PDA

View Full Version : k5 vs R1 2004 @ Εθνική Οδός Λάρισα



project.breeze
21/03/2007, 11:09
Η κόντρα στήθηκε όταν μάθαμε πως η Ε.Ο ήταν κλειστή λόγω της διαμαρτυρίας των αγροτών στα Τέμπη.Τα τηλέφωνα πέσαν και η κλασσική πατροπαράδοτη "κόντρα" οργανώθηκε...Στο συγκεκριμένο βίντεο βλέπουμε το Κ5 του κολλητού το οποίο βέβαια οδηγάει άλλος να αφήνει περίπου 10 μέτρα πίσω ένα R1 2004.Ακούστε το σχόλιο του οδηγού του GSXR ο οποίος είναι παρεπιπτόντως και ιδιοκτήτης R1:beer:



r1 vs k5 (http://rapidshare.com/files/22053654/k5_vs_R1_2004.3gp.html)

project.breeze
21/03/2007, 11:15
Αυτός που οδηγάει το GSXR είναι γνωστός κάγκουρας και γι'αυτόν τον λόγο δεν φοράει και κράνος παρόλο που του το επισημάναμε:rolleyes:

gloum
21/03/2007, 11:20
Καλός :a31: ο κάγκουρας..μπράβο του..και μετά θα βγαίναμε να λέμε "όχι ρε γαμώτο,κρίμα κλπ...".ΟΥΣΤ!

project.breeze
21/03/2007, 11:25
Ο μόνος λόγος που πήγα στην κόντρα ήταν γιατί 1ον Το κ5 ήταν του κολλητού και ήθελα να το δω και 2ον Γιατί ήταν κλειστή η ΕΟ οπότε δεν υπήρχε κίνδυνος ατυχήματος...Ο εν λόγω κάγκουρας είναι 32 χρονών παντρεμένος με ένα παιδί και μάλιστα ήταν και η γυναίκα του στην κόντρα :a31::a31:





Υ.Γ Αυτός που μιλάει στο βίντεο ΔΕΝ είμαι εγώ

DUKASII
21/03/2007, 11:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
Ο μόνος λόγος που πήγα στην κόντρα ήταν γιατί 1ον Το κ5 ήταν του κολλητού και ήθελα να το δω και 2ον Γιατί ήταν κλειστή η ΕΟ οπότε δεν υπήρχε κίνδυνος ατυχήματος...Ο εν λόγω κάγκουρας είναι 32 χρονών παντρεμένος με ένα παιδί και μάλιστα ήταν και η γυναίκα του στην κόντρα :a31::a31:





Υ.Γ Αυτός που μιλάει στο βίντεο ΔΕΝ είμαι εγώ ε αφου ηταν κλειστη η ε.ο δεν υπαρχει περιπτωση ατυχηματος.

project.breeze
21/03/2007, 11:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ε αφου ηταν κλειστη η ε.ο δεν υπαρχει περιπτωση ατυχηματος.



Δεν υπήρχε κίνδυνος ατυχήματος που να εμπλέκει άλλα άτομα εκτός από αυτούς που διοργάνωσαν την κόντρα και ήταν υπεύθυνοι για τις πράξεις τους,αυτό εννοώ.Δεν θα υπήρχαν αθώα θύματα σε περίπτωση ατυχήματος

gcrook
21/03/2007, 11:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
.Δεν θα υπήρχαν αθώα θύματα σε περίπτωση ατυχήματος

NOMIZEIΣ!

Cpt. Haddock
21/03/2007, 11:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
...ήταν υπεύθυνοι για τις πράξεις τους....



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



καλό ρε....


:rolleyes:

T.R.E
21/03/2007, 11:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
Δεν υπήρχε κίνδυνος ατυχήματος που να εμπλέκει άλλα άτομα εκτός από αυτούς που διοργάνωσαν την κόντρα και ήταν υπεύθυνοι για τις πράξεις τους,αυτό εννοώ.Δεν θα υπήρχαν αθώα θύματα σε περίπτωση ατυχήματος


Για να γινει ατυχημα σε κλειστο δρομο με φωτα και μονο 2 μηχανες να τρεχουν,νταξ' πρεπει να τρεχει ο Μητσοτακης...

Παντως μαλακια που δεν φοραγε κρανος,απορω πως βλεπει με τοσα χλμ χωρις αυτο....

Τελοσπαντων,καλη φαση οι κοντρες σε ελεγχομενο περιβαλλον...και αμα εισαι και μπροστα ακομα καλυτερες....:D :D :D

Cpt. Haddock
21/03/2007, 11:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Τελοσπαντων,καλη φαση οι κοντρες σε ελεγχομενο περιβαλλον...και αμα εισαι και μπροστα ακομα καλυτερες....:D :D :D

ναι, αλλά ελεγχόμενο περιβάλλον σημαίνει οτι κλείνει ο δρόμος επι τούτου και όχι για μερικα τρακτερ πιο κάτω που μπορεί να την κάνουν ανα πάσα στιγμή και να γεμίσει ο δρόμος νταλίκες...

:rolleyes:

τεσπα, τέλος καλό, όλα καλά

:sick:

project.breeze
21/03/2007, 11:47
Τέλος πάντων παιδιά ούτε εισαγγελέας είμαι να τους τιμωρήσω,ούτε αλάθητος για να τους κρίνω.Ενήλικες είναι ας κάνουν ότι θέλουν αφού δεν θέτους σε κίνδυνο τις ζωές άλλων.Εδώ βλέπουμε κάθε μέρα πιτσιρικάδες να κάνουνε σούζες και παντιλίκια μέσα στις πλατείες και δεν δίνουμε σημασία πλέον,τα 1000άρια στην ΕΟ μας πειράξανε;Gcrook,κατάλαβα τι θέλεις να πεις...Αθώα θύματα θα υπάρξουν και θα είνα τα αγαπημένα πρόσωπα αυτών που "φεύγουν",έχεις δίκιο.Από την στιγμή όμως που τα άτομα αυτά πήρανε την απόφασή τους εμένα δεν μου πέφτει λόγος.Ξέρεις τί λένε...ό,τι δεν μπορείς να αποφύγεις,απόλαυσέ το :beer:

T.R.E
21/03/2007, 11:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
ναι, αλλά ελεγχόμενο περιβάλλον σημαίνει οτι κλείνει ο δρόμος επι τούτου και όχι για μερικα τρακτερ πιο κάτω που μπορεί να την κάνουν ανα πάσα στιγμή και να γεμίσει ο δρόμος νταλίκες...

:rolleyes:

τεσπα, τέλος καλό, όλα καλά

:sick:

Ας μην υπερβαλλουμε...ειδες και εσυ οτι ο δρομος ηταν αδειος...και η κοντρα ηταν στο ρευμα τους και με νησιδα στην μεση...

Ποιο ελεγχομενο περιβαλλον μονο στα Dragster υπαρχει....


Το θεμα ειναι οτι για αλλη μια φορα,Gsxr ruuuuulzzzz......:lol: :lol:


T he
R 1
E masculator :wave2: :wave2: :wave2:

project.breeze
21/03/2007, 11:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
ναι, αλλά ελεγχόμενο περιβάλλον σημαίνει οτι κλείνει ο δρόμος επι τούτου και όχι για μερικα τρακτερ πιο κάτω που μπορεί να την κάνουν ανα πάσα στιγμή και να γεμίσει ο δρόμος νταλίκες...

:rolleyes:

τεσπα, τέλος καλό, όλα καλά

:sick:


Κάπταιν τα τρακτέρ δεν βρίσκονταν σε εκείνο το σημείο,βρίσκονταν πολύ μακρυά και ο δρόμος είχε κλείσει από την τροχαία σε 2 από τις εισόδους.Η κόντρα έγινε ανάμεσα από τις εισόδους και μάλιστα είχε ανακοινωθεί πως ο δρόμος θα περέμενε κλειστός και την επόμενη μέρα.Με λίγα λόγια η κόντρα ήταν sponsored by Τροχαία Εθνικών Οδών



:beer:

gloum
21/03/2007, 11:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Για να γινει ατυχημα σε κλειστο δρομο με φωτα και μονο 2 μηχανες να τρεχουν,νταξ' πρεπει να τρεχει ο Μητσοτακης...



Ένα πετραδάκι που θα πεταχτεί από τον τροχό στο μάτι αρκεί....Μυαλό μερικοί :a31: δεν θα βάλουν ποτέ.Να την χαίρεται και την γυναίκα του που είναι άλλο ζώον και αυτή...

T.R.E
21/03/2007, 11:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
Με λίγα λόγια η κόντρα ήταν sponsored by Τροχαία Εθνικών Οδών



Xαχαχαχαχαχαχα....Μεγας Χορηγος....

Κανονισε ρε εσυ για κανενα καφε τωρα το Πασχα που θα ερθω...να γνωριστουμε και με κανεναν

project.breeze
21/03/2007, 11:55
Όποιος δεν έχει βάλει ποτέ κόντρα,δεν έχει κυκλοφορήσει ποτέ χωρίς κράνος,δεν έχει παραβιάσει ποτέ σήμανση,δεν έχει ξεπεράσει ποτέ τα όρια ταχύτητας πρώτος τον λίθο βαλλέτω! :evil:

ktm640lc4
21/03/2007, 11:56
Εγω να πω κατι αλλο. Δεν επρεπε να το κανετε .3gp ειναι ψιλοχαλια η ποιοτης...:lol:

DUKASII
21/03/2007, 11:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
Όποιος δεν έχει βάλει ποτέ κόντρα,δεν έχει κυκλοφορήσει ποτέ χωρίς κράνος,δεν έχει παραβιάσει ποτέ σήμανση,δεν έχει ξεπεράσει ποτέ τα όρια ταχύτητας πρώτος τον λίθο βαλλέτω! :evil: +1

T.R.E
21/03/2007, 11:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από gloum
Ένα πετραδάκι που θα πεταχτεί από τον τροχό στο μάτι αρκεί....Μυαλό μερικοί :a31: δεν θα βάλουν ποτέ.Να την χαίρεται και την γυναίκα του που είναι άλλο ζώον και αυτή...

Ο οδηγος του R1 που ηταν πισω φορουσε κρανος...Αρα δεν ειχε προβλημα..

Ο οδηγος του Κ5 ηξερε οτι θα ειναι μπροστα,οποτε..εισαι λαθος...

project.breeze
21/03/2007, 12:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm640lc4
Εγω να πω κατι αλλο. Δεν επρεπε να το κανετε .3gp ειναι ψιλοχαλια η ποιοτης...:lol:



Το βίντεο τραβήχτηκε με Minidv κάμερα.Περάστηκε στον υπολογιστή και υπάρχει σε dvd απλά το κάναμε σε .3gp για να το έχουμε στα κινητά μας και να το βλέπουμε όποτε θελήσουμε.Όταν το πάρω σε dvd υπόσχομαι να κάνω ένα καλό dvdrip και να το ανεβάσω στο rapidshare σε πολύ καλύτερη ποιότητα.Αν μέχρι τότε δεν με έχει καρατομήσει η Μονάδα Υγιούς Οδηγικής Συμπεριφοράς του moto.gr:rolleyes:

gloum
21/03/2007, 12:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Ο οδηγος του R1 που ηταν πισω φορουσε κρανος...Αρα δεν ειχε προβλημα..

Ο οδηγος του Κ5 ηξερε οτι θα ειναι μπροστα,οποτε..εισαι λαθος...

Μυγάκι στο μάτι..η μήπως η μύγα θα είχε καταλάβει ότι επειδή κάνουν κόντρα τα μηχανάκια δεν μπλέκετε?

Cpt. Haddock
21/03/2007, 12:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
Όποιος δεν έχει βάλει ποτέ κόντρα,δεν έχει κυκλοφορήσει ποτέ χωρίς κράνος,δεν έχει παραβιάσει ποτέ σήμανση,δεν έχει ξεπεράσει ποτέ τα όρια ταχύτητας πρώτος τον λίθο βαλλέτω! :evil:

δε λέμε αυτό ρε μάστορα...

:wave2:

T.R.E
21/03/2007, 12:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από gloum
Μυγάκι στο μάτι..η μήπως η μύγα θα είχε καταλάβει ότι επειδή κάνουν κόντρα τα μηχανάκια δεν μπλέκετε?

Ειναι χειμωνας και τα μυγακια κοιμουνται...:lol:

Αν δεις πιο πανω,σχολιασα και εγω αρνητικα το γεγονος οτι δεν φοραει κρανος...Εμενα μου φαινεται ακατανοητο το να μην φορας...Ισως και το μονο αρνητικο σημειο αυτης της κοντρας...

xampos
21/03/2007, 12:05
Τη πρεπει να κανω για να δω το βιντεο

:confused: :confused: :confused:

project.breeze
21/03/2007, 12:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bandit-akos
Τη πρεπει να κανω για να δω το βιντεο

:confused: :confused: :confused:




Θα πατήσεις πάνω στο link,θα σου ανοίξει την σελίδα,κάπου κάτω δεξιά θα πατήσεις εκεί που λέει Free,θα περιμένεις περίπου ένα λεπτό (έχει μία αντίστροφη μέτρηση) και μετά θα σου ζητήσει να γράψεις κάτι γράμματα σε ένα κουτάκι,θα τα βάλεις και τέλος.Τόσο απλά! :yuck:

xampos
21/03/2007, 12:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
Θα πατήσεις πάνω στο link,θα σου ανοίξει την σελίδα,κάπου κάτω δεξιά θα πατήσεις εκεί που λέει Free,θα περιμένεις περίπου ένα λεπτό (έχει μία αντίστροφη μέτρηση) και μετά θα σου ζητήσει να γράψεις κάτι γράμματα σε ένα κουτάκι,θα τα βάλεις και τέλος.Τόσο απλά! :yuck:

Το ειδα. (σχολια μηδεν) γιατι θ αναψω φωτιες :D

ευχαριστω

:wave2: :wave2:

GIXXERAKIAS
21/03/2007, 12:22
Φιλε μου τι προγραμμα θελει για να το διαβασει?:confused:

Το κατεβασα αλλα δεν μου το ανοιγει.:wave2:

maron
21/03/2007, 12:24
kremaste kai tous 2 paradeigmatika stin megali platia toy moto.gr
meta tha akolouthisei to gnosto ftisimo apo olous emas pou forame kranos.
(afou to bgaloume).
egw nomizw oti olla eginan swsta (an forage kranos kalitera)
to thema den einai ayto (den exete varethei na to grafete????)
den katalavainei oyte ton aera me 300 oute kliseis oute tpipota
tha akousei esas?
kai stin teliki dikaioma tou einai!!!!!!!
tha mporouse na einai kapnistis kai na kanei kako stous gyro tou.

xampos
21/03/2007, 12:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Φιλε μου τι προγραμμα θελει για να το διαβασει?:confused:

Το κατεβασα αλλα δεν μου το ανοιγει.:wave2:


εμενα το ανοιγει με ενα προγραμμα που εχω για το κινητο ( ΝΟΚΙΑ )

maron
21/03/2007, 12:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Φιλε μου τι προγραμμα θελει για να το διαβασει?:confused:

Το κατεβασα αλλα δεν μου το ανοιγει.:wave2:


quick time gixxer:smilea:

project.breeze
21/03/2007, 12:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Φιλε μου τι προγραμμα θελει για να το διαβασει?:confused:

Το κατεβασα αλλα δεν μου το ανοιγει.:wave2:



Γιάννη χρειάζεσαι το quick time player το οποίο θα βρεις εδώ (http://www.apple.com/quicktime/download/win.html) :wave2:

ktm640lc4
21/03/2007, 12:30
Στην αρχη νομιζα οτι ειναι απο κινητο λογω του .3gp αλλα μολις ειδα κατω δεξια νουμερα και λοιπα καταλαβα οτι ειναι απο καμερα.




Καλυτερα κατεβασε το GOM player παιζει τα παντα. Τα παντα ομως.:winka:

GIXXERAKIAS
21/03/2007, 12:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
Γιάννη χρειάζεσαι το quick time player το οποίο θα βρεις εδώ (http://www.apple.com/quicktime/download/win.html) :wave2: :D :D Ευχαριστω!!Και το εψαχνα να βλεπω τα βιντεακια απο το κινητο μου.:beer: :beer: :wave2:

ktm640lc4
21/03/2007, 13:16
Κατεβασε το GOM που σου γραφω. Το quick time ειναι βαρυ προγραμμα.

Τεσπα αν κανεις την δουλεια σου σιγα τα οα...:wave2: :smokin:

GIXXERAKIAS
21/03/2007, 13:19
Για πε μας και απο που ντες?:winka:

ktm640lc4
21/03/2007, 13:24
Mea culpa, mea culpa....:lol:


http://www.gomplayer.com/main.html



ΑΑΑΑΑΑΑΑ ειναι και free παρακαλω.....:smokin:

o_gavros
21/03/2007, 13:43
για να ντονε δούμε και αυτόνα τον player...επειδής ο quicktime μου τη δίνει στα νεύρα

gfilos
21/03/2007, 13:44
το παίζει και το media player....:wave2:

675
21/03/2007, 14:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
Αυτός που οδηγάει το GSXR είναι γνωστός κάγκουρας και γι'αυτόν τον λόγο δεν φοράει και κράνος παρόλο που του το επισημάναμε:rolleyes:

εμενα μου κανει περισσοτερη εντυπωση το οτι δεν φοραει κρανος οχι τοσο για ασφαλεια αλλα περισσοτερο για τον αερα....

φαντασου να πηγαινεις με 280++ και να σου μπει ενα σκουπιδακι μες το ματι.....

σκοτωθηκες αν δε κανω λαθος....:bigcry:

byron
21/03/2007, 14:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Για να γινει ατυχημα σε κλειστο δρομο με φωτα και μονο 2 μηχανες να τρεχουν,νταξ' πρεπει να τρεχει ο Μητσοτακης...


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

zireous
23/03/2007, 15:45
280+ (συ είπας, εγώ τα είδα λιγότερα) και ξεκράνωτος... Άμα πατάς συχνά στην επαρχία τα 250 ξέρεις καλά τη καφέ λάσπη που στολίζει (καί) το κράνος σου μερικές φορές (μεγάλα έντομα που εξαερώνονται).


Να το πω πιο ωμά: Άμα θες να τρως σκατά εντόμων πήγαινε ξεκράνωτος. :rotflmao:
(άσε που δε βλέπεις χριστό, εκεί ειδικά που υποτίθεται ότι η όρασή σου παίζει το πρώτο ρόλο)



Για τις κόντρες γενικά, σόρι δεν είμαι φίλος. Άμα θέλω να δείξω σε κάποιον πόσο γρήγορος είμαι, του βάζω ν' ακούσει κάνα λεγκάτο από τα παλιά τα ακυκλοφόρητα.



Αλλά αυτά δεν αφορούν το συγκεκριμένο βίντεο, στο συγκεκριμένο βλέπουμε μια ευθεία, ένα άδειο δρόμο, και δύο μάλλον φίλους να το ανοίγουν (και όχι πολύ κοντά στο κόφτη από ότι άκουσα), και κάτι πιτσιρικάδες να κοιτάνε -άμα θες να το κάνεις νιντ φορ σπιντ φάση, ξέχασες τα ξέκωλα. Δεν βλέπουμε ούτε το Μήτσο το σουγιά με το λερωμένο gsxr που γράφει 600, ή το cbr που λέει και καλά 400 (και είναι άστα να παν στο διάλο και τα δύο στη πραγματικότητα), και που μπορεί να σου χώνανε και καμιά κλωτσά για να σου φάνε την άδεια -άλλες εποχές, τώρα είμαστε λέει όλοι νεοκάγκουρες που μας ανεβαίνει και καλά η αδρεναλίνη μόνο σε ευθείες και την ακούμε έτσι.



runneras125, δεν είμαι στη κατηγορία που είπες (μόνο αναμάρτητος δεν είμαι), αλλά καλώς η κακώς επέλεξα να φτιάξω το στουντιάκι μου αντί να πάρω όταν είμουνα 18 χρονώ τη χιλιάρα που μου γυάλιζε (μη κοιτάς που το 750 μου που έχω τώρα είναι πιο γρήγορο από τη χιλιάρα των 80's που γούσταρα). Άμα δεν είχα δει εκείνους τους δύο με τα μυαλά στην άσφαλτο τότε, μάλλον θα την είχα πάρει και άσχετος όπως είμουνα (όπως δείχνουν να είναι και τα χαρωπά παιδάκια στο βίντεο) αλλά λίγο πιο ακραίος, θα ήμουνα νεκρός. Σίγουρα πράματα. Και μάλλον είσαι στην ηλικία που τη ψάχνεις και συ, οπότε το νού σου.


Το πιο ενοχλητικό στο βίντεο είναι η φράση που λέει ο ασκεπής νεοκάγκουρας υπό την επίδραση της αδρεναλίνης προφανώς "Λοιπόν, κανονίστε ποιος θα πάρει το δικό μου, ποιός το άλλο", μάλλον σε φίλους (που κανένας δε ξέρει αν έχουν ιδέα από ss). Θυμίζω ότι με καλά λάστιχα, ένα απλό άνοιγμα αρκεί για να φας slaptank και να αλλάξεις απότομα γνώμη για τα ss -πόσο εύκολα δίνω εγώ τις μηχανές μου; Δέν τις δίνω, προτιμώ να τις κάψω παρά να δώσω βόλτα σε άσχετο (με λιγότερο από 15 χρόνια πείρα σε μηχανές γενικά, και τουλάχιστον 2 με παρόμοια με τη δικιά μου).


Τουλάχιστον έγινε σε μηδενική κίνηση (σκάναρε άραγε κανένας το δρόμο για τίποτα μπουλόνια, λάδια κλπ πρώτα, ή αέρα πατέρα τα πήγανε; ).

Τέτοιες κόντρες είναι η επιτομή της ηλιθιότητας (όχι ότι οι άλλες είναι σωστές), μάθετε να στρίβετε καλύτερα.

T.R.E
23/03/2007, 16:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από zireous

Τουλάχιστον έγινε σε μηδενική κίνηση (σκάναρε άραγε κανένας το δρόμο για τίποτα μπουλόνια, λάδια κλπ πρώτα, ή αέρα πατέρα τα πήγανε; ).

Τέτοιες κόντρες είναι η επιτομή της ηλιθιότητας (όχι ότι οι άλλες είναι σωστές), μάθετε να στρίβετε καλύτερα.

Eπιασες ρε αγορι ενα βιντεακι που δειχνει μια κοντρα,και μας ανελυσες απο το αν οι αλλαγες ηταν σωστες,μεχρι το αν ειχε γινει ελεγχος για μπουλονια στον δρομο...

Την απομενη φορα θα παρουμε και την Λιτσα Πατερα να μας πει αν ειναι ευνοικα οι πλανητες στον ωροσκοπο μας...:lol: :lol:

Δηλαδη χαλαρωστε λιγο,το οτι δεν γουσταρεις εσυ να βαζεις κοντρες δεν σημαινει οτι ολοι οι υπολοιποι πρεπει να εξοριστουν... :confused: :confused:

lampros_fazer
23/03/2007, 16:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
Αυτός που οδηγάει το GSXR είναι γνωστός κάγκουρας
Δε λες μαλάκας καλύτερα..;

ΜΟΖΑΡΤ
23/03/2007, 16:52
ΣΤο moto πιστευω αν βαλω βιντεακι που γ@μαω τα πρωτα σχολια θα ειναι.
-φιλε επρεπε να φορας προφυλακτικο
-φιλε επρεπε να σκεφτεις τους γειτονες γιατι οι γκομενα ουρλιαζει και θα τους ξυπνησει.
-φιλε επρεπε να γ@μας πιο απαλα μην δημιουργησεις κολπικα προβληματα στην γκομενα.
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

αντε ρε καθως πρεπει ολοι σας.τι επομενη φορα που θα μπει κοντρα να εχετε προβλεψει να εχει μαξιλαρια στις μπαριερες και αφρο στα πλαινα.ενα ανοιγμα κανανε τα παιδια σε δρομο με καλη προσφυση χωρις κοσμο.
οξω και τα dragster ειναι σατανικαααααααααααααααααααααααααααα 6666666666666666

T.R.E
23/03/2007, 16:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΜΟΖΑΡΤ

αντε ρε καθως πρεπει ολοι σας.τι επομενη φορα που θα μπει κοντρα να εχετε προβλεψει να εχει μαξιλαρια στις μπαριερες και αφρο στα πλαινα.ενα ανοιγμα κανανε τα παιδια σε δρομο με καλη προσφυση χωρις κοσμο.
οξω και τα dragster ειναι σατανικαααααααααααααααααααααααααααα 6666666666666666

:a27: :a27: :a013: :a013: :a013:

project.breeze
23/03/2007, 17:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από zireous
280+ (συ είπας, εγώ τα είδα λιγότερα) και ξεκράνωτος... Άμα πατάς συχνά στην επαρχία τα 250 ξέρεις καλά τη καφέ λάσπη που στολίζει (καί) το κράνος σου μερικές φορές (μεγάλα έντομα που εξαερώνονται).


Να το πω πιο ωμά: Άμα θες να τρως σκατά εντόμων πήγαινε ξεκράνωτος. :rotflmao:
(άσε που δε βλέπεις χριστό, εκεί ειδικά που υποτίθεται ότι η όρασή σου παίζει το πρώτο ρόλο)



Για τις κόντρες γενικά, σόρι δεν είμαι φίλος. Άμα θέλω να δείξω σε κάποιον πόσο γρήγορος είμαι, του βάζω ν' ακούσει κάνα λεγκάτο από τα παλιά τα ακυκλοφόρητα.



Αλλά αυτά δεν αφορούν το συγκεκριμένο βίντεο, στο συγκεκριμένο βλέπουμε μια ευθεία, ένα άδειο δρόμο, και δύο μάλλον φίλους να το ανοίγουν (και όχι πολύ κοντά στο κόφτη από ότι άκουσα), και κάτι πιτσιρικάδες να κοιτάνε -άμα θες να το κάνεις νιντ φορ σπιντ φάση, ξέχασες τα ξέκωλα. Δεν βλέπουμε ούτε το Μήτσο το σουγιά με το λερωμένο gsxr που γράφει 600, ή το cbr που λέει και καλά 400 (και είναι άστα να παν στο διάλο και τα δύο στη πραγματικότητα), και που μπορεί να σου χώνανε και καμιά κλωτσά για να σου φάνε την άδεια -άλλες εποχές, τώρα είμαστε λέει όλοι νεοκάγκουρες που μας ανεβαίνει και καλά η αδρεναλίνη μόνο σε ευθείες και την ακούμε έτσι.



runneras125, δεν είμαι στη κατηγορία που είπες (μόνο αναμάρτητος δεν είμαι), αλλά καλώς η κακώς επέλεξα να φτιάξω το στουντιάκι μου αντί να πάρω όταν είμουνα 18 χρονώ τη χιλιάρα που μου γυάλιζε (μη κοιτάς που το 750 μου που έχω τώρα είναι πιο γρήγορο από τη χιλιάρα των 80's που γούσταρα). Άμα δεν είχα δει εκείνους τους δύο με τα μυαλά στην άσφαλτο τότε, μάλλον θα την είχα πάρει και άσχετος όπως είμουνα (όπως δείχνουν να είναι και τα χαρωπά παιδάκια στο βίντεο) αλλά λίγο πιο ακραίος, θα ήμουνα νεκρός. Σίγουρα πράματα. Και μάλλον είσαι στην ηλικία που τη ψάχνεις και συ, οπότε το νού σου.


Το πιο ενοχλητικό στο βίντεο είναι η φράση που λέει ο ασκεπής νεοκάγκουρας υπό την επίδραση της αδρεναλίνης προφανώς "Λοιπόν, κανονίστε ποιος θα πάρει το δικό μου, ποιός το άλλο", μάλλον σε φίλους (που κανένας δε ξέρει αν έχουν ιδέα από ss). Θυμίζω ότι με καλά λάστιχα, ένα απλό άνοιγμα αρκεί για να φας slaptank και να αλλάξεις απότομα γνώμη για τα ss -πόσο εύκολα δίνω εγώ τις μηχανές μου; Δέν τις δίνω, προτιμώ να τις κάψω παρά να δώσω βόλτα σε άσχετο (με λιγότερο από 15 χρόνια πείρα σε μηχανές γενικά, και τουλάχιστον 2 με παρόμοια με τη δικιά μου).


Τουλάχιστον έγινε σε μηδενική κίνηση (σκάναρε άραγε κανένας το δρόμο για τίποτα μπουλόνια, λάδια κλπ πρώτα, ή αέρα πατέρα τα πήγανε; ).

Τέτοιες κόντρες είναι η επιτομή της ηλιθιότητας (όχι ότι οι άλλες είναι σωστές), μάθετε να στρίβετε καλύτερα.



Φίλε μου το παλλικάρι που οδηγάει το GSXR δεν είναι κανένας άσχετος,μπορεί να ειναι 32 χρονών και να συμπεριφέρεται με καγκουρίστικο τρόπο αλλά επίσης έχει περάσει όλη την ζωή του πάνω σε μηχανές.Αν μπορέσω κάποια στιγμή θα τραβήξω μία φωτογραφία από το γκαράζ του στο οποίο έχει ΤΕΛΕΙΑ συντηρημένες και με πολύ μεράκι 12 μηχανές.Από PW 50,μέχρι TZR 250,NSR 250,RGV 250,FZR 400,ZXR 400 και άλλες που δεν θυμάμαι.Δεν τον γνωρίζω καλά,ένα γειά λέμε και σίγουρα δεν τον έχω σαν ίνδαλμα αλλά οφείλω να παραδεχτώ πως είναι ένας πολύ μερακλής ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΗΣ με όλη την έννοια της λέξης και το μόνο κακό είναι πως δεν προσέχει την ασφάλεια του,σε αυτό είμαι μαζί σου 100%.Η όλη φάση έγινε με 2-3 τηλεφωνήματα και δεν είχε την στενή έννοια της κόντρας,ήταν απλά μια δοκιμή που ΟΛΟΙ κάνουμε στον δρόμο πηγαίνοντας για μία "πολεμική" βόλτα.Σε πείραξε δηλαδή που αυτή ήταν οργανωμένη;Δεν μπορώ να φανταστώ δύο φίλους με 1000άρια που βγαίνουν στην Ε.Ο να πάνε μία βόλτα ή ένα ταξίδι και δεν τα ανοίγουνε,έτσι για τον χαβαλέ τους,όχι για κάποιο χρηματικό έπαθλο.Όσο για αυτό που είπες για μένα θα σου πω πως δεν είμαι κοντράκιας,ήταν η πρώτη φορά που πήγα σε τέτοιου είδους "event" και θα σου υπενθυμίσω πως είμαι 24 χρονών οπότε έχω πλέον διαμορφώσει χαρακτήρα και δεν περιμένω να πάρω μαθήματα από κάτι άτομα σαν τον εν λόγω 32χρονο.Έχουνε δει και μένα πολλά τα μάτια μου μιας και ασχολούμαι χρόνια και με τα αυτοκίνητα και με τις μοτοσυκλέτες αλλά τα γουστάρω για αυτά που είναι και όχι για φτιαξίματα και άλλες τέτοιες καγκουριές.Οδηγώ μηχανάκια εδώ και 8 χρόνια και αισθάνομαι τυχερός που δεν έχω εμπλακεί ακόμα σε ατύχημα αλλά επίσης θέλω να πιστεύω πως δεν είναι μόνο θέμα τύχης αυτό.Θεωρώ τον εαυτό μου προσεκτικό αναβάτη και οδηγό και το λέω χωρίς ίχνος υπεροψίας και εγωισμού.Μάλλον δεν με ψυχολόγησες καλά,ελπίζω μετά από αυτή την εκ βαθέων εξομολόγηση να κατάλαβες περίπου τί άτομο είμαι:wave2:

project.breeze
23/03/2007, 17:28
Και να απαντήσω και στην ερώτησή σου περί σκαναρίσματος του δρόμου.3 μηχανάκια κάνανε 2-3 φορές την διαδρομή για αυτόν ακριβώς τον λόγο πριν την έναρξη της "κόντρας" .Εμείς είχαμε την δυνατότητα να το κάνουμε αυτό,εσύ όταν βγαίνεις βόλτα με το 750άρι σου έχεις την πολυτέλεια να ελέγξεις όλο τον δρόμο πριν το ανοίξεις;

ΜΟΖΑΡΤ
23/03/2007, 17:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
Και να απαντήσω και στην ερώτησή σου περί σκαναρίσματος του δρόμου.3 μηχανάκια κάνανε 2-3 φορές την διαδρομή για αυτόν ακριβώς τον λόγο πριν την έναρξη της "κόντρας" .Εμείς είχαμε την δυνατότητα να το κάνουμε αυτό,εσύ όταν βγαίνεις βόλτα με το 750άρι σου έχεις την πολυτέλεια να ελέγξεις όλο τον δρόμο πριν το ανοίξεις;
φιλε αν δεν πλυνατε με χλωρινη τοτε τα μικροβια μπορουν να μαζευτουν στα λαστιχα και να εχουμε περιπτωση σαπισματο με συνεπεια μακροχρονια ατυχημα :rotflmao:

project.breeze
23/03/2007, 17:47
Φωτογράφε πες τα γιατί πάνε να με στριμώξουνε...



Zireous εσύ που την ψάχνεις όπως λες και στην υπογραφή σου και που λες να πάμε να μάθουμε να στρίβουμε (λες και αυτός που σκίζει ένα μηχανάκι στην ΕΟ σημαίνει πως δεν ξέρει να στρίψει) μπορείς να μας εξηγήσεις τί είναι αυτό;;;


Από την προσωπική σελίδα του (Δάσκαλε που δίδασκες) Zireous :rolleyes:


81710

savvas
23/03/2007, 19:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Δε λες μαλάκας καλύτερα..;

Ακου ρε φιλε, οπως το ακουω και γω απο πολλους: "Δεν αγοραζω κρανος, μεχρι να πεσει ο ΦΠΑ"... :yuck: :rotflmao: :lol: :bawl: :look: :p :p :p

zireous
24/03/2007, 15:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
Φωτογράφε πες τα γιατί πάνε να με στριμώξουνε...



Zireous εσύ που την ψάχνεις όπως λες και στην υπογραφή σου και που λες να πάμε να μάθουμε να στρίβουμε (λες και αυτός που σκίζει ένα μηχανάκι στην ΕΟ σημαίνει πως δεν ξέρει να στρίψει) μπορείς να μας εξηγήσεις τί είναι αυτό;;;


Από την προσωπική σελίδα του (Δάσκαλε που δίδασκες) Zireous :rolleyes:

Άμα πατήσεις και το κουμπάκι θα διαβάσεις και τα υπόλοιπα.


Δεν είπα ποτέ να μη κάνεις καγκουριές, έχω πει πολλές φορές εδώ όμως, κανόνισε να μη πάρεις μαζί κάνα αθώο. Έχω κάνει ένα κάρο μαλακίες, με τη διαφορά ότι επέζησα και επιλέγω να τις κάνω πια εκεί που δεν παίζει κίνηση.


Διάβασε περισσότερα από τα ποστ μου εδώ (διάβασε κι αλλού άμα θες, για να σε βοηθήσω άρχισα να ποστάρω στο φόρουμ του 0-300 πρώτα στα ελληνικά φόρα άμα θες να δεις τί έλεγα τότε).


Δυό τρεις καυλωμένοι φίλοι μου έχουν μόνο πάει άδικα σε κόντρες, αλλά αρκετοί γνωστοί κάνοντας πολύ λιγότερα. Και ο φίλος σου άμα ανεβάζει κόσμο στα μηχανάκια του (που επαναλαμβάνω είναι μέγιστη μαλακία), δε μεταδίδει τίποτα από τα βασικά (ναι μπορείς να δεις και μερικά βασικά στο σάιτ μου, και κυρίως αυτά για αρχάριους που νομίζουν ότι επειδή 5-10 χρόνια οδηγάνε μηχανές κάτι τρέχει στα γύφτικα), μεταδίδει το συναίσθημα της καύλας και τίποτα άλλο και έτσι μπαίνεις στη μπρίζα ή εσύ ή οποιοσδήποτε. Τη καύλα τη βγάζεις στην άκρη για να μάθεις να οδηγάς, αλλιώς κάποια στιγμή στολίζεις οχήματα ή αγοράζεις γη (άν θες να δεις τι σκέφτομαι εγώ σε τέτοιες φάσεις, δες το άβαταρ μου). Ο φίλος ο ξεκράνωτος προφανώς γουστάρει (και καλά κάνει) επειδή δεν τα πιάνει αρκετές φορές τα όσα που έπιασε.

Πουλ μουρ που σκοτώνει δηλαδή, και τίποτε άλλο. Και κάτι τέτοιους μαλάκες τους προσπερνάω συχνά -συνήθως δε ξέρουνε να στρίβουν και είναι με κάμποσα έξω από διαχωριστικές με κάθε είδους οχήματα αντί να βγάζουνε σώμα (σώμα σε μηχανή έτσι, όχι σε κουτιά).

Το να μπεις στη πρίζα είναι εύκολο, το να μάθεις να το πηγαίνεις θέλει προσπάθεια φιλαράκι.



Μή νομίζεις ότι τα γράφω όλα αυτά για να στη πω, τα γράφω επειδή από κάτι μαλακίες χειρότερες από αυτές που είδα στο βιντεάκι σου, πηγαίνω βόλτες solo εδώ και κοντά 20 χρόνια.

Τα μηχανάκια που είχα αυτά τα χρόνια δέν ήταν πολλά (λόγω πολλών φίλων είχα και αρκετά δανεικά, αλλά δικά μου μόλις 5), ένα παπί, ένα 125, ένα 250 (εντουράκια), ένα 650 ονόφ, και το 750). Και το 750 ξέρεις έχει κι άλλες στροφές (πχ στη πόλη δε πάω πάνω από 5000 στροφές), το πηγαίνω παντού και αλλάζω ρυθμό ανάλογα, δεν τό 'χω για να μετράω μόνο σε πόσα γράφει το κοντέρ 270 (ξαναλέω τα κοντέρ, δε λένε την αλήθεια). Εγώ σκανάρω κάργα πριν αποφασίσω να τα πιάσω.


Έλεγα να σου στείλω με πμ ένα audio (από το κινητό μου, καταλάθος γράφει γιατί πατιέται μέσα στη τσέπη ένα γαμημένο κουμπάκι), αλλά είσαι μόλις 24 και είμαι γύρω στα 35 (λέω γύρω για ευνόητους λόγους).

Να θυμάσαι ότι οι ηλίθιοι είναι εφτάψυχοι. Εμείς οι υπόλοιποι συχνά όχι.






Η υπογραφή μου λέει σε σένα -και σε όποιον ενδιαφέρεται- να τη ψάξεις, εγώ προετοιμάζω διακοπές, δηλαδή κιριλίκια με σκηνές κιθάρες και τέτοιες μαλακίες, το μόνο ψάξιμο που κάνω είναι κάτι σαμάρια κλπ αηδίες.
:beer:

T.R.E
24/03/2007, 15:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από zireous

Δεν είπα ποτέ να μη κάνεις καγκουριές, έχω πει πολλές φορές εδώ όμως, κανόνισε να μη πάρεις μαζί κάνα αθώο. Έχω κάνει ένα κάρο μαλακίες, με τη διαφορά ότι επέζησα και επιλέγω να τις κάνω πια εκεί που δεν παίζει κίνηση.

:beer:

Το καταλαβαινεις οτι αυτα που λες σε σχεση με το βιντεο που ειδαμε δεν εχουν καμια σχεση απολυτως?

Ουτε κινηση ειχε,ουτε αλλον ειχε απο πισω,ουτε παιδακια επαιζαν τριγυρω....

AFTER
24/03/2007, 16:27
Eνα μαμημενο κρανος δεν μπορουσε να φοραει ο οδηγος του GSXR?

Ή εγω ειμαι κουλος, ή εσεις μπορειτε να οδηγατε πανω απο 120 με τον αερα να σας αυξανει τον ογκο της στοματικης κοιλοτητας

griso850
24/03/2007, 16:48
:wave2: :wave2:

project.breeze
24/03/2007, 17:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από zireous
Άμα πατήσεις και το κουμπάκι θα διαβάσεις και τα υπόλοιπα.


Δεν είπα ποτέ να μη κάνεις καγκουριές, έχω πει πολλές φορές εδώ όμως, κανόνισε να μη πάρεις μαζί κάνα αθώο. Έχω κάνει ένα κάρο μαλακίες, με τη διαφορά ότι επέζησα και επιλέγω να τις κάνω πια εκεί που δεν παίζει κίνηση.


Διάβασε περισσότερα από τα ποστ μου εδώ (διάβασε κι αλλού άμα θες, για να σε βοηθήσω άρχισα να ποστάρω στο φόρουμ του 0-300 πρώτα στα ελληνικά φόρα άμα θες να δεις τί έλεγα τότε).


Δυό τρεις καυλωμένοι φίλοι μου έχουν μόνο πάει άδικα σε κόντρες, αλλά αρκετοί γνωστοί κάνοντας πολύ λιγότερα. Και ο φίλος σου άμα ανεβάζει κόσμο στα μηχανάκια του (που επαναλαμβάνω είναι μέγιστη μαλακία), δε μεταδίδει τίποτα από τα βασικά (ναι μπορείς να δεις και μερικά βασικά στο σάιτ μου, και κυρίως αυτά για αρχάριους που νομίζουν ότι επειδή 5-10 χρόνια οδηγάνε μηχανές κάτι τρέχει στα γύφτικα), μεταδίδει το συναίσθημα της καύλας και τίποτα άλλο και έτσι μπαίνεις στη μπρίζα ή εσύ ή οποιοσδήποτε. Τη καύλα τη βγάζεις στην άκρη για να μάθεις να οδηγάς, αλλιώς κάποια στιγμή στολίζεις οχήματα ή αγοράζεις γη (άν θες να δεις τι σκέφτομαι εγώ σε τέτοιες φάσεις, δες το άβαταρ μου). Ο φίλος ο ξεκράνωτος προφανώς γουστάρει (και καλά κάνει) επειδή δεν τα πιάνει αρκετές φορές τα όσα που έπιασε.

Πουλ μουρ που σκοτώνει δηλαδή, και τίποτε άλλο. Και κάτι τέτοιους μαλάκες τους προσπερνάω συχνά -συνήθως δε ξέρουνε να στρίβουν και είναι με κάμποσα έξω από διαχωριστικές με κάθε είδους οχήματα αντί να βγάζουνε σώμα (σώμα σε μηχανή έτσι, όχι σε κουτιά).

Το να μπεις στη πρίζα είναι εύκολο, το να μάθεις να το πηγαίνεις θέλει προσπάθεια φιλαράκι.



Μή νομίζεις ότι τα γράφω όλα αυτά για να στη πω, τα γράφω επειδή από κάτι μαλακίες χειρότερες από αυτές που είδα στο βιντεάκι σου, πηγαίνω βόλτες solo εδώ και κοντά 20 χρόνια.

Τα μηχανάκια που είχα αυτά τα χρόνια δέν ήταν πολλά (λόγω πολλών φίλων είχα και αρκετά δανεικά, αλλά δικά μου μόλις 5), ένα παπί, ένα 125, ένα 250 (εντουράκια), ένα 650 ονόφ, και το 750). Και το 750 ξέρεις έχει κι άλλες στροφές (πχ στη πόλη δε πάω πάνω από 5000 στροφές), το πηγαίνω παντού και αλλάζω ρυθμό ανάλογα, δεν τό 'χω για να μετράω μόνο σε πόσα γράφει το κοντέρ 270 (ξαναλέω τα κοντέρ, δε λένε την αλήθεια). Εγώ σκανάρω κάργα πριν αποφασίσω να τα πιάσω.


Έλεγα να σου στείλω με πμ ένα audio (από το κινητό μου, καταλάθος γράφει γιατί πατιέται μέσα στη τσέπη ένα γαμημένο κουμπάκι), αλλά είσαι μόλις 24 και είμαι γύρω στα 35 (λέω γύρω για ευνόητους λόγους).

Να θυμάσαι ότι οι ηλίθιοι είναι εφτάψυχοι. Εμείς οι υπόλοιποι συχνά όχι.






Η υπογραφή μου λέει σε σένα -και σε όποιον ενδιαφέρεται- να τη ψάξεις, εγώ προετοιμάζω διακοπές, δηλαδή κιριλίκια με σκηνές κιθάρες και τέτοιες μαλακίες, το μόνο ψάξιμο που κάνω είναι κάτι σαμάρια κλπ αηδίες.
:beer:


Ρε Zireous δεν διαφωνούμε και εγώ τα ίδια πιστεύω με σένα έχω αλλά δεν νομίζω πως ένα άνοιγμα 2 μηχανών πάνω στην ΚΛΕΙΣΤΗ Ε.Ο χρίζει τέτοιας ανάλυσης...Μην το αναλύεις πολύ γιατί στο τέλος θα χάσεις την ουσία

mob rules
24/03/2007, 20:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Eνα μαμημενο κρανος δεν μπορουσε να φοραει ο οδηγος του GSXR?

Ή εγω ειμαι κουλος, ή εσεις μπορειτε να οδηγατε πανω απο 120 με τον αερα να σας αυξανει τον ογκο της στοματικης κοιλοτητας

θεμα συνηθειας ειναι.

οχι οτι αυτο ειναι σωστο:)

zireous
24/03/2007, 21:55
Ο zireous είπε
ξαναδιαβάστε το όλο


Kάθε φορά που ακούτε για ένα μοτοσυκλετιστή που σκοτώθηκε (άλλος ένας έφυγε στη περασμένη βδομάδα, άμα διαβάσατε στο φόρουμ σε μετωπική) ή σε κόντρα ή μόνος του, δέ σημαίνει ότι πήγαινε με σπασμένη έκτη.

Το εύκολο είναι να πετάς λυπημένα εμότικονς όταν ακούς ότι για μια καύλα της στιγμής πέθανε κάποιος, το δύσκολο είναι να αναλύσεις το πως και γιατί (τό μόνο σίγουρο είναι ότι φταίει ο αναβάτης), και μερικές φορές άμα γίνεσαι και κακός ίσως καταλάβει και κανένας νεότερος -όχι απαραίτητα ο runneras- ότι θέλει εξάσκηση το πράμα.

Τα μάτια σου οδηγάνε το όχημα, τα άκρα σου υπακούν, μερικοί μπερδεύουν ακόμα και τη αίσθηση του τούνελ που έχουνε σε απότομες επιταχύνσεις με την αίσθηση που σου δίνει και το γουστάρουν αντί να προσπαθούν να μειώσουν το φαινόμενο (από ότι λένε σοβαρότεροι άθρωπες από μένα). Και μετά μου λές για 280 και ξεκράνωτος, άμα τον φτύσεις την ώρα που περνάει σκοτώθηκε (και άμα δεις τις ζελατίνες μου, θα κοιμάσαι με κράνος).

Τουλάχιστον 3 από σας έχετε ποστάρει εδώ ότι παραλίγο να σκοτωθείτε όταν σε ΕΟ (ή αλλού) πηγαίνατε με 200 και βγήκε ταρίφας, ή καράφλας ή οτιδήποτε. Και εκεί (άσχετα άν πηγαίνω και γώ με τόσα αραιά και που, και άμα δω ιδανικές συνθήκες), όταν έλεγα ότι ναί ο ταρίφας θα σου τη κάτσει, βάλτο στο πλάνο σου, με κοιτάγανε περίεργα. Τι νομίζετε ότι θα γίνει άν πάνε καμμιά σοβαρή κόντρα;

Εγώ το ξαναλέω, δε πα να έχει 4ο level στο CSS, και να είναι σαν αστακός, άμα τονε δω φορτωμένο να θέλει κοντρίτσα, βγάζω φλασάκι δεξιά και γειά σας.


Χάρη του κάνω.



Για τον εξοπλισμό... Όποιος πχ βγαίνει με κάποια χιλιόμετρα έξω, τίποτα δεν είναι περιττό, ακόμα κι αν δε πέφτεις με καμία παναγία (σα και μένα) και νομίζεις και ότι είσαι ο Χουλκ (εγώ είμαι ο batman), ακόμα και τότε μπορεί να σηκώσει ο μπροστινός σου τροχός γαρμπιλάκι μικρό μεν αλλά αρκετό και να στο σκάσει με όσα πας στο χέρι ώστε να αποσπάσει τη προσοχή σου -ναί ρε καί αυτό μου έχει συμβεί. Ο δεύτερος από την άλλη σε μια κόντρα συχνά κοιτά το πρώτο και όχι το δρόμο...


Οι τύποι του βίντεο είναι πρωτάρηδες, που σημαίνει εύκολα μπορεί να μεταπηδήσουν στο επόμενο στάδιο που είναι "είμαι ο γαμών και ο δέρνων του δρόμου", όσο χρονώ και να 'ναι με όσα παιδιά -ξέρεις για πόσους γονείς έχω διαβάσει εδώ μέσα;

Το φρένο πρέπει να το έχεις (ή να το βάλεις) στο κεφάλι σου. Εγώ δε μπορώ να το κάνω σε σας, είναι προσωπική σας απόφαση, να μη σκοτωθείτε για μία βόλτα. (Άλλος ένας λόγος που δε γουστάρω να ανακατεύομαι με φόρα, κάθε τόσο λείπει και κάποιος).




Και για να μη λέτε ότι στραβογάμησα (που μπορεί να είναι και έτσι) και τα λέω αυτά και είμαι και καλά άλλος ένας από αυτούς που γουστάρουν τις μηχανές για μόστρα (ακόμα άβαφτη την έχω, χέστηκα), και να τη λένε στους "γρήγορους", εγώ γουστάρω τώρα πια βιντεάκια με πίστες -και όλως τυχαίως παίζουν και μερικά γαμάτα στο φόρουμ trackdays (ειδικά ένα που ένας τύπος από δω αρχίζει σε χαλαρό ρυθμό (ναι καλά, νομίζεις), έχει γαμώ τις γραμμές, γενικά χαίρεσαι να τον βλέπεις να στρίβει, και ξαφνικά μπαίνει σε αγωνιστικό ρυθμό (σε άδεια πίστα, με τον μπροστινό χιλιόμετρα -τρόπος του λέγειν- μπροστά, για να μη τον τρομάξει ίσως), και πάλι κρατάει τις ίδιες γαμώ τις γραμμές και είναι άψογος.


Ε, αυτό ρε μάγκες όσο και να βαράτε το κώλο σας κάτω, μόνο σε πίστα μπορείτε να το κάνετε -πάρτε το χαμπάρι.
Με το μισό ρυθμό, θα είσασταν φέτες πολλές φορές σε δημόσιο δρόμο για ένα κάρο λόγους. Οι ίδιοι λόγοι θα σκοτώνουν κάθε χρόνο ένα χωριό μοτοσυκλετιστές.



Σόρι για τα γαλλικά, αλλά όταν βιάζομαι η λογοκρισία πάει περίπατο. Βάλτε και κάνα εμότικον εκεί που έχει χαβαλέ. Νά 'στε καλά, και να βαρεθείτε να μετράτε χιλιάδες χιλιόμετρα σε διακοπές (εκεί λένε).



[Στη τελική, όσο και να βαράτε το κώλο σας κάτω, βιντεάκι σε δημόσιο δρόμο δεν έχει από μένα -σε πίστα δε μπαίνω (δεν έχω 420 ευρά για καινούρια λάστιχα κάθε φορά, άσε που παίζει να μουρώσω και να προσπαθήσω να πάω το ίδιο στο δρόμο μετά)-, άρα δεν είμαι απλά κουλάτος, είμαι μεγάλη κουλάντζα, κλπ. ΟΚ;]

Τέρμα, δε λέω άλλα, μπορείτε κάλλιστα να μου τη πείτε τώρα.

zireous
24/03/2007, 21:58
Και πού 'σαι, προτιμώ να μάθει να κάνει σωστά σούζες κλπ κάποιος σε ερημιές και μόνο εκεί παρά να παίρνει σβάρνα και κόσμο προσπαθώντας να μάθει μόνος του μέσα στη μέση του δρόμου -καί αυτό έχει γίνει αρκετές φορές.


(και δεν αναλύω αυτή το κόντρα, αναλύω το σύμπαν ο πούστης).:D

T.R.E
24/03/2007, 22:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από zireous
και μερικές φορές άμα γίνεσαι και κακός ίσως καταλάβει και κανένας νεότερος -όχι απαραίτητα ο runneras- ότι θέλει εξάσκηση το πράμα.



Επιδη εγραψες πολλα και διαφωνουμε στα περισσοτερα,ισως απο κοντα καποια στιγμη...


Θα σταθω στο παραπανω και σου λεω οτι κατα γνωμη μου εισαι λαθος...

Το να τριβεις στην μουρη των νεοτερων το θανατο καποιου αλλου για να μαθει και καλα δεν ειναι κατα την γνωμη μου τροπος για να του περασεις μηνυματα...

Ουτε και προκειται να μαθει ετσι....

Αλλα το λες και μονος σου παρακατω οτι δεν εχουμε ολοι 1000 ? για ενα Σαβ/κο....

Τελοσπαντων....

gcrook
24/03/2007, 22:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από zireous




εγώ γουστάρω τώρα πια βιντεάκια με πίστες -και όλως τυχαίως παίζουν και μερικά γαμάτα στο φόρουμ trackdays (ειδικά ένα που ένας τύπος από δω αρχίζει σε χαλαρό ρυθμό (ναι καλά, νομίζεις), έχει γαμώ τις γραμμές, γενικά χαίρεσαι να τον βλέπεις να στρίβει, και ξαφνικά μπαίνει σε αγωνιστικό ρυθμό (σε άδεια πίστα, με τον μπροστινό χιλιόμετρα -τρόπος του λέγειν- μπροστά, για να μη τον τρομάξει ίσως), και πάλι κρατάει τις ίδιες γαμώ τις γραμμές και είναι άψογος.

Στην αρχη χαρηκα αλλα μετα καταλαβα οτι μιλας για τον kostom:bigcry:
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=36408




Τέρμα, δε λέω άλλα, μπορείτε κάλλιστα να μου τη πείτε τώρα.

Γιατι ρε φιλε εμεις δεν στριβουμε καλα θες να πεις; :bigcry:

zireous
24/03/2007, 23:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Επιδη εγραψες πολλα και διαφωνουμε στα περισσοτερα,ισως απο κοντα καποια στιγμη...


Θα σταθω στο παραπανω και σου λεω οτι κατα γνωμη μου εισαι λαθος...

Το να τριβεις στην μουρη των νεοτερων το θανατο καποιου αλλου για να μαθει και καλα δεν ειναι κατα την γνωμη μου τροπος για να του περασεις μηνυματα...

Ουτε και προκειται να μαθει ετσι....

Αλλα το λες και μονος σου παρακατω οτι δεν εχουμε ολοι 1000 ? για ενα Σαβ/κο....

Τελοσπαντων....


Κι όμως, το εγώ του ανθρώπου είναι τέτοιο που μόνο ένα δυνατό σοκ τον φέρνει μερικές φορές στα ίσα του (ξαναλέω μερικές). Για μένα και ο χειρότερος κάγκουρας, και το πιο τελειωμένο ρεμάλι να είναι σαν άνθρωπος αξίζει να ζήσει, για σένα;


Μήπως νομίζεις ότι υπερβάλλω, ή δεν σου έχει κάτσει κάνας γνωστός σου να φύγει, έτσι σα #αλάκας;

Επειδή μπορεί να μην το έχεις προσέξει όταν το έχω ξαναπεί, ναί είμαι και υπέρ των διαφημίσεων για την οδική ασφάλεια με πολύ αίμα στην οθόνη, που να απευθύνονται καί σε αυτοκινητιστές, και σε μοτοσυκλετιστές (καί σε πεζούς, ακόμα στόκοι βγαίνουν μές τη μέση στις λεωφόρους).

Το να βγεί ο κάθε μαλακοπίτουρας τραγουδιστής και να σου δώσει ένα κράνος δε μου λέει τίποτα.

zireous
24/03/2007, 23:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
...

Η αλήθεια είναι ότι έχω πήξει στη δουλειά και δεν έχω προλάβει να τα δω, σόρι.

Και αργά να πηγαίνετε όμως (ακόμα και πιο αργά από μένα, ρε παλιοκουλάντζες), πάλι μαγκιά σας. :D

T.R.E
24/03/2007, 23:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από zireous
Κι όμως, το εγώ του ανθρώπου είναι τέτοιο που μόνο ένα δυνατό σοκ τον φέρνει μερικές φορές στα ίσα του (ξαναλέω μερικές). Για μένα και ο χειρότερος κάγκουρας, και το πιο τελειωμένο ρεμάλι να είναι αξίζει να ζήσει, για σένα;


Μήπως νομίζεις ότι υπερβάλλω, ή δεν σου έχει κάτσει κάνας γνωστός σου να φύγει, έτσι σα #αλάκας;

Επειδή μπορεί να μην το έχεις προσέξει όταν το έχω ξαναπεί, ναί είμαι και υπέρ των διαφημίσεων για την οδική ασφάλεια με πολύ αίμα στην οθόνη, που να απευθύνονται καί σε αυτοκινητιστές, και σε μοτοσυκλετιστές (καί σε πεζούς, ακόμα στόκοι βγαίνουν μές τη μέση στις λεωφόρους).

Το να βγεί ο κάθε μαλακοπίτουρας τραγουδιστής και να σου δώσει ένα κράνος δε μου λέει τίποτα.

Μου εχει τυχει και γνωστος και προσφατα...εχω φυγει και εγω πανω σε αμαξι που αναστροφιαστηκε μια καλη...

Απλα διαφωνουμε...Δεν πιστευω οτι με το να βγεις και δειχνεις φωτογραφιες απο το rotten σε πιτσιρικαδες και να τους λες "να,ετσι θα καταληξετε αν δεν φορατε κρανος" θα πετυχεις τον σκοπο σου...(οχι εσυ προσωπικα,γενικα)...

Εγω παλι ειμαι κατα...οπως επισης ειμαι και κατα των μηνυματων στα φορουμ οταν καποιος "φευγει"...

Εκ των υστερων να βγουμε και να πουμε τι?τα χιλιοειπωμενα?Οτι ετρεχε και του τελειωσε ο δρομος?Οτι κατι πεταχτηκε?Οτι οτι οτι...και να λεμε κριμα?

project.breeze
25/03/2007, 02:12
Για να τελειώνει το θέμα.Εγώ το βίντεο το έβαλα για να γίνει μια χαβαλετζίδικη κουβεντούλα μεταξυ ιδιοκτητών R1 και GSXR.Τώρα ρε φίλε Zireous αν πρόκειται να χαρακτηρίζεις τόσα άτομα απλά βλέποντας ένα βίντεο του ενός λεπτού τί να σου πω;Σου είπα για το παλλικάρι που δεν φοράει κράνος ότι κακώς δεν φοράει αλλά από την άλλη είναι 32 χρονών και δεν έχω δικαίωμα εγώ να του κάνω κήρυγμα.Δεν ξέρω εγώ τί εντύπωση σου έχω δώσει,αλλά δεν είπα πουθενά ότι είμαι ο καλύτερος οδηγός και ούτε έχω πρόβλημα να μάθω από κάποιον πιο έμπειρο όπως προφανώς είσαι εσύ.Μάλιστα μπορώ άνετα να παραδεχθώ ότι είμαι από τους λιγότερο έμπειρους αυτού του φόρουμ έχοντας κάνει μόνο 50.000km πάνω σε μηχανάκια.Έχω πολλά να μάθω ακόμα και θέλω να μάθω αλλά όχι σε αυτό το topic,σε κάποιο άλλο ναι.Απολαύστε λοιπόν την γ@μημένη την κόντρα και αφήστε τα υπόλοιπα για άλλο section του φόρουμ...

Meni0s
25/03/2007, 02:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
Για να τελειώνει το θέμα.Εγώ το βίντεο το έβαλα για να γίνει μια χαβαλετζίδικη κουβεντούλα μεταξυ ιδιοκτητών R1 και GSXR


Νομιζεις οτι υπηρχε μια στο 1.000.000 να γινει κατι τετοιο?????:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :beer:

project.breeze
25/03/2007, 02:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Meni0s
Νομιζεις οτι υπηρχε μια στο 1.000.000 να γινει κατι τετοιο?????:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :beer:



Όχι βέβαια αλλά η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία:rolleyes:

ammon_ra
25/03/2007, 21:59
den tha simfoniso oute tha diafoniso me ola afta pou exo diabasei kai edo kai se alles paromoies sizitiseis edo mesa
den exei simasia pou exo r1 kai exete k5 k6 i den ksero ti alo exete
eipate na doume to video
to eidame
to k5/6 ti einai den ksero exei eksatmisi to r1 den akougotane na exei

ali mia paratirisi
apo to binteaki an ekrina kala giro sta 2 me 3 mixanakia itan piso diafora poli mikri

triti paratirisi mas eipate na akousoume afton pou odigaei to mixanaki
ton akousame
alla kai to alo palikari elege an to akouse kaneis oti patinarize to mixanaki tou
tha mou peite dikaiologies
simfono
alla ki eseis oloi mia dikaiologia lete gia otidipote
den eimai edo gia na apoktiso diamaxi me kanenan apo esas
oti mixanaki kai na exete. an mporeso na sas gnoriso ki apo konta den tha mou isastan adiaforoi
alla mia paratirisi tha kano kai den me noiazei ti tha peite
afti einai i gnomi mou kai den tin allazo
apoti katalaba to mixanaki einai tou TRE kai to odigaei enas alos
RE PAIDIA
an den exete ta @@ na odigisete to mixanaki sas min to stinete
den mporei kapoios na leei oti sas mamao olous kai den kathete aftos odigos alla to dinei se kapoion alo.
me alo odigo isos itan piso
me alo odigo to r1 mporei brosta
to thema einai o kathenas na trexei me to mixanaki tou
an den basizetai na odigisei o idios as min tragoudaei
afta eixa na po kai perimeno antidraseis an kai sas eipa den thelo diamaxi me kanenan sas
oloi mia parea eimaste kai moirazomaste tin idia trela
kalo sas bradi

T.R.E
26/03/2007, 00:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από ammon_ra

alla mia paratirisi tha kano kai den me noiazei ti tha peite
afti einai i gnomi mou kai den tin allazo
apoti katalaba to mixanaki einai tou TRE kai to odigaei enas alos


Γεια σου φιλε μου..Εχεις καταλαβει λαθος,το Gsxr της κοντρας δεν ειναι δικο μου,μαλιστα τα παιδια ουτε που τα ξερω,ειναι απο Λαρισα και εγω απο Καρδιτσα...θα γνωριστουμε που θα παει ομως...

Επισης εχω να σου πω μιας και το εθιξες,γιατι απ'οτι καταλαβα αναφερεσαι σε εμενα (τι περιεργο:lol: )
οτι μαγκας με ξενους κωλους δεν το επαιξα ποτε...Οτι κανω το κανω μονος μου,μεχρι στιγμης οτι εχω φτιαξει πανω στο μηχανακι το εβαλα με τα χερακια μου...(Στο μελλον θα γινουν και εξαιρεσεις πανω στο θεμα)...Επισης το οδηγω αποκλειστικα εγω σε τετοια θεματα,και κανεις αλλος...

Επισης την κουβεντα αυτη "σας γαμαω ολους",η κατι παρεμφερες δεν νομιζω να το εχω πει...

Αν τη βρει καποιος αυτουσια σε καποιο ποστ μου,μου βαζει το λινκ και το παραδεχομαι και ανακαλω επι τοπου...Αλλιως να σταματησετε να την χρησιμοποιειται για χαρη εντυπωσιασμου...


Απ'οτι βλεπεις προκειται περι παρεξηγησης...


Στο θεμα μας τωρα....Λες αυτο...





ali mia paratirisi
apo to binteaki an ekrina kala giro sta 2 me 3 mixanakia itan piso diafora poli mikri


Ειναι μικρη οντως...τι διαφορα περιμενες δλδ? 50 μετρα? Α,και το R1 δεν υπηρχε περιπτωση να ειναι μπροστα,γιατι απλα GSXR ruuuuuuuulz!!!!!!!!!!:lol:

Φιλικα και εγω ε,μην παρεξηγηθουμε κι'ολας....:wave2: :wave2:


Α,και ξεχασα να σου πω φιλε ammon_ra...Αν εχεις ενα γκρι-μπλε R1 σε ξερω,θα σου καποια στιγμη απο που...σοβαρα το λεω αυτο:lol: :lol: :wave2:

LsKostas
26/03/2007, 10:52
Γαλατσιου και Βεικου χθες το απογευμα

...ειμαι στο φαναρι "κοκκινος" και περιμενω:smokin:

...απο ψηλα (απο Τουρκοβουνια δλδ) GSXR 750 κατεβαινει και ετοιμαζεται να "στριψει"

προς Κυψελη (δεν ειχε "κοψει" και πολυ το παλικαρι,και μονο δερματινο.):nono:


εμφανιζεται παπακι-δελιβερι και γινεται η απολυτη κοντρα!!!!
προφανως βλεποντας οτι το gsxr του "περνει "την εσωτερικη αποφασιζει να μπει
γρηγορα και πλαγιαστα.
Ειχα μεινει και τον κοιταγα(το ιδιο και ο Gsxrarakias)
To stand εξυσε και να μην μιλησουμε για ταχυτητα και το ποιος εφυγε πιο γρηγορα προς Κυψελη)

2 πραγματα θυμηθηκα

-στην αυτοβιογραφια του ROSSI για ενα delivery στο λονδινο,πως πλαγιασε σε βρεγμενο.
-σνιπερ αυτο που ειχες γραψει"δεν φανταζεσαι ποσα ss εχουν "κεραστει" απο παπια σε στροφη" σε καποιο αλλο ποστ

και γελαγα κατω απο το κρανος.:lol: :lol: :lol:


οι φωτογραφιες απο το rotten δεν θα συμορφωσουν Τ.R.Ε
αλλα μια φωτογραφια απο το χθεσινο σιγουρα θα τον προβληματιζε.
"Αραγες... φθανει η ευθεια?" :sick:

LsKostas
26/03/2007, 10:56
-σνιπερ αυτο που ειχες γραψει"δεν φανταζεσαι ποσα ss εχουν "κεραστει" απο παπια σε στροφη" σε καποιο αλλο ποστ


ο δαιμων του πληκρολογιου.zireous ηθελα να πω:rolleyes:

T.R.E
26/03/2007, 11:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από LsKostas

οι φωτογραφιες απο το rotten δεν θα συμορφωσουν Τ.R.Ε
αλλα μια φωτογραφια απο το χθεσινο σιγουρα θα τον προβληματιζε.
"Αραγες... φθανει η ευθεια?" :sick:

Εισαι απλα ακυρος...σε γλιστερη ασφαλτο και κλειστη στροφη περασε ενα παπακι ενα SS και εγινε και θεμα τωρα...Ξεκολατε ρεεεεεε

Και στο χωμα μας περνανε τα εντουρακια...και σε κλειστο στροφιλικι και τα μοταρντ...

Αρα ειμαστε για του πουτσο...πεταξτε ολοι τα SS ρε και παρτε παπακια....:lol: :lol: :lol: :wave2: :wave2:

grigorisr1
26/03/2007, 11:24
Auta ta lene autoi pou den exoune ss

TRE astous re zileuoun :)

LsKostas
26/03/2007, 11:33
ss εχω...:look:






και ζηλεψα το lean angle!!!:sad: :sad:



:lol::lol: :lol:

ΜΟΖΑΡΤ
26/03/2007, 11:40
ξερει κανει ποσο κανει ενα ss αν πεσει μεσα στην πολη και σκασει σε κανενα πεζοδρομιο?
ξερει κανενας οτι το ss για να ζεστανει λαστιχα ποσα χιλιομετρα πρεπει να κανει?
μην τα ισοπεδωνουμε ολα.
ενα ss στον δρομο μεσα στην πολη δεν παταει με τιποτα κατω γιατι τοτε τα λαστιχα του θα τελιωναν σε 500 χιλιομετρα.

αλλα οντως προβληματιστικα θα παω να πουλησω το 636 να παρω δεκα παπια να κανω και τον μαγκα στα ss.

T.R.E
26/03/2007, 11:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΜΟΖΑΡΤ
ξερει κανει ποσο κανει ενα ss αν πεσει μεσα στην πολη και σκασει σε κανενα πεζοδρομιο?
ξερει κανενας οτι το ss για να ζεστανει λαστιχα ποσα χιλιομετρα πρεπει να κανει?
μην τα ισοπεδωνουμε ολα.
ενα ss στον δρομο μεσα στην πολη δεν παταει με τιποτα κατω γιατι τοτε τα λαστιχα του θα τελιωναν σε 500 χιλιομετρα.

αλλα οντως προβληματιστικα θα παω να πουλησω το 636 να παρω δεκα παπια να κανω και τον μαγκα στα ss.

Aν σκεφτεσαι να πουλησεις το 636 και ειναι 03 04 το θελει ενα φιλος....:lol: :lol:

Μην παρεις παπια γιατι ειναι επικινδυνα...:lol: :lol: :lol:

Ρε σημερα...

ΜΟΖΑΡΤ
26/03/2007, 12:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Aν σκεφτεσαι να πουλησεις το 636 και ειναι 03 04 το θελει ενα φιλος....:lol: :lol:

Μην παρεις παπια γιατι ειναι επικινδυνα...:lol: :lol: :lol:

Ρε σημερα...
ειναι 05.δεν ξερω αν ειναι επικινδυνα αλλα τα r1 τα ριχνει στ'αυτια.
πηρα ενα ρισκο οταν πηρα το 636 ε θα παω να παρω ενα παπι να σκοτωθω μια και εξω.

τελικα εδω ακους καθε παπαριας παπαρι:bigcry:


και που 'σται μεσα στη θαλασσα και βαρκες με το κουπι ριχνουν στ'αυτια το καινουριο με εναλαγες στην χαρτγραφηση gsxr-k7.

T.R.E
26/03/2007, 12:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΜΟΖΑΡΤ
ειναι 05.δεν ξερω αν ειναι επικινδυνα αλλα τα r1 τα ριχνει στ'αυτια.
πηρα ενα ρισκο οταν πηρα το 636 ε θα παω να παρω ενα παπι να σκοτωθω μια και εξω.

τελικα εδω ακους καθε παπαριας παπαρι:bigcry:


και που 'σται μεσα στη θαλασσα και βαρκες με το κουπι ριχνουν στ'αυτια το καινουριο με εναλαγες στην χαρτγραφηση gsxr-k7.

Και που εισαι ακομα..κατσε να μπει και η Evi που μας εχει ολους και μας ξεφτιλιζει να δεις τι θα ακουσεις....:lol: :lol: :lol: :lol:

ΜΟΖΑΡΤ
26/03/2007, 12:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Και που εισαι ακομα..κατσε να μπει και η Evi που μας εχει ολους και μας ξεφτιλιζει να δεις τι θα ακουσεις....:lol: :lol: :lol: :lol:
το κακο με την evi ειναι οτι ειναι με το idi και δυστυχως ο idi εχει αρκετους απο εμας:yuck: :rotflmao:

T.R.E
26/03/2007, 12:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΜΟΖΑΡΤ
το κακο με την evi ειναι οτι ειναι με το idi και δυστυχως ο idi εχει αρκετους απο εμας:yuck: :rotflmao:

Το οτι ο idi μπορει να εχει και ολη την Ελλαδα,δεν σημαινει οτι τιποτα για την Evi...

Ετσι το βλεπω εγω τουλαχιστον..εκτος αμα την δενει με σκοινι και την τραβαει απο πισω...:lol: :lol:

ΜΟΖΑΡΤ
26/03/2007, 12:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Το οτι ο idi μπορει να εχει και ολη την Ελλαδα,δεν σημαινει οτι τιποτα για την Evi...

Ετσι το βλεπω εγω τουλαχιστον..εκτος αμα την δενει με σκοινι και την τραβαει απο πισω...:lol: :lol:
οχι μωρε απλα κερνας το τσαγακι στην evi με δεμενα ματια δεμενα ποδια,δεμενα χερια
:rotflmao:
και αφου βαλει τα κλαμματα σου λεει τοσο αντρας εισαι που τα βαζεις με κοπελες.
σκαει σε λιγο idis και λεει ποιος πειραζει την αρραβωνιαστικα μου?λες εσυ να μια κοντριτσα βαλαμε,βαζει μπροστα της ακραπες βαζει το κρανος στο καλοξυρισμενο του κεφαλι και αφου πινεις το τσαγακι βαζεις την ουρα στα σκελια και φευγεις.



βεβαια εγω εχω και τον idi σε ολα εκτος απο την μασα

T.R.E
26/03/2007, 12:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΜΟΖΑΡΤ
οχι μωρε απλα κερνας το τσαγακι στην evi με δεμενα ματια δεμενα ποδια,δεμενα χερια
:rotflmao:
και αφου βαλει τα κλαμματα σου λεει τοσο αντρας εισαι που τα βαζεις με κοπελες.
σκαει σε λιγο idis και λεει ποιος πειραζει την αρραβωνιαστικα μου?λες εσυ να μια κοντριτσα βαλαμε,βαζει μπροστα της ακραπες βαζει το κρανος στο καλοξυρισμενο του κεφαλι και αφου πινεις το τσαγακι βαζεις την ουρα στα σκελια και φευγεις.
βεβαια εγω εχω και τον idi σε ολα εκτος απο την μασα

Αμα ειναι ετσι φιλαρακι παω πασο...:lol: :lol: :lol:

zireous
26/03/2007, 20:00
Η ουσία είναι ότι κανένας μαλάκας δε κάθεται να σε υποχρεώσει να μάθεις τα βασικά εγκαίρως (πχ όταν βγάζεις δίπλωμα), και άν μία κατηγορία μηχανών είναι αυτή που συγχωρά λιγότερες μαλακίες από όλες τις άλλες μαζί είναι τα ss.


Τώρα άμα θέλετε να το ξαναγυρίσουμε στη μαλακοκουβέντα ντάξει, αλλά ποτέ δεν έγινε καμμία πρόοδος με τέτοιες νοοτροπίες. "Ήταν η κακιά στιγμή", "φταίει η μπαριέρα", "δύο ποτάκια είχε πιεί μόνο" κλπ, είναι τα συνηθισμένα που άμα τα πολυακούω τα παίρνω.


Στη καλύτερη, θα υπάρχουν πάντα κάποιοι με ζεστά λάστιχα που θα προσπαθήσουν (σα μαλάκες, και δεν αποκλείω τον εαυτό μου έτσι; ) να προσπεράσουν στα φρένα πατώντας διαχωριστικές, και μετά να λένε οι υπόλοιποι, ξέρεις ήταν χρόνια οδηγός, πάντα εξοπλισμό και τέτοιες αηδίες. Εγώ απλά κάνω ένα έξτρα χιλιόμετρο (μίλι λένε οι απόξω) στο κεφάλι μου και λέω, μαλακίες γιοκ, λίγο γκάζι παραπάνω μόνο εκεί που με παίρνει.

Και ξέρεις πόσοι με έχουνε προσπεράσει; Χιλιάδες, και με όλα τα οχήματα που έχω οδηγήσει.



Διαβάστε τί λένε (http://www.filehigh.com/viewgallery.php?f=33942) (οι κατά τη γνώμη μου αισιόδοξοι) τύποι που ασχολούνται με τον ειδικό τύπο -και μην αρχίσει κάνας τρόμπας πάλι ότι τα περιοδικά τα παίρνουνε γι' αυτό τα γράφουνε αυτά.


Όσο για το site μου, για αυτά που λέω εγώ προσωπικά μπορείς να έχεις όσες αντιρρήσεις θέλεις, για αυτά που λένε αυτοί που θεωρώ πιο ειδικούς όμως (όπως αυτοί στα λινκς), άν έχεις αντιρρήσεις απευθύνσου σε αυτούς. Το ότι κάθισα και διάβασα ένα κάρο κατεβατά (το www.webbikeworld.com μόνο δε τέλειωσα γιατί από ένα σημείο και μετά δέ με ενδιέφερε), δε σημαίνει τίποτα, διάβασέ τα και συ και βγάλε τα δικά σου συμπεράσματα.

Με έχετε μπερδέψει γι' αυτούς που (πιθανόν να) πουλάνε ασφαλή οδήγηση για να βγάζουν γκόμενα, ή να πουλάνε μούρη σε φόρα και καφετέριες, ούτε ξέρετε ποιός είμαι, ούτε θα με μάθετε.


Αν αυτά που γράφετε τα εννοείτε (ο καθένας μπορεί να το παίζει οτιδήποτε στο νετ), σκεφτείτε ότι κάποιος μαλάκας μπορεί να στρίβει με 80 να νομίζει ότι είναι ο ρόσι, και με το τσίγκλημα να πορωθεί αρκετά ώστε μπεί με τα διπλάσια και να του κάνετε δώρο τη πρώτη (και μπορεί και τελευταία του) τούμπα (έχουμε και τέτοιον εδώ). Ότι γράφετε εδώ έχει αντίκτυπο στους νεώτερους, και ακόμα και άν οι ηλίθιοι είναι εφτάψυχοι, δυστυχώς δεν διαβάζουν αυτό το φόρουμ μόνο ηλίθιοι -άσε που οι 7 συχνά δε φτάνουν.


Το έχω ξαναπεί, προσωπικά όσους βλέπω στο δρόμο είναι είτε κουλάντζες είτε άσχετοι οδηγοί/αναβάτες και οι πιο πολλοί ξεκράνωτοι όσο αργά ή γρήγορα άν το πηγαίνουν, τώρα άν εσείς βλέπετε "αναβάτες" και διψάτε για κοντρίτσα, ξηγήθηκα, εγώ όχι.



Τί να λέμε τώρα, όταν είμουνα 18 τουλάχιστον είχα δικαιολογία, μου φταίγανε όλα και όλοι.

zireous
26/03/2007, 20:08
Το βιντεάκι που έλεγα ήταν του aifos (άν θυμάμαι καλά το nick), και άμα βλέπετε μόνο βιντεάκια τύπου Ghostrider (που ξαναλέω, άν ερχόταν στην Ελλάδα, 5 λεπτά θα άντεχε) και x-factor, μάλλον θα το βαρεθείτε πολύ γρήγορα.