PDA

View Full Version : ερωτηση σχετικα για μποτα



power hornet
24/03/2007, 20:48
καλησπερα σε ολλους.ηθελα να κανω βρε παιδια μια ερωτηση,γιατι εχω προβληματιστει σημερα.
πηγα και αγορασα μποτα σημερα,απο τον τζωρτζοπουλο,sidi τις vertico,ωραια μεχρι εδω,στις alpainestars που ειχα τουρισταδικες φορουσα 44,του λεω φερε 44,φερνει τις δοκιμαζω βλεπω με ενοχλουσαν αρκετα στο μπροστινο δαχτυλο'του λεω φερε 45 τις δοκιμαζω και τι γινεται μπροστα δεν με ενοχλει τοσο δηλαδη ειναι κανονικα αλλα πισω στην φτερνα οατν κανω την κινηση εχει ελαχιστο κενο,οχι οτι παει να μου βγει απο το ποδι και ρωτω εστι πρεπει να ειναι?ειχα συνιθισει τις τουρισταδικες που ειναι σαν παπουτσι και τψρα αυτες επειδη ειναι σπορ ειναι ποιο περιεργες.
εντωμεταξυ οι πωλητες να τους πω ετσι δεν με βοηθαγανε κοθολου που τους ρωταγα,το μονο που μου ειπαν οτι δεν ανοιγουν αυτες οι μποτες μπροστα και πισω.
θελω την γνωμη σας οποιος φοραει τετοιου ειδους μποτα,δηλαδη ειναι φυσιολογικο να εχει λιγο κενο πισω?

gcrook
24/03/2007, 20:55
Το ιδιο προβλημα ειχα και προτιμησα αυτες που με ενοχλουσαν λιγο στο μπροστα δαχτυλο.
Δεν ειναι μποτες για πεζοπορια.
Δεν με ξαναενοχλησαν παντως.
Παντως με την χρηση ανοιγουν λιγουλακι, αλλα μιλαμε για πολυ λιγο.
(Κοψε και κανα νυχι ρε ανθρωπε) :rotflmao: :wave2:

jasondakar
24/03/2007, 21:19
μπορει να ειναι ψιλο ασχετο αλλα μηπως φορουσες χοντρη καλτσα?
ε?:confused:

power hornet
24/03/2007, 21:46
ναι φορουσα λιγο ψιλοχοντρη καλτσα, αλλα αυτη που φοραω συνηθως στις μποτες οπως την alpainestars. τελοσπαντον πηρα αυτη που με ενοχλουσε στα μπροστινα δακτυλα λογοτερο, με προβληματιζει οτι στην 44 που δοκιμασα ποναγα μπροστα, ενω στην 45 δεν ποναγα αλλα εχει λιγο ψιλοκενο στην φτερνα'
λιγο μην φανταστειτε κανενα χαος αλλα στις τουρισταδικες δεν το ειχα αυτο γαμωτο

George-3-
25/03/2007, 17:10
Sorry που θα βγω λιγο offtopic αλλα εχει να κανει με τα μεγεθη η απορια μου. Εχω ενα μπουφαν cordura Colori σε μεγεθος XL, αν και φοραω XL και τωρα αλλα και τοτε που το πηρα (15+ κιλα) μου ειναι μεγαλο αλλα το κρατησα για δευτερο. Τα αλλα μπουφαν με μεγεθοι με αριθμους ειναι οπως τα τζιν ή ξεκαρφωτα?

Επισης εγω εχω φορεσει μποτακι μηχανης (οχι δικο μου) νο. 43 και κολυμπουσα ενω φοραω 45 αντε 44....τελικα λογικα ειναι αναλογα την εταιρια.