PDA

View Full Version : gsf 650 bandit



all right
20/03/2007, 11:45
παιδια καλημερα .Δεν ξερω εαν ειμαι στο σωστο forum αλλα θα ηθελα να μου λεγατε την γνωμη σας για το gsf 650 bandit (naked αυτο μου αρεσει)που το εχει βγαλει προσφορα η suzuki(κυριως αξιοπιστια και ανεση).Για νας διευκολυνω σας δινω τις εξης...πληροφοριες
-Ηλικια :39
-Υψος:190
-Εμπειρια:τελευταιο μηχανακι πριν απο οκτω χρονια kawasaki 250 eliminator
-Χρηση:οχι καθημερινη,βολτουλες με η χωρις την συζυγο καμια 4000 χλμ τον χρονο
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΑΣ

SF
20/03/2007, 20:48
Το μηχανάκι είναι μια χαρά για τη δουλειά που το θες. Αλλά καλύτερα κοίτα την έκδοση S με τη μάσκα (εφόσον λες κυρίως για βόλτες). Ως ψηλός κι εγώ, έχω να σου πω οτι με μποφόρια θα τραβάς ένα ζόρι, αλλά εμένα δε με χαλάει και τόσο :)

gcrook
21/03/2007, 15:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από all right
παιδια καλημερα .Δεν ξερω εαν ειμαι στο σωστο forum αλλα θα ηθελα να μου λεγατε την γνωμη σας για το gsf 650 bandit (naked αυτο μου αρεσει)που το εχει βγαλει προσφορα η suzuki(κυριως αξιοπιστια και ανεση).Για νας διευκολυνω σας δινω τις εξης...πληροφοριες
-Ηλικια :39
-Υψος:190
-Εμπειρια:τελευταιο μηχανακι πριν απο οκτω χρονια kawasaki 250 eliminator
-Χρηση:οχι καθημερινη,βολτουλες με η χωρις την συζυγο καμια 4000 χλμ τον χρονο
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΑΣ

Κανε ενα search στο φορουμ με keywords "bandit" , "commuter" , "commuters" ,κτλ.
Ψαχτε και λιγο ντε, εχουν γραφτει καποια πραγματα, και υπαρχουν ατομα εδω μεσα που το οδηγουν το συγκεκριμενο μηχανακι.

arxaios
21/03/2007, 19:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Το μηχανάκι είναι μια χαρά για τη δουλειά που το θες. Αλλά καλύτερα κοίτα την έκδοση S με τη μάσκα (εφόσον λες κυρίως για βόλτες). Ως ψηλός κι εγώ, έχω να σου πω οτι με μποφόρια θα τραβάς ένα ζόρι, αλλά εμένα δε με χαλάει και τόσο :)

+ 1
Να πάρεις όπως σου λέει το S και όχι το γυμνό. Θα σε κουράζει λιγότερο ο αέρας ..........
Δεν είσαι και 20 πλέον........
:wave2: :wave2: :wave2:

vasdekiss
21/03/2007, 20:09
Καλησπέρα. Όπως είπαν και οι προλαλήσαντες πάρε το S. Μέχρι τα 140 ταξιδεύω χωρίς να καταλαβαίνω τίποτα από αέρα, βέβαια είμαι και κατά πολύ κοντύτερος απο εσένα και κρύβομαι καλύτερα. Από εκεί και πέρα μετά από 2500km δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα. Επιταχύνει, σταματάει και στρίβει πολύ περισσότερο καλά για μένα, σύμφωνα με τις απαιτήσεις και τις δεξιότητες μου, ενώ μέσα στην πόλη αν το συνηθίσεις είναι εύκολο. Αυτά από εμένα... Για ο,τιδήποτε άλλο μπορείς να δεις και ΕΔΩ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=33921)


Τα λέμε...

amyroukai
23/03/2007, 11:51
Έχουμε περίπου το ίδιο ύψος και οδηγώ το S, από τα 130 και πάνω με παίρνει πολύ ο αέρας και η ψηλότερη ζελατίνα είναι επιβεβλημένη... Θα δω τι θα βρώ στην έκθεση σε ένα μήνα. Για εμάς πάντως, το S με τη μαμά ζελατίνα ελάχιστη διαφορά έχει από το naked.
Το μηχανάκι είναι εκπληκτικό, δε χρειάζεται να το μαστιγώνεις για να πάει, τραβάει από τις 2000 με 6η στο κιβώτιο! Πολύ φιλικό σε συμπεριφορά, άνετο στις λακκούβες, ο αέρας των τελευταίων ημερών δε με ανησύχησε καθόλου, καίει ελάχιστα (5 λίτρα μικτά εθνική/ΑΟ/πόλη) η σέλα είναι άνετη και για οδηγό και για συνοδηγό (απλά η μία χειρολαβή πίσω δεν βολεύει το συνοδηγό όσο οι δύο πλαϊνές που έχουν άλλα μοντέλα)... ΟΚ δεν είναι σούπερσπορ από ότι λένε, αλλά δεν το πήρα για αυτό, περίπου την ίδια χρήση με εσένα ευελπιστώ να κάνω. Και το ABS είναι μια επιπλέον ασφάλεια. Μια που θέλεις και ταξίδια, παίρνει και τριπλέτα βαλίτσες, Givi, Kappa, Hepco & Becker έχω δει ως τώρα. Η πίσω ανάρτηση ρυθμίζεται σε προφόρτιση και απόσβεση για να βολέψει και το επιπλέον βάρος. Και έχει και καλά φώτα! (Έχω βρει και κάτω μισό fairing μούρλια για αργότερα).

Μέχρι τώρα με έχει ενοχλήσει μόνο η ζελατίνα, ένας χαζοσυντονισμός που κάνει στις 5000 στροφές περίπου, ότι ο δείκτης βενζίνης δεν είναι και τόσο ακριβής (δείχνει λιγότερο από όσο έχει μέσα) και το ότι η εξάτμιση αν δεν προσέξει ο/η συνοδηγός μπορεί να του κάψει το τακούνι εκεί που είναι στο μαρσπιέ. ΟΚ και το βάρος της μηχανής στο παρκάρισμα, αλλά το συνηθίζω. Επίσης μιά που δεν είναι και το δημοφιλέστερο μοντέλο, ότι aftermarket παραγγείλεις συνήθως θέλει μερικές μέρες... Αλλά αυτά είναι πταίσματα.

Το μόνο ουσιαστικό πρόβλημα είναι, θα προλάβεις να βρεις κανένα; Παρεπιπτόντως, είχα δει ένα γυμνό σε μπλέ, με τα Γιοσιμούρια και την καρίνα στο Motoselect (μεταχειρισμένα του Σφακιανάκη στη Θηβών) με λίγα χιλιόμετρα, αν δε βρεις καινούριο ρώτησε τους μήπως και το έχουν ακόμα.