PDA

View Full Version : Κάνει θόρυβο η crd se xt600???



silentscream
21/03/2007, 11:08
Μια ερώτηση, ποιά η γνώμη σας για την crd se xt600???
Κάνει υπερβολικό θόρυβο, ή ανεκτό
σκέφτομαι να αλλάξω και λαιμούς και τελικό ίδια μάρκα όλα,
έχουν τάπα για το θόρυβο?
Τεχνικά , συνεγάζονται με το μιχανάκι έτσι ώστε να λειτουργεί σωστά, ή θα μου το <<σκάσουν >> νωρίς?
δε θέλω για 2 άλογα να το γεράσω ποιο γρήγορα?
η τιμή για όλα αυτά περίπου?

kaps
21/03/2007, 11:31
Μόνο με αυτές τις αλλαγές στην ουσία δεν παράγεις έργο αλλά θόρυβο και κινδυνεύεις να μπεις στο κλαμπ των τροχονόπληκτων . Πρόστιμο για θόρυβο . Αρα ή το αφήνεις ως έχει ή πας και στα καρμπυρατέρ , στο στρόφαλο στο πιστόνι κ.λ.π Καλύτερα άστρο ως έχει για να απολαμβάνεις και την αξιοπιστία του . :smilea:

silentscream
21/03/2007, 11:35
2 lepta megale, to mixanaki mou exei mia xalia eksatmisi panw mai motsport kai laimous oloskouriastous. de thelw ektra ropes kai aloga. me endiaferei na valw mia aksiopisti eksatmisi pou nam min skouriasei kai to mixanaki na leitourgei swsta. esi ti protineis?
diladi i ta alazw ola i tipota?

nikos force
21/03/2007, 11:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από silentscream
Μια ερώτηση, ποιά η γνώμη σας για την crd se xt600???
Κάνει υπερβολικό θόρυβο, ή ανεκτό
σκέφτομαι να αλλάξω και λαιμούς και τελικό ίδια μάρκα όλα,
έχουν τάπα για το θόρυβο?
Τεχνικά , συνεγάζονται με το μιχανάκι έτσι ώστε να λειτουργεί σωστά, ή θα μου το <<σκάσουν >> νωρίς?
δε θέλω για 2 άλογα να το γεράσω ποιο γρήγορα?
η τιμή για όλα αυτά περίπου? oi crd apo thoryvo sto xt einai etsi kai etsi...de pairnei kefalia,einai anextos ,oxi poly mpasos, alla se polloys den aresei...apo aksiopistia ti problhma na exeis?????egv an proteina tha proteina yoshimura teliko(rs4) me davil laimoys

kaps
21/03/2007, 13:17
Δηλαδή πιστεύεις πως με μία εξάτμιση και λαιμούς έχεις αποκτήσει και 2 άλογα ; Μην το κουράζεις . Το ΧΤ ακόμα και ακράπα να του βάλεις από τη μάνα του θα σου βγάζει τους ίδιους ίππους και μη σου πω πως θα σου κόψει τελικές αφού η μαμίσια εξάτμιση του και το λοιπό σύστημα έχζουν τοποθετηθεί από τη ΥΑΜΑΗΑ όχι επειδή είναι λαλάκες οι εκεί μηχανικοί αλλά για να σου βγάλει το ΧΤ αυτά που αναφέρει στο εγχειρίδιο λειτουργίας του κινητήρα . Οπότε αν πειράξεις εξάτμιση λαιμούς δεν κάνεις τίποτα παραπάνω από το να αποκτήσεις πιο καλές ροπές.Δεν στα λέω επιπλέον στο κουτουρού αλλά και εγώ ΧΤ είχα το 600Ε μέχρι πρόσφατα και είχα ψαχτεί τα μάλα . Με είχαν σχεδόν βαρεθεί οι λοιποί συμφορουμίτες :lol: :lol: :lol: Τώρα πια έχω το ΧΤΧ660 και απλά το χαίρομαι μέχρι να θελήσω κάτι πιο δυνατό . Και εδώ θα μπορούσα να βάλω ακράπες λεοωίντσι και λοιπά εξαρτήματα . Δεν το κάνω διότι ΄'ολα είναι μια ακουστική ικανοποίηση και τίποτα άλλο ...:wave2:

xtrm600
21/03/2007, 15:03
Φίλε μόνο σε αρπάγματα θα δεις διαφορά με εξάτμιση.
Η CRD στα 3-4 χρόνια θα τρυπήσει ή θα κουδουνίζουνε τα διαφράγματα (απο πείρα δική μου και φίλων)
Περι θορύβου.... κολοκυθόπιτα - πρέπει να την ακουσεις