PDA

View Full Version : K&n φίλτρο?



DrIoannis
23/03/2007, 19:22
Έχετε βάλει K&N φίλτρο?Τι αλλαγές παρατηρήσατε στη μηχανή?

Marinos-GSXR
23/03/2007, 21:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrIoannis
Έχετε βάλει K&N φίλτρο?Τι αλλαγές παρατηρήσατε στη μηχανή?

δοκτωρ ,σκετο φιλτρο δεν κανει πραμα!!!βαλε εκεινο το εξατμησονι που λεγαμε (απο το γουλι!!)και ενα p.c και θα περπατει το μωρο και θα κανει ΚΡΟΤΟΥΣ!!!!!!!!!!!:a016:!!!!!
Υ.Γ για την τσαρκα θα μιλησουμε αυριο.ΞΥΝΟΥΜΕ ΤΩΩΩΩΩΩΩΡΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!ΓΙΑ .......ΠΑΜΕ!!!! :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

zireous
28/03/2007, 18:46
Εγώ παρατήρησα ότι ο Bill με τα rebuilts μου είχε κάνει πολύ καλή τιμή (χωρίς να με ξέρει καν ο άνθρωπος)... :D


Το άλλο που παρατήρησα είναι ότι αυτό που κερδίζεις ουσιαστικά είναι ένα φίλτρο που καθαρίζεται και δεν το πετάς (και εγώ το καθαρίζω πιο συχνά από τα 6.000 χλμ που λέει το μάνιουαλ του), και ενώ δε χρειάζεται ρύθμισμα ο κινητήρας όταν το αλλάξεις επειδή ο ρυθμός του αέρα που μπαίνει στη μηχανή είναι ο ίδιος με το άλλο φίλτρο (αυτό στο λέει και στο σάιτ του P.C.), άν το προηγούμενο είναι χάρτινο και ψιλοπαλιό, τη διαφορά την καταλαβαίνεις αμέσως στον ήχο.

Και οι βροχές άμα είσαι φίλος, κάνουν ζημιά στο φίλτρο και θέλει τσεκάρισμα.
:wave2:


(edit)

Μεγαλύτερη διάρκεια μιας πιό καλής ροής αέρα σε σχέση με το μαμά δε τό 'πα, έ;

stako
11/04/2007, 21:18
Είχα βάλει Κ&Ν στα 12000χλμ, δεν είδα καμία διαφορά, τώρα στα 18000 έβαλα τελικό και σκάει παντού και συνέχεια (κόλαση βασικά!), έβγαλα το Κ&Ν και έβαλα πάλι μαμά φίλτρο, το ίδιο σκάει και πετάει φλόγες και επίσης δεν είδα καμία διαφορά σε απόδοση.

Οπότε ναι, απλά έχεις ένα φίλτρο που πλένεται και τίποτα παραπάνω.

:beer: