PDA

View Full Version : Preparing for a Big trip



TasosDuc
23/03/2007, 17:41
Παιδιά ήθελα να ρωτήσω το εξής....Το καλοκαιρι έχω προγραμματίσει ενα ταξιδι και συγκεκριμένα Ουγγαρία με το Multi μου.Στο πήγαινε διαμέσω Βουλγαρίας,Ρουμανίας και επιστροφή από Αυστρια,Ιταλία. Τί κινήσεις πρέπει να κάνω πρίν ξεκινήσω?Εννοώ (service χρειάζεται?αλλαγή ελαστικών?) Τί πρέπει να έχω απαραίτητα μαζί μου?(εκτός απο το ταλκ έτσι :lol: )Τα χλμ. ειναι περίπου 3500.Φυσικά δέν θα είμαι μόνος.....

Cpt. Haddock
23/03/2007, 17:56
Ωραίος

Διαβασε εδώ και γενικότερα κάνε ένα search στα ταξιδιωτικά

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=36535

:beer: :beer: :beer: :wave2:

tsoukas77
24/03/2007, 18:05
Τιποτα δεν χρειαζεται.Ουτως ή αλλως,στα 500χλμ θα μεινεις...

stratospr
24/03/2007, 20:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsoukas77
Τιποτα δεν χρειαζεται.Ουτως ή αλλως,στα 500χλμ θα μεινεις...

Παρότι ducatάκιας, γίνεσαι κακός...

off topic: καλοκαίρι 2002, ταξίδι Ιταλία-Αυστρία-Τσεχία, 3000km, 3 μοτο: Ducati SS750, Suzuki GSXR1100, Honda VTR1000F... πιο χάλασε? Μα φυσικά το Honda απο ανορθωτή... :rotflmao: :lol:

stratospr
24/03/2007, 20:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από TasosDuc
Παιδιά ήθελα να ρωτήσω το εξής....Το καλοκαιρι έχω προγραμματίσει ενα ταξιδι και συγκεκριμένα Ουγγαρία με το Multi μου.Στο πήγαινε διαμέσω Βουλγαρίας,Ρουμανίας και επιστροφή από Αυστρια,Ιταλία. Τί κινήσεις πρέπει να κάνω πρίν ξεκινήσω?Εννοώ (service χρειάζεται?αλλαγή ελαστικών?) Τί πρέπει να έχω απαραίτητα μαζί μου?(εκτός απο το ταλκ έτσι :lol: )Τα χλμ. ειναι περίπου 3500.Φυσικά δέν θα είμαι μόνος.....

On topic τώρα...

Διάβασε το Link που σου έδωσε παραπάνω o captain. Πολύ καλό και θα σου λύσει αρκετές απο τις απορίες σου. Ελπίζω να το έχετε πάρει ζεστά το θέμα και να το πραγματοποιήσετε το ταξίδι σας. Θα σας μείνουν πολύ καλές αναμνήσεις και εμπειρίες και δεν είναι κάτι που μπορείς να το κάνεις με άνεση κάθε καλοκαίρι . Καλό ταξίδι και καλά χιλιόμετρα

tsoukas77
25/03/2007, 14:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από stratospr
[B]Παρότι ducatάκιας, γίνεσαι κακός...


Χιουμορ ηταν και μονο.Προτιμω να αυτοκτονησω,παρα να πω κακη κουβεντα για την Duc...

TasosDuc
27/03/2007, 01:58
Το topic ήταν πολυ κατατοπιστικό ,οσο για το άν θα το κάνω τελικά το ταξίδι,εχω ήδη βγάλει εισιτήρια τοσο για το αγώνα (θα δώ Formula 1) όσο και τα εισιτήρια για hotel και τα λοιπα. Δέν λέει να πάνε χαμένα ....Αυτό που με απασχολεί είναι οτι πολλοί λένε οτι ειναι επικινδυνα στην Ρουμανια,Βουλγαρια(γενικά) ,αλλοι οτι έιναι μια χαρά,άλλοι οτι θα σε γράψουν σίγουρα,άλλοι οτι θα σε κλέψουν...και άλλες τέτοιες ιστορίες.Ισχύει κάτι απο όλα αυτά?? Μήπως να πάρω και κανα περίστροφο μαζί μου τελικά???Εξάλου δεν θα μείνω σε κανα χάνι ,σκοπευω να μέινω σε κανα καλό ξενοδοχείο που θα έχει σίγουρα παρκιν....

chducos1
27/03/2007, 21:17
ΛΟΙΠΟΝ ΤΑΣΣΕ.ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΡΟΥΜΑΝΙΑ ΚΑΤΙ ΧΡΟΝΑΚΙΑ,ΜΗΝ ΜΑΣΑΣ ΤΙΠΟΤΑ.ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΠΤ ΕΠΙΚΥΝΔΙΝΟ.ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΡΟΚ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.ΟΤΑΝ ΠΕΡΝΑΓΑΜΕ ΜΕ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΕΙΧΑΜΕ ΕΤΟΙΜΑ 5$ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΠΑΤΣΟΥΣ.ΟΥΓΓΑΡΙΑ ΑΝ ΚΑΙ ΑΝΑΤΟΛΙΚΟ ΜΠΛΟΚ ΑΛΛΗ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΚΑΙ ΑΙΣΘΗΣΗ.
ΔΙΚΑΒΑΛΟΣ ΜΕ ΓΥΝΑΙΚΑ?
ΟΥΓΓΑΡΙΑ=ΤΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΞΕΚΩΛΑΑΑΑΑ
ΑΡΕ ΤΙ ΜΟΥ ΘΥΜΙΣΕΣ.






ΥΓ.ΚΑΛΑ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ ΚΑΝΕΙΣ DUCATOΒΑΡΕΜΕΝΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΓΙΑ WDW ΣΤΟ MISANO?

chducos1
28/03/2007, 16:33
ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΓΙΑ ΡΟΥΜΑΝΙΑ.ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΘΛΙΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΟΔΗΓΟΙ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.ΜΗΝ ΘΕΩΡΕΙΣ ΤΠΤ ΔΕΔΟΜΕΝΟ.ΕΠΙΣΗΣ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΚΙΝΟΥΝΤΑΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΧΩΡΙΣ ΑΜΑΞΙ.(ΚΑΡΑ,ΠΕΖΟΥΣ,ΑΓΕΛΑΔΕΣ)
ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ!!.ΟΤΑΝ ΠΕΡΝΑΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΚΑΤΟΙΚΗΜΕΝΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΙΣ ΔΙΑΒΑΣΗ ΠΕΖΩΝ ΚΟΚΑΛΩΝΕΙΣ!ΟΙ ΠΕΖΟΙ ΕΧΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΠΡΟΤΕΡΕΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΩΡΟΥΝ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΣΤΑΜΑΤΑΝΕ ΜΕ ΟΣΑ ΚΑΙ ΑΝ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ!!.ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΣΕ ΠΙΑΣΟΥΝ ΜΕΘΥΣΜΕΝΟ ΠΑΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ ΣΕ ΔΙΑΒΑΣΗ.