/2007, 12:57
Συμφορουμίτες /σες , όπου βλέπετε τέτοιους μαλάκες που λογαριάζουν μόνο τη πάρτυ τους σύμφωνα με το νεοελληνικό ταμπεραμέντο να τους την λέτε . Στο δρόμο στη δουλειά στη καφετέρια . Τους αφήνουμε να κάνουνες τις μαλακίες τους και σκεφτόμαστε "τώρα που να μπλέκουμε".Δεν λέω να τσαμπουκαλευόμαστε αλλά το να γυρίσεις και να πεις σε έναν μαλάκα πως το να κυκλοφοράει μέσα στη νύχτα χωρίς φώτα είναι άκρως επικίνδυνο για αυτόν αλλά και για άλλους ,ή σε ένα ηλίθιο που έχει φανταστεί τον εαυτό του πως είναι ο Ρόσι και μαλακίζεται με τη μοτό ή και το αυτοκίνητο είναι το καλύτερο από το να τον αφήνουμε να κάνει την μαλακία του και να κουνάμε το κεφάλι . Τους δείχνουμε ακριβώς αυτό για το οποίο δεν φαντάζονται. Πως υπάρχουν και σοβαροί σε αυτό το χάος που λέγεται Ελληνική καθημερινότητα . Διότι μπορεί ο επόμενος που θα βρεθεί στο δρόμο του να είναι κάποιος από εμάς ...

ξαναδιαβαστε το...+1

τι να πεις...
:(

evvou
20/03/2007, 13:07
:( Συλληπητήρια...και καλή δύναμη...:sad:

LINA
20/03/2007, 13:27
δε χρειαζεται να πω τιποτα ..... παθούσα ομοιως :sad:

sotpag
20/03/2007, 13:59
παντα κατι .... μα παντα:( :(



μονο κουραγιο θελει γιατι ειναι και τα μικρα πλασματα πισω

H.A.Balafoutre
20/03/2007, 14:48
Τραγωδία.

Εύχομαι η Ζωή κι η Ευτυχία να απαλήνουν τον πόνο της μητέρας τους από το χαμό του συντρόφου της, του πατέρα των παιδιών της.

Εύχομαι, για όλους τους αγαπημένους συγγενείς και φίλους της οικογένειας να θυμούντε τον άνθωπό τους με αγάπη μέσα από τα μάτια των παιδιών του.

Ας είναι ελαρφρύ το χώμα που τον σκεπάζει.

Ήταν και συνομήλικος, ετοιμάζομαι κι εγώ για οικογένεια.....ας έχουμε όλοι μας μια καλή ζωή. Χαρές, λύπες. Κι ας ελπίσουμε πως θα είναι γενεόδωρη απέναντί μας.

@kaps, ή μπορεί να την πατήσουν οι ίδιοι από κάποιον όμοιό τους. Σωστά τα λες.

alximistis
20/03/2007, 15:00
υπέροχα! Καταπληκτικά! Που να πρωτοπείς τα συλληπητήρια; Που να εκφράσεις την συμπάθειά σου για τον πόνο των ανθρώπων;
Άει στα τσακίδια πια!!!

Έλεος δηλαδή σε αυτόν τον τόπο!!! :(

Απλώς συλληπητήρια... :(

melenia
20/03/2007, 15:29
μου είναι πολύ δύσκολο να εκφραστώ
σε τέτοιες καταστάσεις.......
είναι άδικο για τα μωρά ,γι'αυτή τη γυναίκα,
άλλα και γι'αυτόν που δεν χάρηκε την οικογένεια του...

μακάρι να μην ακούγαμε τέτοια συμβάντα.......

είθε όποιος μπορεί, είτε λέγεται θεός ,είτε φίλοι,είτε
συγγενείς, να δώσει δύναμη σ'αυτούς που μένουν πίσω......

EVI
20/03/2007, 15:34
καλο κουραγιο

tai
20/03/2007, 16:54
συλλυπητήρια και κουράγια :(

TROOPER
20/03/2007, 17:58
:sad:

FZMAN
20/03/2007, 18:14
Τα συλληπητήρια μου και εύχομαι ο θεός να δίνει κουράγιο στην οικογένεια του και σε όλους τους φίλους του. Πραγματικά πολύ άσχημα πράγματα αυτά.:(

crs-k
20/03/2007, 18:52
Συλλυπητηρια στην οικογενεια του παιδιου... :sad:

xampos
20/03/2007, 22:29
...........

:sad: :sad: :sad:

DimChios
21/03/2007, 18:28
ΝΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΠΟΛΥ ΟΛΟΥΣ!

Για τα μηνύματά σας, τα π.μ σας και τα τηλέφωνα που πήραν κάποιοι!

Πραγματικα ένοιωσα την ανθρωπιά!

Τα πράγματα είναι δύσκολα όντως και τα οικονομικά επίσεις!

Ευτυχώς για τη Σοφία, την Έλενα και τη Μάνια (τα ονόματα των αβάπτιστων κοριτιών) υπάρχουμε κάποιοι πολύ δικοί τους άνθρωποι δίπλα τους! Όχι τόσο να σταθούμε οικονομικά αλλά με πολλούς άλλους τρόπους!

Προς το παρών έχει ξεκινήσει από την εταιρία που εργαζόταν κάποια κίνηση για χρήματα, από τον οργανισμό της Λαχαναγοράς επίσης και από τους καταστηματάρχες εκεί το ίδιο!
Το ίδιο κάνουμε και κάποιοι συγγενείς και φίλοι τους!

Είναι κάτι ασφαλώς αυτό, όμως είναι αρκετό?

Τα κορίτσια, άν και 9 μηνών, χρειάζονται πολλά περισσότερα από τα χρήματα τα οποία κάποια στιγμή θα τελείώσουν!

Η Σοφία είναι παληκάρι, όμως....?

Θα αντέξουμε-μπορέσουμε-θελήσουμε όλοι εμείς για μια ζωή να είμαστε πλάι τους όπως και τώρα?

Προσωπικά για μένα το εύχομαι!

Σιγά-σιγά μένει να μπούν οι δικηγόροι για τα περαιτέρω...

Ασφαλιστικά μέτρα και αποζημιώσεις!

Από την αστυνομία όπου πήγα και πήρα τα στοιχεία του οδηγού, με "παρακάλεσαν" να μη κάνω καμμιά βλακεία!
Δεν έχουμε έτσι να κερδίσουμε τίποτα!
Άν κινηθεί σωστά η υπόθεση θα είναι το ποσό μεγάλο και έτσι πρέπει να το κηνυγήσουμε σωστά και έξυπνα!

Τέλως πάντων, ο Αγάπιος δεν γυρίζει...

Χτές στη κηδεία πραγματικά συγκλονίστηκα με τον κόσμο που είδα!!!

Μιλάμε για ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ!

Να ναι καλά εκεί που είναι!

Άν κάποιος ξέρει ή έχει κάποια στοιχεία για τό πώς να κινηθούμε και τί, παρακαλώ με π.μ να μου τα δώσει!

Να πώ ότι υπάρχουν μάρτυρες και γενικώς ο κόσμος εκεί που είδε θέλει να βοηθήσει!

Σας ευχαριστώ και πάλι!




Υ.Γ Ο Αγάπιος κάθε βράδυ, για να πάει από τη μία φύλαξη στην άλλη έπερνε το αμάξι! 200-300 μέτρα υπόθεση. Την Πέμπτη μάλιστα που είμουν εκεί του είπα να ανέβει τη μηχανή να πάμε παρέα και μου είπε πως δεν ανεβαίνει, δεν έχει ανέβει ποτέ, τις φοβάται!
Την Κυριακή το βράδυ πήγε με τα πόδια...

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ ΝΑ ΦΥΛΑΓΕΣΑΙ, ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ, ΘΑ ΓΙΝΕΙ!

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ!

SPORAKIAS
21/03/2007, 18:37
υπομονη....:(

DRUMMES!
21/03/2007, 22:28
kouragio upomoni s aftous pou minan pisw:(

DimChios
22/03/2007, 19:24
...το αναφέρω για την ιστορία και μόνο...


Το όνομα της "μεγάλης" κόρης αντί Έλενα αποφασίστηκε να γίνει Αγάπη, για λόγους μνήμης του πατέρα της! :(

OrEsTiS82
23/03/2007, 01:09
Πολυ κριμα αυτο που συνεβη...
ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ ΧΡΗΜΑΤΑ,ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ ΚΑΙ ΠΑΣΧΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ

Akefalos
23/03/2007, 03:08
:sad: :sad: :(

DimChios
23/03/2007, 10:25
Έγινε πρόταση από κάποιους...ζητήθηκε επίσης...

Βάζω λοιπόν ένα λογαριασμό τραπέζης της συζήγου του Αγάπιου για ΟΠΟΙΟΝ ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ!
ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΠΟΣΟ!

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΟΛΟΥΣ ΕΚ ΜΕΡΟΥΣ ΤΗΣ ΣΟΦΙΑΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ!

600-002101-267435

ALPHA BANK

Στο όνομα: ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗ ΣΟΦΙΑ

DimChios
23/03/2007, 10:36
:(

EDIT: Πιστεύω πως η άποψη καποιων να σβήσω τη φωτό είναι σωστή και γι αυτό το πράττω!

Nostra
23/03/2007, 10:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
...το αναφέρω για την ιστορία και μόνο...


Το όνομα της "μεγάλης" κόρης αντί Έλενα αποφασίστηκε να γίνει Αγάπη, για λόγους μνήμης του πατέρα της! :(


σε ότι αφορά την οικονομική ενίσχυση... θα κάνουμε ό,τι μπορούμε...


στο θέμα της αλλαγής του ονόματος... είμαι επιφυλακτικός χωρίς όμως να θέλω να γίνει θέμα προς έντονη συζήτηση... η ψυχολογική/συναισθηματική επιβάρυνση που θα νοιώθουν οι οικείοι προσφωνώντας το παιδί αλλά και αργότερα η συνειδητοποίηση του παιδιού ότι το όνομα που φέρει σημαίνει πολλά πράγματα για τη μητέρα της αλλά και τους λοιπούς συγγενείς από το να προσδιορίζει την ίδια ως άνθρωπο νομίζω ότι θα είναι περισσότερο επιβαρυντικός παράγοντας τόσο για το παιδί το ίδιο όσο και για τους γύρω της...
ίσως να το σκεφτείτε/σκεφτούν/σκεφτεί με περισσότερη ηρεμία όταν καταλαγιάσει λίγο η έκπληξη του πόνου...

:rolleyes:

Cpt. Haddock
23/03/2007, 10:59
Δημήτρη...

Μη βάζεις φωτό παιδιών ρε συ στο νετ... :sick:


Κατα τα άλλα... υπομονή κ κουράγιο.

(και προσυπογράφω αυτό που λέει ο νοστρα...)

Ταξιδευτής
23/03/2007, 11:52
Ηλια κ Τασο, τετοιες αποφασεις ειναι εντελως προσωπικες πιστευω και ισως δεν ειναι απαραιτητες οι δικες μας γνωμες σε τετοιες ευαισθητες στιγμες.
Απλα νοιωθω οτι τετοιες στιγμες το ολο συστημα "μηνυματα-και-1001-αποψεις-σε-ιντερνετικα-φορουμ" καπου δεν "κολλαει"...
Πιστευω οτι γινομαι αντιληπτος...

Εγω θα σταθω στην δυναμη που εχει ενα τετοιο φορουμ να συντονισει και να οργανωσει προς εναν καλο σκοπο.

Σκεφτηκα να γραφαμε μια λιστα συμμετοχης για οσους θελουν να συμμετασχουν στην καταθεση καποιου ποσου...

Cpt. Haddock
23/03/2007, 11:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
Σκεφτηκα να γραφαμε μια λιστα συμμετοχης για οσους θελουν να συμμετασχουν στην καταθεση καποιου ποσου....

Θα έλεγα όχι...

Ας είναι στην ευχέρεια του καθενός πόσο και αν θα συνεισφέρει...

Σίγουρα είναι προσωπικές απόψεις, αλλα έχουν ληφθει "εν θερμώ" γι' αυτό και το επισημαίνουμε.

Nostra
23/03/2007, 11:58
Δε χρειάζονται λίστες...

όποιος μπορεί κάνει ό,τι θέλει και ό,τι μπορεί...

όσο για το σχόλιο περί χάριν την μνήμης... συμφωνώ και με τον εαυτό μου και με τον Ηλία που συμφωνεί με τον εαυτό μου... απλά έχω (όντας εκτός χορού) την δυνατότητα να έχω πιο ψυχρή οπτική επί του θέματος...

Ταξιδευτής
23/03/2007, 11:58
Απλα σκεφτηκα οτι ισως ειναι καλυτερα να γινοταν συγκεντρωτικα μια προσπαθεια ολων... Εδω δινουμε λεφτα για αλλα και για αλλα, ΕΔΩ δεν θα κανουμε μια προσπαθεια; :(

Α, ρε Δημητρη, και αυτη η φωτο που εβαλες..... :(

Nostra
23/03/2007, 12:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
ΕΔΩ δεν θα κανουμε μια προσπαθεια; :(


η μόνη προσπάθεια που μπορεί να κάνει όποιος θέλει (κι έχει ήδη γίνει) να πάει σε ένα κατάστημα της alpha ή μέσω web-banking και να κάνει μια (όποια) κατάθεση... σήμερα και ίσως και του χρόνου... και του παραχρόνου..

DimChios
23/03/2007, 14:00
Παιδιά,
Για την απόφαση, καταλαβαίνω το σκεπτικό σας όμως έχει συζητηθεί και έχει παρθεί! Δέν αλλάζει και κατα τη γνώμη μου καλώς συμβαίνει αυτό!
Μεγάλη κουβέντα και δεν θα ήθελα να επεκταθούμε!

Για λίστες κτλ, ΟΧΙ! Καταλαβαίνω ΚΑΙ εσένα το σκεπτικό σου Νίκο όμως δεν έχει καμμία σημασία και στο κάτω κάτω κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να φαίνεται πόσα και άν δίνει!

Σαν αιτιολογία κατάθεσης μπορεί να γραφτεί ένα όνομα-username και μέχρι εκεί! Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο! Έτσι κι αλλιώς δεν κάνουμε ότι κάνουμε για να δείξουμε τίποτα! Και επίσης εννοείται πως δεν θα βγάλει κανεις στη "φόρα" κανένα στοιχείο καταθέτη!

Όσο για τη φωτό, ίσως και να έχετε δίκιο...

Μπορώ να τη σβήσω?

Κάποιοι και τους ευχαριστώ επίσης θερμά μου ζήτησαν το ΙΒΑΝ! Θα το μάθω και θα το γράψω και αυτό!

ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΓΕΡΟΙ ΜΕ ΥΓΕΙΑ!

DimChios
26/03/2007, 00:42
Θα μου επιτρέψετε να προσθέσω και το...

ΙΒΑΝ

GR39 0140 6000 6000 0210 1267 435

ALPHA BANK

kosger
26/03/2007, 14:03
δεν εχω λογια !!!:( :( :(

εχω και εγω δυο μικρα και μονο που σκεφτηκα αυτην την φαση ανατριχιασα!!!

να τουσ εχει ο θεος καλα και να τους δινει δυναμη!!!:( :(

VTower
30/03/2007, 10:46
Εύχομαι και εγώ με τη σειρά μου τα πιο θερμά μου συλληπητήρια, ο Θεός να έχει καλά και δυνατή την οικογένεια που μένει πίσω. Κάθε χαμός είναι άδικος, αλλά όσο σκέφτομαι αυτό που έγινε εξοργίζομαι, έχοντας και στο μυαλό μου πόσο αηδιαστικοί το λιγότερο είναι μερικοί του συναφιού...

Ας δινει ο Θεός δυναμη και κουραγιο, εύχομαι ολόψυχα ό,τι καλύτερο για τους ανθρώπους...

Δημήτρη και σε σένα φίλε συλληπητήρια.

byron
30/03/2007, 11:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
στο θέμα της αλλαγής του ονόματος... είμαι επιφυλακτικός χωρίς όμως να θέλω να γίνει θέμα προς έντονη συζήτηση... η ψυχολογική/συναισθηματική επιβάρυνση που θα νοιώθουν οι οικείοι προσφωνώντας το παιδί αλλά και αργότερα η συνειδητοποίηση του παιδιού ότι το όνομα που φέρει σημαίνει πολλά πράγματα για τη μητέρα της αλλά και τους λοιπούς συγγενείς από το να προσδιορίζει την ίδια ως άνθρωπο νομίζω ότι θα είναι περισσότερο επιβαρυντικός παράγοντας τόσο για το παιδί το ίδιο όσο και για τους γύρω της...
ίσως να το σκεφτείτε/σκεφτούν/σκεφτεί με περισσότερη ηρεμία όταν καταλαγιάσει λίγο η έκπληξη του πόνου...


Δεν είναι ακριβώς έτσι Τάσο. Το να δωθεί το όνομα του πατέρα, είναι απλά μια πράξη αγάπης. Το παιδί που θα φέρει το όνομα, δεν θα επιβαρύνει την μητέρα συναισθηματικά περισσότερο από το άλλο παιδί. Ο άνθρωπος της έιναι μέσα της σαν άνθρωπος και όχι σαν όνομα.

ΥΓ. Εχω το όνομα του αδελφού του πατέρα μου που χάθηκε λίγο πριν γεννηθώ. Εκτός από την θεία μου που μου είχε μια αδυναμία, η αντιμετώπιση των συγγενων μου ήταν η ίδια που είχε καθε άλλο παιδι της οικογένειας.

byron
30/03/2007, 11:33
Δημήτρη τα συλληπητήρια μου. Ευχομαι, να είναι δυνατή η κοπέλλα και πάντα να έχουν ανθρώπους με αγάπη κοντά τους.

Nostra
30/03/2007, 11:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Δεν είναι ακριβώς έτσι Τάσο.
οκ, δεκτότατο... είμαι έξω από το χορό και είπα απλά μια γνώμη...
αλλά επίσης ( ελπίζω χωρίς να με παρεξηγήσεις) ας μη συνεχίσουμε το θέμα αυτό καθώς ξεφεύγει από το ζητούμενο που είναι η βοήθεια στην οικογένεια...
:wave2: :wave2: :wave2:

byron
30/03/2007, 11:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
το ζητούμενο που είναι η βοήθεια στην οικογένεια...
:wave2: :wave2: :wave2:

Και μόνο.

:wave2:

sober
30/03/2007, 15:00
Αυτο που βιωνεις οταν χασεις καποιον αγαπημενο δεν περιγραφεται....
Συλλυπητηρια και κουραγιο........:sad: :sad: :sad: :sad:

Aikidimi
01/04/2007, 13:38
Sillipitiria kai dynami. Oti allo kai na poume einai mono logeia....

Drive safe
Aikidimi

thanos_trikala
03/04/2007, 22:53
eleos oti kai na pw einai ligo

xios90081
14/04/2007, 19:06
ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΡΕ ΓΑΜΟΤΟ. ΚΟΥΡΑΓΙΟ

johnpan
14/04/2007, 20:48
Προσπάθησα να κάνω (μια συμβολική, μιας και άνεργος) κατάθεση μέσω e-banking αλλά ζητούσαν και διεύθυνση κατοικίας.. :confused: Έγραψα "δε γνωρίζω" ελπίζω να το δεχτούν. Καλή δύναμη.

DimChios
18/03/2008, 01:56
Περασε κιόλας ένας χρόνος... :sad:

Tropeas
18/03/2008, 06:17
:sad:

devil's animal
18/03/2008, 11:11
:( :( :(

catmaster
18/03/2008, 11:32
Απο τα χειρότερα πράγματα στη ζωή να βλέπεις τα παιδιά να μεγαλώνουν με ένα γονιό ... :sad:

και αυτός ο γονιός πρέπει μετά να σταθεί με διπλή δύναμη απέναντι στη ζωή τη πουτ@να ... και να κουβαλάει ένα σταυρό αιώνιο ... άσε και τα παιδάκια που θα ζητούν και αυτά ...

τι να πεις ώρες ώρες ....



Μήτσο ... βρήκαν άκρη οι άνθρωποι με τα δικαστήρια ;; τουλάχιστον έχουν κάποια οικονομική ανακούφιση ;;

DimChios
18/03/2008, 11:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Απο τα χειρότερα πράγματα στη ζωή να βλέπεις τα παιδιά να μεγαλώνουν με ένα γονιό ... :sad:

και αυτός ο γονιός πρέπει μετά να σταθεί με διπλή δύναμη απέναντι στη ζωή τη πουτ@να ... και να κουβαλάει ένα σταυρό αιώνιο ... άσε και τα παιδάκια που θα ζητούν και αυτά ...

τι να πεις ώρες ώρες ....



Μήτσο ... βρήκαν άκρη οι άνθρωποι με τα δικαστήρια ;; τουλάχιστον έχουν κάποια οικονομική ανακούφιση ;;


Ακη μου, ένα πρώτο δικαστήριο έγινε πρίν από ένα μήνα περίπου, τίποτα το σπουδαίο όμως και δεν μπορώ να μπώ και σε λεπτομέρειες!
Γενικώς δεν μπορώ να προβλέψω τί μέλει γεννέσθαι!

Για τα οικονομικά...τί να λέμε ρε συ?
Εδω εμείς που είμαστε καλά και πάλι...φαντάσου εκείνη!
Παντως είναι πολύ περήφανος άνθρωπος και οι μικρές όπως και κάποιοι λίγοι που είμαστε πλάι της, της δίνουμε μεγάλη δύναμη απ ότι λέει!

Σε κανέναν παιδιά, σε κανένα!

byron
18/03/2008, 11:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Σε κανέναν παιδιά, σε κανένα!

:sad:

MikeG
18/03/2008, 12:01
Καλή δύναμη στην οικογένεια & τα αγγελούδια του




:( :( :( :( :(

GIXXERAKIAS
18/03/2008, 12:18
:sad: :sad: Κουραγιο και δυναμη στην κοπελα να σταθει δυνατη διπλα στα αγγελουδια της!:sad: :sad:

Giannis o Kiu
18/03/2008, 12:50
Κουράγιο και δύναμη πάνω απ' όλα! :( Και εσείς που της συμπαραστέκεστε σημαίνει πολλά γιαυτην και τα παιδιά της.

Red Rider
24/04/2009, 15:17
Δημητρη θερμα συλλυπητηρια και απο εμενα.
Γνωριζω το συμβαν μιας και μενω απεναντι απο την Σοφια στο στενο,και ειναι φιλη της γυναικας μου.Πραγματικα ασχημο παιχνιδι επαιξε η μοιρα..
Αν ποτε σε βγαλει ο δρομος απο δω πες μου να γνωριστουμε.

DimChios
24/04/2009, 19:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από REDRS
Δημητρη θερμα συλλυπητηρια και απο εμενα.
Γνωριζω το συμβαν μιας και μενω απεναντι απο την Σοφια στο στενο,και ειναι φιλη της γυναικας μου.Πραγματικα ασχημο παιχνιδι επαιξε η μοιρα..
Αν ποτε σε βγαλει ο δρομος απο δω πες μου να γνωριστουμε.


Να σαι καλα ρε φιλε!

Τα ξερεις λοιπον! :(

Παιζει να εχουμε ειδωθει δλδ ε?
Οταν παρω τα πανω μου που θα παω να δω τα βαφτηστίρια μου, θα σου ριξω ενα συρμα!

Ναι σαι καλα!

:wave2: