PDA

View Full Version : ΣΤΡΑΒΩΜΑ ΖΑΝΤΑΣ ΚΑΙ ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΙΣΗ



Spike
20/03/2007, 10:09
το Σαββατο επεσα σε μια ταφρο-χαντακι-καιαδα και τραβοσε ελαφρα η ζαντα και κανα 2 ακτινες ....¨( , το πρωι πηγα στην ΜΟΤΟΡΟΔΑ (για την οποια δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα λογια) για να ρωτισω τι παιζει για να την φτιαξω .... μου ειπε ο τυποσ οτι πρεπει να την αφησω απο το πρωι μεχρι το απογευμα για να κανουν σωστη δουλεια..... επιδη δεν το εχω ξανακανει οντος ισχυει ? η ο τυπος μου λεει φυκια ?? Και αν ξερετε κανενα καλο ζαντα ριχτε κανενα σχολιο....

Thanks

:wave2: :wave2: :wave2:

dankannn
20/03/2007, 10:21
Τον ΜΟΤΟΡΟΔΑ δεν τον ξερω αλλα θα πρεπει να βγει η ζαντα σου να αφερεθουν οι ακτινες να παει σε πρεσα το στεφανη εκτος και ερχετε με το σφυρι και να ξαναπλεξουν την ζαντα με τις ακτινες.
Αρα λογικο μου ακουγετε απο το πρωι εως το απογευμα γιατι πρεσα δεν εχουν οι λαστιχαδες τα πανε εξω.
;)

Nik0s
20/03/2007, 10:23
Που το πήγες ρε Σταύρε το θηρίο ?:confused: :D

Και γιατί στη Μοτορόδα και όχι ένα εξουσιοδοτημένο, καινούργια μηχανή είναι..

Άντε καλά ξεμπερδέματα !

:wave2:

Spike
20/03/2007, 10:36
Για να αποφυγω εναν μ@μ@κα που εκανε rallie Acropolys στα Μελισσια εκανα δεξια σε κατι εργα που εκαναν με αποτελεσμα να σικωτθει (ναι οντος σηκωνεται το θεριο) στον αερα και να σκασω σε φρεατιο αποχετευσης που ακολουθουσε (με το γνωστο ανισο βαθος που εχουν ολα) και να κανω τον ισοροπιστη για να μην σαβουριαστω με 260 κιλα μηχανη..... αυτα τα καλα , περαστικα μου...

kaps
20/03/2007, 11:12
Θα σου έλεγα να πας στο motowheels. Και δεν χρειάζεται να της αφήσεις και να κάνεις touring για να την ξαναπάρεις. Ασε που μου την σπάνε αυτοί που επικαλούνται και καλά την δικαιολογία "άσε θα πάρει ώρα,έλα πιο μετά" Οχι κάθομαι και περιμένω .. εκτός και αν έχω δουλειά ...αλλά μηχανή δεν αφήνω πουθενά για ψύλλου πήδημα .

OldMan
20/03/2007, 12:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Spike
να σκασω σε φρεατιο αποχετευσης που ακολουθουσε
Ήξερα ότι πάνε ΑΠΕΛΠΙΣΤΙΚΑ αργά τα BMW, αλλά να σε ακολουθεί και φρεάτιο ...??? :eyepop:

(και μάλιστα, να σε προσπεράσει και να σκάσεις επάνω του ...???) :look:

Cpt. Haddock
20/03/2007, 12:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Ήξερα ότι πάνε ΑΠΕΛΠΙΣΤΙΚΑ αργά τα BMW, αλλά να σε ακολουθεί και φρεάτιο ...??? :eyepop:
(και μάλιστα, να σε προσπεράσει και να σκάσεις επάνω του ...???) :look:

αυτά παθαίνεις ρε Spike για να βάζεις το θρεντ στις Γενικες :wacko: :p

OzZzZzY
20/03/2007, 12:58
εγω πιστευω οτι οπου και να το βαζε η "καταρα" θα τον ακολουθουσε :D

γεροπιτσιρικος
20/03/2007, 13:27
Έχω δει την δουλειά των παιδιών στην Μοτορόδα και είναι πολύ καλή. Επίσης έχουν εμπειρία στις συγκεκριμένες μηχανές.

caesarsk
20/03/2007, 20:55
Για ίσιωμα ζάντας και ακτινολόγηση σε BMW ευτυχώς ή δυστυχώς (μάλλον ευτυχώς) ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΜΟΤΟΡΟΔΑ...Δεν αναλαμβάνει κανείς, ούτε και τα εξουσιοδοτημένα

Spike
21/03/2007, 16:20
Oxi re sy Captain , o Oldman me ton KaTiMa paei MONO me tin opisthen giati einai ekpaideumenos !!!!!!!