PDA

View Full Version : eksatmisi gia xt 660 x



jimako13
22/03/2007, 21:32
kalipsrera paidia neos sto forum exo mia erotisoula !!!
exei kapoios tin mixani kai exei valei after market?einai akrives kainouries, giati einai diples kai oi times pane konta sta 1000 eyro..akrapovic,remus i termgioni? aksizei ton kopo i mono tha parei thorivo kai ousia oxi..exete kanenan gnosto mixaniko pou kanei kali douleia kai topothetisi?epipeda thorivou yparxoun i tha me grafoun kathe ligo kai ligaki? telos i lysi tis metaxeirismenis pos tin vlepetai?
eyxaristo...

SF
23/03/2007, 11:28
Ανοίγει (για 100στή φορά) το πονεμένο θέμα της εξάτμισης...

Εγώ θα πω ότι δεν έχει απολύτως κανένα νόημα, παρά μόνο εαν θες να γυρίζουν αν σε κοιτάνε οδηγοί και πεζοί (οι περισσότεροι βρίζοντας από μέσα τους), ή αν θες να ξυπνάς τον κόσμο το βράδυ. Το μόνο κέρδος είναι στη ματαιοδοξία, στο να αισθάνεσαι δλδ ότι 'κάτι συμβαίνει' όταν ανοίγεις το γκάζι. Το μηχανάκι το θες να κάνεις τη δουλειά σου και τη βόλτα σου. Και να ήταν για 100?, πάει στο καλό. Μιλάμε για εξωφρενικές τιμές... Τόσα λεφτά, δε τα κάνεις βόλτες καλύτερα; Ή διακοπές;
;)

kaps
23/03/2007, 12:47
:beer:

OzZzZzY
24/03/2007, 15:11
sf δηλαδη μια εξατμιση δεν δινει δυναμη? ή μιλας για το συγκεκριμενο μοντελο μηχανης?

SF
24/03/2007, 15:20
Το αν δίνει δύναμη ή όχι έχει συζητηθεί εκτενώς αλλού.

Αλλά σου λέω εγώ ότι ας πούμε θα σου δώσει 5 ολόκληρα άλογα. Ε και;

OzZzZzY
25/03/2007, 12:20
δεν ειναι λιγα 5 αλογα..ο αλλος αν νιωθει το μηχανακι του αδυναμο 5 αλογα θα του "ξυπνησουν" το ενδιαφερον..ετσι πιστευω

SF
25/03/2007, 13:18
Αν νοιώθει κάποιος το μηχανάκι του αδύναμο, μάλλον θα χρειάζεται σερβις!!! :lol:

Αν δε βρίσκει κάποιος το μηχανάκι του ενδιαφέρον έτσι όπως το πήρε, μάλλον έκανε κακή αγορά! :D

OzZzZzY
25/03/2007, 15:57
αν στην αρχη του φαινεται ικανοποιητικο και μετα απο λιγο το μαθει τελεια και θελει κατι παραπανω δηλαδη, να παρει αλλη μηχανη?

project.breeze
25/03/2007, 16:26
Οzzzzy ο SF προφανώς εννοεί πως μία απλή αλλαγή τελικού δεν δικαιολογεί με την απόδοσή της και τα λεφτά που κοστίζει αλλά και την φασαρία που βγάζει ειδικά σε ένα μονοκύλινδρο.Τώρα αν μιλάμε για ολοκληρωμένη μετατροπή (εξάτμιση+λαιμοί+φίλτρο) που είναι και η πιο συνηθισμένη το συζητάμε...

SF
25/03/2007, 17:48
Ο όζυ είναι πιστιρικάς και τον καταλαβαίνουμε :) Αυτό που δεν ξέρει ακόμα είναι ότι καμία ιπποδύναμη δεν είναι ποτέ αρκετή ;)

Βασικά το θέμα είναι εντελώς μάταιο, τη στιγμή που στη χώρα η αγορά μετατροπών είναι μια πάρα πολύ μεγάλη οικονομία, η παραβατικότητα είναι απλώς αχαλίνωτη, και μικροί-μεγάλοι δεν έχουν χώρο εκτόνωσης. Και είναι πλέον για γέλια η κατάσταση, με τις περίτρανες αποδείξεις: Vstrom με acrapovic και σκουτερ με yoshimura!!!!!!!!!!!!!!!! Δηλαδή πόση ματαιότητα ακόμα;;;; Έχω καραφλιάσει!

Τις προάλλες π.χ. ο όζζυ ποστάρισε λινκ με βίντεο που δείνουν ένα τσούρμο πιτσιρίκια και διάφορους τύπους να κάνουν χαζοσούζες και έντο ανάμεσά τους! Ας μην αρχίσουμε την κοινωνιολογική ανάλυση του τι δείχνουν τα βίντεα αυτά... Ρωτώ τον όζυ (επ' ευκαιρίας δλδ, όχι ότι το παίρνω προσωπικά) τι θα καταλάβει αν έχει 5-10-15 άλογα παραπάνω, και η απάντηση είναι "ε, θα καταλάβει".

Εγώ ξέρω ότι πέρα από το παράνομο της υπόθεσης, ενοχλούμαι αφόρητα από κάθε είδους εξατμίσεις. Το χαπάκι της παραπάνω ιπποδύναμης δε με πείθει ούτε για αστείο, αφού μόνο στην αγωνιστική χρήση έχει νόημα. Βλέματα και προσοχή αναζητούν οι 'συνάδελφοι', όχι άλογα. (Εξαιρούνται όσοι βιοπορίζονται από κόντρες!!! :lol: ) Το Α και το Ω της όλης φάσης είναι η ψυχολογία της φασαρίας, και τίποτα άλλο.

project.breeze
25/03/2007, 18:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Ο όζυ είναι πιστιρικάς και τον καταλαβαίνουμε :) Αυτό που δεν ξέρει ακόμα είναι ότι καμία ιπποδύναμη δεν είναι ποτέ αρκετή ;)

Βασικά το θέμα είναι εντελώς μάταιο, τη στιγμή που στη χώρα η αγορά μετατροπών είναι μια πάρα πολύ μεγάλη οικονομία, η παραβατικότητα είναι απλώς αχαλίνωτη, και μικροί-μεγάλοι δεν έχουν χώρο εκτόνωσης. Και είναι πλέον για γέλια η κατάσταση, με τις περίτρανες αποδείξεις: Vstrom με acrapovic και σκουτερ με yoshimura!!!!!!!!!!!!!!!! Δηλαδή πόση ματαιότητα ακόμα;;;; Έχω καραφλιάσει!

Τις προάλλες π.χ. ο όζζυ ποστάρισε λινκ με βίντεο που δείνουν ένα τσούρμο πιτσιρίκια και διάφορους τύπους να κάνουν χαζοσούζες και έντο ανάμεσά τους! Ας μην αρχίσουμε την κοινωνιολογική ανάλυση του τι δείχνουν τα βίντεα αυτά... Ρωτώ τον όζυ (επ' ευκαιρίας δλδ, όχι ότι το παίρνω προσωπικά) τι θα καταλάβει αν έχει 5-10-15 άλογα παραπάνω, και η απάντηση είναι "ε, θα καταλάβει".

Εγώ ξέρω ότι πέρα από το παράνομο της υπόθεσης, ενοχλούμαι αφόρητα από κάθε είδους εξατμίσεις. Το χαπάκι της παραπάνω ιπποδύναμης δε με πείθει ούτε για αστείο, αφού μόνο στην αγωνιστική χρήση έχει νόημα. Βλέματα και προσοχή αναζητούν οι 'συνάδελφοι', όχι άλογα. (Εξαιρούνται όσοι βιοπορίζονται από κόντρες!!! :lol: ) Το Α και το Ω της όλης φάσης είναι η ψυχολογία της φασαρίας, και τίποτα άλλο.


Πάντως εδώ που τα λέμε το K5 του κολλητού έχει πολύ πιο κ@βλωτικό ήχο με την Yoshimura Tri-Oval την ολόκληρη που έχει τώρα παρά πριν με την "μαμά".Για να λέμε και του στραβού το δίκιο δηλαδή...:wave2:

OzZzZzY
29/03/2007, 20:32
δεν ειμαι στραβος αλλα εχω δικιο :D

T.R.E
29/03/2007, 20:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Ο όζυ είναι πιστιρικάς και τον καταλαβαίνουμε :) Αυτό που δεν ξέρει ακόμα είναι ότι καμία ιπποδύναμη δεν είναι ποτέ αρκετή ;)

Εγώ ξέρω ότι πέρα από το παράνομο της υπόθεσης, ενοχλούμαι αφόρητα από κάθε είδους εξατμίσεις. Το χαπάκι της παραπάνω ιπποδύναμης δε με πείθει ούτε για αστείο, αφού μόνο στην αγωνιστική χρήση έχει νόημα. Βλέματα και προσοχή αναζητούν οι 'συνάδελφοι', όχι άλογα. (Εξαιρούνται όσοι βιοπορίζονται από κόντρες!!! :lol: ) Το Α και το Ω της όλης φάσης είναι η ψυχολογία της φασαρίας, και τίποτα άλλο.

Στο οτι υπαρχει ματαιοδοξια συμφωνουμε...αλλα μην τρελενεσαι κι'ολας οτι ολοι βαζουμε εξατμισεις για να μας κοιτανε...μην τα ισοπεδωνεις ολα,δεν κανουμε τα παντα στην ζωη μας για να τραβαμε την προσοχη των αλλων...

Ειμαστε και μερικοι που ειμαστε ΟΚ μ'αυτα που εχουμε (προς το παρον) και δεν χρειαζομαστε επιβεβαιωση απο κανεναν...

Και που'σαι jimako13,βαλε εξατμισεις να σ'ακουνε και λιγο....σωζει καταστασεις καμια φορα....

Αν βαλεις τελικα μονο τα αλλαζεις και μονος σου πιστευω,αλλα μην περιμενεις και τιποτα σπουδαια πραγματα εκτος απο λιγο καλυτερη αποκριση στο γκαζι....:wave2:

SF
29/03/2007, 20:49
Όσο δε με ενοχλείς, έχεις όλο το δίκιο του κόσμου! (όζυ, τρε, whoever...) ;)